ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 02.10.2010, 09:05
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Vuvuzela Prikaz poruke

ee Score nisi me poslusao! U onom DS 230 (ili koji je vec broj) medju skupinama koje ne mogu dobiti vizu jasno je navedeno da oni koji ne prilože dokaze o primljenim vakcinama koje propisuju US zakoni, nisu podobni za izdavanje vize (zajedno s osudjenicima, dilerima i teroristima). nije mi jasno?? Pa znao si od pocetka sto sve treba proci za GC!? Uistinu mislim da si sad sve bacio u vodu!
Iskreno se nadam da sam u krivu i zelim ti svu srecu, ali... Hm, ne znam sto te ceka
Ne znam ni ja , brate, ali smatrao sam a i dalje smatram da je cena bila prevelika.
Mislim, ako postoji legalizovani waiver, onda znaci postoji i sansa da se cela stvar uradi i bez vakcina. Inace, zasto samo ne reci nema waiver, uzmi sa vakcinama ili ostavi? Zar ne? Ili je ceo waiver u DV samo farsa? Ne verujem...mada ko zna? Ma videcemo za ...23 dana!
__________________
Score
Reply With Quote
  #22  
Staro 02.10.2010, 09:51
lenhi lenhi je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.07.2009
Poruke: 258
Nepromenjeno

Ne znam šta je razlog odbijanja za vakcine?! Da li je to neki strah od posledica, princip ili šta već? Preglede tog tipa ili vakcine ti mogu bilo gdje zatražiti i kad dođeš tamo, ako si ne daj bože bolestan, tako da ne vidim svrhu čuvanja od nečeg što je realnost u svijetu medicine.
Reply With Quote
  #23  
Staro 02.10.2010, 11:43
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik lenhi Prikaz poruke
Ne znam šta je razlog odbijanja za vakcine?! Da li je to neki strah od posledica, princip ili šta već? Preglede tog tipa ili vakcine ti mogu bilo gdje zatražiti i kad dođeš tamo, ako si ne daj bože bolestan, tako da ne vidim svrhu čuvanja od nečeg što je realnost u svijetu medicine.
Ako ne razumes zasto sam to uradio pored sve ove diskusije ovde na tu temu, ne verujem da ti mogu bolje objasniti. Dalje, u DS-230 Part II, se kaze:

"Except as Otherwise Provided by Law, , Aliens Within the Following Classifications are Ineligible to Receive a Visa. - ...who has failed to present documentation of having received vaccination in accordance with the US Law....."
"Otherwise provided by law" je legal waiver, zar ne? Tako da sam jos uvek u zakonom dozvoljenoj "teritoriji"...druga stvar je da li ce se njima to svideti pa ce me odbiti jer pametujem, ili ce mozda misliti da su neki drugi kvaliteti ili osobine koje posedujemo vaznije od toga...
__________________
Score
Reply With Quote
  #24  
Staro 02.10.2010, 13:35
lenhi lenhi je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.07.2009
Poruke: 258
Nepromenjeno

Svakako da je to tvoje pravo da činiš što želiš. I sam mislim da farmaceutska mafija vlada na sve strane, samo ne znam kako želiš ići u tu zemlju koja te tjera na nešto "nemoralno" a u startu se boriš protiv toga. Onda ćeš po toj logici stalno imati otpor i probleme tamo smatrajući nešto zavjerama, iskorišćavanjem i tome slično. Ko može nešto takvoj sili?! Ili prihvatiti ili se povući. Dobro ti i sam kažeš da ne mora sve po svaku cijenu.
Pozdrav!
Reply With Quote
  #25  
Staro 02.10.2010, 13:43
Bode's Avatar
Bode Bode je offline
Drug član
 
Datum prijave: 27.06.2010
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 70
Nepromenjeno

Konacno je zavrsen i lekarski pregled. Bili smo u Smiljanicevoj. Juce smo zena i ja dali krv i snimali pluca. Nosili smo nase i decije pasose i slike i dali 340$. Danas smo svi isli da uradimo ostatak pregleda. Za decu sam imao kartone o primljenim vakcinama, a nas dvoje smo dobili po dve vakcine. To zadovoljstvo nas je kostalo "samo" 7200 dinara. Ko moze, bolje da nabavi neke dokaze o vakcinama da bi izbegao dobijanje i placanje istih.
__________________
2011EU00005xxx
29.05.2010.- stigla prva koverta iz KCC
02.06.2010. - vracena u KCC
04.06.2010. - stigla u KCC
30.08.2010. - stigla druga koverta
02.10.2010. - uradjen lekarski
19.10.2010. - VISA GRANTED
20.10.2010. - VIZA U PASOSU

U CHICAGO-u od 20.01.2011...
Reply With Quote
  #26  
Staro 02.10.2010, 14:20
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Bode Prikaz poruke
Konacno je zavrsen i lekarski pregled. Bili smo u Smiljanicevoj. Juce smo zena i ja dali krv i snimali pluca. Nosili smo nase i decije pasose i slike i dali 340$. Danas smo svi isli da uradimo ostatak pregleda. Za decu sam imao kartone o primljenim vakcinama, a nas dvoje smo dobili po dve vakcine. To zadovoljstvo nas je kostalo "samo" 7200 dinara. Ko moze, bolje da nabavi neke dokaze o vakcinama da bi izbegao dobijanje i placanje istih.
Mi smo platili juce 245 US$ za nas cetvoro (Budimpesta)!? Bre, ala deru kod nas! I plus vakcine? Stvarno...

Nama su hteli i deci da daju Hepatitis B vakcine, iako su imali uredne vakcinacijske knjizice....kaze, datumi nisu bili citljivi?!?
__________________
Score
Reply With Quote
  #27  
Staro 02.10.2010, 20:35
dmi dmi je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2008
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Kraljevo/Beograd
Poruke: 94
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Bode Prikaz poruke
Konacno je zavrsen i lekarski pregled. Bili smo u Smiljanicevoj. Juce smo zena i ja dali krv i snimali pluca. Nosili smo nase i decije pasose i slike i dali 340$. Danas smo svi isli da uradimo ostatak pregleda. Za decu sam imao kartone o primljenim vakcinama, a nas dvoje smo dobili po dve vakcine. To zadovoljstvo nas je kostalo "samo" 7200 dinara. Ko moze, bolje da nabavi neke dokaze o vakcinama da bi izbegao dobijanje i placanje istih.

mislim da to nema veze sa kartonom vakcinacije, jer ranije generacije nisu dobijale vakcinu protiv hep B koju ste vi sad primili i drugu ste dobili protiv tetanusa
tako da to svakako ne moze da se izbegne

srecno!!!
Reply With Quote
  #28  
Staro 02.10.2010, 20:57
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dmi Prikaz poruke
..... jer ranije generacije nisu dobijale vakcinu protiv hep B koju ste vi sad primili i drugu ste dobili protiv tetanusa
tako da to svakako ne moze da se izbegne

srecno!!!
...ne bih bio tako siguran...ja ovde pokusavam da postanem (ili vec jesam) singularity.
__________________
Score
Reply With Quote
  #29  
Staro 02.10.2010, 21:30
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Ja bih zamolila clanove foruma da osim svog licnog misljenja sta je dobro a sta ne, malo cesce podele konkretne informacije. Da, ovo jeste prebacivanje - jer smo imali ovde sledece slucajeve:

Clan Foruma: Dobili smo u Kaliforniji osiguranje za decu posle nedelju dana
Clanovi Foruma: Molimo te kazi kako i sta je sve potrebno
Clan Foruma: Ne znam, ne secam se sad forme, otisli smo znate tamo gde se to predaje, nisam ja to popunjavala
Zana: Jel' mozes da pitas tog ko ti je pomogao samo koji deo Socijalnog je u pitanju pa cemo da nadjemo dodatne informacije sami?
Clan Foruma: Ne mogu stvarno, ne znam...

Tako isto u vezi ostalih stvari (poslovi vozaca, nalazenje poslova, etc.).
Mene iskreno bas briga sta ce ko da kaze na ovo - cinjenicno stanje je da neki ljudi pokupe na ovom forumu sta im treba, a onda ih nema nigde da malo "uzvrate" pa pomognu onima koji dolaze a i nama koji smo ovde a jos nismo "upali" u takve situacije... Naravno, ovo nije policija i svako moze kako hoce i sta hoce - ali malo nije fer. "Stariji" clanovi verovatno znaju i potpuno razumeju o cemu pricam... Super je da svako od nas ima svoje misljenje i argumente, ali ovaj forum ne postoji samo zbog toga, vec prevashodno da podelimo informacije (zvanicne).

No, da se vratim na ono zbog cega se javih na ovu temu...

Waiver je nesto sa cime cete se susretati skoro svakog dana u USA. Nekad i necete biti svesni toga - kad platite racun, "potpisali" ste waiver da je roba ili usluga u redu, kad odete kod lekara, potpisete waiver da ste svesni rizika od procedura kojima se izlazete, kad potpisete isporuku namestaja u stanu potpisali ste waiver da ste proverili namestaj i da je sve u redu... dakle, to je nesto sa cime cete imati posla skoro svakog dana.

Score, iz tvojih postova nisam razumela da li mislis da je razgovor sa lekarom dovoljan da se odradi waiver, ili nekako to nisi objasnio kako treba. Ne iskljucujem da ti nisu objasnili...

Sto god da je u pitanju, to sto je doktorka zaokruzila na dokumentu o vakcinaciji nije dovoljno - to samo uslovljava dodatnu formu koja treba da se preda pre intervjua u Ambasadi.

Dakle, ono sto je bitno jeste:

Treba da se vidi sa ambasadom koja Forma treba da se popuni: I-690, ili I-601, ili I-602. Trebalo bi da je I-601, proverite.

Imajte u vidu da ne mozete da izbegnete jednu vakcinu, vec ili sve ili nista. Takodje, ako postoji prethodni rekord vakcinacije (pogotovo sa skorasnjim datumom) - pripremite argumente. Vas odgovor mora da bude napisan na formi, a pretpostavljam da cete i na intervjuu odgovarati na njihova pitanja.

Takodje, imajte u vidu da se forma I-601 za svakog clana porodice naplacuje po $545.
Toliko od mene...
Reply With Quote
  #30  
Staro 02.10.2010, 22:31
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Žana Prikaz poruke
Ja bih zamolila clanove foruma da osim svog licnog misljenja sta je dobro a sta ne, malo cesce podele konkretne informacije. Da, ovo jeste prebacivanje - jer smo imali ovde sledece slucajeve:

Clan Foruma: Dobili smo u Kaliforniji osiguranje za decu posle nedelju dana
Clanovi Foruma: Molimo te kazi kako i sta je sve potrebno
Clan Foruma: Ne znam, ne secam se sad forme, otisli smo znate tamo gde se to predaje, nisam ja to popunjavala
Zana: Jel' mozes da pitas tog ko ti je pomogao samo koji deo Socijalnog je u pitanju pa cemo da nadjemo dodatne informacije sami?
Clan Foruma: Ne mogu stvarno, ne znam...

Tako isto u vezi ostalih stvari (poslovi vozaca, nalazenje poslova, etc.).
Mene iskreno bas briga sta ce ko da kaze na ovo - cinjenicno stanje je da neki ljudi pokupe na ovom forumu sta im treba, a onda ih nema nigde da malo "uzvrate" pa pomognu onima koji dolaze a i nama koji smo ovde a jos nismo "upali" u takve situacije... Naravno, ovo nije policija i svako moze kako hoce i sta hoce - ali malo nije fer. "Stariji" clanovi verovatno znaju i potpuno razumeju o cemu pricam... Super je da svako od nas ima svoje misljenje i argumente, ali ovaj forum ne postoji samo zbog toga, vec prevashodno da podelimo informacije (zvanicne).

No, da se vratim na ono zbog cega se javih na ovu temu...

Waiver je nesto sa cime cete se susretati skoro svakog dana u USA. Nekad i necete biti svesni toga - kad platite racun, "potpisali" ste waiver da je roba ili usluga u redu, kad odete kod lekara, potpisete waiver da ste svesni rizika od procedura kojima se izlazete, kad potpisete isporuku namestaja u stanu potpisali ste waiver da ste proverili namestaj i da je sve u redu... dakle, to je nesto sa cime cete imati posla skoro svakog dana.

Score, iz tvojih postova nisam razumela da li mislis da je razgovor sa lekarom dovoljan da se odradi waiver, ili nekako to nisi objasnio kako treba. Ne iskljucujem da ti nisu objasnili...

Sto god da je u pitanju, to sto je doktorka zaokruzila na dokumentu o vakcinaciji nije dovoljno - to samo uslovljava dodatnu formu koja treba da se preda pre intervjua u Ambasadi.

Dakle, ono sto je bitno jeste:

Treba da se vidi sa ambasadom koja Forma treba da se popuni: I-690, ili I-601, ili I-602. Trebalo bi da je I-601, proverite.

Imajte u vidu da ne mozete da izbegnete jednu vakcinu, vec ili sve ili nista. Takodje, ako postoji prethodni rekord vakcinacije (pogotovo sa skorasnjim datumom) - pripremite argumente. Vas odgovor mora da bude napisan na formi, a pretpostavljam da cete i na intervjuu odgovarati na njihova pitanja.

Takodje, imajte u vidu da se forma I-601 za svakog clana porodice naplacuje po $545.
Toliko od mene...
Hey, to je neverovatno korisna informacija, koju mi zaista nisu objasnili kod lekara. Takodje mislim da je neopevani bezobrazluk da se jedan takav waiver naplacuje i to vise od 500 dolara po osobi i da mi ne pada na pamet da u jednoj takvoj farsi ucestvujem, ukoliko je to zaista slucaj. Obzirom da si veoma obavestena osoba nemam razloga da sumnjam (iako se duboko u sebi nadam da nisi u pravu). Sta to zapravo znaci, da ako platis, onda vise nisi u obavezi da stitis ni sebe ni dete i svi njihovi dusebrizni pokusaji da nas zastite od nas samih vise nisu vazni? Imas pravo na svoju slobodnu volju ako mozes da je kupis? Kakvo nevidjeno licemerje...

Ako neces da platis za vakcinu, ti ili osiguranje, plati za waiver i steta je izvadjena...I posle neka mi neko kaze da nije sve oko para..?

Ukoliko je to istina, meni takva nova zemlja, takav novi dom ne treba, i to cu im i reci i necu im platiti za waiver.

A tebi puno hvala na ovoj informaciji. Nekad su donosioce losih vesti ubijali, ali, eto vremena se menjaju, a i ne verejum da bi meni to bas nesto pomoglo po ovom pitanju, tako da - oprastam ti!

Ne, stvarno, hvala...
__________________
Score
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Donacije potrebne - devojka poginula u Cikagu vuxanne Vodič za emigrante 0 24.09.2015 01:10

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:19.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.