ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 18.03.2009, 09:22
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno Posjeta Evropskim zemljama sa Green Cardom

Poz drugari,

evo nakon sto dobih vizu interesuje me slijedece:

- Mogu li bez aktivacije ove vize (jos ne napravljenim odlaskom u USA) ici po Sengenskim zemljama, a bez Sengenske vize?

- Sta se desava nakon aktivacije? Mogu li putovati po Sengenu nakon aktivacije ove vize?

- Sta se radi kada istekne pasos i treba ga produziti? Kako se dobija nova viza u nasem pasosu?

Nadam se da ce jos nekome pasti neka pitanja vezana za ovu tematiku pa da mozemo i ovu temu produbiti i prosiriti.

Poz
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
  #2  
Staro 18.03.2009, 09:35
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

Evo sta ti ja mogu reci iz iskustva mog dragog. Sa GC se ne moze putovati bez sengenske vize, koliko znam samo mozes u Kanadu i Mexico. Za evropske zemlje ti treba visa, kao sto je i uobicajena procedura. Samo sto vadis vizu u konzulatima u US, a svi dokumenti koje trebas predati su isti kao sto bi predao i u ambasadama u Sarajevu :smrc:
Kad ti pasos istekne, vadis ga u nasem konzulatu u Chicagu cini mi se, oni ti posalju novi na adresu. Ne treba ti nikakva viza u njemu jer imas GC koji inace po pravilu stalno treba da imas uz sebe (kao licnu kartu).
Toliko ja znam, jer smo se oboje raspitivali o tome kada je on dolazio ovamo zadnji put. Tad jos nije imao US drzavljanstvo.
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
  #3  
Staro 18.03.2009, 09:43
PaulGarrett's Avatar
PaulGarrett PaulGarrett je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.07.2008
YU lokacija: Srbija
Poruke: 106
Nepromenjeno EU

[QUOTE=landlord;8590]Poz drugari,

evo nakon sto dobih vizu interesuje me slijedece:

- Mogu li bez aktivacije ove vize (jos ne napravljenim odlaskom u USA) ici po Sengenskim zemljama, a bez Sengenske vize?

- Sta se desava nakon aktivacije? Mogu li putovati po Sengenu nakon aktivacije ove vize?

Poz[/QUOTE]

To i mene interesuje, meni su nasi iz USA rekli da oni veoma lako dobijaju vizu za Italiju kad idu na letovanje... u sustini mi jos uvek imamo nase pasose i drzavljanstva i mislim da nije moguce da se setamo po EU. Ispravite me ako gresim

p.s. Ja bih najradije posetio Wien, Amsterdam, Copenhagen, London... a USA na kraju.
  #4  
Staro 18.03.2009, 09:48
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Kad smo kod toga.. takodje me interesuje, kako se dobija radna viza za Kanadu, kada imas Green Card?

Hvala.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
  #5  
Staro 18.03.2009, 14:33
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

[QUOTE=steficacvek;8591]Ne treba ti nikakva viza u njemu jer imas GC koji inace po pravilu stalno treba da imas uz sebe (kao licnu kartu).
[/QUOTE]

Ni slucajno...cak i pise da ne treba to da radis. Znaci SSN i GC u sigurnu fioku, najo setnja sa tim. Za setnju se izvadi ID (driver i non driver licence...nije lose izvaditi oba, jer nekada traze 2 identifikacije). GC nosis sa sobom samo kada putujes...cak dobijes i malu futrolicu za nju :-)

@Landlord
Pa sta je sada ovo? Nisi jos ni dosao vamo, ti bi vec radnu vizu Kanade :-) Generalno, znam da u Kanadu mozes ici (licno iskustvo), ali za radnu vizu bas nisam siguran...mislim da su ti slabe sanse, isto ko iz Srbije da pokusavas. Naravno, ako nadjes sponzora....sve se menja.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
  #6  
Staro 18.03.2009, 14:39
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Ma, razmatram sve mogucnosti. :)

Ne nego da pokrijemo sve opcije.. koje moze neko da pita..
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
  #7  
Staro 19.03.2009, 03:37
D$D's Avatar
D$D D$D je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.09.2008
US lokacija: Chicago,Wheaton IL
Poruke: 123
Nepromenjeno

Sa Gc ne mozes da putujes po zemljama EU bez vize.
Normalno i logicno ti imas Srpski pasos za koji ti treba viza za skoro sve zemlje.
Znaci nikuda ne mozes sa Gc po Evropi, sto se tice Kanade moze se sa Gc uci a takodje i u Mexico, mada za Kanadu bi trebalo da pocne primenjivanje pasoske procedure u neko skorije vreme sada to jos nije na snazi ali u skorije vreme ce da bude.(komsija vozi kamion za Kanadu i to mi je rekao).
Sto se tice viza za zemlje EU naravno da se dobijaju lako kada imas GC jer nema bojazni da ces da ostanes u tim zemljama, postoji mogucnost trazenja viza za zemlje EU na aerodromu odmah kada npr dodjes u Evropu.
E sada sto se tice USA oni su posebna prica u USA se moze uci bez viza ( misli se na zemlje EU) ali koliko ces istati u USA to ti odredjuje HDS(Department of Homeland Security), to su oni kojima ces da predas kovertu kada dodjes na aerodrom.
Oni su ti sve i sja ovde, mozes cak da i imas vizu u pasosu ako oni procene da ne mozes da udjes u USA oni te nece pustiti unutra( naravno to se ne odnosi na vas sto dolazite sa kovertama za Gc).
Svi koji ulaze u USA bilo turisticki ili da rade na kojekakvim vizama radnim dobijaju jedan mali kartoncic u avionu pre ulaska u USA I-94 na kojem pise koliko e moze ostati u USA, e taj mali katroncic je zapravo pravo na odredjeni boravak u USA, naravno ovo se opet ne odnosi na dobitnike lutrije za gc.
  #8  
Staro 19.03.2009, 15:04
Sloba_Kg Sloba_Kg je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.11.2008
US lokacija: Atlanta, GA
Poruke: 419
Nepromenjeno

[QUOTE=D$D;8631]
Svi koji ulaze u USA bilo turisticki ili da rade na kojekakvim vizama radnim dobijaju jedan mali kartoncic u avionu pre ulaska u USA I-94 na kojem pise koliko e moze ostati u USA, e taj mali katroncic je zapravo pravo na odredjeni boravak u USA, naravno ovo se opet ne odnosi na dobitnike lutrije za gc.[/QUOTE]

Jeste to tacno, ALI, kada se desi slucaj kao meni, da u vizi pise 30.septembar, a na kartoncetu 10 oktobar ( i ja se drzim kartonceta) onda se (jako neljubazna teta) na salteru British Airways-a narogusi i kaze "moram da zovem London, tebi je istekla viza" i posle provere u Londonu kaze, mozes da putujes ako si bez vize do 6 meseci tj.prekoracio istu.
Karta kupljena, 2 i po sata do poletanja, jos plus pokusaju da naplate 1 komad rucnog prtljaga jer u londonu mora da se ima jedan komad (drugi cekiraju besplatno)
Ovo se sve desavalo na povratku u Srbiju ali za svaki slucaj da se ne ponovi nekom drugom nije lose napisati.
__________________
2009EU000119xx
17.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
20.05.2008 - dobio prvu kovertu
17.6.2008 - poslao kovertu u KCC
1.12.2008 - stigla druga koverta
15.1.2009 - zakazan intervju - VIZA ODOBRENA
U Atlanti od 13.maja 2009.
  #9  
Staro 19.03.2009, 15:12
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

[QUOTE=D$D;8631] mada za Kanadu bi trebalo da pocne primenjivanje pasoske procedure u neko skorije vreme sada to jos nije na snazi ali u skorije vreme ce da bude.(komsija vozi kamion za Kanadu i to mi je rekao).[/QUOTE]

Ovo se vec primenjuje. Ameri moraju imati pasos kada prelaze u kanadu (mislim da ima vec godinu dana otkada se ovo primenjuje). Generalno, na nas se opet ne odnosi...mi svakako moramo imati pasos. U svakom slucaju, nije taj prelazak bas triviljalan...dosta te oni ispitaju "sta ces ti u kanadi?"
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
  #10  
Staro 20.03.2009, 08:04
Zivkovic_NIS Zivkovic_NIS je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.05.2008
US lokacija: Chambersburg,Pennsylvania
YU lokacija: NIS , SERBIA
Poruke: 59
Pošalji MSN poruku korisniku Zivkovic_NIS Pošalji Skype™ poruku korisniku Zivkovic_NIS
Nepromenjeno

Land me je preduhitrio, i ja sam imao isti niz pitanja !
Posto sam izcitao sve, imam da pitam sledece;
da bi putovao iz USA za Pariz , potrebno je otici u francusku ambasadu sa sedistem u USA , i potrazim turisticku vizu ... i dobijem vizu lako jer sam stanovnik Sjedinjenih Drzava "JER DA "? :naughty:
__________________
2009EUooo173xx , SRB
Intervju zakazan - 17 Mart 2009
Viza ODOBRENA - 18 Mart 2009
U San Diegu od - 27 Marta 2009
 


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
broj izvucenih po zemljama? biljana Vaša strana 6 12.02.2009 16:39
period cekanja za green card I-130 chicagopn Stare teme 12 04.11.2008 07:14
Broj prijavljenih za green card neky Stare teme 8 11.09.2008 18:31
DV-2009 Green Card Lottery srdjevic Lutrija (zelena, ne Srbije) 0 03.10.2007 17:00

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:21.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.