ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Intervjui - iskustva od ranije » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Zatvorena tema
 
Thread Tools Display Modes
  #201  
Staro 17.03.2009, 18:03
zokipoki76's Avatar
zokipoki76 zokipoki76 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 01.09.2008
US lokacija: new jersey
YU lokacija: macedonia
Poruke: 48
Pošalji MSN poruku korisniku zokipoki76 Pošalji Skype™ poruku korisniku zokipoki76
Nepromenjeno

golemi cestitki od zokipoki76 za dobienite vizi i se najdobro vi pozeluvam pozdrav do site na forumot .oa aj i na nas vaka da ni cestitaat
__________________
CASE NO.201xx
intervju zakazan za 30 april
30 april 11:00 visa odobrena.
Visa Granteded
PHP kod:
Visa Granted 
05.05.2009 vize u pasose

Last edited by Zana; 18.03.2009 at 16:09. Razlog: Phone number removed
  #202  
Staro 18.03.2009, 16:17
zex's Avatar
zex zex je offline
Član
 
Datum prijave: 07.02.2009
US lokacija: New York/New Jersey
YU lokacija: Nis
Poruke: 23
Pošalji ICQ poruku korisniku zex Pošalji MSN poruku korisniku zex Pošalji Yahoo poruku korisniku zex Pošalji Skype™ poruku korisniku zex
Nepromenjeno

Ovako ujutru sam se pojavio 15 min ranije. U pola 9 je izashao lik i poceo da proziva. prvo je prozvao neke likove(nisu bili tu ) pa mene i prvog me pustio unitra i rekao da kazem da sam za imigracionu. |Ostavio sam mobilni i sishao u podrum. Cekao samo oko pola sata do 40 min. Onda me prozvali u zasebnu sobu shalter 8 i tamo sam dao dokumenta i malo me shalterusha(srbin pitao opshta pitanja) narocito to sto sam sam i da li imam nekoga devojku... da odmah prijavim jer ce posle biti komplikovanije da dobije vizu. Onda mi rekli da sachekam pa sam za jedno 40 min do 1h prozvan da platim na shalteru . Paltio sam kreditnom. Odmah posle dao sam otiske i rekli mi da chekam.Za nekih 40 min su me prozvali da razgovaram sa konzulom. Inche konzul je MNOGO mlad ja sam mislio da je potrckao cak da je mladji od mene.Mislim ne znam oko 30-32 maximum. Zajebant. Odmah je pocheo na engleskom nije me ni pitao za srpski Pitao me da li nece zena da iskochi za mesec dana ili neko dete. Nasta sam ja odgovorio da nemam tj. as far as i know. Onda me pitao da li je istina sve sto sam na formularu popunio.Potpisao sam ga zakunuo se(ali ono sve pro forme i sa jeah jeah -njegovim komentarima|) Onda sam zamolio da mi porduzi vazenje vize nasta je rekao da ne moze ali moze da mi odlozi izdavanje(ja sam se dvoumio nasta je rekao (c'mon Nish is just 1.5 h away) I dali su mi br tel da se javim za npr za 1m na telefon da zakazem jedno 5-6 dana ranije i samo cu da dodjem da mi zalepe vizu .
I to je to
Konzul je cool i lujka
__________________
2009EU00017xxx
2x.05.2008 - dobio prvu kovertu
06.02.2009 - stigla druga koverta
18.03.2009 - Odobrena viza
odlozeno viziranje mesec dana da bih zavrshio faks do oktobra
08.05.2009. viziran pasos
02.11.2009 Ushao u US
11.11.2009 u SRB da diplomiram
  #203  
Staro 18.03.2009, 18:47
bibi's Avatar
bibi bibi je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.10.2008
YU lokacija: Beograd
Poruke: 104
Pošalji Skype™ poruku korisniku bibi
Nepromenjeno

cestitke svima

@zex

jesi li platio dinarskom ili deviznom karticom?
__________________
aplicirala (peti put) za DV2012
  #204  
Staro 18.03.2009, 22:23
zex's Avatar
zex zex je offline
Član
 
Datum prijave: 07.02.2009
US lokacija: New York/New Jersey
YU lokacija: Nis
Poruke: 23
Pošalji ICQ poruku korisniku zex Pošalji MSN poruku korisniku zex Pošalji Yahoo poruku korisniku zex Pošalji Skype™ poruku korisniku zex
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik bibi Prikaz poruke
cestitke svima

@zex

jesi li platio dinarskom ili deviznom karticom?
Devizna Master card standard na kojoj mi je limit 1000e a ovo je oko 500 evra. mislim da ce da zaduzi to kao da je provucena kartica u inostranstvu. ali neka pozove i raspita se. Pre nego sto sam hteo da platim rekao sam da cew karticom i on je proverio da li sve radi i da li moze(verovatno ako ne dace ti foru da trknesh do banke) ja sam izabrao taj oblik placanja jer je lakshi komotniji i a da ne nosim devize i sekiram se da li ce da odbiju neku novcanicu
__________________
2009EU00017xxx
2x.05.2008 - dobio prvu kovertu
06.02.2009 - stigla druga koverta
18.03.2009 - Odobrena viza
odlozeno viziranje mesec dana da bih zavrshio faks do oktobra
08.05.2009. viziran pasos
02.11.2009 Ushao u US
11.11.2009 u SRB da diplomiram
  #205  
Staro 18.03.2009, 23:17
Sloba_Kg Sloba_Kg je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.11.2008
US lokacija: Atlanta, GA
Poruke: 419
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik zex Prikaz poruke
ne znam da li je neko kod njega bio ali brate meni mnogo bilo smeshno jer je mnogo mlad?
Pa svi smo bili kod njega, i jeste mlad ali ne nesto mnogo, bar po mom sudu.
Prijatan u svakom slucaju, bas kao i njegov kolega sluzbenik koji je vise pitanja imao nego sam konzul.
__________________
2009EU000119xx
17.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
20.05.2008 - dobio prvu kovertu
17.6.2008 - poslao kovertu u KCC
1.12.2008 - stigla druga koverta
15.1.2009 - zakazan intervju - VIZA ODOBRENA
U Atlanti od 13.maja 2009.
  #206  
Staro 19.03.2009, 08:01
Zivkovic_NIS Zivkovic_NIS je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.05.2008
US lokacija: Chambersburg,Pennsylvania
YU lokacija: NIS , SERBIA
Poruke: 59
Pošalji MSN poruku korisniku Zivkovic_NIS Pošalji Skype™ poruku korisniku Zivkovic_NIS
Nepromenjeno Ambasada BG intervju

Pozdrav svima , izvinjavam se na kasnjenju , ali znate kako je kad dodjete iz BG-a , pa dok se ispricate sa svojima itd.
U svakom slucaju hvala svima koji su nas bodrili , koji su pomogli sa bilo kojim informacijama , jer su bili zlata vredni ! Ono naj vaznije je da smo dobili vize , cini mi se sa velikom mukom ! ! !

Ja cu vam drugari moji , docarati koliko god mogu ,nase iskustvo !
Prvo moram da vam kazem, da mi je 17 mart , skratio 20 god. Zivota, i da mi je bio naj gori dan u zivotu koji postoji , mozda je kod nekih obrnuto , ali toliko , su nas u ambasadui kinjili, da sam sada srecan, ali jos pod utiskom, da je moglo sve da bude , "nedaj boze drugacije"

sto se tice intervjua ,
kao i svi ostali , ulaz u ambasadi, u 8:30 , oko 9 , nas je prozvao tip sa naocarima, na salteru 3 , nam je pokupio dokumenta , i rekao da su kompletna dokumenta ,rekao je san diego ili ce vam se dopasti ili ce te se razocarati u njega i rekao nam je slobodni ste do 10 sati , moram da napomenem , za sve koji neznaju , ja aleksandar, imam
23,5 god, moja supruga, pre dve nedelje napunila, 20 , i cela problematika je bila u tome sto smo veoma mladi......(mladi i vencani veoma rano) !
Kako i zasto neznam, ali da nastavim, sledeca prozivka je bila, tek oko 12 sati, za placanje i otiske prstiju, i placanje na blagajni $ 1550, sto je unelo dotatnu nervozu, jer od 9 do 12 da cekate u cekaonici i da pritom niko ne pominje vase ime ! Razmisljao sam , misam me je zvao posle intervjua, njegovog, bilo je cinimi se 12:10 , xeg , takodje kada je dobio vizu u tom nekom vremenu.....znaci od stara je bilo kasnjenja ,tako da je nervoza bila neminovna !

I sada ono najgore !!!! Posle 12 , neznam vise tacno vreme, ali oglasava se konzul iz sobe, 8 , i proziva samo suprugu anju, na razgovor , sa njom je pricao vise od pola sata , a zamislite , tih pola sata mi je bilo , pa zasto pa kako , pa to nije svakidanjica, to se kosi sa nasim forumom , to nije pravilo naseg foruma, i tako, e tu je bila frka kako i zasto....uf ne smem ni da se prisecam svega !!!
Nakon kzem vise od pola sata , proziva konzul mene, ja i supruga se mimoilazimo na vratima, (boze me sacuvaj imao sam osecaj da mi se sudi smrtna presuda) unakrsno ispitivanje , i to nije praksa jeli , do sada.... I dobro , konzul me je ispitivao takodje pola sata, i koliko mogu da se prisetim, pitao je sledece.....
Dakele sve o nasoj vezi !!! Drugo nikokg nije interesovalo ,
-----------------------------------
dakle,
kada smo se upoznali, kako se zvao kafic, kafana , disco, ili sta vec, koliko se znamo , stalno je ponavljao , vi ste mladi, kako da se ona uda u 19 god (avgust 2008) , sto se tice slika, nemate slike sa roditeljima, kako da nemate slike , sa vencanja, kako se zovu kumovi, kako da nisam imao kuma, (muskarca,) , vec dve zene su nam bile kume, pa zasto ovo pa zasto ono, pa je izlazio iz sobe cekao sam ga minutima da se vrati....pre nego sto je poceo razgovor, zakleo sam se da cu govoriti istinu pa tek onda pocela ispitivanja, kao osudjeniku, pa sta jos....pa zasto sam odabrao nju da je zenim, pa , neznam ni javise , sta nije pitao, ali to ispitivanje je delovalo , verujte mi na rec, kao da smo krivi sto smo se vencali, rano, i zelimo zajedno u americi ! Anju, isto u vezi, veze su sve i svasta pitali , ali naj vaznije je bilo to , da su u medjuvremenu , zvali nase roditelje, u nisu, i njih ispitivali....to smo tek saznali kad smo izasli iz ambasade !!!! Eto to j eneka novina !!!! Cinimi se u nasim iskustvima !
Konzul nam i posle mog razgovora sa njim, nije, rekao, dali odobrava vizu ili , ne, nego rekao, ok, izadjite i cekajte u cekaonici, to se tako oteglo bogami preslo je 1:00 ,tezilo je cak i prema 1:30, vise se nesecam kada sam i obavestio naseg prijatelja misu, kasnije i xeg-a !!!

Neznam sta reci , naj vaznije da smo dobili vize , ali nisam se nadao takvom iskusvu, a zasto je to tako bilo , kako, sta su mislili , sta im je bilo sumljivo, zbog cega je to tako bilo...zaistavoleo bi da nikad ne saznam ,

posle svega , tog istog dana nisam moga da se pribere, sto ja sto supruga ,i neznam, ali poslednjih meseci nisam imao sna, sto se i sada desava posle vize u pasosu, i dalje nemam sna, nekako sam se umorio od svega...

Ali prijatelji moji , sve se zavrsilo lepo , sto zelim da svaki buduci dobitnik, i uzne u ambasadi ono po sta je i dosao , hvala, hvala , hvala, hvala , zaista svima, svi ste bili meni dragi i divni , i rado cu se secati, ovog foruma ako ga ikad zaborvim !

zaboravih da kazem , da smo ostali sami (tj. Poslednji toga dana koji su dosli po vizu )u cekaonici , pre nas tj. Predposlednji, momak koji je bio za turisticku vizu, odbili su ga, zatoi sto je mlad po proceni tu od 20, do 25 god , a imao po njegovim recima sve, samo su mu rekli kako je kazao , postoji sumlja da ce da emigrira i nisu mu dali !

A onda onako sami u onoj rupi, cekamo nas ishod, to je bilo vec siv ili mrtav, sve je moglo da se desi sto bi bilo to da bi bio istorija, ovog foruma koji nije dobio vizu a dobitnik zelene lutrije !

drugari moji , prijatelji i prijateljice , pitajte sve sto mislite da nisam rekao ili objasnio, rado cu preneti svoje informacije i znanje svima !

Hvala svima na podrsci, ziveli vi meni dugo dugo,
i sto je novina vidimo se u usa, za nekih 15 dana
__________________
2009EUooo173xx , SRB
Intervju zakazan - 17 Mart 2009
Viza ODOBRENA - 18 Mart 2009
U San Diegu od - 27 Marta 2009

Last edited by Zana; 19.03.2009 at 18:52. Razlog: Capitalization
  #207  
Staro 19.03.2009, 08:39
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Uh prijatelju prosli ste golgotu..
Vjerovatno za ubuduce, kad se ljudi tako rano vjencaju. tj tako mladi, je da ponesu sto vise slika. Nije ni meni jasno zasto nemate slike sa roditeljima i sl?
Dakle sto vise dokaza trajnosti veze ponijeti.

Ajd sad neka je sa srecom, zaboravi na intervjuu i slavi i uzivaj u narednim danima.

poz.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
  #208  
Staro 19.03.2009, 10:28
PaulGarrett's Avatar
PaulGarrett PaulGarrett je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.07.2008
YU lokacija: Srbija
Poruke: 106
Nepromenjeno '76

Citat:
Prvobitno poslao korisnik zex Prikaz poruke
... ne znam da li je neko kod njega bio ali brate meni mnogo bilo smeshno jer je mnogo mlad?

ja sam negde procitao da je on '76.
Nikolas Trendowski, chief consul for Visa Affairs at the U.S. Embassy in Belgrade.

nigde na net-u nisam pronasao njegovu sliku
  #209  
Staro 19.03.2009, 11:01
Zivkovic_NIS Zivkovic_NIS je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.05.2008
US lokacija: Chambersburg,Pennsylvania
YU lokacija: NIS , SERBIA
Poruke: 59
Pošalji MSN poruku korisniku Zivkovic_NIS Pošalji Skype™ poruku korisniku Zivkovic_NIS
Nepromenjeno

Hvala, hvala , svima ,na cestitkama, i ja takodje cestitam, dobitnicima, od juce i prekjuce !!! I te sada imam , polako, se bistrim i shvatam sta smo dobili !!!

Nedoumice oko slika , je samo to sto, smo mi poneli slike, na kojima smo samo mi, i ranijem privatnom izdanju, jer su se slike zasnivale na samo nas dvoje !!! Nije bila , neznam familija, ocevi majke braca sestre ,i tako dalje !

Deset fotografija, samo nas dvoje ! To smo odabrali , ja sam mogo ceo hard , da im odnesem pa nek gledaju !!!

Jos jednom , SVIMA SVE NAJBOLJE ZELIMO ! Svi ste mi podjednako dragi i mili !
A nama jebio neki konzul koji ne lici , na predhodno navedene ljude, koje ste opisivali na forumu ! Naravno , vazi za ambasadu u Beogradu !
__________________
2009EUooo173xx , SRB
Intervju zakazan - 17 Mart 2009
Viza ODOBRENA - 18 Mart 2009
U San Diegu od - 27 Marta 2009
  #210  
Staro 19.03.2009, 11:36
xeg's Avatar
xeg xeg je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.05.2008
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 852
Pošalji Skype™ poruku korisniku xeg
Nepromenjeno

Niski je.es zajebancije kad ste vi na kraju dobili vize
Odmorite se, saberite... pa na put
Srecno!
__________________
2009EU00014xxx
09.05.2008. - stigla 1. koverta
14.05.2008. - poslato nazad
16.05.2008. - stiglo u KCC
01.12.2008. - stigla 2. koverta
22.12.2008. - zavrsen lekarski
22.01.2009. - uspesno zavrsen intervju u Bgd-u
23.01.2009. - podigli vizirane pasose
Od 19.04.2009. u USA, Atlanta, GA
---------
About us: Veselinovica kutak
Zatvorena tema


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Lekarksi pregledi - iskustva landlord Uputstva za dobitnike 926 07.12.2021 12:29
DV2009 - Iskustva i intervjui iz sveta landlord Stare teme 7 08.10.2008 22:58
Intervju-ranije nego sto smo planirali Macedonia Ohrid Stare teme 6 03.10.2008 06:19

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 23:48.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.