ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Banke, kreditne kartice, računi u Americi » Bitni linkovi
Uspešan početak Krediti u USA Kreditna istorija Kreditne kartice Pomoć oko kredita

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #511  
Staro 27.08.2017, 04:35
Tomislav1970 Tomislav1970 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Bg
Poruke: 283
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik LJ75 Prikaz poruke
Care to elaborate?

Izgleda kontradiktorno, velike razlike a isti kurs.

A opet, jesi li siguran u ovo, jer se Euro popeo na skoro +20% u odnosu na USD, a bio je na 4% prije 4 mjeseca. Ova trenutna situacija odgovara svima koji imaju ušteđevinu u Eurima, ili npr. planiraju prodati nekretnine u Bosni i kupiti nešto u USA.

http://www.xe.com/currencyconverter/convert/?From=EUR
Mozda grijesim. Nisam pratio neko vrijeme
Provjerit cu u ponedeljak.
Ovo sam nasao na internetu
Bank of America
https://www.bankofamerica.com/foreig...hange-rates.go
European Union $1.1263

I na drugom sajtu:
Why are the rates different from those advertised in the newspaper or internet?

The exchange rates published in the newspaper or on the internet are indicative rates and typically are applicable to large transactions executed between banks. Bank’s exchange rates for individual foreign currency orders are competitive with those offered by local banks

Last edited by Tomislav1970; 27.08.2017 at 04:43.
Reply With Quote
  #512  
Staro 27.08.2017, 04:59
Tomislav1970 Tomislav1970 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Bg
Poruke: 283
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik LJ75 Prikaz poruke
Care to elaborate?

Izgleda kontradiktorno, velike razlike a isti kurs.

A opet, jesi li siguran u ovo, jer se Euro popeo na skoro +20% u odnosu na USD, a bio je na 4% prije 4 mjeseca. Ova trenutna situacija odgovara svima koji imaju ušteđevinu u Eurima, ili npr. planiraju prodati nekretnine u Bosni i kupiti nešto u USA.

http://www.xe.com/currencyconverter/convert/?From=EUR
Pogledao sam link koji si postavio.
Pise:
All figures are based on live mid-market rates. These rates are not available to consumer clients.
Reply With Quote
  #513  
Staro 27.08.2017, 22:57
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Hvala vam puno na odgovoru citala sam nesto o tome,ali sam ipak zelela da cujem i misljenja onih koji su bolje upuceni u to Jos jednom Hvala Puno i Veliki Pozdrav Vama
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #514  
Staro 28.08.2017, 00:38
LJ75 LJ75 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.09.2016
Poruke: 126
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Tomislav1970 Prikaz poruke
Mozda grijesim. Nisam pratio neko vrijeme
Provjerit cu u ponedeljak.
Ovo sam nasao na internetu
Bank of America
https://www.bankofamerica.com/foreig...hange-rates.go
European Union $1.1263

I na drugom sajtu:
Why are the rates different from those advertised in the newspaper or internet?

The exchange rates published in the newspaper or on the internet are indicative rates and typically are applicable to large transactions executed between banks. Bank’s exchange rates for individual foreign currency orders are competitive with those offered by local banks
Pa i ne baš. Npr. privatna mjenjačnica u Sarajevu:

http://pennyplus.com/mjenjacnica

Ili npr. Unicredit banka:

https://www.unicredit.ba/ba/stanovni...jna_lista.html

A evo npr. trend Dolar vs Euro zadnjih 12 mjeseci (za jedan USD se trenutno po ovome dobije oko 0.82 Eura):



http://www.x-rates.com/graph/?from=U...R&amount=1vaš

Tako da je ovo što ste napisali nije 100% tačno, odnosno tačno je da kursne razlike trenutno jesu velike, ali u korist Eura:

Kursne razlike su prilicno velike.
Za jedan euro se u SAD dobija jedan dolar, a negdje cak i manje od jednog dolara
Reply With Quote
  #515  
Staro 02.12.2017, 16:47
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno Zanimljiv članak o bankovnim karticama

Našao sam interesantan članak, pa sam odlučio da ga podelim sa ostalim članovima foruma. Iako je tema "Kako smanjiti dug od $10k", mislim da će mnoge ovaj članak zainteresovati, pošto pokazuje koje su kartice u USA dobre.

http://www.comparecards.com/guide/he...y-credit-cards

Ujedno, sam sajt se bavi poređenjem bankovnih kartica.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #516  
Staro 05.12.2017, 13:40
Ggaga Ggaga je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2017
US lokacija: Washington DC
YU lokacija: Beograd
Poruke: 171
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Našao sam interesantan članak, pa sam odlučio da ga podelim sa ostalim članovima foruma. Iako je tema "Kako smanjiti dug od $10k", mislim da će mnoge ovaj članak zainteresovati, pošto pokazuje koje su kartice u USA dobre.

http://www.comparecards.com/guide/he...y-credit-cards

Ujedno, sam sajt se bavi poređenjem bankovnih kartica.
Sjajan clanak! Hvala na deljenju! BTW menu je interesenatno da sa svim bankama mozes veoma lako komunicirati preko Facebook messanger-a i da nakon robotske poruke koja stize instant se javlja covek koji u real time-u odgovara na raznorazne upite i ne propusti da pozeli lep dan na kraju. Customer care at high level. Mada se niko nije upecao da moze da otvori racun bez ssn tj pre dolaska u USA.
Reply With Quote
  #517  
Staro 19.03.2018, 11:11
Jorda Jorda je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.08.2017
US lokacija: San Diego, California
YU lokacija: Pozega
Poruke: 128
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Tikica Prikaz poruke
Evo i mog iskustva što se građenja kreditnog skora tiče. Rekoh da podelim savet koji sam dobila sa vama, možda znate, možda ne, meni je svakako pomogao

Po dolasku sam obišla gomilu banaka sa željom da što pre otvorim račun i ratosiljam se novca koji sam vukla sa sobom. U svim bankama su mi tražili ili ssn, ili dokaz o adresi koji prvih dana nisam imala... Jedino je BoA pristala da mi otvori račun.
Međutim u Chase-u mi jedan stariji službenik da sledeći savet, kaže:
"Ako znaš nekog ko ima dužu i dobru kreditnu istoriju, zamoli ga da te stavi kao korisnika na neku od starijih kartica koje ima. Neka to bude i kartica sa nekim minimalnim limitom, Macys ili koja god. Ako se brine da li ćeš karticu koristiti, neka navede svoju adresu i ne mora ni da ti daje karticu. Nakon nekih mesec dana, otvori nalog na Credit Karma i videćeš da si dobila fini skor sa dužinom istorije u starosti te kartice. Onda kad se to desi dodji u Chase i odobrićemo ti kreditnu karticu bez ikakvog depozita. Potom ugasite karticu koju ti je prijatelj otvorio".

Ja sam imala tu sreću da je prjatelj koji ima skor 800 želeo da mi izađe u susret, i imao dovoljno poverenja da me stavi kao korisnika na njegovu karticu staru više od 5 godina. Jedino što sam morala da sačekam da bi to mogao je bio SSN.
Kada mi je kreditna kartica stigla, aktivirala sam je i naravno nisam je upotrebljavala, niti ću. Nakon nekih mesec dana, kao što je službenik rekao pojavio mi se skor od 748, a pod dužinom istorije stoji 5 i nešto godina (da me ne shvatite pogrešno broj pišem samo kako bi mogli da napravite poređenje koloko se dobije umanjeni skor).

Pre nekoliko dana sam konkurisala za Amex Blue Cash Everyday i evo danas mi je odobrena na 4k. Za početak nije lose. Uopšte nisam otvarala secured karticu.

Dakle, ako imate nekog od prijatelja ili rođaka ko je spreman da vam pomogne na ovaj način relativno brzo možete doći do finog skora. Prednosti su jasne, mogućnost da vam se i bez velikih sredstava odobri kreditna kartica, ili može da vam pomogne u iznajmljivanju stana bez potrebe da imate garantora.

Po gašenju prve kartice skor će vam naravno pasti. Pogledaću šta simulator kaže za koliko čim se novoodobrena kartica pojavi na CK.

U Chase jos uvek nisam išla. Sačekaću mesec ipo, pa ću posetiti dobroćudnog službenika sa zahtevom za novu karticu
Molio bih Tikicu da se javi sa updateom za ovu situaciju.
Imam nekoga ko bi mi pomogao na ovaj nacin, vec je stavljeno moje ime kao korisnik bas na Macys karticu od pre neki dan ali nije trazen SSN (koji naravno nemam jer sam jos u RS).
Na kucnu adresu (od kontakta u USA) stize ista kartica samo sa mojim imenom.

Da li je tebi taj neko bio garant da dobijes sasvim novu karticu ili te samo stavio kao authorised person?
Hvala.
Reply With Quote
  #518  
Staro 19.03.2018, 15:02
Niksovac Niksovac je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.05.2012
US lokacija: Čikago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 62
Exclamation KESHovina

Hvala tikici, post iznad, ovo je veoma korisno.

Da li neko moze iz iskustva da kaze, koji sistem, koja banka je najbolja za slanje novca iz USA u Srb...

Kako vi saljete novce kuci, osim westerna za koji svi znamo..

Koju banku i koji racun koristiti ovde u srb da iz usa mozete na njega uplacivati novac iz Amerike.

Pitam.. ako bi Boze zdravlja otisli, morao bih ovdenastaviti placati odredjena dugovanja tj. rate pa razmisljam koji bi sistem za to bio najjednostavniji i koji bi najmanje kostao, mislim na raznorazne prozije!

Kao i slanje vecih suma u srb, ISKUSTVA?

Hvala, pozz
Reply With Quote
  #519  
Staro 19.03.2018, 23:11
3put 3put je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.05.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: SRB
Poruke: 91
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Jorda Prikaz poruke
Molio bih Tikicu da se javi sa updateom za ovu situaciju.
Imam nekoga ko bi mi pomogao na ovaj nacin, vec je stavljeno moje ime kao korisnik bas na Macys karticu od pre neki dan ali nije trazen SSN (koji naravno nemam jer sam jos u RS).
Na kucnu adresu (od kontakta u USA) stize ista kartica samo sa mojim imenom.

Da li je tebi taj neko bio garant da dobijes sasvim novu karticu ili te samo stavio kao authorised person?
Hvala.
evo samo da dodam par video na youtube a ima ih gomila gde tacno objasnjava kako da to uradis.

video 1
video 2
__________________
DV2018 - Selected
CN: 2018EU00021xxx
DS260: 12 May 2017
Lekarski: 21 Jun 2018
Interview date: 11 July 2018
GreenFriday Day: 13 July 2018
Reply With Quote
  #520  
Staro 19.03.2018, 23:23
3put 3put je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.05.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: SRB
Poruke: 91
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Niksovac Prikaz poruke
Hvala tikici, post iznad, ovo je veoma korisno.

Da li neko moze iz iskustva da kaze, koji sistem, koja banka je najbolja za slanje novca iz USA u Srb...

Kako vi saljete novce kuci, osim westerna za koji svi znamo..

Koju banku i koji racun koristiti ovde u srb da iz usa mozete na njega uplacivati novac iz Amerike.

Pitam.. ako bi Boze zdravlja otisli, morao bih ovdenastaviti placati odredjena dugovanja tj. rate pa razmisljam koji bi sistem za to bio najjednostavniji i koji bi najmanje kostao, mislim na raznorazne prozije!

Kao i slanje vecih suma u srb, ISKUSTVA?

Hvala, pozz
Pozdrav, ja koristim Komercijalnu Banku i mogu ti reci da sam super zadovoljan. U banci samo trazish instrukcije za primanje para iz USA, oni ti ostampaju jedan papiric i to das osobi koja ti shalje pare. Pare stizu za 2-4 dana. A chini mi se da provizija je oko 50$ na sumu do 5k$ za onoga ko shalje iz USA a tebi kad stigne na rachun ima neki fee od ~5$ koji ti odbiju.

Takodje sto je extra u Komercijalnoj je mBANK KomBank sam placas racune rate itd.

znaci sa ovom kombinacijim mozes sebi na racun da saljes dolare u SRB banci, menjas u dinare i platish racune ratu itd i to sve sa telefona ili sa kompa iz USA kad budes bio tamo .
__________________
DV2018 - Selected
CN: 2018EU00021xxx
DS260: 12 May 2017
Lekarski: 21 Jun 2018
Interview date: 11 July 2018
GreenFriday Day: 13 July 2018
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kupovina auta na kredit i građenje kreditne istorije zvercica Vodič za emigrante 97 31.08.2021 23:46
Prevara - Ponuda za kreditne kartice Citi banke (CITIGLOBAL) bora Stare teme 36 14.12.2012 23:39
Koju banku izabrati - za kupovinu auta, kreditne kartice, građenje kreditne istorije dreamerns Stare teme 93 02.09.2010 05:11
Top 5 razloga zasto volim kreditne kartice emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 18.12.2008 08:55
Ukradeni broj kreditne kartice emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 05.11.2007 16:59

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 17:06.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.