ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 06.11.2008, 19:18
D.i M.e D.i M.e je offline
Član
 
Datum prijave: 04.11.2008
Poruke: 10
Nepromenjeno више питања везаних за пријаву

поздрав свима на форуму. знам да сам мало окаснио, али бих вас замолио да ми помогнете око пријаве пошто је још мало времена остало. имам више питања око пријаве.

прво што ме занима је сама фотографија. гледајући она упутства на самом сајту никако ми није јасно како да добијем баш такву фотографију. како сте ви правили те фотографије? што се тиче оног „валидатора“ да ли ако фотографија прође њега то значи да је она исправна и да неће бити проблема? ја сам размишљао да идем код фотографа и да ме он слика па да не буде оних проблема као што су сенка и слично али опет остаје проблем са оним процентима и величинама.

друго што ме занима да ли има неког ко носи наочаре па да каже како се он сликао, не знам да ли може да буде проблема ако се појави неки одсјај на стаклима од блица?

даље питање око адресе: живим у селу где нема додељених имена улицама па самим тим у мојим документима нема улице па ме занима да ли се може пријавити без улице или да се пријавим са незваничним називом улице? ја тај незванични назив (да објасним, то је назив који садржи реч пут, као што је нпр. зрењанински пут бб) користим за све друге пошиљке из иностранства, укључујући и за компанијске чекове са којима нисам имао проблема приликом уновчавања иако на њима пише тај назив улице а у мојим документима не.

толико за сада, надам се да ће неко у краћем времену да ми одговори пошто је ипак хитна ствар, а ја се извињавам због тога.
  #2  
Staro 06.11.2008, 19:23
D.i M.e D.i M.e je offline
Član
 
Datum prijave: 04.11.2008
Poruke: 10
Nepromenjeno

Х:confused:м, зашто су се велика слова претворила у мала? :confused:
  #3  
Staro 06.11.2008, 19:54
V777's Avatar
V777 V777 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: US
Poruke: 270
Nepromenjeno

[COLOR="DarkSlateBlue"]Dobro dosao na forum!

Uskoro ce se javiti nas administrator da ti odgovori na pitanja. U medjuvremenu mozes da procitas, vise postova na forumu je obradjivalo problem slanja fotografije.

Pozdrav i puno srece![/COLOR]
  #4  
Staro 06.11.2008, 19:59
D.i M.e D.i M.e je offline
Član
 
Datum prijave: 04.11.2008
Poruke: 10
Nepromenjeno

хвала на одговору!

почео сам да читам друге теме пре постављања питања, али пошто има доста рекох да и питам пошто не верујем да је на све одговорено а време пролази, потрудићу се да исчитам ово што је остало.
  #5  
Staro 06.11.2008, 20:42
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Evo ovako, da probam redom.

1. forum automatski konvertuje tekst u mala slova ako primeti da pises velikim iz prostog razloga sto nije kulturno pisati velikim slovima, sto obicno znaci da se deres, odnosno vices, sto, sigurni smo, nije slucaj. :obrva:

2. fotografija: idi kod fotografa, garantovano dobijas dobru sliku bez senki i detalja, samo je trazi u digitalnom obliku i dovoljno veliku, mozemo ti je mi srediti da bude pravih dimenzija.

3. validator samo proverava dimenzije slike. najbolje je da ti neko od nas kaze da li ti je slika u redu ili ne...

4. koliko ja znam, slikas se sa naocarima. ako bude problema, slikas se opet. ;)

5. deo sa adresom se tice iskljucivo naseg postara. pises adresu koju ce postar uspeti da protumaci, nista vise. znaci, sve je u redu. :;D:

Dobro nam dosao na forum. :wavey:
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
  #6  
Staro 06.11.2008, 21:15
D.i M.e D.i M.e je offline
Član
 
Datum prijave: 04.11.2008
Poruke: 10
Nepromenjeno

хвала на брзом и прецизном одговору!

1. ма нисам ја писао све великим словима, само тамо где треба (прво слово у реченици, прво слово имена и сл); ево у другој поруци није претворило а на исти начин сам писао. сад може да буде разлог што је ћирилица или да гледа проценат великих слова од укупног броја.

2. значи да не причам њему оне величине, проценте и сл, него само да тражим да буде велика (шта то тачно значи велика? :)). и мислио сам да буде у дигиталном облику, а оно и зашто бих ишао код професионалног фотографа иначе ;)

4. а како да знам да ли има проблема? :)

још једном хвала!
  #7  
Staro 06.11.2008, 22:10
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

odes kod fotografa i kazes mu da mora da bude bar 5 sa 5 cm slika (ili digitalno da bude velicine 600 puta 600 pixela).... namerno kazem vecu, pa neka bude i za poster, jer je posle najlakse smanjiti je... povecati je ne mozes bez da se izgubi kvalitet, zato kazem bolje veca nego manja... :;D:

pod problemima sam mislio ako ti blic udari u naocare, ili sta ti ja znam... nazalost (tj moju srecu), ne nosim naocare pa nisam bas najkompetentniji po tom pitanju.... :nene:

ovo oko velikih slova je vrlo moguce da je problem u cirilici... :smrc: e, pa to mora se menja, bacicu pogled da vidim jeli stvarno tako...
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
  #8  
Staro 06.11.2008, 22:36
E4o4 E4o4 je offline
Član
 
Datum prijave: 05.11.2008
Poruke: 8
Nepromenjeno

njihovi aparati ionak pucaju nekoliko megapiksela :pucpuc2: tako da nema da brines... ponesi stik na koji ce ti snimiti sliku.. neka je oni nista ne obradjuju.. da bude najmanje 1 megapixel, kasnije je sredis :pekarka: na kompu da ispunjava zahteve lutrije. :ziveli2:
  #9  
Staro 07.11.2008, 08:25
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

jaaaooooo kad se sjetim koliko sam se ja napatila sa slikom .... skoro da mi je istekao rok za prijavu dok sam je sredila. trazila sam od fotografa odmah digitalnu vreziju, da je sredi i snimi na usb, ali ni on nije mogao da je svede na 600x600. onda mi je dao sliku, pa sam ja skenirala na poslu i opet nije moglo, losiji skener i nisam skenirala dobro, ostavila je malu previse. i tek kad sam nasla dobar skener, skenirala je i povecala, i onda mic po mic smanjivala uspjelo je ... uh umorih se sjecajuci se muka :grin:

sretno! :D
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
  #10  
Staro 07.11.2008, 09:01
moni's Avatar
moni moni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.07.2008
US lokacija: Colorado Springs, CO
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 189
Nepromenjeno

Dobro dosao !:grin:

Oko naocara ti ja mogu pomoci.Ako ih nosis stalno , moras da se slikas sa njima,ako za citanje onda nije potrebno.Fotografi uglavnom imaju naocare bez stakla- one velike. Zato ti preporucujem da neki tvoj stariji okvir iskoristis u ovu svrhu.
__________________
Case Number: 21xxy
Prva koverta: 14.05.2008.
Poslati obrasci i slike:26.05.2008.
U KCC stigla nasa koverta: 29.05.2008.
Zakazan interviju: 15.05.2009.
Druga koverta:26.03.2009.
Viza u pasosu: 22.05.2009.
U Americi od 20.08.2009.
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 13:01.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.