ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Druga koverta

Druga koverta Dobili ste drugu kovertu sa spiskom papira za ambasadu i uputstvu za obavljanje lekarskih pregleda. Šta sad?

Druga koverta » Stigla druga..ali problem » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

 
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 09.11.2010, 22:47
ZeljkoUSA's Avatar
ZeljkoUSA ZeljkoUSA je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.05.2010
US lokacija: Realno: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 425
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik nemili Prikaz poruke
Od broj aplikacija varira i broj dobitnika. Ako se ne varam prošle godine je bilo oko 400 a godinu dana ranije oko 500. Mi naravno ne možemo da znamo koje su tačno kvote u odnosu prijavljenih i izvučenih.
Dragance je napisao bas ono sto mislim. Naravno da je on najvise ostecen, zato sam zapoceo sa ne bi da ti stajem na muku...
Moje misljenje je da mnogi ljudi igraju lutriju kao Bingo (samo besplatan). Naravno da imaju pravo na to, ali neki salju prijave bez trunke razmisljanja sta to sa sobom nosi.
Polazi se od toga "ma nece mene" pa se ne razmislja mnogo sta ako (kad) budem izvucen. Imam i ja par prijatelja koji igraju godinama, a SIGURNO ne bi otisli ukoliko ih izvuku, mada ni oni sami to jos uvek ne znaju.
Osnovna stvar - proveriti da li ispunjavas uslove da ucestvujes na lutriji. To toga se dodje tako sto se (barem prvi put) procita uputstvo za ucestvovanje.
Druga stvar - tek kad se dodje do toga pocinje razmisljanje o realnim stvarima: novac za vize, lekarski, karte, za prvo vreme tamo... Roditeljima (ipak je to kod nas vrlo nezgodna stvar) treba saopstiti da odlazite u "tu tamo Ameriku", a patetika kuca na vasa vrata istog momenta: nikada te vise necemo videti,.... Sve ovo je mnogo teze ukoliko imate decu....
Mislim da o svemu ovome treba razmisljati pre nego sto se pritisne "CONFIRM"...
  #12  
Staro 09.11.2010, 23:35
City Lights's Avatar
City Lights City Lights je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.10.2009
US lokacija: come what may
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 80
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ZeljkoUSA Prikaz poruke
Naravno da je on najvise ostecen,
Po čemu je oštećen? Ne zadovoljava uvjete koji su jasni. Ne smatram da je "oštećen".
  #13  
Staro 10.11.2010, 09:28
nemili's Avatar
nemili nemili je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.10.2009
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Beograd
Poruke: 290
Pošalji Skype™ poruku korisniku nemili
Nepromenjeno

@ZeljkoUSA
Slazem se ali ipak je to odluka svakog pojedinca da li da aplicira ili ne. Ispostavilo se da Bibinomad nije bio informisan i da je hteo da rizikuje i igra na kartu iskustva...

Citat:
Prvobitno poslao korisnik City Lights Prikaz poruke
Po čemu je oštećen? Ne zadovoljava uvjete koji su jasni. Ne smatram da je "oštećen".
Nije ostecen, vec razocaran.
__________________
17.01.2011. - stigao u Chicago
  #14  
Staro 10.11.2010, 09:48
celestine celestine je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 14.05.2010
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Bg
Poruke: 181
Nepromenjeno

@Zeljko je toliko u pravu da ja nemam reci. Sve ovo sto je opisao mi prolazimi vec od maja od kad je stigla prva koverta a intenzitet se pojacava kako se intervju primice (cak smo ga i odlozili pre neki dan). Uz sve to mi smo odrasli, imamo neku ustedjevinu, porodicni ljudi, a opet sve isto-kako saopstiti roditeljima, strahovi, zebnje, preispitivanja...........
__________________
26. april - poslata prva koverta iz Kentucky-ja
13. maj - stigla prva koverta
CN - DV211EU00011xxx
31. maj - poslali formulare nazad u Kentucky (bez povratnice, obicnom postom... ali uverena sam stici ce ili je vec stigla)
21. septembar poslata druga koverta iz KCC, stigla pocetkom oktobra
18. novembar zakazan intervju........odlozen...
  #15  
Staro 13.11.2010, 18:07
cile cile je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.08.2009
US lokacija: Minneapolis,MN
YU lokacija: Beograd
Poruke: 112
Pošalji Skype™ poruku korisniku cile
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik celestine Prikaz poruke
@Zeljko je toliko u pravu da ja nemam reci. Sve ovo sto je opisao mi prolazimi vec od maja od kad je stigla prva koverta a intenzitet se pojacava kako se intervju primice (cak smo ga i odlozili pre neki dan). Uz sve to mi smo odrasli, imamo neku ustedjevinu, porodicni ljudi, a opet sve isto-kako saopstiti roditeljima, strahovi, zebnje, preispitivanja...........
Kao po nepisanom pravilu,svaka dilema je naizgled teska!Sustina je ipak surova,sve je ekstremno jednostavno,jer se radi o izboru koji svako ima.Problem lezi u prihvatljivom,a nepoznatom ishodu!(strah)Tu nam,odgovornost uskladjuje zelje i mogucnosti i tada donosimo prave odluke,shodno energiji koju nosimo.Zivot je uzrocno-posledicno desavanje!Da ne biste pomislili,da sam -zelim da kazem,da od svojih snova,nikada ne treba odustati!Vazno je,da ono sto nam je najbitnije,u nekom trenutku da ne postane nebitno(jer se to podrazumeva da imamo)-ali, nije isto ziveti i biti ziv!Uz sav optimizam,trud,rad,nadu,veru,snalazljivost i pamet,zelim svom detetu da pronadje svoju zvezdu na drugom mestu,a sebi makar malo manje brige i vise vazduha!
Nisam zelela da filozofiram,da otkrivam *rupe na saksiji* i otvaram *trece oko*,vec da ovo podelim sa vama,jer sam i ja aplicirala i nadam se i strahujem...Ali svaku pricu*izvucenih i zelenih* prozivljavam kao svoju.Treba biti *lud* i hrabar-njih ipak prati i malo sreceU to imezelim vam puno srece,a nama koji cekamo,da nam se ista osmehne
  #16  
Staro 14.11.2010, 13:09
lanas lanas je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.02.2010
US lokacija: New York, Chichago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 132
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ZeljkoUSA Prikaz poruke
Ne bi da ti stajem na muku, ali istrazivanje je trebalo uraditi pre prijavljivanja, kako ne bi dolazio u ovakvu situaciju...
Da ne pominjem da je mogao biti izvucen neko ko ispunjava uslove, umesto tebe...
Kada sam bila na prezentaciji, jedan decko je rekao da poznaje jednog taksistu, koji ima 7-moro dece, sto znaci da nema potrebne kvalifikacije. Izvukli su ga, dobio je vizu i sada sa porodocim zivi i radi u USA. Sluzbenik iz ambasade nista nije rekao.
  #17  
Staro 14.11.2010, 13:16
lanas lanas je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.02.2010
US lokacija: New York, Chichago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 132
Nepromenjeno

Izvinjavam se, pritisnula sam pogresan Quite........................
  #18  
Staro 14.11.2010, 14:37
dragance dragance je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2009
Poruke: 139
Nepromenjeno

A odakle tebi da taksista nema kvalifikacije? Samo zato što radi taj posao ?
  #19  
Staro 14.11.2010, 19:30
olivera77's Avatar
olivera77 olivera77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: Dallas,Tx
YU lokacija: Beograd
Poruke: 134
Nepromenjeno

Najverovatnije da je taxista imao minimum zavrsenu cetvorogodisnju skolu,a moguce da i nije bio on nosilac GC,mozda je supruga itd.Informacije nisu potpune,mozemo samo da nagadjamo,ali sigurno je da nije otisao na intervju sa minimumom od 2 god radnog staza kao taksista.
  #20  
Staro 14.11.2010, 21:13
lenhi lenhi je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.07.2009
Poruke: 258
Nepromenjeno

Možda mu je supruga izvučena pa je otišao preko nje.
Druga stvar on radi kao taksista a ti ne znaš šta on od škole ima završeno tj. koji stepen obrazovanja?!
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
druga koverta za dv 2011 Bode Druga koverta 37 02.11.2010 00:17
druga koverta za dv 2010 dado01 Druga koverta 174 02.04.2010 18:58
Prva koverta stigla 29.06 ? dragonn Vaša strana 3 08.07.2009 10:18
Prva koverta stigla, a ja vec u SAD... Nikola Prva koverta 21 19.06.2009 13:34
Stigla druga koverta, ... mvp977 Druga koverta 35 09.12.2008 14:04

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:15.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.