ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 22.03.2010, 20:46
ikana ikana je offline
Član
 
Datum prijave: 22.01.2009
Poruke: 27
Nepromenjeno Predznanje Engleskog jezika?

Pozdrav svima,vec duze vas pratim,ove godine sam prvi put konkurisala za lutriju:;D: Inace,nisam nasla,da li je neko pisao o tome kako se snasao sa jezikom,da li ste otisli sa prosecnim znanjem jezika,da li je mozda neko pohadjao ovde ili tamo skolu jezika,ili ste pak vremenom usavrsili...?Pozdrav :D
  #2  
Staro 23.03.2010, 11:46
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Bravo, ovo je odlicno pitanje, zaista o tome nismo diskutovali, svi to nekako uzimaju zdravo za gotovo. Ima tu jedan mali problem - neko je pun samopouzdanja i misli da govori kao rodjeni englez, ali mu je govor nepravilan, akcenat ocajan i ne mari za vremena i sl. Ima stidljivih, koji znaju mnogo bolje nego sto su spremni da priznaju, jednom recju, tesko je dati realnu ocenu.
Ja sam svojevremeno ucio engleski na Institutu za strane jezike u Bg., posle sam ga kroz posao, filmove, muziku i knjige usavrsavao, bogu hvala tu je i internet. Imao sam priliku da mesec dana pohadjam kurs na engleskom (iz moje struke), i da zivo diskutujem sa izvornim govornicima. Na osnovu njihovog misljenja smatram da ga dobro znam, u svakom slucaju dovoljno za potpuno nesmetanu komunikaciju. UZ to imam i posebno otvorene kanale za taj jezik, pa sve nove stvari (reci, izraze) upijam i pamtim. Nadam se da cu ga za par meseci boravka potpuno izbrusiti...
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
  #3  
Staro 23.03.2010, 13:36
dragonn's Avatar
dragonn dragonn je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.07.2009
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Pozarevac
Poruke: 94
Pošalji MSN poruku korisniku dragonn Pošalji Skype™ poruku korisniku dragonn
Nepromenjeno

Sto se tice engleskog jezika dacu ti svoj licni primer i vazi za Chicago mada verujem da postoji takva mogucnost i u ostalim delovima USA. Dakle, ja sam vec posle 2 nedelje krenuo na ESL casove ovde ( ESL - English as Second Language ), reko da malo upotpunim prazninu dok ne dodje posao a i ujedno da pomognem sebi da se opustim malo u samom pricanju i ne samom pricanju nego konkretno u pravilnom pricanju i pisanju. Posto sto se mog slucaja tice ja engleski nikada nisam ucio u skoli, jerbo je jelte u moje vreme kada sam ja isao u osnovnu skolu ucio se ruski jezik ako si bio dete sa sela kao sto sam ja pocinjao, pa se naravno posle sa time i nastavilo u srednjoj skoli...doduse nemam nista protiv jezika ali do danasnjeg dana nisam video niti imao priliku da upotrebim jezik. Da se vratim na temu :)...Sto se mog znanja englesko jezika ja sam ga naucio tamo u Srbiji iz filmova, muzike i najvishe kompjutera posto mi je tu najvishe i trebao ali je to moje znanje bilo bazirano na razumevanju jezika i to prilicno dok mi je samo pricanje bilo malo da kazem teze jer nisam nikada pricao sa nekim uzivo sto bi se reklo sem catovanja :P. Tako da sam zbog toga ovde i krenuo na ESL casove jezika i mogu reci da mnogo pomazu nekome kao sto sam ja i to meni licno da probijem led i pocnem da pricam i koristim to sto razumem sve, za ovih mesec dana nije bio slucajeva da nisam nesto razumeo. Ovo sto sam ja krenuo je u public varijanti i besplatno je sto je jelte nama novodoslima veoma vazno, ali ima i u privatnim skolama i placa se tamo naravno. Licna je stvar svakoga sta ce izabrati i kako, ali mislim da je vecina za besplatnu varijantu :). Ja josh imao srece pa upao u prolecni deo...sam proces, ode se tamo, odrade se dve vrste nekih testova da vide koliko znash ( pisana varijanta, odgovaranje na pitanja i tome slicno) i na osnovu toga ti kazu posle u koji nivo spadash. Od dokumentacije je potreban dokaz da zivish na teritoriji gde krecesh sa casovima, meni su licno priznali aplikaciju za SSN posto ja josh nisam SSN dobio i jedino sam to i imao kao dokaz da sam ovde legalno a da ima adresu na sebi ( jer jelte u pasosu nema adresa stanovanja ovdasnja :) ). I sto se samih casova tice stvarno mogu reci da pomazu jer su oko tebe ljudi sa slicnim da ih nazovem problemima sto se jezika tice, na istom ste nivou pricanja otprilike tako da pomaze prilicno, barem meni koji nije ranije pricao engleski mnogo pomaze, najvishe da se opustim i pricam. To je bilo "ukratko" i nadam se da sam barem malo pomogao :D
__________________
.
*** U USA od februara 2010 ***
  #4  
Staro 23.03.2010, 16:19
ikana ikana je offline
Član
 
Datum prijave: 22.01.2009
Poruke: 27
Nepromenjeno

Hvala vam na iscrpnim odgovorima!Citajuci forum stekla sam sliku kao da svi znaju odlicno Engleski :) Pa rekoh da vidim kako tu stoje stvari :book: svacije iskustvo znaci!Hvala i pozdrav!
  #5  
Staro 23.03.2010, 23:06
dragonn's Avatar
dragonn dragonn je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.07.2009
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Pozarevac
Poruke: 94
Pošalji MSN poruku korisniku dragonn Pošalji Skype™ poruku korisniku dragonn
Nepromenjeno

Ah da, ja pored objasnjenja nisam dao link ovih "mojih" gde ja idem na predavanja za ESL. Ali posto sam dobio ukor od big boss-a foruma ( koji naravno nece videti da ga cinkarim ^^) :D evo linka za moje casove ESL-a...[url]http://www.trumancollege.edu/adulted/classes.php#esl[/url]. Nadam se da ce pomoci malo.
__________________
.
*** U USA od februara 2010 ***
  #6  
Staro 06.04.2010, 03:35
Zvezda's Avatar
Zvezda Zvezda je offline
Član
 
Datum prijave: 03.02.2009
US lokacija: Clearwater, FL
YU lokacija: Skopje, Makedonija
Poruke: 24
Pošalji Yahoo poruku korisniku Zvezda Pošalji Skype™ poruku korisniku Zvezda
Nepromenjeno

Slazem se sa clanom Dragonn-om, da je ESL najbolji nacin da se usavrsi jezik i da se socijalizirate i sa novim Emigrantima,sto nas jedino hvala Bogu oni druze ovde u Tampa Zalivu {za razliku od Amera sto ce vas kulturno distancirati da su "busy",a verovatno ih odbija i nas akcenat?}. Inace Ikana, ovde sam se strasno sokirao i razocarao od nasih ljudi iz bivse YU, sto ovde zive po 9-10 godina a pricaju mnogo gore od mene sto sam ovde 9 meseci i rade uglavnom po Penzionerskim domovima ili raznim magacinima {to je jedina "Industrija u Turistickoj Floridi} da oni govore Engleski kao deca u 5 razredu na Balkanu sa akcentom po "Vuku",sto za mene oni za moj prosecni Engleski kazu "auu,pa cuj ti njega kako on dobro prica"..A ja se jadnik jos mucim za njihovim Floridskim zargonima da ih razumem sta nekad hoce da mi kazu..Oni ce razumeti sve, ali za "listening" ce vam trebati vreme..Tako da ako neko ima mogucnosti i vremena da sto vise usavrsi Engleski pre selidbe,dajte sve od sebe, to su vam "krila" bez kojih ne mozete u startu biti ravnopravni sa domacim nezaposljenim" sto ih oko mene ima na svakom semaforu sa tablama "trazim posao"...Da vam ne pricam o "nasoj" lakomoj dijaspori sto ovde gube kuce svakodnevno posto su se zaduzili uveliko sa kreditima pre recesije pa sada rade po 2-3 posla da bi nesto i zadrzali, i kada potrazite za vase ukucane neki posao, oni vas odmah upute u Agenciju za zaposljavanje..
__________________
2009EU00015XXX
Negde pocetkom Maja 2008-dobili smo prvu kovertu
26/05/2008/-poslata prva koverta u KCC
Pocetak Decembra zakazan Intervju u US Embassy-Skopje
13/01/2009/ Zakazan Lekarski u IOM
20/01/2009/-Uspesno zavrsen intervju,vize odobrene:
19/02/2009 Vize u pasosu
  #7  
Staro 08.04.2010, 10:43
goranm's Avatar
goranm goranm je offline
Drug član
 
Datum prijave: 13.01.2009
Poruke: 79
Nepromenjeno

Stvar je prosta. Ako neko ima bilo kakve sumnje u znanje engleskog jezika uvek moze odraditi probno recimo IELTS reading ili listening test. Ako ostvarite ocenu 6 dovoljno znate, ako ne.... trk u neku skolu jezika! Ako znate za 7+ necete imate nikakvih problema i gotovo da nece biti razlike da li ste u USA ili Srbiji, jezicke barijere nece biti.
Evo pa probajte:

KNJIGA 1.:
[url]http://www.2shared.com/file/12487204/3810b2db/Cambridge_ielts_6_test1.html[/url]

AUDIO FAJLOVI ZA KNJIGU 1.:
[url]http://www.2shared.com/file/12487218/28bdcfb1/Test1-s1.html[/url]
[url]http://www.2shared.com/file/12487222/e345756c/Test1-s2.html[/url]
[url]http://www.2shared.com/file/12487227/932f81e3/Test1-s3.html[/url]
[url]http://www.2shared.com/file/12487231/63571597/Test1-s4.html[/url]

REzultate bodujete prema:
[url]http://en.wikipedia.org/wiki/Ielts[/url]

imate tabelu sa rasponom bodova i ocena.

Za 1 h znacete tacno na cemu ste.
  #8  
Staro 08.04.2010, 12:59
dragonn's Avatar
dragonn dragonn je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.07.2009
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Pozarevac
Poruke: 94
Pošalji MSN poruku korisniku dragonn Pošalji Skype™ poruku korisniku dragonn
Nepromenjeno

Ja sam inace krenuo sa sestim nivoom sto mislim da i nije toliko loshe za nekoga ko nikada nije pricao sa nekim engleski uzivo od mogucih 8 nivoa koliko ih ima tamo i na ovom nivou se najvishe uci gramatika, koliko mi se cini na osmom nivou se najvishe radi pisanje ali cu se raspitati danas pa vam mogu reci sta se posle sestog nivoa uci.
__________________
.
*** U USA od februara 2010 ***
  #9  
Staro 08.04.2010, 13:33
lenhi lenhi je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.07.2009
Poruke: 258
Nepromenjeno

Znači već 6. nivo za nekog ko nije komunicirao sa amerima!
Pa koji se nivo postigne posle tog 8. nivoa? Što pomenu neko ovaj IELTS zbog poređenja, može li se recimo sa šesticama položiti IELTS sa 8. nivoom tamo?!
  #10  
Staro 08.04.2010, 16:28
ferrigno's Avatar
ferrigno ferrigno je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.06.2009
US lokacija: bilo gdje samo da nije toplo
YU lokacija: Pula, HR
Poruke: 38
Nepromenjeno

Meni je došlo 7.0, ali rješio sam samo listening. :naughty:
Engleski kao jezik je jako jednostavan za učenje kad ga usporediš s našim jezicima. Jedino nas naglasak izdaje. Za naglasak trebaju proći godine da bi se ispeglao. :)
Veliki plus tome je taj što smo svaki dan njime okruženi: internet, serije, filmovi...
Evo moje iskustvo, kao turist.
Prve dane kad dođeš, imaš osjećaj da ne možeš izgovorit niti jednu riječ (totalna blokada, "svi će mi se smijat", "neznam da li Present Perfect ili Past Simple", nepotrebna zamaranja i opterćenja i slično). Slušaš oko sebe, razumiješ sve, ali nikako da progovoriš.
Nakon nekog vremena shvatiš da ti nema druge i da tih 12 godina engleskog jezika u školi i sati i sati pred kompjuterom, am. serijama i filmovima moraju izaći vani.
Nakon 20ak dana dolazi ti sve automatski, problem je jedino taj šta kad se najviše ufuraš u jezik imaš let za doma...:no:
__________________
27.10.2009. - Prijava sređena, nažalost nisam izvučen...
20.10.2010. - Puška i ove godine, idemo opet na novo...
15.10.2011. - Prijava ponovo...
 


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:46.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.