ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Chicago, Illinois » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Zatvorena tema
 
Thread Tools Display Modes
  #41  
Staro 10.05.2010, 01:00
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno RE:

Razlike u cenama izmedju marketa umeju da budu velike, pa treba znati gde se sta kupuje (to vec vremenom skapiras). Hrana je definitivno najjeftinija u pomenutom Aldi-ju, a Walmart je tu iza, s tim sto su u Walmart-u namirnice samo jedan deo marketa, a ostalo je garderoba, oprema za domacinstvo, tehnika (recimo kao nas Tempo s tim sto ima vise garderobe, mada to je ona osnovna odeca, ne racunajte da cete tu moci da se modirate). Zlatno je pravilo da sto je market manji, to su cene vece. U marketima po pumpama je skoro dvostruko skuplje nego po hipermarketima. Najveci lanac malih marketa je "7-ELEVEN" mada ja u njega dosad nisam usao pa ne znam kakve su cene...
  #42  
Staro 10.05.2010, 01:15
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno Accounting & Nursing

Sto se racunovodja tice, zaista ne znam kakva je situacija, mozda bi bilo najbolje da postavis isto ovo pitanje na jos nekoj od otvorenih tema. Mozes i da pogledas na svim berzama poslova kakvo je stanje (tu ces videti i u kojim gradovima mozes najbolje da prodjes).

Sto se tice zaposlenja, najbolju prodju u USA trenutno imaju zdravstveni radnici, mada mora da se poradi na nostrifikaciji diplome (ja sad radim na tome). 800.000 med. sestara je trenutno manjak u USA, a ni ostala zanimanja ne zaostaju. U zdravstvu posla ima u svim gradovima, plate su odlicne i uz radno mesto idu i svi benefiti (famozno zdravstveno osiguranje), ali opet kazem, treba proci kroz nostrifikaciju (razlicita je za skoro sve zdravstvene profile)... Za medicinske sestre, logopede, radne terapeute postoji cak i poseban program za imigraciju. Zovu ga visa screen pa je i tako moguce doci u USA i dobiti GC po osnovu zanimanja koja su izrazito deficitarna. U tom slucaju je procedura malo duza, ali imate siguran posao po dolasku sa kojim moze da se izdrzava cela porodica.
  #43  
Staro 10.05.2010, 08:29
lanas lanas je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.02.2010
US lokacija: New York, Chichago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 132
Nepromenjeno

Hvala mnogo za informaciju.
Ne mogu da budem zdravstveni radnik, jer nemam obrazovanje i iskustvo. Da učim nešto je kasno, jer po našem zakonu ne mogu više da upišem srednju školu.

Poslušaću tvoj savet i staviću ovo kao novu temu.

Thank you!
  #44  
Staro 10.05.2010, 09:24
barajevo31 barajevo31 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.11.2009
Poruke: 62
Nepromenjeno

Sa srednjom školom tamo ni ne možeš. Koliko je meni poznato, srednje zanatske škole se tamo ne priznaju a "nurse" (RN) je kod njih naša visoka škola za med. sestre a ne srednja. Srednja nije ništa.

Što se računovodja tiče imaćeš prejaku konkurenciju pošto su Indijci poznati kao računovodje u Americi a verovatno i rade veoma jeftino.
__________________
30. 11. 2009 - Prijava za DV 2011
01. 07. 2010 - Not selected
30. 10. 2010 - Prijava za DV 2012
15. 07. 2011 - Not selected
  #45  
Staro 10.05.2010, 10:15
lanas lanas je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.02.2010
US lokacija: New York, Chichago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 132
Nepromenjeno

"Radila sam u ugostiteljstvu, banci, sekretaske poslove, a sada kao računovodja. Završila sam Beogradsku poslovnu školu, a kasnije i Beogradsku bankarsku akademiju. Sada na Singidunumu dajem deiferencijalne ispite za treću, a ostaje mi i četvrta godina(uslov da bi upisala MBA). S obzirim da nemam novca za dalje školovanje u inostranstvu, odlučila sam da upišem Lincoln university i Singidunum(MBA) i na taj način dobijem američku diplomu. Proverila sam na sajtu Američke Vlade(spisak akreditovanih agencija) i diploma je važeća. Nadam se da će mi priznati, ako budem tražila posao".

ŠTA MI PREDLAŽETE?
  #46  
Staro 10.05.2010, 18:25
DukaUSA DukaUSA je offline
Član
 
Datum prijave: 15.04.2010
US lokacija: NYC, Chicago
YU lokacija: Kraljevo
Poruke: 18
Pošalji Skype™ poruku korisniku DukaUSA
Nepromenjeno

Zanima me da li bi vi koji vec zivite u Chicago-u mogli da nam kazete kako se krecu cene tehnike, elektronike, kao npr televizori, mobilni telefoni, PS3... tako neke stvarcice slicne tome... Verujem da nisam jedini koga ovo zanima, pa ako mozete bilo bi lepo da nam nesto i o tome napisete!
Citao sam forum, ali nisam naisao na ovako nesto, ako slucajno ima negde, a ja nisam primetio, obavestite me, a ja cu obrisati post!
Pozdrav svima!
  #47  
Staro 10.05.2010, 20:37
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

www.bestbuy.com
www.newegg.com
www.ebay.com
www.amazon.com
www.walmart.com
www.gamestop.com
www.apple.com
itd.

i tu i tamo popusti koji se mogu naci u prodavnicama, a da pri tome ne vaze online...ali gornji linkovi su ti uglavnom dobra odrednica koje su cene.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
  #48  
Staro 10.05.2010, 20:49
DukaUSA DukaUSA je offline
Član
 
Datum prijave: 15.04.2010
US lokacija: NYC, Chicago
YU lokacija: Kraljevo
Poruke: 18
Pošalji Skype™ poruku korisniku DukaUSA
Nepromenjeno

Hvala Dreamer-u! Mislim da covek na ovom forumu moze da sazna dosta stvari koje ga zanimaju zahvaljujuci veoma dobroj ekipi ljudi koji ovde danonocno odgovara na nasa pitanja!
  #49  
Staro 11.05.2010, 07:56
Nikolica014 Nikolica014 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 13.05.2009
US lokacija: Cikago
YU lokacija: Valjevo
Poruke: 77
Nepromenjeno

U Americi je vecina stvari jeftinija nego kod nas, koliko se da primetiti, cak i ako ne uzmemo u obzir razliku u standardu. Jedino mi ne ide u glavu zasto su ves masine toliko skupe??!! Solidnu masinu nemas da nadjes ispod 50.000 dinara, a cene cesto dolaze i do 100.000 dinara, naravno pretvoreno u dolare
Nije ni cudo sto se vecina odluci za "londre" sto bi nas narod rekao
  #50  
Staro 11.05.2010, 11:01
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Nikolica014 Prikaz poruke
U Americi je vecina stvari jeftinija nego kod nas, koliko se da primetiti, cak i ako ne uzmemo u obzir razliku u standardu. Jedino mi ne ide u glavu zasto su ves masine toliko skupe??!! Solidnu masinu nemas da nadjes ispod 50.000 dinara, a cene cesto dolaze i do 100.000 dinara, naravno pretvoreno u dolare
Nije ni cudo sto se vecina odluci za "londre" sto bi nas narod rekao
Pretpostavljam zato što uglavnom svaka stambena jedinica (pri iznajmljivanju) tamo ima u apartmanu mašinu za pranje i sušenje veša, ako nema u apartmanu, onda ima u zgradi gde ubacuješ kovanice za pranje i sušenje.

U USA, pričam bar za deo kod iznajmljivanja stanova, apartmani su ajde da tako kažem polu-namešteni, u smisliu da je potpuno opremljeno kupatilo i kuhinja. U kuhinji uvek imaš, šporet, aspirator, frižider, kuhinjske elemente, sudoperu, često i mikrotalasnu, itd ...
Zatvorena tema


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Chicago weather dreamerns Vaša strana 16 09.10.2012 16:13
Zapadni Illinois landlord Lokacije u USA 10 24.11.2009 15:54
LA vs Chicago xeg Lokacije u USA 46 08.05.2009 17:05
Naperville, Illinois wingreen Lokacije u USA 7 11.09.2008 21:21
Minnesota ili Chicago dreamerns Lokacije u USA 10 10.05.2008 01:36

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 02:21.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.