ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Zatvorena tema
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 09.08.2015, 15:18
sofija1966 sofija1966 je offline
Član
 
Datum prijave: 09.08.2015
Poruke: 8
Nepromenjeno US vs. EU

Citat:
Prvobitno poslao korisnik tapir.hr Prikaz poruke
pozdrav iz chicago.

proslo je 6mj od dobivanja vize i napokon sam prije par dana dosao u usa, ali samo na 2 tjedna da pokrenem proceduru izdavanja green card pa se vracam kuci.

prvi put sam u usa - i evo mojih prvih dojmova:

- za razliku od europske, okolina ovdje mi je skroz nekak bljedunjava, kao da im nedostaje boja da zgrade pofarbaju i u nekoj drugoj nijansi osim ove crvenkaste i zuckaste. cak je i priroda nekak blijeda, i cvijece na koje tu i tamo ovdje naidjem je izblijedilo.

- javni prijevoz u chicagu je solidan, ali u usporedbi s onim u njemackim gradovima i nije bas nesto - "L" stanice ovdje su dosta slabo uredjene, zastarjele, mnoge s drvenim podovima, dok je u njemackoj U-Bahn i S-Bahn poprilicno 'high tech' - neke stanice pod zemljom imaju cijele shopping centre.

- chicago mi je iznenadjujuce neuredan i prljav (izuzev downtown-a)

- downtown je impresivan, zgrade su uistinu wow i tako neceg nema u europi. iznenadjuje me da navecer nema ljudi i nikakvog zivota na ulicama downtown-a. dobio sam objasnjenje da je to zato jer je downtown 'business area', ali nisam skuzio postoji li ovdje uopce area gdje ljudi navecer onak setaju po ulici, hang out, drze se za rukice i sl.

- ameri su mi opusteniji, pristupacniji i otvoreniji od eurpoljana


nije bas da bih trebao suditi usa samo po jednom gradu, ali sve skupa usa mi djeluje nekak bezbojno, cak pomalo i zastarjelo i sad puno vise cijenim europu i europske gradove. u svakom slucaju, dosta je drukcije od europe.
Po povratku iz Čikaga, Bostona i San Franciska, u kojim sam provela dve i po godine, evo mojih utisaka na ovu temu:

1. Aerodromi na koje smo sletali su stari i obični; očekivala sam daleko više kada smo kretali u SAD; recimo aerodrome slične nemačkim, švajcarskim ili španskim;

2. Kuće su im takođe stare i izgledaju neuredno; ono što sam (kao arhitekta) primetila jeste da im je enterijer (eksterijer posebno) ostao u prošlom veku; 99% kuća i stanova ne poseduju ugradne vodokotliće, a tek nešto više njih ugrađuje ringle u okviru kuhinjskih ploča; mali broj koristi PVC prozore i električni, cable-TV i telefonski kablovi su zaista zastrašujući u vazduhu, ostavljaju utisak da ste ušli u Meksiko ili Venecuelu; zemlje Evrope su ovaj model napustile potkopavanjem infrastrukturnih kablova pod zemlju; kuhinje, kupatila, nameštaji, isl. su svetlosnim godinama iza Evrope;

3. Oznake na autoputevima (navigacije prema gradovima) su ispisane i dalje običnim odštampanim slovima, dok je u EU uglavnom veći deo digitalizovan barem deceniju i po;

4. Apoteke im takođe izgledaju daleko starije nego u Evropi;

5. Držanje tepisona i drvenih stolarija u većini stanova, kuća, državnih institucija, apoteka, itd. nisam očekivala kada sam dolazila preko Antlantika;

6. Podzemne stanice su mi mnogo ružne i ne priliče državi koja se nalazi u 21. veku; tkz. "subway cars" su barem dve decenije iza Evrope;

7. Ulice su u načelu mnogo prljave i neuredne, postoje čista naselja koja normalnije izgledaju, ali u globalu podsećaju na zemlje trećeg sveta; toliko je zarđale infrastrukture na sve strane;

Suma sumarum, u odnosu na Evropu, Amerika je daleko zaostala, rekla bih da prosečan srpski građanin ima veći kvalitet (ne standard!) života od Amerikanca, čemu verovatno doprinosi i broj emigranata koji rade ili žive u Zapadnoj Evropi, pa donese tehnološke novine u Srbiju; isto tako i geografska blizina Evropi (odnosno izolovanost u američkom slučaju) čini svoje.

SAD imaju svojih pozitivnih strana, ima finih mesta za videti i upoznati Majku Prirodu, ali je ipak puno siromašnija od Evrope.

Last edited by sofija1966; 09.08.2015 at 15:30.
  #2  
Staro 09.08.2015, 16:04
Markonato Markonato je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.04.2015
Poruke: 88
Nepromenjeno Da li bi se preselili iz USA u Evropu i obratno

Da li bi se preselili iz USA u Evropu i obratno?

Evo jedne teme zanimljivog karaktera,hteo bih da cujem iskustva od ljudi koji su malo duzi vremenski period u USA kao I u Evropi

Da li imaju zelju za prelazak iz USA u Evropu I obratno

Ako je neko ziveo u EU I u USA ,takva bi iskutstva bila najmerodavnija.

Bilo bi lepo da podeli iskustva sa nama


Last edited by Magelan; 13.08.2015 at 02:57.
  #3  
Staro 10.08.2015, 01:58
snowflake snowflake je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.02.2012
US lokacija: Raleigh, NC
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 143
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Markonato Prikaz poruke
Evo jedne teme zanimljivog karaktera,hteo bih da cujem iskustva od ljudi koji su malo duzi vremenski period u USA kao I u Evropi

Da li imaju zelju za prelazak iz USA u Evropu I obratno

Ako je neko ziveo u EU I u USA ,takva bi iskutstva bila najmerodavnija.

Bilo bi lepo da podeli iskustva sa nama

Ja nisam ziveo u EU (u USA sam nepune 3 godine) mada mislim da su kljucne prednosti:
- jeftinije zdravstvo
- jeftinije skolstvo
- vazeci sporazumi o penzijama
- blizina Balkana (laksi dolazak kod rodbine i prijatelja)
- lakse regulisanje papira (btw nisam dobitnik na lutriji)

Ono sto mi se dopada u Americi je:
- jedan jezik
- "svi" smo "Amerikanci"
- veeelika drzava, znaci puno vise mogucnosti
  #4  
Staro 10.08.2015, 16:39
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Opet i to zavisi... Meni je full zdravstveno za nas troie 18$ nedeljno, sa sve dental i vision. Sto se papira tice, nece ni u EU nista lakse proci neko kao ilegalac, zar ne. Ispada da je USA "najlaksa" jer postoji lutrija. Skola... Sta znam. Meni klinja krece u preschool pa cemo videti. Kazu da je besplatna... E, sto se tice blizine, to je tako pa jeste. Ocas posla si kuci. Kada uvedu direktan let, bice brzo i odavde, ali malo poskuplje....
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
  #5  
Staro 10.08.2015, 16:57
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Radila sam u Evropskoj Uniji dva leta. Ovde devet godina.

Prednosti:
- putovanja - dzabe je da ides bilo gde, sve je povezano autobusima, vozovima, jeftino je da ides iz zemlje u zemlju jer je sve blizu
- vise se seta napolju
- ima vise prodavnica do kojih mozes peske

Mane:
- uvek ces biti stranac ma koliko godina proveo tamo, dete ce ti uvek biti stranac

SAD:

Prednosti:
- slazem se sa snowflake (zemlja imigranata, imas sansu istu kao svi - naravno bez racunanja onih "old money")
- jeftnije je da nabavis nekretninu
- dete ti je Amer/ikanka
- brze ces dobiti drzavljanstvo
- niko te ne ispravlja kako govoris

Mane:
- daleko da se poseti rodbina
- vise si u "survival mode" non stop - nije socijalizam sto se zdravstva i penzionoh tice
- svaki veliki grad ima u principu oblasti sa dosta kriminala
- skupo vise obrazovanje
  #6  
Staro 10.08.2015, 20:55
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

U prethodnih par postova je manje vise sve receno. Ja radim za Svicarsku firmu u USA. Isao sam tamo poslovno, ali samo na 7 dana. Dok nisam otisao tamo, imao sam zelju da preselim u Svicarsku, ali nakon posjete ta zelja se izgubila.

Kao sto je spomenuto u prethodnim postovima, u EU je super blizina balkanu, pa mozes otici par puta u toku godine posjetiti familiju i prijatelje. Sve je super povezano javnim transportom, jeftina putovanja u druge zemlje, dobro i relativno jeftino skolovanje, zdravstvo i sl.

Ono sto mi se nije svidjelo je to da imigranti u ovim zemljama se jako tesko uklapaju u kulturu zemlje, pogotovo je tesko djeci koja trebaju da idu u skolu, da ih druga djeca prihvate u drustvo i sl. Ovde u USA sam se dosta razmazio, pa bi mi palo dosta tesko da se vratim da zivim u apartmanu. Nekretnine tamo su jako skupe, i uglavnom svi koji rade u toj kompaniji u Svicarskoj su u iznajmljenim stanovima.
Hrana je jako skupa, izlasci u restorane, garderoba itd.
Mislim da ovde u USA omjer troskova/visine primanja puno bolji nego tamo.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
  #7  
Staro 11.08.2015, 00:05
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

@sofija1966

Zanimljiv tekst u najmanju ruku. Iskren da budem naterala si me da razmisljam i da se prisecam raznoraznih drzava i gradova u kojima sam ziveo ili na kratko ostajao. I na tome ti neizmerno hvala.

Medjutim koliko god da sam pokusavao da opravdam sva tvoja zapazanja nisam uspeo. Mislim da je razlog jednostavan, svi mi prolazimo kroz zivot gledajuci iz drugog ugla sta je bitno, a sta jednostavno ne zasluzuje nasu paznju. Vecina zakljucaka koje si ti navela meni iskren da budem ne remete kvalitet zivota ni najmanje. Ja sam svestan da su na primer rashladni uredjaji u Evropi mnogo estetski lepsi i mozda puno bolji od klima uredjaja u Americi, ali i jedni i drugi hlade dok god rade. Da li ta klima zaista utice na kvalitet nasih zivota? Po meni, ne. To je jedan banalan primer razloga zasto me je tvoj suma sumarum iznenadio, jer po meni kvalitet prosecnog gradjanina Srbije zaista ima jos prostora za napredak kada se uporedi i sa zapadnim zemljama Evrope i sa SAD-om.

Pozdrav,
Dejan
__________________
If you refuse to accept anything but the best, you very often get it.

Last edited by Magelan; 13.08.2015 at 03:01.
  #8  
Staro 11.08.2015, 22:41
Photographer Photographer je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.08.2011
US lokacija: SF Bay area
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 71
Nepromenjeno

Standard zivota ne moze da se poredi sa EU.

Recimo ovakavu kucu retko ko moze da priusti u EU:

http://www.trulia.com/property/32116...Plano-TX-75025

Rata za tu kucu je manja od minimalne plate....

Odlicne nove skole, nema kriminala..

Ako imamo bracni par sa jednim detetom koji ima minimalnu platu docicemo do cifre od koje ce svi biti mediciski osigurani, imatu kucu sa linka, nove automobile i dovoljno da jedu i piju... Da li je to moguce u EU sa minimalnom platom? :-)
  #9  
Staro 12.08.2015, 18:44
sofija1966 sofija1966 je offline
Član
 
Datum prijave: 09.08.2015
Poruke: 8
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Photographer Prikaz poruke
Standard zivota ne moze da se poredi sa EU.

Recimo ovakavu kucu retko ko moze da priusti u EU:

http://www.trulia.com/property/32116...Plano-TX-75025

Rata za tu kucu je manja od minimalne plate....

Ako imamo bracni par sa jednim detetom koji ima minimalnu platu docicemo do cifre od koje ce svi biti mediciski osigurani, imatu kucu sa linka, nove automobile i dovoljno da jedu i piju... Da li je to moguce u EU sa minimalnom platom? :-)

Jeste, i daleko više. Mi smo kupili nekretninu (i to divnu) u Nemačkoj.

Ovo što si napisao je zaista, bez najmanje ideje da te uvredim, deluzivno. Ljudi na minimalcu u SAD jedva sklapaju kraj s krajem. Ljudi u EU s druge strane, ukoliko imaju minimalac, država im putem job centra dotira plaćanjem parcijalne ili potpune kirije, dok se ne snađu.

Velika većina Amerikanaca na minimalnoj zaradi zapravo ne može sebi da priušti zdravstveno osiguranje.

No, ova kuća je fin primer o kome sam govorila.

Kuhinja priliči sedamdesetim godinama prošlog veka, frižider je pritom "neobučen", kupatilo je priličilo pedesetim godinama 20. veka, a toalet šolja, kao što sam rekla je stari model, koj datira iz ranih sedamdesetih. Kuća je u ruralnom (suburban) naselju, prilično daleko od većih gradova. Model kulture kola je naprosto zaostao, ma koliko ti ili ja želeli da mislimo drugačije. Urbani način života je prosto svežiji od ruralnog.

Stvar je, međutim, u tome da bi se ovakva kuća smatrala nižom klasom u većini EU. Etanol ti je potpuno pogrešan. Kuće i zgrade ovog tipa su se gradile osamdesetih godina u Srbiji, u Zapadnoj Evropi daleko ranije. No, danas je to uglavnom prevazidjen model.

Moguće da me činjenica da sam arhitekta vodi malo dublje nego što bi trebalo, ali činjenice su činjenice.

Moderan dom u 21. veku izgleda ovako:

http://www.immowelt.de/expose/269RE4V

Volela bih da uporediš oba primera; kuhinju, obučene dodatke (frižider, mašinu za pranje sudova, isl.), estetski izgled kuhinje, zatim toalet šolju i na koji način je sistem dovoda, odnosno odvoda regulisan u Evropi, a kako u SAD (vidiš li vodokotlić na oba primera), zatim nameštaj u istom, krevete, spavaće sobe, itd.

Citat:
Odlicne nove skole, nema kriminala..
Škole u EU su neuporedivo bolje od američkih. Imam dvoje dece, oba školarca, been there, done that.

Konkretno u EU, stopa kriminala se ne uzima u obzir na isti način kao u SAD, jer je on sveden prilično na minimum. Svoju decu mogu da pustim u bilo koje doba dana ili noći da šetaju bilo gde po gradu. U SAD je to bilo nemoguće.

Naprosto, u EU ne postoji slična razlika između dobrih i loših naselja; uglavnom svi žive prilično harmonizovano.

Citat:
Standard zivota ne moze da se poredi sa EU
Slažem se, ali u opozitnom smeru; EU ima daleko bolji standard života.

Pritom, zar ekonomija EU nije veća od američke? Zapravo, najveća je na svetu.



Amerikanci objektivno žive prilično loše i zaostalo u odnosu na Evropu. Zaista volim da mi deca odrastaju u duhu vremena i da žive u modernim društvima i modernoj okolini.

Nisam jedina, kao što vidiš uostalom i na forumu, koja o tome govori.

http://www.democraticunderground.com/10021834321

http://economix.blogs.nytimes.com/20...=business&_r=0

Citat:
Europeans visiting the Northeastern United States – and many parts of the East Coast — can show their children what Europe’s infrastructure looked like during the 1960s.
O gradskom saobraćaju, kvalitetu autoputeva, vozova, gradskih autobusa, "streetcars", odnosno trolejbusa, aerodroma, stanica, distribucije električne energije možemo ukoliko želiš.

Meni je zaista bilo jako čudno videti da Amerikanci koriste 50 godina staru tehnologiju u elektrodistribuciji, pa otud postoje i estetske razlike u utikačima i potrebe za adapterima; američki utikači su pritom mnogo, ali zaista mnogo nesigurniji nego evropski, zbog nedostataka izloator-zaštitnika i voltraže u istim.

Ako te zanima ova tema, možeš pogledati detaljnije na linku iza, kako ne bih gušila stranicu;


EU: http://www.worldstandards.eu/electri...and-sockets/f/

US: http://www.worldstandards.eu/electri...nd-sockets/ab/

Citat:
Type A and B plugs are not insulated (i.e. the pin shanks do not have a black covering towards the plug body like type C, G, I, L or N plugs) and the outlets are not recessed into the wall, which means that if a the plug is pulled halfway out, its prongs are still connected to the socket. Type A and B sockets are potentially dangerous, since the distance between the receptacle and a partially pulled-out plug is big enough to touch the pins with your fingers or with a metal object such as a teaspoon.

Evropljani su napustili američki model davnih sedamdesetih godina.

TV standard je takođe zaostao.

Citat:
PAL television broadcasts have 625 lines of resolution, compared to NTSC's 525. More lines means more visual information, which equals better picture quality and resolution.
Evropljani su ubrzo napustili američki NTSC sistem i prebacili se na puno kvalitetniji i efikasniji, tkz. "PAL" sistem, sa izuzetkom Francuske, koja je u "SECAM" zoni, mislim da je i Rusija u istoj, no, nisam sigurna.

To su stvari koje čine kvalitet života i modernost jedne države. Naprosto, u SAD je sve staro. I to mnogo staro. Ono što je meni bilo tamo (a i upravo sada ovde na forumu) zanimljivo je taj stari način razmisljanja; tebi je kuća koju si postavio primer kako kuća treba da izgleda. Možda, ali u osamdesetim godinama. Svet se odmakao prilično od 20. veka.

Toliko od mene, nadam se da nisam zvučala grubo, zaista mi to nije bila namera.

Last edited by sofija1966; 12.08.2015 at 18:57.
  #10  
Staro 12.08.2015, 20:09
Photographer Photographer je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.08.2011
US lokacija: SF Bay area
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 71
Nepromenjeno

Generealizacija je jako opasna stvar. Sa minimalnom platom moze da se otplati kuca sa linka i da se zivi normalno (da se ima nov auto i dovoljno novca za hranu + da ostane nesto). To je fakt.

Mozemo mi sad da raspravljamo sta je normalno za nekoga u istocnom delu Nemacke a sta za nekoga na jugu Italije ali generalno kucu sa 4 spavace sobe i 3 kompletna kupatila NE MOZES da imas sa minimalnom platom u DE ili bilo gde u EU.

Plano je na 20 minuta kolima od Dalasa. Dalas sam ima vecu ekonomiju od kompletne Belgije, Svetske, Austrija, Danske ili Finske ($448 biliona je Dalas GDP).



Izgled kuce nije bitan, to je low end kuca i nema veze sa standardom. Prikazana je samo kao primer sta se moze isplatiti sa minimalnom platom.

Srednja klasa bi imala ovako nesto:

http://www.trulia.com/property/32078...allas-TX-75206

ili

http://www.trulia.com/property/30208...-75208#photo-9

Mislim da je to mnogo bolje od standarda u EU i mnogo bolje od onoga sto mozes dobiti za taj novac u EU.

Btw to sto je linkovano u tvom postu je stan. Ovde u stanovima zive oni koji nemaju za kucu :-)


Citat:
Škole u EU su neuporedivo bolje od američkih. Imam dvoje dece, oba školarca, been there, done that.

Konkretno u EU, stopa kriminala se ne uzima u obzir na isti način kao u SAD, jer je on sveden prilično na minimum. Svoju decu mogu da pustim u bilo koje doba dana ili noći da šetaju bilo gde po gradu. U SAD je to bilo nemoguće.

Naprosto, u EU ne postoji slična razlika između dobrih i loših naselja; uglavnom svi žive prilično harmonizovano.
Opet generalizacija :-)

Kad se pogleda iz koji skola dolazi najvise radova i iz kojih skola dolaze ljudi koji su vodeci u svetu nauke i tehnike sve je vise nego jasno.

Sto se tice stope kriminala ona se u USA meri mnogo bolje nego u EU. Svaki poziv policiji se registruje i mozes veoma lepo videti ko zove i zasto zove. Ima gomila crime watch sajtova gde se sve lepo vidi. U EU nemas listu sexualnih prestupnika i njihove adrese tako da nikad ne znas ko ti je komsija i gde se selis.

Sto se tice dobrih i losih naselja... Pogledaj malo naselja oko Pariza ili bilo kog veceg EU grada... Puno imigranata i kriminala...

Citat:
Slažem se, ali u opozitnom smeru; EU ima daleko bolji standard života.
Jos jedna generalizacija. EU ukupno mozda ima veci GDP ali je i sa 200 000 000 ljudi vise. Tako da GDP pada u vodu:

Ovo je realno stanje:

USA:
GDP per capita
$54,710

EU:
GDP per capita
$36699

Vise od 50% veci realni prihod per capita.

Da ne govorimo koliko kostaju stvari u EU a koliko u USA.

Recimo ja sam moj auto platio $21000 u Nemackoj je taj auto 32000e.

Nije isto ziveti u Grckoj ili Bugarskoj i Svajcarskoj.

Sto se tice zivota. Sva moderna dostignuca u poslednjih 20 godina su dosla iz te kako ti kazes zaostale Amerike.

Google, Facebook, Twitter, Tesla automobili, Apple kompjuteri, Microsoft...bukvalno svaki deo modernog drustva je smisljen u "zaostaloj" Americi.

Ja vosim elektricni auto vec 2 godine. Mislim da to nije bas zaostalo. Imamo fiber internet i u centru sam svetskih zbivanja i svemu.

Eto recimo IT centar sveta je u SF bay area. Medicinski centri u Hjustonu su medju najboljim u svetu. Najbolje rangirani univerziteti su isto u USA (MIT, Stanford, Berkli, Kolumbija...).

Svi pricaju jedan jezik i zasti postoji mogucnost da stvoris nesto iako si prva generacija imigranata (ovde su sve imigranti tako da je mnogo lakse i lepse).

Last edited by Photographer; 12.08.2015 at 20:14.
Zatvorena tema

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 22:09.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.