ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Chicago, Illinois » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Zatvorena tema
 
Thread Tools Display Modes
  #371  
Staro 05.12.2015, 20:40
pendula24 pendula24 je offline
Član
 
Datum prijave: 05.12.2015
Poruke: 3
Nepromenjeno

Pozdrav dobri ljudi. Nov sam na forumu, zanima me ako neko zna da li ima posla za geometre i kako oni stoje u Chicagu odnosno inzenjere geodezije, posto sam to po struci, znam da se priznaje diploma i da bi trebalo da se nostrifikuje, pa ako je neko barem malo upucen u to, fazon gradjevinske firme i geodetske, posto znam da ima i Srba koji su tamo preduzetnici u toj oblasti.. Hvala unapred ...
  #372  
Staro 05.12.2015, 22:55
WhiteCrow WhiteCrow je offline
Član
 
Datum prijave: 02.05.2015
YU lokacija: BiH
Poruke: 17
Nepromenjeno

Cao, Koliko razumjem jos nisi u Americi?
Moj muz je trenutno u chicagu, internship. Za sad tako, pa cemo se boriti za nesto trajnije. Mogao bi istraziti tako nekakve mogucnosti...
  #373  
Staro 06.12.2015, 00:09
ejpril88 ejpril88 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 27.05.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 191
Nepromenjeno

Mi planiramo u Čikago. Šta kaže muž, kakvi su mu utisci?
  #374  
Staro 06.12.2015, 04:47
pendula24 pendula24 je offline
Član
 
Datum prijave: 05.12.2015
Poruke: 3
Nepromenjeno

Nisam u Americi.. Znaci tvoj muz je inzenjer geodezije i ponudili su mu internship?
Raspitujem se svuda gde mogu za svoju struku, imam iskustva, a iskrslo mi je da mogu da odem u chicago kod prijatelja.. Bilo koje informacije su dobro dosle..
  #375  
Staro 06.12.2015, 09:51
WhiteCrow WhiteCrow je offline
Član
 
Datum prijave: 02.05.2015
YU lokacija: BiH
Poruke: 17
Nepromenjeno

Moj muz je programer. Ali mislim da bi i druge struke mogle da se nadju.Otisao preko agencije http://chinet.org/ pogledaj sta nude... I znas sta, ako si odlucio naci ces nacina...
  #376  
Staro 06.12.2015, 11:29
WhiteCrow WhiteCrow je offline
Član
 
Datum prijave: 02.05.2015
YU lokacija: BiH
Poruke: 17
Nepromenjeno

Ma znas sta kaze... u soku je, ne moze da vjeruje da su ljudi toliko drugaciji, kulturni, fini, susretljivi... postuju jedni druge, njega postuju u firmi, ima priliku za licni i profesionalni razvoj, prilika milion... ma nevjerovatno. Ima i veliki broj nasih tamo, iako se on uglavnom druzi sa amerima. Ali dobro je znati, 500 000 Srba. I sve je drugacijie, Recimo on je inzenjer, fin, miran, povucen, nenametljiv a takvi ovde nemaju nikakvu sansu... ovde se cijeni nesto drugo. A tamo se to smatra vrlinom. Ljudi, vidjecete. To je drugi svijet. Tamo je sve moguce.
  #377  
Staro 10.12.2015, 14:54
Tomislav1970 Tomislav1970 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Bg
Poruke: 283
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik pendula24 Prikaz poruke
Pozdrav dobri ljudi. Nov sam na forumu, zanima me ako neko zna da li ima posla za geometre i kako oni stoje u Chicagu odnosno inzenjere geodezije, posto sam to po struci, znam da se priznaje diploma i da bi trebalo da se nostrifikuje, pa ako je neko barem malo upucen u to, fazon gradjevinske firme i geodetske, posto znam da ima i Srba koji su tamo preduzetnici u toj oblasti.. Hvala unapred ...
Sinoc sam kontaktirao jednog naseg covjeka koji je geodeta u Chicagu. Rekao mi je da ima nekolik nasih geodetskih firmi u Chicagu i da ima posle za geodete.
Kako mi je objasnio najveci problem je sto se geodezija u SAD i kod nas dosta razlikuje i da je njemu trebalo skoro dve godine rada u geodetskoj firmi kod naseg covjeka koji ga je ucio i objasnjavao mu da bi se snasao, iako je prije dolaska imao visegodisnje iskustvo i cesto su ga tada zvali za pomoc kao dobrog strucnjaka.
Pitao sam ga za licencu i rekao mi je da firma mora da ima licencu, ali da geodeta koji radi u firmi ne mora da ima licencu.
Trenutno ima naseg covjeka kojeg obucava i kaze da mu je tek nakon 6 mjeseci prvi put mogao dati nesto da samostalno uradi
  #378  
Staro 10.12.2015, 16:08
pendula24 pendula24 je offline
Član
 
Datum prijave: 05.12.2015
Poruke: 3
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Tomislav1970 Prikaz poruke
Sinoc sam kontaktirao jednog naseg covjeka koji je geodeta u Chicagu. Rekao mi je da ima nekolik nasih geodetskih firmi u Chicagu i da ima posle za geodete.
Kako mi je objasnio najveci problem je sto se geodezija u SAD i kod nas dosta razlikuje i da je njemu trebalo skoro dve godine rada u geodetskoj firmi kod naseg covjeka koji ga je ucio i objasnjavao mu da bi se snasao, iako je prije dolaska imao visegodisnje iskustvo i cesto su ga tada zvali za pomoc kao dobrog strucnjaka.
Pitao sam ga za licencu i rekao mi je da firma mora da ima licencu, ali da geodeta koji radi u firmi ne mora da ima licencu.
Trenutno ima naseg covjeka kojeg obucava i kaze da mu je tek nakon 6 mjeseci prvi put mogao dati nesto da samostalno uradi
Hvala druze na info. Kapiram da se razlikuje. Ja konkurisao u nekim firmama u americi, cisto da vidim sta ce se desi, na cemu smo.. I par firmi mi je i ponudilo intervju za posao da sam tamo, znajuci da sam iz srbije i da sam zavrsio ovde i radio u srbiji.. Tako da me to malo obradovalo.. Za razliku od srbije gde se CV i ne cita a konkursi su blago receni namesteni, jedino ako imas svoj instrument.. Zanima ako ti nije problem da mi das neki kontakt, mail nesto od neke srpske firme tamo koju znas, da se raspitam cisto... Raduje me sto ima posla .. Raspitivao sam se dosta, ali nikako da nadjem nekog geodetu ili nekog ko zna bilo sta o ovoj struci, u principu ima nas malo.. Tako da hvala ti
  #379  
Staro 14.12.2015, 19:53
prvoc prvoc je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.05.2015
Poruke: 39
Nepromenjeno

Pozdrav za sve forumase. Da li moze neko da nam nesto malo vise kaze o zivotu u Chicagu o nalazenju posla o stanarini o ostalim bitnim stvarima, posto ja i supruga planiramo da se preselimo u Chicago pocetkom sledece godine, ja sam po zanimanju profesor engleskog a supruga ima diplomu medicinske srednje skole i uskoro treba da diplomira na medicinskom fakultetu. Ako neko moze da nam da neki savjet sta bi mogli da radimo u Chicagu veoma bi bili zahvalni na svim informacijama. Unaprijed hvala !
  #380  
Staro 17.12.2015, 10:10
ejpril88 ejpril88 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 27.05.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 191
Nepromenjeno

I moja destinacija je Chicago. Naravno, čitam o gradu već mesecima ali značilo bi mi da se oglasi neko od naših ko je tamo.
Zatvorena tema

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Chicago weather dreamerns Vaša strana 16 09.10.2012 16:13
Zapadni Illinois landlord Lokacije u USA 10 24.11.2009 15:54
LA vs Chicago xeg Lokacije u USA 46 08.05.2009 17:05
Naperville, Illinois wingreen Lokacije u USA 7 11.09.2008 21:21
Minnesota ili Chicago dreamerns Lokacije u USA 10 10.05.2008 01:36

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:50.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.