ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » San Jose, California (Bay Area) » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 13.03.2012, 19:46
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Ma samo imaju sve podatke dostupne online. Pogledaj one sajtove o kriminalu i videces. Svaki grad ima geto oblasti i bezbednije oblasti. Nekad je kao nozem da preseces, neverovatno totalno.

Evo ti jedan od sajtova klikni 1 ili klikni 2
Reply With Quote
  #12  
Staro 13.03.2012, 21:41
poshtica poshtica je offline
Član
 
Datum prijave: 16.09.2011
Poruke: 21
Nepromenjeno

Aaaaaa,super..vi se raspisali,a mene nigde. Ok,hvala na informacijama! Volim sto sam cula i pozitivne i negativne stvari,jer to je realnost Jos gledamo i razmatramo u kom delu bismo ziveli..svakako bismo izbegli downtown,jer nam to ne odgovara zbog posla za koji je suprug aplicirao. Znam da je skup ceo Bay zaliv,ali tamo je suprugov brat. Dao je on nama neke podatke o gradu,ali ja uvek vise volim da cujem misljenje nekoga sa strane...on bi da mi dodjemo pa nam sve hvali i mislim da je subjektivan Da li moze neko da nam preporuci neki pouzdan sajt za trazenje stanova ili soba za iznajmljivanje,a da nije Craiglist-njega smo presli uzduz i popreko i tako svake nedelje? Hvaaaalaaaa!
Reply With Quote
  #13  
Staro 15.03.2012, 20:52
hope's Avatar
hope hope je offline
Drug član
 
Datum prijave: 01.11.2011
US lokacija: So Cali
YU lokacija: Srbija
Poruke: 94
Nepromenjeno

kad se gleda kakav je gde kriminal treba posavetovati više sajtova i mapa jer su info ponekad kontradiktorne.
pored ovih što je vuxanne navela još jako dobri su

http://www.trulia.com/real_estate/Ne...ew_York/crime/

klikćite okolo, ima jako puno jako korisnih info o svemu u svakom gradu i naselju. prihodi, kriminal, itd.
i sa baš mapama:

http://www.trulia.com/crime/#!los-an...os_Angeles,CA/
https://www.crimereports.com/
Reply With Quote
  #14  
Staro 15.03.2012, 21:51
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Treba to dobro procesljati i videti gde valja gde ne valja za pocetak. Posle kad skontate sta je gde kako, onda moze i negde drugo... Manje bezbedno je cesto vezano za jeftinije...
Reply With Quote
  #15  
Staro 11.05.2012, 17:41
sonofamom sonofamom je offline
Proteran
 
Datum prijave: 11.05.2012
Poruke: 79
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreamerns Prikaz poruke
Ljudi su realni i govore prednosti i mane.

da, to je tacno, ali problem je sto ljudi najcesce ne zele da cuju lose strane, i prosto ne veruju kad im pricas. svi smo prosli kroz to i nismo nista verovali dok se nismo sami uverili na svojoj kozi. zvuci poznato?

Reply With Quote
  #16  
Staro 11.05.2012, 18:40
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik sonofamom Prikaz poruke
da, to je tacno, ali problem je sto ljudi najcesce ne zele da cuju lose strane, i prosto ne veruju kad im pricas. svi smo prosli kroz to i nismo nista verovali dok se nismo sami uverili na svojoj kozi. zvuci poznato?

Sto bi ovi rekli "experience based learning" hehe. Pa da. Ja licno vise volim sve da cujem. Najrealniju sliku mi je ispricao jedan profesor sto je radio godinu dana na Stanfordu davnih osamdesetih. A mnoge stvari sto mi je rekao i danas vaze...
Reply With Quote
  #17  
Staro 11.05.2012, 20:04
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik hope Prikaz poruke
A bogte. pa jel ima neki iole pristojan grad u SAD? negde gde me neće ubiti ili silovati?

ja se razmišljam o Orange County-ju. to je južno od Los Angelesa. jel neko zna kako je tamo?
ili u severne delove San Diego County-ja.

jel svagde tako jako skupo i opasno?
Tamo gde je opasno je relantivno povoljno za zivot
Tamo gde je skupo nije opasno

Npr imas Honolulu znaci opusteno da ne moze biti opustenije. Ja idem sam nocu i danju pesaka gde god hoces nikad me niko nista nije ni pitao a kamoli pogledao popreko. Kola nema potrebe da zakljucavas a ni stanove/kuce. Kriminala gotovo da nema. Jer gde bi pobegao ? Jedino nekom podmornicom Pogotovo npr u zip codovima 96816 ili 96825 ali zato probaj da kupis kucu ili rentiras.
Reply With Quote
  #18  
Staro 12.05.2012, 00:24
sonofamom sonofamom je offline
Proteran
 
Datum prijave: 11.05.2012
Poruke: 79
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vrhunski Prikaz poruke
Npr imas Honolulu znaci opusteno da ne moze biti opustenije. Ja idem sam nocu i danju pesaka gde god hoces nikad me niko nista nije ni pitao a kamoli pogledao popreko. Kola nema potrebe da zakljucavas a ni stanove/kuce. Kriminala gotovo da nema. Jer gde bi pobegao ? Jedino nekom podmornicom Pogotovo npr u zip codovima 96816 ili 96825 ali zato probaj da kupis kucu ili rentiras.

nema pravila. ja sam bio jedan jedini put u Honolulu, i bas tada kada sam bio, je u sred bela dana ubijen policajac u centru tog mirnog turistickog grada. ovo se desilo u Junu ili Julu 2004. mozda ima na internetu ako neko sumnja u verodostojnost ovog podatka....
Reply With Quote
  #19  
Staro 12.05.2012, 00:54
Milosdv's Avatar
Milosdv Milosdv je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.01.2009
US lokacija: Hollywood, FL
YU lokacija: Beograd, Voždovac
Poruke: 204
Nepromenjeno

Ma iznesite "prljav veš" na videlo.

Ove stvari se dešavaju i kod nas (mislim Srbija i okruženje) ne baš sve i u tolikoj meri ali ima svega.

Sajtovi su vrlo korisni, evo za ove registrovane manijake, pa zamislite šta bi bilo da u Srbiji možeš javno da vidš gde žive, pa se pogodi da je kod tebe u zgradi heheheheh

Preventivno reagujete počev od toga u kom ste kraju, kako se vraćate itd
Ne treba živeti u strahu i cimanju ali MALO PAMETI nije na odmet.
__________________
POGODAK 2013 2XXX
10.2012 VIZE u pasošu
U USA od 29.10.2012
Reply With Quote
  #20  
Staro 12.05.2012, 05:02
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Milosdv Prikaz poruke
Ma iznesite "prljav veš" na videlo.

Ove stvari se dešavaju i kod nas (mislim Srbija i okruženje) ne baš sve i u tolikoj meri ali ima svega.

Sajtovi su vrlo korisni, evo za ove registrovane manijake, pa zamislite šta bi bilo da u Srbiji možeš javno da vidš gde žive, pa se pogodi da je kod tebe u zgradi heheheheh

Preventivno reagujete počev od toga u kom ste kraju, kako se vraćate itd
Ne treba živeti u strahu i cimanju ali MALO PAMETI nije na odmet.
Sad ce u Srbiji da uvedu takav registar. Zivi bili pa videli kome ce biti dostupan... Pogledaj Tanjugovu vest o tome klikni
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Hoce li California dobiti ostrvo? xeg Vaša strana 2 23.08.2008 18:28

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 11:06.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.