ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #91  
Staro 08.03.2018, 04:13
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik chicagopn Prikaz poruke

Macca
ja se izvinjavam ,ali sa 43 u kapitalistickom sistemu stvarno nemam vremena za neko vanredno doskolovavanje ,i jos jednom se izvinjavam vasim ocima sto ih moj zarez iza space bode. Ali necu vam uzeti za zlo sto ste u jednom dahu pokusali da me diskreditujete na ovako javnom mestu ,jer ste imali mogucnost i za PM a niste iskoristili ,sto mi govori da vasa namera nije prijateljski nastrojena prema meni (iz nekog razloga) ,ali ce zato moja biti prijateljski biti upucena vama .Predlazem (samo predlazem) iz zdravstvenih razloga da preskacete postove chicagopn kako ne bi i dalje boli vase oci sto moze dovesti do trajnih komplikacija mozda katarakte ili nedaj boze distrofiji roznjace ,drugacije ne mogu pomoci
Chicagopn,

ovakvo reagovanje je neprimereno iz vise razloga:

- skrenuta vam je paznja na nepismenost na pristojan nacin, nema potrebe za izmisljanjem zavera; cutanje o nepismenosti doprinosi promovisanju iste
- nema potrebe da se pise na PM, ovo je Forum koji ne sluzi za PM vec za javno iznosenje misljenja
- komentar o skolovanju u kapitalistickom sistemu je besmislen, jer je kritikovana pismenost na jeziku koji ne pripada niti ovoj zemlji niti pomenutom sistemu (upotreba zareza se uci u osnovnoj skoli, ne bi trebalo da zavisi ni od kakvog dodatnog skolovanja)
- davanje "dijagnoze" drugim korisnicima moze da doprinese udaljavanju sa Foruma
- kada ne postoji drugi nacin komuniciranja, pisana rec odredjuje kredibilitet druge osobe

Sup. Mod.
Reply With Quote
  #92  
Staro 08.03.2018, 10:43
Ggaga Ggaga je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2017
US lokacija: Washington DC
YU lokacija: Beograd
Poruke: 171
Question

Citat:
Prvobitno poslao korisnik chicagopn Prikaz poruke

i jos jednu stvar ne razumem, necu smarati vise ali ovo moram napisati

Stojim u posti u redu da platim tel racun ,ostajem samo ja sam u redu i prazan hodnik iza mene ,ulazi lik i staje bukvoalno na 10cm iza mene i ja lepo osecam kako mi dise u vrat ,osecam njegov vruci izdasaj, ja se okrenem mislim da me neko prepoznao ,ma ne ,a iza nas 850 kvadrata prazne poste,taman se mislim u sebi da je ovo jedan od onih kad ulazi drugi lik i staje iza onog prvog na istu udaljenost od nekih 10cm, tad mi je malo laknulo ali sam ostao u razmisljanju zasto se tako gusto pakuju jedan iza drugog ako ima ogromnog prostora ,niko nije imao adekvatan i razuman odgovor

Sve u svemu moci ce te samo da gledate i da se cudite nemojte ni pomisljati da ih ispravljate ,pogotovo kao neko ko je dosao iz Amerike
Vrlo je jednostavno: na nesvesnom nivou ljudi se boje da ce neko da im uleti ispred u red jer se redovi u Srbiji generalno ne postuju i svi se laktaju kao u onoj prethodnoj situaciji koju si opisao u MTSu pa cak i kad su redovi formirani desava se da neko prelece i zato gledaju da ostave sto manje prostora izmedju; drugo je sto je ljudima u Srbiji hobi da gledaju tudja posla na svim nivoima i vire u tudje uplatnice, prislukuju tudje razgovore i donose zakljucke o tome pa cak i prepricavaju posle na nacin kako su oni to skapirali "zamisli sta sam video danas u posti"
Reply With Quote
  #93  
Staro 08.03.2018, 10:52
Ggaga Ggaga je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2017
US lokacija: Washington DC
YU lokacija: Beograd
Poruke: 171
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik chicagopn Prikaz poruke

Macca
ja se izvinjavam ,ali sa 43 u kapitalistickom sistemu stvarno nemam vremena za neko vanredno doskolovavanje ,i jos jednom se izvinjavam vasim ocima sto ih moj zarez iza space bode. Ali necu vam uzeti za zlo sto ste u jednom dahu pokusali da me diskreditujete na ovako javnom mestu ,jer ste imali mogucnost i za PM a niste iskoristili ,sto mi govori da vasa namera nije prijateljski nastrojena prema meni (iz nekog razloga) ,ali ce zato moja biti prijateljski biti upucena vama .Predlazem (samo predlazem) iz zdravstvenih razloga da preskacete postove chicagopn kako ne bi i dalje boli vase oci sto moze dovesti do trajnih komplikacija mozda katarakte ili nedaj boze distrofiji roznjace ,drugacije ne mogu pomoci
Ovo je dokaz da sujeta ne poznaje granice. Ja bih se na tvom mestu zahvalila na dobronamernoj sugestiji i prilici da nesto naucim bez vanrednog doskolovavanja.Mislim da je nama na Balkanu to nacionalna karakterna crta: inat i trazenje lose namere u svemu, valjda jer smo stalno prinudjeni od neceg i nekog da se branimo. Lakse je svakako kad to osvestimo u sebi.
Sa druge strane ko ce da neguje taj nas jezik kad odemo nego ako ne mi sami. Juce citam da do 2041 u Srbiji projektovan broj stanovnika je za 25% manji nego danas zbog negativnog prirodnog prirastaja i emigracije.
Reply With Quote
  #94  
Staro 08.03.2018, 10:55
Ggaga Ggaga je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2017
US lokacija: Washington DC
YU lokacija: Beograd
Poruke: 171
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Macca Prikaz poruke
Materijalni aspekt je svuda vazan.
Moras sebi obezbijediti uslove za zivot a od zraka se ne zivi.
Puno faktora je u igri oko tog aspekta.
Koliko zaradjujes, koji su ti prioriteti u zivotu, koje zelje...
Ja se ne mijesam ni u cije zelje, mogucnosti i nacin zivota, zato trazim isto i od drugih.
Davno sam shvatila da od nekog ajmo rec pravdanja nekom, nema nista.
Ko su oni da im objasnjavam?
Mislim na znatizeljnike koje usput znam, ne govorim o prijateljima i obitelji.
Ja to sa smijeskom na ignore.
Moj slucaj da tako kazem je specifican jer dosta putujemo.
Ajmeeee...koliko ste platili, mogu mislit...Maldivi...nije vas ispod 10 000 izaslo, jelde...itd...
Toliko su ograniceni i u toj svojoj i zlobi u neku ruku, ne znaju da ja stalno pratim akcije karata, da ih kupujem po jako jako povoljnim cijenama, da sami sebi organiziramo sve, kakva agencija i sl.
Da kad idem na Zanzibar ili Maldive, ne idem na bungalov na vodi, idem u lijepe hotelcice i kucice na plazi, da colu kupim u marketu a ne hotelu, da u NY iznajmim stan na Manhattanu...i jako puno ustedimo.
Kad bacimo na papir, to je malo skuplje nego da odem na Jadran.
Vecera za nas dvoje, ogromna neka black jack riba, prilozi, salata i ananas djus za nas dvoje 20 dolara.
Koliko bi to platili u Hr.
Papreno!
Moj moto iako nisam u USA, pusti me da zivim i pusti tako i druge.
Kad bi ta filozofija postojala i ovdje, mnogo toga bi bilo drugacije.
Skros sam se propoznala i ja tako funkcionisem i trudim se da odem na kraj sveta pa makar spavala u satoru, a svuda moze da se stigne kad se hoce. Nikada mi nece biti jasni imucni ljudi u Srbiji koji placaju izvestan hotel na Halkidikiju po 10 000 eur za 10 dana! a za te pare mogu da obidju svet, ali ih ocigledno to ne interesuje.
Reply With Quote
  #95  
Staro 08.03.2018, 12:22
Macca Macca je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.05.2017
Poruke: 38
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Ggaga Prikaz poruke
Skros sam se propoznala i ja tako funkcionisem i trudim se da odem na kraj sveta pa makar spavala u satoru, a svuda moze da se stigne kad se hoce. Nikada mi nece biti jasni imucni ljudi u Srbiji koji placaju izvestan hotel na Halkidikiju po 10 000 eur za 10 dana! a za te pare mogu da obidju svet, ali ih ocigledno to ne interesuje.
A znas zasto, zato sto je tamo puno nasih ljudi i osjecaju se sigurnije.
Predrasude, strah, neiskustvo...
Da samo cujes komentare ljudi...pojest ce me ajkule/lav/tigar, majmuni na Tajlandu, ,skuhat ce me ili zarobit na Mauricijusu, opljackat u NY...ono...da covjek zine od cuda.
Ne kazem...svuda sam ponekog srela iz ex Yu i razmijenila iskustva.
Govorim o ljudima koji to sebi mogu priustiti, znamo da je vecini teska materijalna situacija.

I jos o razlici ljudi u USA i ovdje.
Stvarno smo se svega nagedali za 13 dana NY.
Rekla sam muzu, vidis, niko ih ne registrira sem nas.
Lik u metrou, jedva 50 kila, obucen kao Elvis, njise se tamo vamo.
Par zena u Central parku, jedna ogrnuta vrecom za smece, sjedi na klupi i prica sa izmisljenim sugovornikom do sebe.
Tako je uvjerljiva bila da sam se ja pitala da mozda ne vidim nekog kraj nje.
Lik na ulici u mrezastim stramplicama i tinki vinki torbici, dva geja zgodni poput Georga Michaela, sjede u kupacim gacicama na travi i ljube se.
Hocu da kazem, niko ih nije primjetio sem nas, a mi smo gledali (naravno diskretno) jer nismo naucili na to.
Jer zivimo u zemlji gdje bi onog u stramplicama istukli na po trga.
Nazalost.
A isto tako necu reci da su Ameri bez duse, ljubazni su ako upitas za neki pravac i sl.
Ja sam sjedila na keju, dole ispod Ground Zero, buljila u nebodere i covjek mi kaze da se na mom licu ocitava cista sreca.
Jako me dojmilo to.
Reply With Quote
  #96  
Staro 12.03.2018, 23:47
subman subman je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2017
Poruke: 68
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ivangradjanin Prikaz poruke
Jedna stvar mi pomalo ....ajde da kazem "nije jasna" ... a to je poredjenje USA sa bilo kojom drzavom u Evropi...nacin zivota...zarade....zdravstveno osiguranje i sl.

Pa da imam(o) bilo koju drugo opciju osim USA - ne bismo bili na ovom forumu....dakle ili USA ili fucking Balkan !

Potpuno je bez veze porediti ,recimo Norvesku....Finsku... sa USA. Ja (tj.mi sa ovog foruma) nemamo opciju za trecu drzavu.

Zdravstveno osiguranje se placa ....naravno...i treba da se placa. Sto je najvaznije - ima od cega i da se placa.

Ovdje se ne placa - ali ga i nemamo!

I mnogi drugi primjeri, kao sto su Social Life (ili daj da vidim sta komsija ima za rucak) ...toga u USA nema , a i neka nema
ne znam zasto generalizujes. Ako ti licno nemas opciju za drugde ne znaci da SVI nemaju.

I nekako se ova tema svela na sta ne valja u Srbiji! Sta ne valja u Srbiji ja i mnogi vrlo dobro znaju! Tako da ne bi ni bili na ovom forumu, tema je bila sta vam se ne svidja u US. Sta ne valja u Srbiji vidi svako ko je 1x presao granicu il ko zivi u srbiji , ne moramo ovde da pisemo. Nit da poredimo Srbiju / Balkan s razvijenim zemljama!
Mozemo razvijene zemlje da poredimo medjusobno, sto me o zanima a ne krompir i jabuke!

Last edited by subman; 13.03.2018 at 00:00.
Reply With Quote
  #97  
Staro 13.03.2018, 16:47
ivangradjanin ivangradjanin je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.11.2017
US lokacija: Austin, TX
YU lokacija: Podgorica, MNE
Poruke: 71
Nepromenjeno

ne generalizujem....ali smo ipak na forumu koji je usko vezan samo za USA kao "opcionalnu" drugu zemlju.

Zar ne ?
Reply With Quote
  #98  
Staro 07.04.2018, 17:09
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

ал се овде закувало... ја сам решила да од сада па убудуће, будем у сад десет месеци, а у нашим крајевима у току лета (отприлике јул-август). била сам прошлог лета три недеље и пријатно сам се изненадила неким стварима као нпр. дино парку на златибору, систему за заказивање у мупу за вађење докумената у новом саду. тскође сам стандардно доживела пријатност мица убица на разним шалтерима што ми је само олакшало повратак назад...
Reply With Quote
  #99  
Staro 28.04.2018, 00:22
bokiit's Avatar
bokiit bokiit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.02.2013
US lokacija: Chicago Illinois
YU lokacija: Beograd Srbija
Poruke: 141
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
ал се овде закувало... ја сам решила да од сада па убудуће, будем у сад десет месеци, а у нашим крајевима у току лета (отприлике јул-август). била сам прошлог лета три недеље и пријатно сам се изненадила неким стварима као нпр. дино парку на златибору, систему за заказивање у мупу за вађење докумената у новом саду. тскође сам стандардно доживела пријатност мица убица на разним шалтерима што ми је само олакшало повратак назад...
Izivini molim te, ali dok sam ovo citao slatko sam se ismejao. Ne smejao tebi, vec "naprednom sistemu" koji Srbija ima. Opet da se ispravim, pod naprednim ne mislim na stranacki pravac, vec cinicno "napredno" ,kako mi sad mozemo da zakazemo netom sta nam treba, pa online dnevnici za osnovce itd,pa imamo porucivanje hrane preko neta, pa fontane i aerodromi,sve prsti itd.. To je tamo WOOW, iako se jos desavaju slucajevi da kupis polovan laptop preko onog popularnog sajta, i stigne ti paket sa panjem umesto laptopa, prodavca ne mogu na nadju a kupcu ne vracaju pare. Ja ovde ne dobijem paket sa Amazona, oni vec poslali nov o svom trosku, overnight dostava, i dali mi 20% off na sledecu kupovinu. Zalosno je cime se mi kao narod zadovoljavamo, poremecene su vrednosti, to shvatamo kao napredak, a to je vec uveliko trebalo da bude standard. U Norveskoj izbacuju kes, prelaze iskljucivo na platne kartice, mi nemamo online kupovinu, Paypall nas izbegava ko da smo zarazeni.

__________________
____________________________

2014 - 2 prijave, duplo nista
2015 - 2 prijave, duplo nista
2016 - 2 prijave , IZVUCENI - broj 14XXX
25. Maj - poslat DS-260
27. Decembar - Zakazan lekarski
12. Januar 2017. - Zakazan intervju i POZELENELI
13. Januar - Vize u pasosu
04. Mart - Off we go!
Reply With Quote
  #100  
Staro 03.05.2018, 10:14
LxAxKxI LxAxKxI je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.05.2017
US lokacija: Northport, FL
Poruke: 36
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik bokiit Prikaz poruke
Izivini molim te, ali dok sam ovo citao slatko sam se ismejao. Ne smejao tebi, vec "naprednom sistemu" koji Srbija ima. Opet da se ispravim, pod naprednim ne mislim na stranacki pravac, vec cinicno "napredno" ,kako mi sad mozemo da zakazemo netom sta nam treba, pa online dnevnici za osnovce itd,pa imamo porucivanje hrane preko neta, pa fontane i aerodromi,sve prsti itd.. To je tamo WOOW, iako se jos desavaju slucajevi da kupis polovan laptop preko onog popularnog sajta, i stigne ti paket sa panjem umesto laptopa, prodavca ne mogu na nadju a kupcu ne vracaju pare. Ja ovde ne dobijem paket sa Amazona, oni vec poslali nov o svom trosku, overnight dostava, i dali mi 20% off na sledecu kupovinu. Zalosno je cime se mi kao narod zadovoljavamo, poremecene su vrednosti, to shvatamo kao napredak, a to je vec uveliko trebalo da bude standard. U Norveskoj izbacuju kes, prelaze iskljucivo na platne kartice, mi nemamo online kupovinu, Paypall nas izbegava ko da smo zarazeni.

+1, + jos milion razloga zasto gasim svetlo i kazem " ne okreci se sine!!!!".
Ne kazem da me tamo negde cekaju med i mleko, ali sam siguran 100% da moje dete ime vece sanse tamo preko bare.
Znam da smo jedna normalna porodica i da vrednujemo prave stvari u zivotu ali nisam galapagoska kornjaca da zivim 300 godina i da uzaludno poklanjam nekome svoje godine zivota uz prezne reci " bice bolje za godinu dve "...
Ne mogu da kazem sta mi se ne dopada u USA, a li znam sta mi se ne dopada ovde...
Reply With Quote
Odgovori

Tags
povratak


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Da li je neko otisao skroz sam? subman Vodič za emigrante 1 26.06.2017 09:15
Neko da mi posalje robu iz usa? lukadj Vaša strana 9 30.10.2015 14:37
Ako neko zna detox Vaša strana 13 26.10.2012 10:18
Drugi utisak - sta vam se ne dopada u USA? dreamerns Stare teme 115 25.01.2012 23:22
Ako neko zna veselina77 Stare teme 21 11.11.2009 17:30

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 21:15.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.