ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Ulazak u SAD » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #221  
Staro 03.03.2018, 20:35
markoni markoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.10.2014
Poruke: 148
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Ne stavljaju nista ali sve imaju online, kad ti skenira pasos tacno zna kad si izasao i koliko je dug vremenski period van US.
A da li vide koliko je trajao svaki izlazak iz Amerike, kad nosilac zelene karte promeni pasos, tj. dal imaju uvid u sve ulaske i izlaske kolko su trajali na osnovu GC ili na osnovu novoizvadjenog pasosa (sa kojim ranije nismo ulazili tamo)?
Reply With Quote
  #222  
Staro 08.03.2018, 14:21
diderot12 diderot12 je offline
Član
 
Datum prijave: 06.01.2017
Poruke: 7
Nepromenjeno

Drugari, potrebna mi je pomoc. Prosle godine sam u maju dobio svoju DV vizu i u septembru sam otisao u NYC da je validiram (dakle prvi ulazak sa paketom). GC nikako da mi stigne, poslat je na pogresnu adresu pa ga sada ponovo salju ali se to sve oduzilo. Da li ja mogu da idem u USA bez svoje GC ukoliko je ne dobijem u neko dogledno vreme? Da li cu moci da udjem u zemlju samo sa vizom u pasosu?
Reply With Quote
  #223  
Staro 08.03.2018, 15:17
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Koliko ja znam viza u pasosu ti vazi godinu dana od ulaska u USA, za to vreme trebas da izvadis plasticnu gc.Dakle ako si usao septembra prosle godine, trebalo bi da viza u pasosu vazi do septembra ove godine, bar sam ja tako razumeo citajuci forum
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #224  
Staro 08.03.2018, 15:22
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik diderot12 Prikaz poruke
Drugari, potrebna mi je pomoc. Prosle godine sam u maju dobio svoju DV vizu i u septembru sam otisao u NYC da je validiram (dakle prvi ulazak sa paketom). GC nikako da mi stigne, poslat je na pogresnu adresu pa ga sada ponovo salju ali se to sve oduzilo. Da li ja mogu da idem u USA bez svoje GC ukoliko je ne dobijem u neko dogledno vreme? Da li cu moci da udjem u zemlju samo sa vizom u pasosu?
Prilikom prvog ulaska u US kao imigrant, pored imigrantske vize u pasosu su Vam "lupili" pecat koji sluzi kao dokaz da ste LPR i vazi godinu dana od tog dana. I upravo sluzi dok Vam ne stigne fizicka GC.
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #225  
Staro 24.06.2018, 01:17
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Jedan malecni savet,belezite svaki ulazak/izlazak iz Usa (koristice vam kasnije za dobijanje drzavljanstva) Vise puta je napomenuto na forumu,al da napisem jos jednom Tefter u ruke i sve pisete
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #226  
Staro 25.06.2018, 23:41
neznamstadaradim neznamstadaradim je offline
Član
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Washington Metro
Poruke: 28
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Makica@ Prikaz poruke
Jedan malecni savet,belezite svaki ulazak/izlazak iz Usa (koristice vam kasnije za dobijanje drzavljanstva) Vise puta je napomenuto na forumu,al da napisem jos jednom Tefter u ruke i sve pisete
jel mozes da objasnis zasto je bitno? promaklo mi je, hvala unapred.
__________________
DV-2018 - selected (prvo prijavljivanje)
Case Number: 2018EU00001xxx

5.09.2017. Poslat DS-260
5.12.2017. lekarski pregled
6.12.2017. Intervju
25.4.2018. Washington
Reply With Quote
  #227  
Staro 26.06.2018, 00:42
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Kada budete aplicirali za n400 naturalizaciju mora da se unesu ulasci izlasci u prethodnih 5 godina
Reply With Quote
  #228  
Staro 26.06.2018, 10:29
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Kada budete aplicirali za n400 naturalizaciju mora da se unesu ulasci izlasci u prethodnih 5 godina
Najzad i ja nesto 'samo da priupitam'. U pitanju je moj slucaj. Usao sam u aprilu 2017-te na kratko radi aktivacije GC i izasao. Potom ulazim 'zapravo' u avgustu 2017-te. Dakle, ukoliko budem podneo zahtev za 'n400 naturalizaciju' u septembru 2022-ge, necu morati da objasnjavam taj krati ulazak/izlazak iz aprila 2017-te, jer treba da dokumentujem samo prethodnih 5 godina?
Reply With Quote
  #229  
Staro 26.06.2018, 13:15
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Nema objasnjavanja bitno je da se unese u prethodnih 5 godina samo da imaju evidenciju da l ste bili vise od 6 meseci u godinu dana van US jer to onda ponistava tu godinu za racunanje drzavljanstva. Mozete da se setkate tamo vamo sto je i normalno.
Reply With Quote
  #230  
Staro 26.06.2018, 15:27
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Nema objasnjavanja bitno je da se unese u prethodnih 5 godina samo da imaju evidenciju da l ste bili vise od 6 meseci u godinu dana van US jer to onda ponistava tu godinu za racunanje drzavljanstva. Mozete da se setkate tamo vamo sto je i normalno.
Meni je drugar u skorije vreme 'polagao' za drzavljanstvo i rekao mi je da su mu cak trazili i sve avionske karte, ali srecom je kupovao preko istog sajta, pa je sve lako nasao. Zato pitam, jer mi se cini da se evidencija ulazaka / izlazaka poostrava. Ali, nisu mu trazili nista sem dokaza o letovima.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 18:31.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.