ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Američki automobili,saveti,iskustva » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #41  
Staro 19.03.2019, 04:54
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Koja je prevara kupovina novih automobila, tj cene. Pre par dana odemo da pogledamo nove automobile, i na sajtu jedna cena a uzivo skroz druga. i to bi sve bilo ok da razlika u ceni nije 8000$, da bi npr dobio auto za 25000$ imaju takve uslove da bukvalno moras da budes vojnik koji je derpe, da je diplomirao pre 2 godine, da nema pola ruke i da taj dan pada sneg dok sija sunce. Inace Passat RLine koji na netu kosta 25500$ nov u stvari je 33000$.

Kod nekih dilera postoji opcija da se zahteva cena preko neta i onda zaista ta cena i bude kada se dodje, a da li je to zaista i u praksi videcemo za vikend


Do 25000$ ono sto vredi da je normalne velicine Passat, Camry, Accord oko te cifre se krecu.

Ima i nas Fijat 500L iz Srbije za 24000$ a ono sto me iznenadilo je dozivotna garancija na motor i automatski menjac
I pored te garancije, jaako slabo se vozi ovde. Moj savet ti je da pogledas Chevy ili Ford. Kod svakog dilera ti je igra cenkanja. Kada sam ja kupovao auto, otisao u Chevy, seo i rekao ovako: ja hocu Equinox i ne zelim da placam ni dolar preko 300 mesecno. Posle 3-4 pokusaja "uvaljivanja" skupljeg modela, nadjose ono sto sam trazio

Jos jedna bitna stvar - ako ides sada da kupis auto, trazi model za ovu (2019) godinu. Oni su jeftiniji, a diler ce uvek pokusati da ti uvali model za sledecu. Ja za vikend idem da pazarim Chevy Blazer
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #42  
Staro 19.03.2019, 05:42
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Hvala za savet, videcemo jos nije nam hitno da uzmemo kola sutra, zena svakako radi od kuce. Ja sam racunao ratu od 400$ do 450$ to mi je ok. Jos nismo odlucili ni gde cemo da uzimamo kredit, BoA nas otpalila kao za kredit, danas im bio poslednji dan promo perioda gde je bilo 0.25 do 0.5% popusta na kamate. Kreditni skor 780 kod zene, plata ok i kao jedan od razloga sto nema mnogo racuna tj kreditnih kartica, tako da cemo videti kod dilera kakva je situacija i u drugoj banci gde imamo racun. Bukvalno te teraju da imas 10 kreditnih linija koje ne koristis uopste.

Jos nam ladno lik iz BoA rekao uzmite negde drugde kredit pa dodjite da refinansiramo kod nas bice odobren 100%
Reply With Quote
  #43  
Staro 19.03.2019, 11:11
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Ihaaaaj, ti za 450 mozes da kupis sta hoces. Ja bih ti preporucio neki SUV. Mnogo su prakticniji. Razmisli o Grand Cherokee. Mnoooogo su dobri, a nece ti rata biti preko 400. Anyway, srecno i javi sa cim si se ponovio. I upamti - ti postavljas uslove.
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #44  
Staro 19.03.2019, 17:58
Jorda Jorda je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.08.2017
US lokacija: San Diego, California
YU lokacija: Pozega
Poruke: 128
Nepromenjeno

Ja nisam ljubitelj SUV-jeva. Razmisljam se izmedju 3 modela.
Nov Camry, do 3 godine stara Acura TLX ili Infiniti Q50. Svi moraju biti V6, 4 cilindra jednostavno nemaju snage za mene.
Camry jurim ali nece da ga daju ispod 30k, dok ova dva polovna mogu da uzmem za 20ak u odlicnom stanju. Imam jos 3 meseca fore da razmislim i kad se vratim iz Srb pazaricu nesto.
Nasao sam i dobar BMW 535d 2014 za 22k, bas cu danas da odem da pogledam. Izbor je ogroman, samo treba biti strpljiv.
Reply With Quote
  #45  
Staro 19.03.2019, 22:57
Axl Axl je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.08.2018
US lokacija: San Diego
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 33
Nepromenjeno

Sve to lepo izgleda ... Niko ne spominje Mazdu :/ Kad sam pre dve i kusur godine u LA video CX9 koje u Evropi koliko ja znam ni nema, bilo je WOW
Reply With Quote
  #46  
Staro 19.03.2019, 23:21
botexag's Avatar
botexag botexag je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.12.2010
Poruke: 187
Nepromenjeno

Moje iskustvo je uvek leasing pre kredita.

Leasing pruza prednosti tipa svake 3 godine vratis auto i opet vozis nov, vrlo cesto je odrzavanje besplatno tokom leasing perioda (redovni servisi, kvarovi, koriscenje zamenskog vozila), mozes da se cenkas za depozit i mesecna rata je daleko manja nego kreditna (sto je i logicno jer ima otplatnu vrednost na kraju). Uvek se trudim da nadjem demo auto koji je presao par hiljada km, pa na njemu dobijes jos bolji 'deal'

Ljudi cesto misle da ako kupe na kredit i otplate auto (pa mogu da ga prodaju - dodatna vrednost) da su finansijski bolje prosli, a u realnosti kad stavis sve brojeve na papir je maltene identican broj (5-6 godina koriscenja)

Plus ako neko ima privatni biznis, lease rata je svakog meseca odbitna stavka, a kod kredita postoji max koji se priznaje za poslovno vozilo.
Reply With Quote
  #47  
Staro 19.03.2019, 23:46
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SRBghost Prikaz poruke
Ihaaaaj, ti za 450 mozes da kupis sta hoces. Ja bih ti preporucio neki SUV. Mnogo su prakticniji. Razmisli o Grand Cherokee. Mnoooogo su dobri, a nece ti rata biti preko 400. Anyway, srecno i javi sa cim si se ponovio. I upamti - ti postavljas uslove.
Pa nem pojma nesto mi se ne svidjaju velika gabaritna kola. Danas sam isao da pogledam Honda Accord 2019 nova je 21500$ sto mislim da je super cena. Sad ako mi i Passat bude stvarno po istoj ceni bicu u dilemi.








I Passat obicna Wolfsburg verzija


Citat:
Prvobitno poslao korisnik Jorda Prikaz poruke
Ja nisam ljubitelj SUV-jeva. Razmisljam se izmedju 3 modela.
Nov Camry, do 3 godine stara Acura TLX ili Infiniti Q50. Svi moraju biti V6, 4 cilindra jednostavno nemaju snage za mene.
Camry jurim ali nece da ga daju ispod 30k, dok ova dva polovna mogu da uzmem za 20ak u odlicnom stanju. Imam jos 3 meseca fore da razmislim i kad se vratim iz Srb pazaricu nesto.
Nasao sam i dobar BMW 535d 2014 za 22k, bas cu danas da odem da pogledam. Izbor je ogroman, samo treba biti strpljiv.
Ni ja ih nesto ne volim.
Ne razumem se bas nesto, ali danas sam gledao Camry 2019. je od 24000 do 28000$ zavisi od paketa opreme.



Meni je lizing nije dobra opcija, ogranicenje na tipa 10000 milja godisnje je malo za Ameriku, ja bih toliko ispucao samo na odlazak na posao. Gledao sam i tu opciju, cak je negde granicenje i 7500 milja.
Reply With Quote
  #48  
Staro 20.03.2019, 15:48
SoonInUS SoonInUS je offline
Član
 
Datum prijave: 22.09.2018
YU lokacija: Oslo, Norveska inace iz Zemuna
Poruke: 27
Nepromenjeno

+1 za lizing, do sada sam 3 puta uzimao lizing i savrseno mi odgovara (doduse, ni jedan u Americi) upravo iz gorepomenutih razloga (nije skuplji od kredita a svake 2-4 godine menjas auto). Sonata koliko znam moze da se nadje za ispod 200USD, 0 down ali uz par dodatnih troskova. Za 400usd jedan za svakog od supruznika i onda mu to dodje na 20000m milja godisnje .
Ono sto je sada popularno ovde (Norveska) je model 3. Mozda je manji od accorda, ali po mom iskustvu elektricna kola su mu mi mnogo lepsa za voznju (tj ako nije bar v8 i neki dobar sportski auto), bolje ubrzanje, niska cena odrzavanja i voznje, nema brzina, ako ga punis kod kuce svaki dan imas auto koji je spreman za voznju i nikada nenides na pumpu...
Just my 2 cents
Reply With Quote
  #49  
Staro 20.03.2019, 18:09
botexag's Avatar
botexag botexag je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.12.2010
Poruke: 187
Nepromenjeno

..Samo jedan komentar u vezi prelaska velikih razdaljina do posla

Ko bude morao da putuje daleko do posla, mora da uzme u obzir tip auta koji kupuje, od udobnosti do sposobnosti auta da prelazi veliku kilometrazu.
Auto ce takodje vrlo brzo da izadje iz fabricke garancije za neke sklopove. Neki brendovi reklamiraju tipa 10 god garancije ili 160000 milja, a u stvari to je ograniceno samo na odredjene stvari, ne za ceo auto.
I na kraju svima je jasno da auto sa velikim brojem km na kraju se proda budzasto

U pocetku vam se cini da putavanje do posla 1 sat i vise je uobicajeno za Ameriku, i to se prihvati kao realnost. Nekima je to cool...imam novu makinu sta mi fali da se lepo i udobno vozikam

Medjutim, kasnije se to promeni i to putovanje postaje tezak smor i znacajno gubljenje zivotnog vremena.

Znam da nije lako u pocetku gde nemas mnogo opcija. Ali cilj je naci stabilan i dobro placen posao i onda odluciti gde ces da stanujes.
Zato treba biti vrlo oprezan kakav se 'lease agreement' potpisuje pri ulasku u stan/kucu da posle ne bi bilo znacajnih finansijskih posledica pri raskidanju
Reply With Quote
  #50  
Staro 21.03.2019, 02:57
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Ja vozim Hondu Civic. Izabrala sam taj zato sto mi se svidjaju plava svetla unutra i digitlani pokazivac brzine. Niska sam i odgovara mi kolika je unutra i kako vidim kroz sofersajbnu i nazad. Svidja mi se sto ocecam put ispod sebe, prilagodjavam bolje brzinu. Pre sam imala neke amortizere da nemam pojma kuda vozim (Buik) i to mi nije bas bilo najsigurnije prvi voznji.

Sad da mi das neki beskonacni budzet, morala bih naravno da imam kameru pozadi, gps u sredini, instrument cluster, naravno da pricam kroz auto kroz bluetooth, ne bi bilo zggore imati i tilt sensor i ugovor sa nekim da mi zovnu hitnu pomoc ako se okrenem naopacke. Naravno nije lose imati i satelitski radio. A bilo bi verovatno bilo i da je pomalo autonomni auto, nisam bas sigurna da bi mi prijao auto koji bi me sam vozio, nisam bas toliko opustena sa tehnologijom, ali ko zna, mozda da jednog dana. Naravno volela bih da imam obaveznoi Lidar i senzore za colision detection. Ne bi bilo i zgorega da imam adaptive cruise control ili adaptive suspension. Ali aj sad, snovi su snovi. Mozemo da mastamo. Mislim da bi nesto tipa klikni
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Američki kutak srecica Vaša strana 24 04.10.2016 09:35
Pitanje i saveti vezani za J1 i Green Card neverovatnojeto Ne-imigrantske vize 9 05.05.2012 23:04
Saveti za USA NightWolf Vaša strana 4 24.06.2011 09:56
Saveti gde da odem Boky Lokacije u USA 12 14.07.2009 15:50

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 08:13.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.