ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Chicago, Illinois » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Zatvorena tema
 
Thread Tools Display Modes
  #261  
Staro 12.06.2014, 17:05
Svetski Putnik Svetski Putnik je offline
Član
 
Datum prijave: 21.04.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Čačak
Poruke: 4
Nepromenjeno Molba za kontakt

Maelan pozdrav.
Svaka ti cast na ulozenom trudu i vremenu na ovom forumu.
Ja sam trenutno u Chikagu, od skoro sam ovde.
Da li postoji mogucnost da se cujemo, svaki savet i razgovor bi mi znacio.
Moj email: neshens@hotmail.com

Unapred hvala.
Pozdrav
  #262  
Staro 08.07.2014, 15:30
MagedonMM MagedonMM je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.07.2014
Poruke: 89
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik via Prikaz poruke
Jeste, glavu gore i treba zadržati pozitivan stav. Nije uvijek jednostavno i lako, ali kako bi zvercica rekla "Ovdje smo da pobijedimo"

Dobro došli...



Slobodno pitaj, ja cu odgovoriti ako znam. Ovaj forum je zaista oaza za sve koji dolaze u USA i moram priznati da je nama bio zvijezda vodilja za mnoge stvari. Upoznali smo dosta članova, neke lično, neke ovako u virtuelnom svijetu, neke ćemo tek upoznati i zaista su svi pozitivni, super ljudi i jaaako puno informacija i savjeta smo dobili od njih. Još jednom kapa dole srdjevicu za ovu divnu virtuelnu zajednicu...
Samo zelim da se zahvalim svim dobrim ljudima sto daju maksimalne napore da nam pomognu da dobijemo mnogo korisne informacije
  #263  
Staro 08.07.2014, 16:00
MagedonMM MagedonMM je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.07.2014
Poruke: 89
Smile Schaumburg

Molba,

Mislim da sam pretrazio ceo forum ( valjda ne gresim ), nisam uspeoa da nadzem nisto od Cicagu - Schaumburg.
Postoi sansa ako bog da da budemo dobili GC - (doslismo do faze intervju u Ambasadi ) da idemo za Chicago , pa me iteresuje taj deo Chicaga.
Ako je neko vec pisao o njemu ja se izvinjavam , ma da opet mislim da dugo vec trazim I nisam uspeo da pronadjem.
Ako neko ima bilo kakvu informaciju , bio bih zahvalan.

Pozdrav
  #264  
Staro 09.07.2014, 01:56
Bockyman's Avatar
Bockyman Bockyman je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
US lokacija: Палатајн, Илиноис (Palatine, IL)
YU lokacija: Лесковац
Poruke: 289
Pošalji Skype™ poruku korisniku Bockyman
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik MagedonMM Prikaz poruke
Molba,

Mislim da sam pretrazio ceo forum ( valjda ne gresim ), nisam uspeoa da nadzem nisto od Cicagu - Schaumburg.
Postoi sansa ako bog da da budemo dobili GC - (doslismo do faze intervju u Ambasadi ) da idemo za Chicago , pa me iteresuje taj deo Chicaga.
Ako je neko vec pisao o njemu ja se izvinjavam , ma da opet mislim da dugo vec trazim I nisam uspeo da pronadjem.
Ako neko ima bilo kakvu informaciju , bio bih zahvalan.

Pozdrav
Ја сам радио за фирму у Шаумбургу. То је леп градић, ја волим да га зовем село (Village of Shaumburg)... има око 75.000 становника. Мој друг који живи тамо каже да је то као елитнији део, каже да се често види понеки Ферари (овде у Чикагу их не виђам баш често), и каже да станови имају мало јаче цене. Не знам како стоје ствари за посао, овај мој друг живи у Шаумбургу, а фирма му је у Елк Гров Вилиџу, неких 7-8 миља од стана....
Па, нисам баш нешто посебно рекао, јер нисам живео тамо, али не знам више... Удаљен је 20-ак миља од Чикага.
Ако нађеш тамо посао, није лоше за живот, мислим да има све потребне садржаје...
__________________
Од 23.септембра 2011. у граду Чикагу!
  #265  
Staro 09.07.2014, 09:48
MagedonMM MagedonMM je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.07.2014
Poruke: 89
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Bockyman Prikaz poruke
Ја сам радио за фирму у Шаумбургу. То је леп градић, ја волим да га зовем село (Village of Shaumburg)... има око 75.000 становника. Мој друг који живи тамо каже да је то као елитнији део, каже да се често види понеки Ферари (овде у Чикагу их не виђам баш често), и каже да станови имају мало јаче цене. Не знам како стоје ствари за посао, овај мој друг живи у Шаумбургу, а фирма му је у Елк Гров Вилиџу, неких 7-8 миља од стана....
Па, нисам баш нешто посебно рекао, јер нисам живео тамо, али не знам више... Удаљен је 20-ак миља од Чикага.
Ако нађеш тамо посао, није лоше за живот, мислим да има све потребне садржаје...
Hvala ti puno, i ovo e i te kako bitno informacija. Iskrenoguglao sam na milion stra,ali ipako nekako najvise verujem ljudima koipisu na ovaj sajt
Hvaloa jos jednom
  #266  
Staro 09.07.2014, 10:06
MagedonMM MagedonMM je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.07.2014
Poruke: 89
Nepromenjeno

Backyman
Izvini ako imas jos par informacijs.
Dali ima nasih ljudi tamo,i nesto o poslu, posto vidim da nije veluko mesto.
Hvala jos jednom
  #267  
Staro 10.07.2014, 05:48
Bockyman's Avatar
Bockyman Bockyman je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
US lokacija: Палатајн, Илиноис (Palatine, IL)
YU lokacija: Лесковац
Poruke: 289
Pošalji Skype™ poruku korisniku Bockyman
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik MagedonMM Prikaz poruke
Backyman
Izvini ako imas jos par informacijs.
Dali ima nasih ljudi tamo,i nesto o poslu, posto vidim da nije veluko mesto.
Hvala jos jednom
Па, има наших људи, али ја нисам живео тамо... ево, могу рећи да тамо живи мој пријатељ са цимером,обојица су из Чачка, па има још један Чачанин који има неколико својих камиона, тамо живи и моја бивша диспечерка која је уз Београда и мој бивши колега који сада вози камион... ето, ја их толико знам, сигурно их има више, али немам неке контакте. Не знам шта о послу да ти кажем, ја сам радио за фирму Par Logistics, која се бави транспортом... стварно немам много да кажем...
А што се тиче величине...рецимо мој Лесковац, само град, има око 80.000 становника а Шаумбург око 75.000, па по том параметру и није баш тако мало место...
__________________
Од 23.септембра 2011. у граду Чикагу!
  #268  
Staro 14.07.2014, 08:57
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Schaumburg je jedan od vecih cikaskih suburb-a, mada po sadrzajima se moze slobodno svrstati u grad za sebe.

Grad ima manje vise sve sto ti treba, osim ako nisi zaludjen za operu i pozoriste za sta ipak treba sici do Cikaga. Svi veliki trgovinski lanci imaju prodajna mesta u Schaumburg-u, pocevsi od Ikea-e koje u Chicagoland-u ima samo tu i u Bolingbrook-u... Veliki Woodfield Mall... Sediste Motorole...

Skolski distrikt medju najboljima u Cook county-ju. Cene nekretnina ne tako strasne koliko umeju da budu po suburbima slicnog tipa u recimo DuPage county-ju.

S druge strane, Schaumburg je ok za ljude kojima ne smeta suburban "vibe". Isto tako, ziveti u Schaumburg-u, a raditi recimo u CHGO je suludo. Commute je u spicu oko sat ipo. Bilo da se ide na I-90 ili I-290 (zavisi koji deo Schaumburg-a je u pitanju), oba autoputa su notorna po stravicnim guzvama. Dakle, mesto je ok ukoliko je i posao negde na tom potezu - Northwest Chicagoland...
  #269  
Staro 14.07.2014, 11:47
MagedonMM MagedonMM je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.07.2014
Poruke: 89
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
Schaumburg je jedan od vecih cikaskih suburb-a, mada po sadrzajima se moze slobodno svrstati u grad za sebe.

Grad ima manje vise sve sto ti treba, osim ako nisi zaludjen za operu i pozoriste za sta ipak treba sici do Cikaga. Svi veliki trgovinski lanci imaju prodajna mesta u Schaumburg-u, pocevsi od Ikea-e koje u Chicagoland-u ima samo tu i u Bolingbrook-u... Veliki Woodfield Mall... Sediste Motorole...

Skolski distrikt medju najboljima u Cook county-ju. Cene nekretnina ne tako strasne koliko umeju da budu po suburbima slicnog tipa u recimo DuPage county-ju.

S druge strane, Schaumburg je ok za ljude kojima ne smeta suburban "vibe". Isto tako, ziveti u Schaumburg-u, a raditi recimo u CHGO je suludo. Commute je u spicu oko sat ipo. Bilo da se ide na I-90 ili I-290 (zavisi koji deo Schaumburg-a je u pitanju), oba autoputa su notorna po stravicnim guzvama. Dakle, mesto je ok ukoliko je i posao negde na tom potezu - Northwest Chicagoland...
@magelan

Hvala Vam puno na vasoj nesebicnoj pomoci , I ne samo na ovu temu , piato sam za Schaumburg jer postoi neka sansa za pocetak da budem tamo , a posto imam dvoje male dece bitna mi je svaka informacija .
Hvala jos jednom
  #270  
Staro 17.07.2014, 15:11
MagedonMM MagedonMM je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.07.2014
Poruke: 89
Nepromenjeno

Ja za malo pa da odem , spremio se za Chicago , I onda nsita
Zatvorena tema


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Chicago weather dreamerns Vaša strana 16 09.10.2012 16:13
Zapadni Illinois landlord Lokacije u USA 10 24.11.2009 15:54
LA vs Chicago xeg Lokacije u USA 46 08.05.2009 17:05
Naperville, Illinois wingreen Lokacije u USA 7 11.09.2008 21:21
Minnesota ili Chicago dreamerns Lokacije u USA 10 10.05.2008 01:36

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 11:30.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.