ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #141  
Staro 27.10.2017, 10:16
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mare88 Prikaz poruke
Cao drugari,

situacija je sledeca. Prijavio sam se prosle godine (2016) za zelenu kartu i broj prijave koji sam dobio sam zapamtio na kompjuteru na kojem je posle nekog vremena stradao hard disk i sa njim zajedno i broj prijave. S obzirom da prethodnih godina nije postojala mogucnost da se posalje zahtev da se povrati broj prijave ja sam automatski pretpostavio da je ova godina izgubljena jer nemam nacina kako da proverim da li sam izvucen ili ne. Kada sam otisao pre neki dan na sajt da se ponovo prijavim za novi ciklus izvlacenja video sam da su uveli opciju da se povrati broj prijave i nakon sto sam povratio broj prijave video sam da sam izabran. Nisam ja namerno cekao do sada da proverim nego sudbina se poigrala sa mnom.

Ja sam popunio ds260 obrazac, ali me interesuje da bi imalo nekog efekta ako bi poslao obrazlozenje njima tamo zasto sam se tek sada prijavio?
Cestitam u svakom slucaju! Nema efekta, ni neke velike potrebe da im ista obrazlazete. Ima dovoljno vremena za sve.

Koji Vam je CN i kada ste tacno poslali DS-260, da Vas uvrstimo u tabelu izvucenih za DV-2018?
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #142  
Staro 27.10.2017, 11:25
mare88 mare88 je offline
Član
 
Datum prijave: 27.10.2017
YU lokacija: Srbija, Beograd
Poruke: 2
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik BetterFuture Prikaz poruke
Cestitam u svakom slucaju! Nema efekta, ni neke velike potrebe da im ista obrazlazete. Ima dovoljno vremena za sve.

Koji Vam je CN i kada ste tacno poslali DS-260, da Vas uvrstimo u tabelu izvucenih za DV-2018?
CN je 2018EU31XXX
a ds260 sam poslao 26. Oct 2017.
Reply With Quote
  #143  
Staro 27.10.2017, 17:46
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mare88 Prikaz poruke
Cao drugari,

situacija je sledeca. Prijavio sam se prosle godine (2016) za zelenu kartu i broj prijave koji sam dobio sam zapamtio na kompjuteru na kojem je posle nekog vremena stradao hard disk i sa njim zajedno i broj prijave. S obzirom da prethodnih godina nije postojala mogucnost da se posalje zahtev da se povrati broj prijave ja sam automatski pretpostavio da je ova godina izgubljena jer nemam nacina kako da proverim da li sam izvucen ili ne. Kada sam otisao pre neki dan na sajt da se ponovo prijavim za novi ciklus izvlacenja video sam da su uveli opciju da se povrati broj prijave i nakon sto sam povratio broj prijave video sam da sam izabran. Nisam ja namerno cekao do sada da proverim nego sudbina se poigrala sa mnom.

Ja sam popunio ds260 obrazac, ali me interesuje da bi imalo nekog efekta ako bi poslao obrazlozenje njima tamo zasto sam se tek sada prijavio?
Ne brini. Moj drug je zbog kvara na računaru isto tako imao problema. Snašao se i video da je izvučen. Popunio je DS-260 i 9 meseci kasnije otišao u USA.
Ako je suditi po njegovom slučaju, možeš da počneš da se pakuješ za put.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #144  
Staro 11.12.2017, 00:33
EMIGRANT's Avatar
EMIGRANT EMIGRANT je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.10.2012
US lokacija: New York, NY
YU lokacija: Srbija, Vojvodina
Poruke: 39
Wink Samo hrabro

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Zoricans Prikaz poruke
Imam nedomicu OGROMNU.Popunila sam ds 260 nisam smela da ubacim sina koji je u februaru 2017 napunio 21god,ali u momentu apliciranja na lutriji imao je 20g.

Nisam sigurna da li sam ga uopste ubacila kada sam aplicirala za lutriju,a negde sam procitala ako ga sada dodam mogu sve da nas diskvalifikuju.Ne znam sta da uradim,ima li ko neki savet,da li da pisem u Kentaki da otkljucam formular ili da cekam da nam daju termin za intervju...Da li moze negde dase vidi svoja aplikacija za lutriju od prosle godine?
Iz opisa vašeg problema je očigledno da ste tu sitnu grešku, na samom početku, nehotice napravili, pa se to lančano nastavilo. Kada se sve uzme u obzir smatram da ta sitna greška nije razlog da lično vas, SREĆNOG DOBITNIKA, diskvalifikuju.

Trebalo bi da sačekate da vam zakažu intervju, obavite lekarski pregled i kada odete na intervju objasnite im da ste nehotice pogrešili, pa će vam službenik pomoći da što bezbolnije rešite taj sitan problem sa popunjavanjem formulara.

Sve te sitne greške možete da ispravite pre nego što dođete na šalter kod američkog konzula, podignete desnu ruku i zakunete se da je sve što je navedeno u DV-260 formularu i ostalim dokumentima koje ste mu predali istina.

Tačno je da neistinite informacije u DV-260 dovode do diskvalifikacije, ali zato postoji kratka procedura pre nego se zakunete. Na samom početku intervjua ste prozvani kod našeg službenika da mu predate dokumente, kako bi on proverio da li je sve u redu, on nije zadužen da vas diskvalifikuje već da vam POMOGNE da dokažete da zadovoljavate uslove lutrije.

Vi treba da postavite sebi suštinsko pitanje 'Da li zadovoljavam sve uslove lutrije?' a ne da se pitate da li ste napravili grešku prilikom popunjavanja formulara. Ja vam tvrdim da vi još uvek niste nikoga prevarili!

@Zoricans, najvažnije je da ste SREĆNI DOBITNIK na lutriji i niko vam to ne može oduzeti, tako da SAMO HRABRO GENERACIJO DV-2018!
__________________
DV-2008, 2009, 2014, 2015, 2016, 2017 - Has not been selected
DV-2018 - You have been randomly selected
Case Number: 2018EU000043XX

15.06.2017. Poslat DS-260
20.09.2017. Obavešten putem email poruke da je zakazan intervju
20.11.2017. Obavljen lekarski pregled (9:00h do 13:30h).
22.11.2017. Obavljen intervju (8:30h - 10:00h)
24.11.2017. Viza u pasošu
30.11.2017. Stigao pasoš sa vizom u DHL servisni centar
00.05.2018. Activation trip (ulaz, možda izlaz i gotovo)
Reply With Quote
  #145  
Staro 11.12.2017, 10:37
Ggaga Ggaga je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2017
US lokacija: Washington DC
YU lokacija: Beograd
Poruke: 171
Nepromenjeno

@Emigrant svaka cast na recima podrske
@Zorica samo polako nista nije izgubljeno , prvo proverite sve cinjenice vezano za vas slucaj (da li sin moze da ide ili ne) pa onda mozete pisati i Kentakiju i ambasadi ovde (ja sam pisala i jednima i drugima kada sam se dvoumila da li da prijavim boravak u Francuskoj od 6 meeseci) i odgovorili su mi i jedni i drugi odmah (cak me je sluzbenik ambasade pozvao telefonom koji ja nisam ostavila u mailu vec je nasao sam u DSu da mi objasni)

Srecno!
Reply With Quote
  #146  
Staro 27.12.2017, 14:03
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Zaboravio sam da napišem, a možda će nekoga da interesuje, da sam otključavao DS 260 obrazac. Manje od 24 sata im je trebalo da mi odgovore tj. da mi otključaju. Bio sam iznenađen brzinom iskreno, pošto sam čitao da to može da potraje više dana, pa čak i više nedelja.
Reply With Quote
  #147  
Staro 31.12.2017, 13:13
jovana1986 jovana1986 je offline
Član
 
Datum prijave: 31.12.2017
Poruke: 5
Nepromenjeno

Kratko pitanje, s obzirom na to da vidim da se ljudi pozivaju na intervju, a mi jos ne, premda smo DS odradili pocetkom juna. Svesna sam da oni imaju tamo neki njihov red i logiku po kojoj obradjuju formulare, no ipak, onaj crv u meni me tera da pomislim da mozda nesto nismo odradili kako treba
Da li se radi jos neko prijavljivanje na bilo kojoj stranici, osim prijavljivanja kroz DS obrazac?
Ko zeli i ima strpljenja, moze me kontaktirati i private.
Reply With Quote
  #148  
Staro 31.12.2017, 13:19
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik jovana1986 Prikaz poruke
Kratko pitanje, s obzirom na to da vidim da se ljudi pozivaju na intervju, a mi jos ne, premda smo DS odradili pocetkom juna. Svesna sam da oni imaju tamo neki njihov red i logiku po kojoj obradjuju formulare, no ipak, onaj crv u meni me tera da pomislim da mozda nesto nismo odradili kako treba
Da li se radi jos neko prijavljivanje na bilo kojoj stranici, osim prijavljivanja kroz DS obrazac?
Ko zeli i ima strpljenja, moze me kontaktirati i private.
Ne mozemo ti poslati privatnu poruku jer nemas 10 posta jos uvek, da li pratis visa buletin? koji si case number?
Reply With Quote
  #149  
Staro 31.12.2017, 15:57
jovana1986 jovana1986 je offline
Član
 
Datum prijave: 31.12.2017
Poruke: 5
Nepromenjeno

Broj je 37xxx. Pratim Bulletin, ali pregledavajuci to vidim da su oni to nesto izmesali, ne idu po redu. Imaju neki njihov cudan red
Reply With Quote
  #150  
Staro 31.12.2017, 17:57
Katleja Liki Katleja Liki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 25.07.2017
US lokacija: bilo gdje
Poruke: 126
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik jovana1986 Prikaz poruke
Broj je 37xxx. Pratim Bulletin, ali pregledavajuci to vidim da su oni to nesto izmesali, ne idu po redu. Imaju neki njihov cudan red
Ne znam gdje ste gledali, ali sigurno nije nista pomijesano, vec naprotiv ide redom. Za Evropu, za mjesec februar, intervjui su za one koji imaju broj izmedju 8200 i 10700, a ne obradjuju se odmah svi pristigli ds-260 obrasci, vec samo oni obrasci za brojeve koji ce biti aktuelni za intervju u odredjenom mjesecu, sada se obradju oni obrasci, za one izvucene, koji ce imati intervju u martu. Eventualno za neki nizi broj od 8200, od dobitnika koji nisu poslali ranije obrazac. Ostali brojevi cekaju svoj red za obradu.
Zelim Vam da raspon na biltenu, iz mjeseca u mjesec bude sto veci i da i Vi pozelenite uspjesno na intervjuu.


Takodje, zelim SRECNU NOVU 2018-tu GODINU svim forumasima . Onim koji su izvuceni, da sto prije pozelene, onima koji nisu, da ih sreca posluzi i da u maju ih izvuku, a onima koji su vec u Americi ili treba da dodju, da ih sreca prati i budu jos uspjesniji nego ove godine. Srecno svima i sve zelje da vam se ostvare
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV-2018: Školovanje SEEUSAIC Prijava na Lutriju 10 24.03.2021 22:14
Lutrija za Zelenu Kartu DV-2018 Prijavljivanje GrujaSM Prijava na Lutriju 994 20.11.2017 16:49
Lutrija za Zelenu Kartu DV-2018: Instrukcije SEEUSAIC Prijava na Lutriju 3 31.10.2016 20:25

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 08:28.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.