ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Seattle, Washington - Moje iskustvo » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Zatvorena tema
 
Thread Tools Display Modes
  #141  
Staro 30.12.2013, 17:18
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik zvercica Prikaz poruke
Ha,ha, ima i svuda su biciklističke trake i to od manjih mesta pa sve kroz sam centar Seattle. Takođe oko Seattla ima nekoliko planina gde su napravljene staze za sve, i to od onih koji bi samo da prosetaju sa porodicom i raspale rostilj, staze oko planina za bicikliste, pa do onih koji se bave ekstremnim penjanjem.
Obzirom da se ja bavim penjanjem (sport/rock climbing), hajde mi molim te objasni sta je ovo ekstremno penjanje?
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
  #142  
Staro 30.12.2013, 23:45
zvercica's Avatar
zvercica zvercica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.08.2009
US lokacija: Seattle od 04.09
YU lokacija: Beograd
Poruke: 306
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mikiSA Prikaz poruke
Obzirom da se ja bavim penjanjem (sport/rock climbing), hajde mi molim te objasni sta je ovo ekstremno penjanje?
Ja se ne bavim sport/rock climbing, tako da evo sad cu!
__________________
DV2011 - Ništa
DV2012 - Ništa
DV2013 - Pogodak 20xxx
04.04. - Intervju
29.04 - Dopuna dokumenata
10.05 - Pozeleneli skroz naskroz
04.09 - Departure day
  #143  
Staro 31.12.2013, 01:39
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Ja ne razumjeh sta si probala da mi kazes: ja sam pitala sta podrazumijevas pod ekstremnim penjanjem, a ti odgovaras da sad ces?
Nisam se zezala sa tobom, samo sam htjela da vidim sta je to sto ti kazes extremno penjanje?
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
  #144  
Staro 31.12.2013, 06:54
zvercica's Avatar
zvercica zvercica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.08.2009
US lokacija: Seattle od 04.09
YU lokacija: Beograd
Poruke: 306
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mikiSA Prikaz poruke
Ja ne razumjeh sta si probala da mi kazes: ja sam pitala sta podrazumijevas pod ekstremnim penjanjem, a ti odgovaras da sad ces?
Nisam se zezala sa tobom, samo sam htjela da vidim sta je to sto ti kazes extremno penjanje?
Mislim da si se zezala samnom i verujem da si razumela sta sam ti rekla.
U svakom slucaju ovo nije tema gde se bavimo ekstremnim sportovima, definisanjem pojmova i sarkasicnim komentarima. Pricamo o Seattle, WA, nacinu zivota, ja pomalo pisem o svom iskustvu, pocetku, prilagodjavanju i slicnim stvarima... Slobodno se ukljuci ako ti je to zanimljivo, a ako ne slobodna si da otvoris novu temu. Pozdrav
__________________
DV2011 - Ništa
DV2012 - Ništa
DV2013 - Pogodak 20xxx
04.04. - Intervju
29.04 - Dopuna dokumenata
10.05 - Pozeleneli skroz naskroz
04.09 - Departure day
  #145  
Staro 31.12.2013, 15:31
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Jel nemate pametnija posla nego da se prepucavate oko terminologije? Mozda je Mikisa postavila pitanje na blago ironican nacin, ali meni se cini da je iskreno zainteresovana za pojasnjenje, koje je u ovom slucaju najverovatnije nesto kao sistem staza razlicite strmine sa manje ili vise rukohvata i nogostupa, zavisno od kategorije penjaca. Ovde kod mene za tu vrst sporta postoje penjaonice (ili igraonice za odrasle i decu koji se bave ovim sportom, vidi www.adventurerock.com npr.), sa raznim tezinama uspona, od jednostavnih vertikalnih, do nekih nemogucih kontra kosina gde lebdis ko sismis. Da ne bude zabune, nisam im prisao ni blizu, nego sam vodio sina na par rodjendana koji su tu organizovani za klince, ima i za njih lagana vertikala sa puno potpore. Naravno, sve bezbedno, uzad i strunjace, tako da verovatno nedostaje osecaj opasnosti kao na pravoj steni.
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
  #146  
Staro 31.12.2013, 21:34
zvercica's Avatar
zvercica zvercica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.08.2009
US lokacija: Seattle od 04.09
YU lokacija: Beograd
Poruke: 306
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreadnot Prikaz poruke
Jel nemate pametnija posla nego da se prepucavate oko terminologije?
Pa ja se bas trudim da izbegnem prepucavanje, ali kad me neko dira - sta cu - vratim. Karakter, sta li je????

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreadnot Prikaz poruke
Mozda je Mikisa postavila pitanje na blago ironican nacin, ali meni se cini da je iskreno zainteresovana za pojasnjenje...
Ovo ti nikako ne ide u istoj recenici

Sto se tice ostalog sto pominjes, potpuni sam laik, sto se lako dalo zakljuciti, tako da nemam pojma.
__________________
DV2011 - Ništa
DV2012 - Ništa
DV2013 - Pogodak 20xxx
04.04. - Intervju
29.04 - Dopuna dokumenata
10.05 - Pozeleneli skroz naskroz
04.09 - Departure day
  #147  
Staro 08.01.2014, 20:55
zvercica's Avatar
zvercica zvercica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.08.2009
US lokacija: Seattle od 04.09
YU lokacija: Beograd
Poruke: 306
Nepromenjeno

Malo o klimi u Seattle:

Pre nego sto pocnem da pricam o kisi treba da malo objasnim geografski polozaj Seattle. Na zapadu je Puget Sound (zaliv Tihog okeana) poluostrvo Kitsap na kojem se nalaze Olympic planine, a sa istocne strane je Lake Washington i iza je planinski venac Cascade. To prakticno znaci da svu vlaznost koja dolazi sa okeana zaustavlja planinski venac Cascade, tako da je to razlog velikih kisa u ovom regionu. I te kise su nekako cudne, izgleda da rominja, ali te potpuno skvasi. Ono sto ovde ljudima u stvari smeta je nedostatak sunca. Svi piju vitamin D. Kazu da se oblaci navuku negde u oktobru-novembru i desava se da do aprila ne bude skoro ni jedan suncan dan. Takodje, ovde rastu nekakvi jako visoki cetinari i uopste citav severni deo Seattle izgleda kao jedna velika suma koja je malo raskrcena da bi se napravili putevi i kuce. Ono sto se meni nikako ne svidja su kuce koje ljudi prave skoro u samoj sumi. Ne samo sto sunca nema zbog oblacnog vremena, vec i to malo sto ima je zaklonjeno tim cetinarima. Mi smo vec odlucili da kada budemo kupovali kucu, nikako ne bude u sumi.

Na istoku drzave WA je potpuno drugacija klima. Stvara se efekat koji se zove rain shadow, znaci sva vlaznost je zadrzana planinama Cascade, a oblaci koji nastavljaju na istok su suvi i kisa jednostavno prestaje. Na samo sat vremena od Seattle na istok se nalazi jedan pustinjski deo. Temperature ovde zimi padaju jako nisko ispod nule a leta su jako vruca, dok zapadni deo WA je potpuno drugaciji. Leti temperatura retko ide iznad 30 -32 a zimi retko pada ispod nule.

Ljudi ovde kao najvecu prednost Seattle i zapodnog dela WA upravo navode klimu. Temperature skoro nikad nisu ekstremne. Ovde se na odmor ide zimi kada postane malo depresivno, pa se skokne do Havaja, Floride ili Mexica i tokom prolecnog raspusta pa se kampuje na istoku WA ili vec nesto slicno. Leta su prelepa pa se svi trude da iskoriste sto vise outdoor aktivnosti koje su nam ovde dostupne: Puget Sound, planirarenje i setnja po Olympic i Cascadia planinama, kupanje i setnja pored nebrojenih jezera, pecanje salomona....

Takodje, zapadni WA je poznat kao veoma trusni region i u skorijoj proslosti je zabelezeno nekoliko prilicno jakih zemljotresa. U okolini je i pet vulkana Mount Baker, Glacier Peak, Mount Rainier, Mount St. Helens, i Mount Adams. Stariji se jos uvek secaju St. Helene i velike erupcije 1980 godine. Kada krenem na posao, svako jutro je gledam kako se velicanstveno i preteci uzdize iznad I5 i svaki put pokusavam da odredim da li je ono oblak ili dim iznad nje. Covek ne moze a da se ne divi lepoti a u isto vreme i ne plasi....


E sad, sve ovo ne vazi ove godine . Za ovih cetiri meseca, imali smo sveukupno 10-15 dana kise i oblaka. Ostalo vreme je bilo prelepo i suncano ali jako hladno. Pocetkom decembra temperature su isle i do -15, sto je potpuno neuobicajeno za ovaj region. Ja svaki dan pitam, kad ce te kise i svi kazu "cuti, ne prizivaj". Ok, hajde da vidimo...
__________________
DV2011 - Ništa
DV2012 - Ništa
DV2013 - Pogodak 20xxx
04.04. - Intervju
29.04 - Dopuna dokumenata
10.05 - Pozeleneli skroz naskroz
04.09 - Departure day
  #148  
Staro 09.01.2014, 11:43
familly familly je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.05.2013
US lokacija: Boston
Poruke: 88
Pošalji Skype™ poruku korisniku familly
Nepromenjeno

Zanima me kako ti je na poslu i sta konkretno radis? Kako su devojcice?
Mi imamo dva decaka od 7 i 12 godina pa brinem oko svega oko cega si i ti brinula.
__________________
Izvuceni 01.5.2013.
2014EU38xxx
Intervju 5. avgust 2014.
ODOBRENE VIZE
  #149  
Staro 17.01.2014, 02:50
Aristotel Aristotel je offline
Drug član
 
Datum prijave: 09.07.2012
YU lokacija: Beograd
Poruke: 56
Nepromenjeno

Zverčice pa ti pojma nemaš koliko ja uživam citajuci sve ovo sto ti napišeš... Molim te piši još, tako opširno..
Nekako tvoji tekstovi pale mi svetlo na kraju tunela...
  #150  
Staro 31.01.2014, 22:06
Taji's Avatar
Taji Taji je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.01.2009
US lokacija: Greenville, SC
Poruke: 341
Nepromenjeno

Hvala puno za ovu prekrasnu sliku od NS-a Iako zimska idila, opet izgleda prekrasno
Zatvorena tema


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
NJ-NYC- moje (ne)iskustvo free Lokacije u USA 36 06.11.2014 10:44
Moje iskustvo sa USA Emir87 Stare teme 2 29.12.2010 02:46
Moje iskustvo sa kupovinom automobila (2/2) emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 07.08.2007 15:51
Moje iskustvo sa kupovinom automobila (1/2) emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 07.08.2007 15:09
Moje iskustvo sa bankama koje posluju samo preko interneta emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 07.06.2007 19:44

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 07:48.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.