ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #31  
Staro 27.04.2012, 01:20
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Ovde hapse mnogo brze i efikasnije (cak i ako si npr pijan na ulici). Meni se bivsi sef cudio sto nisam nikad hapsena, on jeste par puta (studentska pijanstva).
Reply With Quote
  #32  
Staro 19.05.2012, 11:06
draskoni draskoni je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.09.2011
US lokacija: Chicago,California,New York
YU lokacija: Ivanjica
Poruke: 38
Pošalji Skype™ poruku korisniku draskoni
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Milosdv Prikaz poruke
Ma jok bre opušteno nemoj da se paranoišeš, neće ti praviti problem.

Odeš u sud i uzmeš potvrdu da se protiv tebe ne vodi krivični postupak, to dobiješ za 3 do 5 minuta. Nakon toga odeš u sup (opština gde živiš) i tražiš potvrdu da te nema u evidenciji. To dobiješ za 15 dana.
Za obe platiš neke sitne takse i to je to.

Inače ako si napravio neko delo i osuđen si na 2 godine uslovno, posle te 2 godine i jednog meseca (ako nisi prekršio uslovnu) možeš da tražiš potvrdu da nisi osuđivan (brisanje iz evidencije) i dobićeš bez problema kao da se nikad ništa nije desilo. Inače posle 3 godine se automatski briše.
Čak i kada te zaustavi policija ona ne može da proveri na licu mesta da li si ti osuđen ili ne već samo privođen...

Sve što sam ti napisao je tačno možeš i sam da proveriš, prvi deo u pomenutim institucijama a drugi u krivičnom zakonu ili već...


Sve već ima na forumu, nemoj da te mrzi da čitaš.

Pozdrav
Tek sad sam video odgovor,hvala puno,bolju i opsirniju informaciju nisam mogao da pozelim!Bas si stari vuk!
Reply With Quote
  #33  
Staro 07.11.2012, 07:21
peja's Avatar
peja peja je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.11.2012
US lokacija: u nekoj lepoj i finoj državi, kad me izvuku odlučiću ;)
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 121
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Milosdv Prikaz poruke
Ma jok bre opušteno nemoj da se paranoišeš, neće ti praviti problem.

Odeš u sud i uzmeš potvrdu da se protiv tebe ne vodi krivični postupak, to dobiješ za 3 do 5 minuta. Nakon toga odeš u sup (opština gde živiš) i tražiš potvrdu da te nema u evidenciji. To dobiješ za 15 dana.
Za obe platiš neke sitne takse i to je to.

Inače ako si napravio neko delo i osuđen si na 2 godine uslovno, posle te 2 godine i jednog meseca (ako nisi prekršio uslovnu) možeš da tražiš potvrdu da nisi osuđivan (brisanje iz evidencije) i dobićeš bez problema kao da se nikad ništa nije desilo. Inače posle 3 godine se automatski briše.
Čak i kada te zaustavi policija ona ne može da proveri na licu mesta da li si ti osuđen ili ne već samo privođen...

Sve što sam ti napisao je tačno možeš i sam da proveriš, prvi deo u pomenutim institucijama a drugi u krivičnom zakonu ili već...


Sve već ima na forumu, nemoj da te mrzi da čitaš.

Pozdrav
Da li si siguran u ove navode, za SUD znam da se sigurno briše (automatski posle određenog perioda ili na sopstveni zahtev), a za SUP, kakva je procedura, da li se sigurno briše? (tj. da li možeš dobiti potvrdu ako si bio uslovno osuđen)

Ja sam čitao nešto da zavisi od krivičnog dela koje je učinjeno, da se na osnovu toga odlučuje..ali nigde nisam našao pouzdan podatak za SUP!

Da li ima neki pravnik da odgovorio na ovu temu tačno ili neko sa iskustvom?
Reply With Quote
  #34  
Staro 07.11.2012, 10:02
redovnica redovnica je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.10.2012
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 48
Nepromenjeno

Probaj sada izvaditi da vidis na cemu si, ako nesto pise saznaj kako bi se to obrisalo. Imas vremena. Pisem uz pretpostavku da se to moze izvaditi bez nekog razloga. Nisam jos to vadila.
Reply With Quote
  #35  
Staro 21.08.2017, 00:01
merkurije merkurije je offline
Član
 
Datum prijave: 03.07.2014
Poruke: 2
Nepromenjeno Prekršaj u americi

Pozdrav,
imao bih jedno pitanje koje se odnosi na dobijanje vize i razgovor sa konzulom u slučaju da budem izvučen.
Naime, 2008 godine sam boravio u Americi , službeno i desio mi se jedan peh. Jedne večeri sam uhapšen i optužen za DUI. Nakon obavljenog sudskog postupka optužnica mi je preinačena i osuđen sam za RECKLESS DRIVING REDUCED FROM DUI.
Nakon ovog događaj boravio sam u SAD u dva navrata po petnaest dana, takođe službeno. Prvi put su me pozvali u ambasadu gdje sam razgovarao sa konzulom i tom prilikom me kratko pitao da li sam imao problema sa policijom tokom mog posljednjeg boravka i kada (tačan datum), ukratko sam odgovorio za šta sam osuđen i kada. Ostali detalji ga nisu interesovali i viza mi je bila odobrena. Drugi put me je telefonom pozvala službenica iz ambasade u ime konzula i postavila ista pitanja kao i konzul tokom predhodnog razgovora za vizu. Takođe me je pitala da li tokom svoje posjete namjeravam upravljati automobilom, našto sam odgovorio da nemam namjeru jer priroda moje posjete je bila takva da nisam ni imao uslova za to. Poslije obavljenog razgovora viza mi je odobrena.
Mnogi bi rekli da nemam razloga da se brinem jer mi je viza odobrena u dva navrata nakon presude suda u Americi. Ono što mene brine je što mislim da ako budem izvučen na lutriji u Ameriku bih išao sa drugim tipom vize i mislim da bi postupak odobravanja vize bio drugačiji od postupaka prije predhodnih posjeta. Priroda mojih dosadašnjih posjeta je bila edukacija a išao sam sa A2 vizom.
Molio bih one članove foruma koji su imali slična iskustva ili pozanaju ovu tematiku da podijele svoja iskustva.

Last edited by merkurije; 21.08.2017 at 00:11.
Reply With Quote
  #36  
Staro 21.08.2017, 01:37
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik merkurije Prikaz poruke
Pozdrav,
imao bih jedno pitanje koje se odnosi na dobijanje vize i razgovor sa konzulom u slučaju da budem izvučen.
Naime, 2008 godine sam boravio u Americi , službeno i desio mi se jedan peh. Jedne večeri sam uhapšen i optužen za DUI. Nakon obavljenog sudskog postupka optužnica mi je preinačena i osuđen sam za RECKLESS DRIVING REDUCED FROM DUI.
Nakon ovog događaj boravio sam u SAD u dva navrata po petnaest dana, takođe službeno. Prvi put su me pozvali u ambasadu gdje sam razgovarao sa konzulom i tom prilikom me kratko pitao da li sam imao problema sa policijom tokom mog posljednjeg boravka i kada (tačan datum), ukratko sam odgovorio za šta sam osuđen i kada. Ostali detalji ga nisu interesovali i viza mi je bila odobrena. Drugi put me je telefonom pozvala službenica iz ambasade u ime konzula i postavila ista pitanja kao i konzul tokom predhodnog razgovora za vizu. Takođe me je pitala da li tokom svoje posjete namjeravam upravljati automobilom, našto sam odgovorio da nemam namjeru jer priroda moje posjete je bila takva da nisam ni imao uslova za to. Poslije obavljenog razgovora viza mi je odobrena.
Mnogi bi rekli da nemam razloga da se brinem jer mi je viza odobrena u dva navrata nakon presude suda u Americi. Ono što mene brine je što mislim da ako budem izvučen na lutriji u Ameriku bih išao sa drugim tipom vize i mislim da bi postupak odobravanja vize bio drugačiji od postupaka prije predhodnih posjeta. Priroda mojih dosadašnjih posjeta je bila edukacija a išao sam sa A2 vizom.
Molio bih one članove foruma koji su imali slična iskustva ili pozanaju ovu tematiku da podijele svoja iskustva.
Edukacija u USA sa A-2, diplomatskom vizom? Koliko je nama poznato, diplomatske vize se izdaju za drugacije svrhe. Takodje, posledice ne zavise od razloga hapsenja i optuznice, vec od presude koju vi ni jednom jedinom recju niste objasnili (probation, zabrana upravljanja vozilom...). Bitno je i da li je "influence" uzrokovan alkoholom ili kontrolisanom supstancom. Kako na osnovu nepotpunih podataka ocekujete da bilo ko proba da vam pomogne? U svakom slucaju, ukoliko budete izvuceni, treba da im se dostavi sva dokumentacija (hapsenje i presuda), a mozda je i potrebno popuniti i Application for Waiver.

Tesko da clanovi Foruma imaju slicno iskustvo, ali mozemo da probamo da rastumacimo Grounds of Inadmissibility za vas slucaj.

Sup.Mod.
Reply With Quote
  #37  
Staro 23.08.2017, 00:18
merkurije merkurije je offline
Član
 
Datum prijave: 03.07.2014
Poruke: 2
Nepromenjeno

Naravno da postoji i taj vid edukacije sa diplomatskom vizom! Dipolmatska viza A-2 se izdaje za potrebe edukacije vojnih lica iz zemalja partnera USA vojske godinama.
Presuda koja je protiv mene donešena glasi: RECKLESS DRIVING REDUCED FROM DUI Degree of Offense: 2nd Deg Misdemeanor Offense Activity. Influence je uzrokovan alkoholom a naplaćena je kazna, Fines: 250.00 dolara. Takođe ukoliko bih polagao i za vozačku dozvolu u državi Florida, predhodno bih trebao prisustvovati obuci u DUI školi (DUI SCHOOL Miscellaneous Sentencing Option: ATTEND VICTIM IMPACT PANEL). Vozačka dozvola mi nije oduzeta jer sam upravljao vozilom sa vozačkom dozvolom iz svoje zemlje.
Hvala Vam na smjernicama i odgovoru.
Reply With Quote
  #38  
Staro 23.08.2017, 02:41
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik merkurije Prikaz poruke
Naravno da postoji i taj vid edukacije sa diplomatskom vizom! Dipolmatska viza A-2 se izdaje za potrebe edukacije vojnih lica iz zemalja partnera USA vojske godinama.
Presuda koja je protiv mene donešena glasi: RECKLESS DRIVING REDUCED FROM DUI Degree of Offense: 2nd Deg Misdemeanor Offense Activity. Influence je uzrokovan alkoholom a naplaćena je kazna, Fines: 250.00 dolara. Takođe ukoliko bih polagao i za vozačku dozvolu u državi Florida, predhodno bih trebao prisustvovati obuci u DUI školi (DUI SCHOOL Miscellaneous Sentencing Option: ATTEND VICTIM IMPACT PANEL). Vozačka dozvola mi nije oduzeta jer sam upravljao vozilom sa vozačkom dozvolom iz svoje zemlje.
Hvala Vam na smjernicama i odgovoru.
To ne bi trebalo da je problem, svakako ne ako ne postoje slicni problemi u zemlji zivljenja. Budite iskreni u aplikaciji, isto kao i sa turistickom, uz prilozenu dokumentaciju bi sve trebalo da je u redu. Osiguranje sa DUI na record-u je vec druga stvar... ali, otom potom. Pozdrav.

Sup.Mod.
Reply With Quote
  #39  
Staro 23.08.2017, 06:39
superkikoslav superkikoslav je offline
Drug član
 
Datum prijave: 27.02.2015
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 35
Nepromenjeno

Koliko sam shvatio kod tebe je pitanje prekrsaja,a ne krivicnog djela. I kod nas u ambasadi ti ne traze izvod iz prekrsajne evidencije,nego potvrdu da nisi osudjivan(za krivicno djelo) i sa suda da se ne vodi krivicni postupak. Mozda grijesim,ali cini mi se da je to u pitanju. U svakom slucaju koliko znam,treba biti iskren
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
H2B viza - produženje i promena statusa Jfa_Kg Ne-imigrantske vize 26 27.01.2021 14:22
Verenička viza steficacvek Porodične imigrantske vize 5 06.10.2008 22:14

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 10:31.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.