ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 03.12.2008, 13:03
wrath:of:the:lich:king's Avatar
wrath:of:the:lich:king wrath:of:the:lich:king je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.11.2008
US lokacija: Ohio
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 279
Nepromenjeno Women's Department

Interesuju me cene garderobe i kozmetike, nisam nikakav freek niti frajla, samo me zanima kako se krecu cene kozmetike tipa gel za tusiranje, sampon, kreme, dezodorans, puder, maskara i tako te musko/zenske () gluposti, jer to necem da nosim a moracu da kupim cim pre!
sisanje, feniranje ?
Gym?
pregled kod ginekologa, zubar?
Imate li vremena za sebe pored takvog (ubrzanog) tempa zivota?
Reply With Quote
  #2  
Staro 04.12.2008, 04:49
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

1. kad stigneš, prvo ćeš ići u Walgreens, jer su na svaka 3 bloka... izbegavaj 7-eleven, white hen, pumpe, market stores i slično.... kasnije ćeš balansirati, pa ćeš videti... nešto će nekad biti jeftinije u Target-u, nekad u Walgreens-u, nekad u Jewel-Osco-u (ako ideš u Chi), itd... svi ovi veliki lanci imaju sniženja, i ako nije hića, kupuj takve stvari samo kada su na sniženju... 2/5.00 znači da je jedan 2.5, ne moraš uzeti dva, i tako...

2. ovo ti zavisi od toga gde ćeš živeti, ako hoćeš da ti neko predloži neko ime... u suprotnom, nađeš najbliži Hair Cuttery, isto lanac...

3. isto zavisi od toga gde ćeš živeti. Odeš na GoogleMaps i ukucaš "gym near 21000" (to ti, je li, zip code kad dođeš) i nađeš ih k'o pleve... ima i tu lanaca, ali mislim da to zavisi od regiona, nema svih svuda...

4. kod ginekologa najbolje je da ideš kod dr. ...........

5. za zubara isto moraš prvo reći gde ideš... pa onda u priču ulazi imaš li osiguranje ili ne. tek onda idu predlozi...

6. nemamo...
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
Reply With Quote
  #3  
Staro 04.12.2008, 05:48
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

1. Za ovo prvo (garderoba) nisam prava osoba da odgovorim... cisto zbog stava "jedan je zivot" te ovo bolje da skip

2. Ja koristim Clinique make up i Neutrogena ostalo, sampon Nioxin... nemam pojma zavisi sta koristis... Kazi ti bolje sta konkretno pa cu da ti nadjem cene.

2. Frizeri - vecina su losi, jer zavrsavaju kurseve od 3 meseca. Oni naplacuju od $15 do $30. Ako hoces dobar hair cut: ako imas straight kosu kao ja ides kod asian hair stylist (avarage hair cut $65, relaxer pakovanje $50 phyto anti frizz - traje pakovanje oko 8 meseci na srednju duzinu, japanese termal ironing traje do 6 meseci na srednju duzinu $250 - za CA vrlo bitno zbog vazduha i vode koji malo promene kosu). Sunce mu, izgleda da je trebalo i ovo da skip opet - shishanje moze i u Super Cut za $15. Ako imas kovrdzavu kosu - niko sem onih koji rade black hair nece znati da te oshishaju.

3. Manikir i pedikir $20, uglavnom dva puta mesecno, ako radis silk jednom nedeljno - pls don't do acrylic

4. Kozmeticki tretman - ja idem strogo chinese $65 ili jeftinije ako kupis paket

5. Tanning - Sunset tan, extra usluga pa i extra cena hahah level 4 tanning sa 1.5 UV $20 po tretmanu, level 5 sa 0.5 UV je $66 po tretmanu plus mystic tan (spray) dolazi besplatno, odrzavanje tan na ovim levelima je jednom mesecno (sto po meni opravdava cenu). Ostalo - moze mesecno unlimited za $49 zimi, $29 leti ali moras da ides 3-4 puta nedeljno za odrzavanje, kreveti su 1 i 2 level sa 5-7 UV (poredjenja radi, u LA na plazi je UV 9-11 zavisno od godisnjeg doba i doba dana). Mozda je i ovo trebalo da skip...

6. Depilacija - eto ubacih ti ja i ekstra katastrofa i uzas, rade samo sa tecnim voskom i trakama... laser je skup... tako da ja imam warmer i kupujem prirodan vosak na e-bay - sama svoj majstor cene ako odes kod njih (sa tim odvratnim tecnim voskom): noge (cele) $45, prepone $25, brazilian $60, ruke $20 etc etc obrve $15 each plus 15% tip, total moze za $120...(tip racunaj sto i za frizere i kozmeticare)

7. Gym - biras u komsiluku ili blizu posla. Obrati paznju da li imaju programe (casove) jer samo sa spravama i ne mozes bas nesto da uradis... Meni je bitno i da je cisto i da imaju dobre trenere... Ja idem u Bodies in Motion, $55 mesecno, ugovor na godinu dana.

8. Kod ginekologa - kad dobijes osiguranje ako je HMO jednom godisnje imas placen pregled na svoj zahtev u okviru godisnjeg redovnog pregleda (plus PAP smear i HPV test included), ako ne daj Boze imas problema i to je sve pokriveno naravno ali ne mozes bez razloga da trazis pregled vise od jednom godisnje. Tvoj lekar radi pregled a ako nesto nije u redu onda salje kod specijaliste; ako imas PPO osiguranje mozes kad hoces i kod koga hoces. Ako nemas osiguranje onda opet ides gde hoces ali sama sve placas.

9. Isto kao gore - zavisi od osiguranja. Ja biram PPO i placam sa Deltom 20% od svega do $2500 godisnje. HMO malo drugacije radi ali svakako imas ciscenje zuba besplatno jednom godisnje i uglavnom se nista ne placa za plombiranja i sitnije intervencije. Ako ga nemas, onda sve placas - dobra varijanta je da onda ides na univerzitetsku kliniku jer je jeftinije i do 50% ali rade residents koji imaju mentore sa strane.

10. Naravno - mogu da nemam vremena za druge ljude, pranje sudova il pranje prozora za sebe uvek imam vremena

Ijuuuu - pa koliko ja sad brojeva imam ovde
Strasno, sta da ti kazem...
Ma, jesam li ja to pogresno razumela da je ova tema za cice samo?????

Last edited by Zana; 04.12.2008 at 10:17. Razlog: hahah - ispravila sisanje u shishanje
Reply With Quote
  #4  
Staro 04.12.2008, 17:10
wrath:of:the:lich:king's Avatar
wrath:of:the:lich:king wrath:of:the:lich:king je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.11.2008
US lokacija: Ohio
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 279
Nepromenjeno

2. Moze npr max factor, clinique isto, revlon? Puder, maskara, sjaj za usta? Bas me zanimaju cene, koliko sam skontala nije jeftino biti negovann u Americi

2. 65 $ sisanje kuku da se ja osisam do glave pre nego sto krenemo za USA...

4. kakav je to chinese kozmeticki tretman ?

5. Nije zdravo

6. Posto brijac

8. Moze li ukratko kakvo je to HMO i PPO osiguranje? Dovoljno je jednom godisnje ici kod ginekologa, ako nemas nikakve smetnje, ali ipak je 2x godisnje preporucljivo!

Hahahha, nije procitao dobro natpis na vratima
Hvala ti puno za opsiran odgovor!!
Reply With Quote
  #5  
Staro 04.12.2008, 17:37
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

2. max factor nisam skoro videla around - valjda ima po radnjama , to nije skupo, kao ni revlon. clinique je skuplji...

2. hahahha - sad videh ima dva broja 2 naci frizera koji ti odgovara bice pravo umece, videces... ja se napatih u sred LA. bas i ne verujem da sam toliko razmazena - pa u vrscu sam kod istog frizera isla 5 godina i nikad nisam previse zvakala (covek zna svoj posao). ovo ovde sacuvaj me Boze i sakloni - ali kazem ti, ako ne trazis nista ekstra (to jest ako te kosa slusa, a ne kao kod mene da hoce na sve strane ako nije dobro oshishana), onda prodjes i sa daleko manje para.

4. nemam pojma kakav je - ali je dobar... ako ja vidim lice bez koje kakvih cuda, i da izgleda 20 godina mladje nego sto jeste e ja idem tamo. mene je odvela koleginica (chinese) kod kozmeticarke na preporuku i super sam zadovoljna...

5. znas kako, pusenje nije zdravo, nije zdravo jesti hranu sa dodatkom pesticida, voda iz cesme nije zdrava, nije zdravo piti iz obojenih casa i solja, nije zdravo jesti masnu hranu.... pa sad ako krenemo gde bi nam bio kraj....

6. nije mnogo - opet zavisi koji hoces ahahah extreme nesto-sto-ja-ne-mogu-da-izgovorim-a-prepoznam-u-radnji sa 3 blades i alojom je totally cool.

8. ne moze ukratko a i dodje mu kao posebna tema... svasta je preporuceno - ako ne budes imala osiguranje, neces ici ni jednom... sorry
Reply With Quote
  #6  
Staro 04.12.2008, 18:40
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik wrath:of:the:lich:king Prikaz poruke
Hahahha, nije procitao dobro natpis na vratima
Eh sad... pa to što mi ne koristimo te usluge/proizvode ne znači da ne treba da budemo upućeni u iste... ume to i da pomogne katkad.


A i vidim ceo dan nema odgovora a očekivao sam već pune 2 stranice, kad ono - ništa.... Pa ja reko' ajd' jedan bump da odradimo.

U svakom slučaju, ja se odjavljujem, gave my 2c... hehehe
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
Reply With Quote
  #7  
Staro 04.12.2008, 20:37
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

jako mi se svidja ova tema

zana, daj nam jos kakvih informacija ... sve sto ima veze sa iracionalnom stranom zenskog mozga
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote
  #8  
Staro 05.12.2008, 00:21
Olivera's Avatar
Olivera Olivera je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.07.2008
US lokacija: Scottsdale, AZ
YU lokacija: Skopje, Macedonia
Poruke: 172
Pošalji MSN poruku korisniku Olivera Pošalji Skype™ poruku korisniku Olivera
Nepromenjeno

Odlicna tema!

Zana daj nam vise detalja o krpicama i cipelama a da pri tom zadrzis stav "jedan je zivot"

Hakunamatata
__________________
2009EU00010xxx
Negde krajem Maja 2008- dobila sam prvu kovertu
24/5/2008- poslala prvu kovertu u KCC
17/07/2008-Dobila sam potvrdni mail iz KCC da su dobili moju kovertu
04/11/2008- Zakazan intervju u US Embassy - Skopje
15/10/2008- Stigla druga koverta
20/10/2008- Zakazan lekarski pregled u IOM
04/11/2008 - Uspesno zavrsen intervju, viza odobrena.
01/03/2010 - Prva stanica Williamsburg, VA
16/06/2010 - Selidba "za stalno" Scottsdale, AZ
Reply With Quote
  #9  
Staro 05.12.2008, 06:43
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Eh moze onda!!!!! Ja taman htedoh da se ne javljam vise zbog stava "nek ide zivot" ali ako nije problem....

Nego, pisem posle vise - jer "domacica" mora da sredjuje kujnu (jer'bo nikad ne znas sta sve u kujni moze da se desi, te uvek treba da bude spremna) a do tad evo jedan hint!!!!

Moja omiljena radnja za posle radnog vremena (ovo objasnjavam naknadno - ima dve Zane: jedna do pola pet a jedna posle) je Abercrombie & Fitch - skupo ali sexiiiiiiiiiii!!!!! Pa kad udjes a ceka te ovo:



E i nije lutka - model, nego pravi cican (nije stvar u abs nego jeans je dobar, kunem se). Ovo pored je moja zaova koja prstom pipnula abs misleci nije ziv covek ahahahaha i sva se izvinjavajuci pravdala da ovako nesto nema po Austrijama!

I sad nek neko meni kaze kako se onda ne ostavlja pola pay-check na krpice? Ah! Suknjice - extra (duzine 10cm), stoji ludilo $70; trenerka (bela - donji deo ispod piercing, a gornji iznad - i nije za gym nego za... ih razumemo se vec) $120! Ma nek ide zivot!

Pisem posle do detalja!

I muski - FAJRONT sa zenske strane!!!!! Kako poglednem, neki cican nam svrcka po strani!!!!!!

Last edited by Zana; 05.12.2008 at 07:20.
Reply With Quote
  #10  
Staro 05.12.2008, 10:30
wrath:of:the:lich:king's Avatar
wrath:of:the:lich:king wrath:of:the:lich:king je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.11.2008
US lokacija: Ohio
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 279
Nepromenjeno

i liiike this
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 11:27.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.