ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Banke, kreditne kartice, računi u Americi » Bitni linkovi
Uspešan početak Krediti u USA Kreditna istorija Kreditne kartice Pomoć oko kredita

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #201  
Staro 06.11.2013, 17:47
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Pogresno si shvatio.
Debitna kartica nije bitna za gradjenje kreditne istorije vec kreditna.
Kreditnu karticu mozes dobiti od banke ili creditne unije. Mnogo lakse se dobija od kreditne unije. Postoji i tzv. Secured kreditna kartica. Ta kartica radi na principu da ti polozis svojih lupam $300 i to je limit koji imas na svojoj kartici. Onda ti banka naplacuje kamatu na tvoje pare. Znam da zvuci jako glupo, ali to je ono kroz sta prolazis kad dodjes tek u USA.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #202  
Staro 06.11.2013, 18:29
lover's Avatar
lover lover je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 25.07.2010
US lokacija: Ko zna!? Mozda NYC jednog dana.
YU lokacija: Gradiska, RS, BIH
Poruke: 168
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik landlord Prikaz poruke
Pogresno si shvatio.
Debitna kartica nije bitna za gradjenje kreditne istorije vec kreditna.
Kreditnu karticu mozes dobiti od banke ili creditne unije. Mnogo lakse se dobija od kreditne unije. Postoji i tzv. Secured kreditna kartica. Ta kartica radi na principu da ti polozis svojih lupam $300 i to je limit koji imas na svojoj kartici. Onda ti banka naplacuje kamatu na tvoje pare. Znam da zvuci jako glupo, ali to je ono kroz sta prolazis kad dodjes tek u USA.
Mozda se nisam dobro izrazio. Citao sam na prethodnim postovima da debitna nema veze sa gradjenjem kreditne istorije.
Htio sam pitati, da li kasnije kod apliciranja za kreditnu karticu, bila ona Secured ili prava kreditna, provjeravaju odredjene transakcije ili racune koje si placao u prethodnom periodu, ili vjeruju samo onome sto si napisao u aplikaciji? Ipak su uvezani u jedan sistem, bila to neka druga Banka ili unija, a ne kao ovdje kod nas!
__________________
DV-2020 Deveti put dva ćorka!
Reply With Quote
  #203  
Staro 06.11.2013, 20:11
chicagopn's Avatar
chicagopn chicagopn je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 29.10.2008
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Srbija
Poruke: 200
Nepromenjeno

za secured card te niko ne pita ,popunis aplikaciju depozitujes tipa 500$ i ok si nakon nekog vremena od godinu dana ili manje pocece ti stizati pre-apruval pisma od capital one,citi ili sta ti ja znam koje sve banke to ce ti biti znak da se nesto desava na tvom scoru,i da si spreman za kredit kartu.
za otvaranje prave kredit karte takodje imas aplikaciju koju ces popuniti ,mozes da pises sta god hoces oni vec sve znaju ,svaku tvoju transakciju,ako lazes u aplikaciji samo pravis budalu od sebe.
ne zaboravi da kad uzimas mobilni telefon kod bilo kog operatera ili kucni internet odnosno cable tv ,oni proveravaju tvoj kredit score a samim tim ti smanjuju poene na svako potrazivanje kredit skora,tako da pre nego li krenes po telefon ili cable pitaj da li proveravaju kredit
Reply With Quote
  #204  
Staro 06.11.2013, 20:16
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik chicagopn Prikaz poruke
za secured card te niko ne pita ,popunis aplikaciju depozitujes tipa 500$ i ok si nakon nekog vremena od godinu dana ili manje pocece ti stizati pre-apruval pisma od capital one,citi ili sta ti ja znam koje sve banke to ce ti biti znak da se nesto desava na tvom scoru,i da si spreman za kredit kartu.
za otvaranje prave kredit karte takodje imas aplikaciju koju ces popuniti ,mozes da pises sta god hoces oni vec sve znaju ,svaku tvoju transakciju,ako lazes u aplikaciji samo pravis budalu od sebe.
ne zaboravi da kad uzimas mobilni telefon kod bilo kog operatera ili kucni internet odnosno cable tv ,oni proveravaju tvoj kredit score a samim tim ti smanjuju poene na svako potrazivanje kredit skora,tako da pre nego li krenes po telefon ili cable pitaj da li proveravaju kredit
Da te pitam drug, evo sam ja pocela dobivati ove pre-approved aplikacije od citi i od American express, pa sta mislis koja bi bila bolja?
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #205  
Staro 06.11.2013, 20:29
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Pa bolja je ona kod koje imas manju kamatnu stopu i nemas godisnju clanarinu. Znam da mi je Zana objasnjavala nesto za American da kad imas Costco membership nemas ovu godisnju clanarainu i jos skupljas neke bodove. Zaboravio sam vise. Mozda ona moze nesto napisati o tome.

Ja sam uzeo bio Citi jer sam dobio na 18 mjeseci 0% kamatu i pokrio dug na jednoj drugoj kreditnoj kartici na kojoj sam imao kamatu. Super je da uzmes ove kartice sa 0% kamatom kad ides na odmor, kupujes avio karte i sl. Nemoj uzimati karticu da ti beze stoji a imas tipa na 12 mjeseci 0% kamatu. Uzmi je kad budes nesto vece kupovala. To bi bila moja $0.02
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #206  
Staro 06.11.2013, 20:49
chicagopn's Avatar
chicagopn chicagopn je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 29.10.2008
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Srbija
Poruke: 200
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mikiSA Prikaz poruke
Da te pitam drug, evo sam ja pocela dobivati ove pre-approved aplikacije od citi i od American express, pa sta mislis koja bi bila bolja?
to ne znaci da ako pozoves capital one da ce te odbiti... ,nemoras da biras izmedju ova dva jer imas pre apruval od njih svako ce ti dati kredit,kao sto rece landlord vidi koja ima najmanju kamatnu stopu i na koliko meseci ,imaju sad i ove sa 5% cash back.... mada svaka od njih radi isti posao sad je bolja ova sutra ona,
ja sam odabrao DISCOVER sa 0% na 18 meseci .ali opet kazem nama smrtnicima je apsolutno sve jedno koju cemo .

Nama ispiraju mozak , nevalja se zatvarati racun, nemoj potrazivati kredit ovde onde,pazi na score a best buy ogroman gigant menja banku odkako ja imam kredit kartu kod njih 3 puta su zamenili banku za 3 godine, bili su kod
HSBC Bank pa kod Capital One pa su sad kod Citi.
Reply With Quote
  #207  
Staro 06.11.2013, 21:41
lover's Avatar
lover lover je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 25.07.2010
US lokacija: Ko zna!? Mozda NYC jednog dana.
YU lokacija: Gradiska, RS, BIH
Poruke: 168
Nepromenjeno

Mislim da su mi se sada sve dileme razrijesile. Ala su iskomplikovali stvari, svaka im cast!
__________________
DV-2020 Deveti put dva ćorka!
Reply With Quote
  #208  
Staro 24.11.2013, 15:43
Hoping Hoping je offline
Član
 
Datum prijave: 24.11.2013
Poruke: 17
Nepromenjeno

Za sve ostalo sam nasla odgovore u temama ali mi nije jasno kako placate racune, i stanarinu pogotovo. Kako se to skida? Negde sam na forumu procitala da stan nikako ne moze kesom. Odbija se sa kartice? Pomoc
Reply With Quote
  #209  
Staro 24.11.2013, 16:27
IgorMAD's Avatar
IgorMAD IgorMAD je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.01.2013
US lokacija: ?
YU lokacija: Srbija
Poruke: 660
Nepromenjeno

E ovo i mene zanima, kakav je sistem tamo? Postoje uplatnice kao kod nas pa odes u banku i platis ili?
__________________

01.05.2013. Izvucen 2014EU00008xxx
21.05.2013. Poslati papiri u Kentucky
28.05.2013. Stigli papiri u Kentucky
13.09.2013. Zakazan intervju
13.11.2013. Obavljen lekarski pregled
21.11.2013. Intervju uspesno zavrsen
Od 12/13/2013 u USA
Reply With Quote
  #210  
Staro 24.11.2013, 20:12
chicagopn's Avatar
chicagopn chicagopn je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 29.10.2008
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Srbija
Poruke: 200
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Hoping Prikaz poruke
Za sve ostalo sam nasla odgovore u temama ali mi nije jasno kako placate racune, i stanarinu pogotovo. Kako se to skida? Negde sam na forumu procitala da stan nikako ne moze kesom. Odbija se sa kartice? Pomoc
Ma sve je to kad se radi oko placanja uprosteno i za potrosace lako konvinient osmisljeno
prvo:
imas varijante tipa da dobijas racun ili paper less go green (to je kao mi sad brinemo o sumi i prirodi pa da ne trosimo celulozu)
ja volim da dobijem svaki racun odnosno papir na videlo ,onda kad dobijem sve racune :struja,telefon,cable,gas,voda idem na online bank kliknem na struja i upisem ispod koliko,kliknem na gas i upisem ispod koliko itd itd ,na kraju odaberes sa kog racuna ces platiti kliknes submit confirm i to je to ,placeno sve ne kosta nista i ne ides nigde.
druga varijanta je da sa tim racunima odes u money exchange to su mali kiosci koji pruzaju te usluge placanja ,prenosa,registracije auta i dr.kod njih mozes platiti svoje racune uz simbolicnu proviziju od mislim 2-3$ zavisi za sta po jednom racunu.
onda ima varijanta da svakom napisete cek stavite u kovertu i to posaljete na adresu potrazioca
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kupovina auta na kredit i građenje kreditne istorije zvercica Vodič za emigrante 97 31.08.2021 23:46
Prevara - Ponuda za kreditne kartice Citi banke (CITIGLOBAL) bora Stare teme 36 14.12.2012 23:39
Koju banku izabrati - za kupovinu auta, kreditne kartice, građenje kreditne istorije dreamerns Stare teme 93 02.09.2010 05:11
Top 5 razloga zasto volim kreditne kartice emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 18.12.2008 08:55
Ukradeni broj kreditne kartice emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 05.11.2007 16:59

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 04:12.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.