ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 06.05.2009, 14:43
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

U nasem kraju svi trce ili vozaju bajs. Vecina zgrada ima sopstvenu teretanu. Naravno, imas i atletske centre (ili kako se to vec zove) koji su veci kompleksi sa bazenima i sl. Tu je cena malo zesca, pogotovo ako hoces trenera. Nije to tako samo sa teretanom, tako je sa svakim sportom. Sve sto u americi zahteva ljudski rad....izuzetno je skupo. Tako te i ping pong izadje jako skupo (nema tu SPENS i sportski klub Vojvodina koji se finansiraju od drzave).
A vezbanje se smatra luksuzom i u Srbiji....pa ne vidim zasto bi ovde bilo drugacije. Ovde nema skrnavih teretana na kakve smo mi tamo navikli, gde udjes i igras se sa spravama koje su u polu raspadnutom stanju. I u Srbiji te napucane teretane kostaju jako skupo.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #22  
Staro 06.05.2009, 15:20
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Kako mislis placati porez na teretanu? To mi nije bas jasno?
Zar se porezi ne placaju samo na dohodak koji ostvarujes?
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #23  
Staro 06.05.2009, 16:59
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

E da....ne znam ni ja da ima neki specijalni porez za teretanu...
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #24  
Staro 07.05.2009, 12:42
Leona Leona je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.10.2008
YU lokacija: Sarajevo/BiH
Poruke: 154
Nepromenjeno

I ovdje je to luksuz hajmo reci. Pristojnu teretanu/fitnes centar neces naci ispod 25-30 €. Ali ono sto je velikiiiiii minus je sto ni u jednom tom fitnes centru nemas nekoga ko ce ti bar objasniti neke osnove, pa covjek ne zna sta treba da radi, koji dio tijela je "problematican" isl. Tako ljudi idu mjesecima i daju grdne pare a ne skinu ni kilu.
Ovdje je opet ja mislim premija naci trenera, nemaju ni pojma sta je to, a to zadovoljstvo bi kostalo malo bogatstvo ja mislim.
Ovdje bi morao dati bubreg za godisnju clanarinu, ali opet vjerujem da je to tamo malo pristupacnije.
Ali na kraju krajeva uvijek se moze trcati, Amerima to nije strano, pa mi nece niko nista opsovati valjda

Sto se tice poreza, definitivno ne znam.
Tako mi rece mamina prijateljica, ona ima sestru u Ohio-u, i pricamo nesto tako, i rece mi ona bas tim rijecima placa se porez pa je ostadoh zbunjena, reko da vidim ovdje sa vama
Mozda bi Zana to znala bolje, ali trenutno je "odsutna" pa nista onda
Reply With Quote
  #25  
Staro 07.05.2009, 13:28
wrath:of:the:lich:king's Avatar
wrath:of:the:lich:king wrath:of:the:lich:king je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.11.2008
US lokacija: Ohio
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 279
Nepromenjeno

ja nemam pojma o tome.. mi idemo na tenis besplatno, imas kao neke javne terene, samo poneses opremu.. bili smo na golfu, to ti je oko 20$ da iznajmis opremu ako nemas svoju..
A ako budes trcala nece ti niko nista, samo, molim te, nemoj da hodas ako ti je zivot mio!
Reply With Quote
  #26  
Staro 07.05.2009, 15:56
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Leona Prikaz poruke
I ovdje je to luksuz hajmo reci. Pristojnu teretanu/fitnes centar neces naci ispod 25-30 €. Ali ono sto je velikiiiiii minus je sto ni u jednom tom fitnes centru nemas nekoga ko ce ti bar objasniti neke osnove, pa covjek ne zna sta treba da radi, koji dio tijela je "problematican" isl. Tako ljudi idu mjesecima i daju grdne pare a ne skinu ni kilu.
Ovdje je opet ja mislim premija naci trenera, nemaju ni pojma sta je to, a to zadovoljstvo bi kostalo malo bogatstvo ja mislim.
Ovdje bi morao dati bubreg za godisnju clanarinu, ali opet vjerujem da je to tamo malo pristupacnije.
Ja ne znam kako kod tebe, ali u Novom Sadu imas 2-3 teretane gde dobijes trenera koji je 3 dana sa tobom da ti pokaze kako se radi na spravama, imas svoj karton...i on te redovno kontrolise sta i koliko radis (povecava tezine vremenom, pravi program i sl).

Citat:
Ali na kraju krajeva uvijek se moze trcati, Amerima to nije strano, pa mi nece niko nista opsovati valjda
Ovde mnogo Amera trci...tacnije, ja imam osecaj da svi trce, ali to je valjda moja okolina takva (kako ona gde zivim, tako i na poslu).
Sto se hodanja tice, ako dodjes u Cikago, NYC, Boston i sl. neces imati problema sa hodanjem....to i jesu gradovi gde se vecina ljudi vozi javnim prevozom do posla i sl.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #27  
Staro 07.05.2009, 19:21
Leona Leona je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.10.2008
YU lokacija: Sarajevo/BiH
Poruke: 154
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik wrath:of:the:lich:king Prikaz poruke
A ako budes trcala nece ti niko nista, samo, molim te, nemoj da hodas ako ti je zivot mio!
hahaha znala sam da ces napisati ovo

@Dreamer- ja sam kod nas u Sa. dosta fitnes centara obisla, hoce oni pokazati ono kako da pokrenes aparate i to, ali nesto vise jok...lipsi magarce sam.
cak i u "napucanim" je takva situacija.
Ja bih platila trenera vala da neko radi sa mnom, da me uputi sta trebam raditi, za koji dio tijela isl., nije svacije tijelo isto, svako treba neke druge vjezbe, al nema toga ovdje kod nas, ni za lijeka

a ako dodjem, ih svako jutro cu bit redovna sto se tice trcanja
Reply With Quote
  #28  
Staro 18.04.2010, 15:00
ikana ikana je offline
Član
 
Datum prijave: 22.01.2009
Poruke: 27
Nepromenjeno

Kad smo vec kod cena,a kako se krecu cene stomatoloskih usluga,ako neko zna?
Reply With Quote
  #29  
Staro 18.04.2010, 17:55
pekka pekka je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.03.2009
US lokacija: California
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 225
Nepromenjeno

Uopste se ne krecu. Stalno su veoma visoke.
Reply With Quote
  #30  
Staro 18.04.2010, 19:07
ikana ikana je offline
Član
 
Datum prijave: 22.01.2009
Poruke: 27
Nepromenjeno

hvala na iscrpnom odgovoru
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:42.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.