ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Interviews DV 2018 » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #261  
Staro 01.12.2017, 15:43
Ggaga Ggaga je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2017
US lokacija: Washington DC
YU lokacija: Beograd
Poruke: 171
Nepromenjeno

Dragi svi,
Idem malo u off topic da ne bih otvarala novu temu jer vidim da postoje dve stare teme koje su zatvorene, da niko do sad nije imao iskustva sa onim sto zelim da pitam i da ostale teme polako zamiru...
Naime da li je neko od vas DV2018 planirao/raspitivao se da seli nesto od stvari/namestaja u USA? Koliko vidim brodski cargo kosta oko 2000 usd ali ne znam koja je procedura i eventualni drugi troskovi. Takodje ako neko zeli mozemo da delimo troskove ukoliko se iskombinujemo za lokaciju/timing. Mi cemo biti na istocnoj obali (u pocetku NYC a posle DC) a nije nam presudno za pocetak kada bi dosao cargo jer cemo biti kod prijatelja u startu.
PS. ako neko zna cene selidbe u USA iz grada u grad takodje bi pomoglo.
Pozdrav:-)
Reply With Quote
  #262  
Staro 01.12.2017, 22:15
tile83 tile83 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: VA
Poruke: 86
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Ggaga Prikaz poruke
Dragi svi,
Idem malo u off topic da ne bih otvarala novu temu jer vidim da postoje dve stare teme koje su zatvorene, da niko do sad nije imao iskustva sa onim sto zelim da pitam i da ostale teme
Pozdrav, blago vama kad vec razmisljate o tome... morate se raspitati kod prijatelja, mi smo pre 10 godina slali kontejnerom stvari iz Usa, luka je u New Jerseyu pa bi vam tu stiglo. Nismo imali potrebe za celim kontejnerom pa nam je agencija naplatila proporcionalno. Iskreno ako bude sve ok mi ne planiramo da ista saljemo, tamo je sve dostupno I pristupacno.
__________________
03.05.2017. Selected - 2. prijava
CN: 2018EU00004***
Lekarski - 26.06.2018.
Interview - July 2018
Rejected
Reply With Quote
  #263  
Staro 02.12.2017, 03:59
Vani Vani je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2017
Poruke: 36
Nepromenjeno

E ovako... Da kazem par stvari o Sijetlu jer sma tu jos malo pa nedelju dana... Tacnij sest dana... Ovako... Grad je veoma uredjen i cist... Ljudi su ljubazni... Skupo jeste ali postoji Walmart gde je sve jeftinije i pristupacno takodje Target i mnostvo drugih radnji... Potrudio sam se da sto vise upoznam grad setajuci... Naravno vec sam imao ssn broj jer sam vec bio u Americi pre dve godine.. Pa sam od dana kada sam stigao do danas poslao preko 100CV za razlicite vrste poslova placaju od 11-20...imao sam vise intervjua i mogu reci da sam zadovoljno prosao na razg... Uskoro krecem i da radim oa cu nesto o tome vise tek tada reci... Inace dosao sam odmah sam platio smestaj jer je jedna devojka preko neta mene i nju smestila u Baltaunu i super je sve je blizu... Tako da ono prepusten sam sebi sa dva kofera i u stanu bez namestaja krenula je moja avantura... Kada budu prosli dani na poslu javljam iskustva. Kada dobijete vizu i prodje intervju moj savet nema razloga da sedite u Srbiju i cekate vec sto pre se spakujte i idite da li bili sami ili sa porodicom... Srdacan pozdrav 🙂
Reply With Quote
  #264  
Staro 02.12.2017, 10:51
kreta kreta je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.06.2014
Poruke: 183
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Ggaga Prikaz poruke
Dragi svi,
Idem malo u off topic da ne bih otvarala novu temu jer vidim da postoje dve stare teme koje su zatvorene, da niko do sad nije imao iskustva sa onim sto zelim da pitam i da ostale teme polako zamiru...
Naime da li je neko od vas DV2018 planirao/raspitivao se da seli nesto od stvari/namestaja u USA? Koliko vidim brodski cargo kosta oko 2000 usd ali ne znam koja je procedura i eventualni drugi troskovi. Takodje ako neko zeli mozemo da delimo troskove ukoliko se iskombinujemo za lokaciju/timing. Mi cemo biti na istocnoj obali (u pocetku NYC a posle DC) a nije nam presudno za pocetak kada bi dosao cargo jer cemo biti kod prijatelja u startu.
PS. ako neko zna cene selidbe u USA iz grada u grad takodje bi pomoglo.
Pozdrav:-)
Clan LJ75 je ostavio neka iskustva na ovoj temi:http://www.zelenalutrija.com/forum/s...ead.php?t=1845
Nisam sigurna, mislim da se jedna od firmi za selidbu u USA se zove U-HAUL. Proveri njihov site.
Reply With Quote
  #265  
Staro 02.12.2017, 11:04
kreta kreta je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.06.2014
Poruke: 183
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Vani Prikaz poruke
E ovako... Da kazem par stvari o Sijetlu jer sma tu jos malo pa nedelju dana... Tacnij sest dana... Ovako... Grad je veoma uredjen i cist... Ljudi su ljubazni... Skupo jeste ali postoji Walmart gde je sve jeftinije i pristupacno takodje Target i mnostvo drugih radnji... Potrudio sam se da sto vise upoznam grad setajuci... Naravno vec sam imao ssn broj jer sam vec bio u Americi pre dve godine.. Pa sam od dana kada sam stigao do danas poslao preko 100CV za razlicite vrste poslova placaju od 11-20...imao sam vise intervjua i mogu reci da sam zadovoljno prosao na razg... Uskoro krecem i da radim oa cu nesto o tome vise tek tada reci... Inace dosao sam odmah sam platio smestaj jer je jedna devojka preko neta mene i nju smestila u Baltaunu i super je sve je blizu... Tako da ono prepusten sam sebi sa dva kofera i u stanu bez namestaja krenula je moja avantura... Kada budu prosli dani na poslu javljam iskustva. Kada dobijete vizu i prodje intervju moj savet nema razloga da sedite u Srbiju i cekate vec sto pre se spakujte i idite da li bili sami ili sa porodicom... Srdacan pozdrav 🙂
Evo ovde mozes pisati o Sijetlu: http://www.zelenalutrija.com/forum/s...ead.php?t=1704, a ovde da citas: http://www.zelenalutrija.com/forum/s...ead.php?t=1336
Pozdrav.
Reply With Quote
  #266  
Staro 05.12.2017, 15:31
ana2018 ana2018 je offline
Član
 
Datum prijave: 20.11.2017
US lokacija: Chicago
Poruke: 21
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Tia Prikaz poruke
Relax, ne tripujte se samo. Ludi su totalno razumni i korektni, zaista se ne bave nebulozama i traze samo ono sto je napisano. Srecno!!!
Dragi forumaši, upravo smo se vratili iz ambasade. Vize su nam ODOBRENE!!! Hvala svim dobrim ljudima koji ovde ostavljaju svoja iskustva kako bi pomogli drugima u snalaženju oko ove procedure. S' tim u vezi, i ja želim da prenesem kako smo doživeli celu ovu priču.
Lekarski pregled - Obavil smo ga u ordinaciji u Smiljanićevoj i mogu da kažem da smo imali vrlo prijatno iskustvo jer se pregled obavlja vrlo korektno i profesionalno. Kada smo došli u ordinaciju predali smo pasoše radi popunjavanja podataka i sačekali desetak minuta. Tada je došla med. sestra koja nam je izvadila krv, a zatim smo dobili uput i otišli pešaka do poliklinike Clinicanova koja se nalazi preko puta duševne bolnice Laza Lazarević (spustite se pored Kliničkog pa levo i samo pravo i sa desne strane ćete videti poliskliniku). Snimanje pluća je prošlo vrlo brzo i nakon preuzimanja snimaka smo se vratili do ordinacije u Smiljanićevoj. Naravno, celim putem nas je pratio pljusak - mora nešto da kvari celu priču.... U ordinaciji smo zatim odradili drugi deo pregleda - vizina, težina krvni pritisak, refleksi, spusti gaće, digni gaće, primili vakcine.... Uzeli smo zapečaćene koverte i snimke na CD-u i otišli kući.
Intervju - Došli smo jutros u 08.00 ispred ambasade i zatekli 30-tak ljudi koji čekaju da budu prozvani kako bi ušli u ambasadu. Kada smo se javili dežurnom momku on nas je preko reda sproveo do ulaza u prijavnicu (prvu zgradu u koju se ulazi) i tamo smo morali da prođemo kroz proceduru pregleda stvari (isto kao na aerodromu). Zatim su nas uputili u zgradu koja se nalazi polulevo i tamo su nas već čekale dve službenice Srpkinje koje su znale da dolazimo i dale nam broj za šalter i uputile nas da sednemo levo od ulaza. Ostali koji apliciraju za turističke vize idu desno. Nakon 15-tak minuta nas je prozvao službenik i predali smo dokumanta i popričali sa njim nekih 5 minuta. Nakon još 20-tak minuta nas je drugi službenik pozvao da platimo. Nakon još 20-tak minuta nas je pozvao konzul i tamo smo popričali vrlo površno sa njim o tome gde idemo, šta radimo, od kada smo u braku.... Digni desnu ruku i zakuni se da je sve što si napisao u formularu istina. Kunem se! Dajte otiske prstiju i sedite... Posle 15-tak minuta nas pozove onaj prvi službenik i vrati nam dokumenta i kaže čestitam, pasoši i ostalo Vam stiže u DHL poslovnicu za par dana.

U to je to, nema dalje....

Molim Better Future da upiše da smo intervju imali danas, a destinacija je Chicago.

Pitajte ako vas još nešto zanima, tu sam da pomognem!
Reply With Quote
  #267  
Staro 05.12.2017, 17:23
doE0 doE0 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.10.2016
Poruke: 69
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ana2018 Prikaz poruke
Dragi forumaši, upravo smo se vratili iz ambasade. Vize su nam ODOBRENE!!! Hvala svim dobrim ljudima koji ovde ostavljaju svoja iskustva kako bi pomogli drugima u snalaženju oko ove procedure. S' tim u vezi, i ja želim da prenesem kako smo doživeli celu ovu priču.
Lekarski pregled - Obavil smo ga u ordinaciji u Smiljanićevoj i mogu da kažem da smo imali vrlo prijatno iskustvo jer se pregled obavlja vrlo korektno i profesionalno. Kada smo došli u ordinaciju predali smo pasoše radi popunjavanja podataka i sačekali desetak minuta. Tada je došla med. sestra koja nam je izvadila krv, a zatim smo dobili uput i otišli pešaka do poliklinike Clinicanova koja se nalazi preko puta duševne bolnice Laza Lazarević (spustite se pored Kliničkog pa levo i samo pravo i sa desne strane ćete videti poliskliniku). Snimanje pluća je prošlo vrlo brzo i nakon preuzimanja snimaka smo se vratili do ordinacije u Smiljanićevoj. Naravno, celim putem nas je pratio pljusak - mora nešto da kvari celu priču.... U ordinaciji smo zatim odradili drugi deo pregleda - vizina, težina krvni pritisak, refleksi, spusti gaće, digni gaće, primili vakcine.... Uzeli smo zapečaćene koverte i snimke na CD-u i otišli kući.
Intervju - Došli smo jutros u 08.00 ispred ambasade i zatekli 30-tak ljudi koji čekaju da budu prozvani kako bi ušli u ambasadu. Kada smo se javili dežurnom momku on nas je preko reda sproveo do ulaza u prijavnicu (prvu zgradu u koju se ulazi) i tamo smo morali da prođemo kroz proceduru pregleda stvari (isto kao na aerodromu). Zatim su nas uputili u zgradu koja se nalazi polulevo i tamo su nas već čekale dve službenice Srpkinje koje su znale da dolazimo i dale nam broj za šalter i uputile nas da sednemo levo od ulaza. Ostali koji apliciraju za turističke vize idu desno. Nakon 15-tak minuta nas je prozvao službenik i predali smo dokumanta i popričali sa njim nekih 5 minuta. Nakon još 20-tak minuta nas je drugi službenik pozvao da platimo. Nakon još 20-tak minuta nas je pozvao konzul i tamo smo popričali vrlo površno sa njim o tome gde idemo, šta radimo, od kada smo u braku.... Digni desnu ruku i zakuni se da je sve što si napisao u formularu istina. Kunem se! Dajte otiske prstiju i sedite... Posle 15-tak minuta nas pozove onaj prvi službenik i vrati nam dokumenta i kaže čestitam, pasoši i ostalo Vam stiže u DHL poslovnicu za par dana.

U to je to, nema dalje....

Molim Better Future da upiše da smo intervju imali danas, a destinacija je Chicago.

Pitajte ako vas još nešto zanima, tu sam da pomognem!


cestitke! ja sam imao tremu dok sam citao tvoj post, mogu da zamislim kako je vama bilo
Reply With Quote
  #268  
Staro 05.12.2017, 23:57
EMIGRANT's Avatar
EMIGRANT EMIGRANT je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.10.2012
US lokacija: New York, NY
YU lokacija: Srbija, Vojvodina
Poruke: 39
Talking

Intervju mi je bio zakazan za 22. novembar 2017. godine u 8:30h pre podne. Stigao sam ispred konzulata u 8:30h. Konzulat, u kratkim crtama, izgleda ovako, rampa na ulazu, iza rampe prvo dvorište iz kog se ulazi u manji objekat za pregled i skeniranje, iz tog manjeg objekta se izlazi u drugo veće dvorište na čijem kraju se sa leve strane nalazi veća zgrada konzulata.

Kada sam stigao ispred manje zgrade za pregled sa desne strane od vrata bio je red u kojem je bilo 15-20 uglavnom mladih osoba. Službenik obezbeđenja je izgleda stigao momenat pre mene sa spiskovima i pitao je ko ima zakazano za 8:30h. Nas nekoliko mu se javilo, ja sam mu pokazao odštampanu Entry Status Check Web stranicu (Onu na kojoj se vidi da je zakazan intervju). Vrlo brzo me je našao na spisku i rekao mi da mu dam nešto od dokumenata kako bi me identifikovao, pasoš ili ličnu kartu, dao sam pasoš. Rekao mi je da stavim torbu na jedan sto koji se nalazio na sredini tog prvog dvorišta, skenirao me sa ručnim skenerom od glave do pete, zamolio me da otvorim torbu, pitao da li je sadržaj torbe potrebna dokumentacija, malo pogledao u torbu i rekao mi da uzmem stvari i da stanem ispred ulaznih vrata prvog manjeg objekta. Vrlo brzo se pojavio jedan službenik na vratima i rekao mi da uđem, iako sa desne strane i dalje čekaju ljudi iz onog reda. U tom objektu mi kažu da sve metalno: kaiš, ključeve itd stavim u jednu drvenu kutiju, a da telefon stavim u manju drvenu kutiju. Obe drvene kutije su zatim propustili kroz skener, kao na aerodromu. I mene su uputili kroz veliki skener. Telefon ostaje kod njih u tom objektu i daju mi plastičnu karticu sa brojem koju sam im kasnije na izlasku vratio a oni meni telefon.

Nakon pregleda, koji se brzo završio, u tom prvom objektu upućen sam da odem u zgradu konzulata na kraju drugog dvorišta sa leve strane. U zgradi konzulata postoji veliki dugačak hol, na sredini hola je prijemni punkt sa službenicima. Ispred prijemnog punkta na većem rastojanju se nalaze šalteri. Sa leve i desne strane prijemnog punkta se nalazi po nekoliko redova stolica 3-4. Mene su na prijemnom punktu pitali koja je viza u pitanju, odštampali mi trocifren broj i rekli mi da odem i sednem sa leve strane i da sačekam da prozovu moj broj.

Bio sam prvi tamo, a ubrzo posle mene su došli još dvoje mlađih osoba, odvojeno jedno po jedno, ali se poznaju, a nakon pola sata i još jedna žena. Na šaltere se proziva putem razglasa, preko kojeg se oglasi 'Broj XXX da se javi na šalter X.'. Javljam se na šalter, dam ono što mi traže i vratim se na stolicu, pa čekam sledeće prozivanje mog broja, i tako nekoliko puta po sledećem redosledu:

1. Službenik (naš čovek), na šalteru, traži od mene pasoš.
2. Čekanje oko 15 minuta.
3. Službenik (naš čovek), na šalteru, traži od mene lekarsko i ostale dokumente koje sam spremio, zatim pita kako želim da platim. Od dokumenata sam mu dao osnovno sa spiska 'Pripremna čeklista za razgovor', od diploma sam dao samo kopije od više škole i fakulteta (osnovne studije), kopiju master diplome nisam dao (master diploma i sve ostalo je za svaki slučaj bilo u torbi). Koliko se sećam samo je pogledao original diplome od više škole.
4. Čekanje oko 20 minuta.
5. Službenik (Amerikanac) pozove me po imenu na blagajni (skoro da odlično govori srpski) i kaže želeli ste da platite u dolarima, proveri dolare sve OK.
6. Čekanje oko 15 minuta.
7. Službenik (Amerikanac), na šalteru, prvo je nešto prokomentarisao da mi izvuče osmeh postavlja nekoliko pitanja, kaže na engleskom ćemo lakše je , da li sam završio taj fakultet, da li sam ranije putovao negde, da li sam putovao u USA, da li imam nekoga u USA, od čega se izdržavam trenutno. Traži da mu dam otiske, da se zakunem da je istina sve što sam naveo u DV-260 i da je istina sve ono što piše u ostalim dokumentima koje sam im predao i koji su ispred njega na stolu. Na kraju mi kaže da će predložiti da mi se odobri viza i da ću uskoro biti prozvan na drugi šalter kod kolege.
8. Čekanje oko 10 minuta.
9. Službenik (naš čovek) mi vraća original izvod iz matične knjige i kaže da će javiti za nekoliko dana kad pasoš bude gotov.

Iz konzulata sam izašao oko 10h.

Pošto sam se tek 27.11.2017. registrovao na https://ais.usvisa-info.com/en-rs/iv i odabrao ispostavu DHL centar na koju želim da mi pošalju pasoš sa vizama i dokumentima, koverta je stigla u ispostavu DHL centra 30.11.2017.
Reply With Quote
  #269  
Staro 06.12.2017, 10:50
markos85 markos85 je offline
Član
 
Datum prijave: 18.05.2016
YU lokacija: Beograd
Poruke: 29
Nepromenjeno

Cao ljudi,

Ne znam da li je vec bilo pitanje, ako jeste, unapred izvinjenje.

Citao sam detaljno ovaj link : http://britsimonsays.com/successful-...-usa-arriving/
Gde se kaze :

"Some people treat the first trip to the USA as an activation trip and to “look around”. They then leave and return to live permanently which is fine as long as you make this return within 12 months. That is perfectly fine and understandable – you are not obligated to take up residence in this first trip – although you will have become an LPR and therefore have other obligations (such as tax reporting – even on income earned outside of the USA!)."

Da li neko moze da potvrdi da nakon ulaska i aktiviranja GC-a, stvarno mozes da se vratis u Srbiju na period do 12 meseci bez nekih posledica po status GC-a ?

Unapred hvala
Reply With Quote
  #270  
Staro 06.12.2017, 11:05
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik markos85 Prikaz poruke
Cao ljudi,

Ne znam da li je vec bilo pitanje, ako jeste, unapred izvinjenje.

Citao sam detaljno ovaj link : http://britsimonsays.com/successful-...-usa-arriving/
Gde se kaze :

"Some people treat the first trip to the USA as an activation trip and to “look around”. They then leave and return to live permanently which is fine as long as you make this return within 12 months. That is perfectly fine and understandable – you are not obligated to take up residence in this first trip – although you will have become an LPR and therefore have other obligations (such as tax reporting – even on income earned outside of the USA!)."

Da li neko moze da potvrdi da nakon ulaska i aktiviranja GC-a, stvarno mozes da se vratis u Srbiju na period do 12 meseci bez nekih posledica po status GC-a ?

Unapred hvala
Na do 6 meseci mozete sigurno da se vratite (provereno) i ako samo udjete i izadjete iz US bez duzeg zadrzavanja. Verujem da ni u slucaju da se ostane do 12 meseci ne bi trebalo da bude problema.
Posledica po GC ne bi trebalo da bude, ali posledica po datum za dobijanje drzavljanstva ce da bude, jer ukoliko udjete posle 6 meseci od datuma prvog ulaska, 5 godina potrebnih za podnosenje zahteva za dravljanstvo pocece od datuma drugog ulaska, a ne od datuma prvog ulaska.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV-2018: Školovanje SEEUSAIC Prijava na Lutriju 10 24.03.2021 22:14
Pomoc oko DS-260 DV-2018 simbad Uputstva za dobitnike 210 22.07.2018 12:47
Interviews DV2017 - Concise Version Magelan Intervju (interview) - Ambasada 80 27.09.2017 15:05
Interviews: I-134, Affidavit of Support (Macedonia) Instrukcije i Pojašnjenje SEEUSAIC Intervju (interview) - Ambasada 1 08.02.2017 20:18
Interviews DV2016 - Concise Version sfsgagi Intervju (interview) - Ambasada 52 25.04.2016 00:28

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 23:27.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.