ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Prva koverta

Prva koverta Dobili ste prvu kovertu sa formularima koje treba poslati američkoj vladi. Šta sad?

Prva koverta » Pomoć !!! » Bitni linkovi
O prvoj koverti Formulari Korisne informacije Proverite prijavu Učlanite se

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 14.05.2013, 13:36
krle66 krle66 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.05.2013
Poruke: 69
Nepromenjeno Pomoć !!!

Dragi prijatelji , samo malo pojašnjene , da mi neko objasni : Izvučen sam za lutriju02014 i kako sam shvatio , :ZA SEBE popunjavam po jedan primerak obrasca DSP-122 i jedan primerak obrasca DS-230. A za ženu i dete samo po jedan primerak obrasca DS-230. I SVI moramo potpisati: ja oba primerka , a oni samo DS-230. DA LI NA SVIM PRIMERCIMA MORAM PISATI SVOJ CASE NUMBER ??? Da li se slike , formata 50x50mm lepe na obrasce ili samo spajalicom. I kako da upišem školsku spremu, tj,kako amerikanci kvalifikuju zanimanja.Ja ima završen Ekonoski fakultet a žena ima završenu Višu školu.!!! Unapred zahvala i izvinite, ovde sam NOV, od danas. Svima sreće
  #2  
Staro 14.05.2013, 13:58
zvercica's Avatar
zvercica zvercica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.08.2009
US lokacija: Seattle od 04.09
YU lokacija: Beograd
Poruke: 306
Nepromenjeno

Pozdrav i čestitam! Sve ti piše na forumu, ali bukvalno sve. Nemoj da te mrzi iščitaj, naići ćeš na još brdo korisnih informacija. Mi nismo upisivali CN nigde, nešto smo potpisali nešto nismo, na intervjuu su nam dali nešto da potpišemo što nismo. Mislim da smo slike samo ubacili u kovertu onako kako smo ih dobili u foto radnji (pa nek oni rade sa njima što ih volja .
__________________
DV2011 - Ništa
DV2012 - Ništa
DV2013 - Pogodak 20xxx
04.04. - Intervju
29.04 - Dopuna dokumenata
10.05 - Pozeleneli skroz naskroz
04.09 - Departure day
  #3  
Staro 14.05.2013, 14:07
krle66 krle66 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.05.2013
Poruke: 69
Nepromenjeno Krl

hvala na odgovoru ali tako me uhvatila neka trema da ti ne mogu opisat. Još kada sam video , da i ako sam sada dobio šansu to ne znači GOTOVO!! PLUS veoma sam visok broj
  #4  
Staro 14.05.2013, 15:02
zvercica's Avatar
zvercica zvercica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.08.2009
US lokacija: Seattle od 04.09
YU lokacija: Beograd
Poruke: 306
Nepromenjeno

Razumem, ista trema prošle godine u isto vreme . Vodi računa da je ovo forum i da se ovde iznose različita mišljenja ali nikako nemoj da se oslanjaš samo na odgovore članova. Ovde svako iznosi svoje vidjenje, samo svoju situaciju. Ako si ti rodjen u jednoj zemlji a živeo u još dvadeset, bio oženjen sa dve žene u isto vreme na različitim kontinentima, bio u tri različite vojske.... ili šta god, ti si taj koji sve to treba nekako da ubaci u formulare. Dakle samo polako, vodi računa da sve što si napisao je istina, da to sve možeš da potkrepiš dokumentima i biće sve u redu.
__________________
DV2011 - Ništa
DV2012 - Ništa
DV2013 - Pogodak 20xxx
04.04. - Intervju
29.04 - Dopuna dokumenata
10.05 - Pozeleneli skroz naskroz
04.09 - Departure day
  #5  
Staro 14.05.2013, 15:16
krle66 krle66 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.05.2013
Poruke: 69
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik zvercica Prikaz poruke
Razumem, ista trema prošle godine u isto vreme . Vodi računa da je ovo forum i da se ovde iznose različita mišljenja ali nikako nemoj da se oslanjaš samo na odgovore članova. Ovde svako iznosi svoje vidjenje, samo svoju situaciju. Ako si ti rodjen u jednoj zemlji a živeo u još dvadeset, bio oženjen sa dve žene u isto vreme na različitim kontinentima, bio u tri različite vojske.... ili šta god, ti si taj koji sve to treba nekako da ubaci u formulare. Dakle samo polako, vodi računa da sve što si napisao je istina, da to sve možeš da potkrepiš dokumentima i biće sve u redu.
Reci mi , molim te, ko potpisuje formulare DS-230 , za članove porodice, koje sam naveo : JA ILI ONI !? I po koliko primeraka formulara TREBA ZA SVAKOG ?
  #6  
Staro 14.05.2013, 16:12
ctpubop's Avatar
ctpubop ctpubop je offline
Član
 
Datum prijave: 12.05.2013
YU lokacija: Zrenjanin
Poruke: 29
Nepromenjeno

cestitam krle66!

Prvo, duboko udahni i smiri se. Nigde ne gori!
Imas sasvim dovoljno vremena da sve posaljes. Moj ti je savet da preliminarno popunis obrasce u Nitro PDF, koji iste tako popunjene moze da cuva. Uzmi par dana i iscitaj forum. Onda jos jednom prekontrolisi sta si popunio i posalji. I ja sam tako uradio i pre tri dana sam bio u panici kao i ti sada a evo upravo sam se vratio iz poste.

Procitaj ovaj topic i pogledaj primere popunjenih obrazaca.
http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=2

DS-230 potpisuju punoletna lica sama. Za decu sam negde procitao da je dovoljno staviti MINOR N/A pa se posle na intrvjuu roditelj potpise.

Dakle za celu porodicu treba poslati:

- Odstampan Bar kod sa stranice gde si procitao da si usao u 125000 srecnika
- DSP-122 - koji ti popunjavas
- DS-230 - za svakog clana porodice po jedan
- Po dve slike za svakog clana porodice (ne starije od 6 meseci)

E sad, sto se tice CN na DS-230 kazu ne mora ali se preporucuje u sluicaju da se dokumenta pomesaju tamo (npr. neko ostavi prozor pa dune promaja :P) pa da mogu da ih pridruze. Ja sam stavio, cisto predostroznosti radi.

Eto, to ti je to. Samo polako i nemoj da se brines. Koliko sam procitao, ovde svi dobiju. Najbitnije je da imas adekvatno obrazovanje i da nisi osudjivan. Ostalo je manje - vise formalnost. ako ti nesto bas jako nije jasno najbolje je da zapises sva pitanja pa pozoves abmasadu i njih pitas.

Slobodno pitaj ako imas jos nedoumica. Samo nemoj da zuris
  #7  
Staro 14.05.2013, 16:31
krle66 krle66 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.05.2013
Poruke: 69
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ctpubop Prikaz poruke
cestitam krle66!

Prvo, duboko udahni i smiri se. Nigde ne gori!
Imas sasvim dovoljno vremena da sve posaljes. Moj ti je savet da preliminarno popunis obrasce u Nitro PDF, koji iste tako popunjene moze da cuva. Uzmi par dana i iscitaj forum. Onda jos jednom prekontrolisi sta si popunio i posalji. I ja sam tako uradio i pre tri dana sam bio u panici kao i ti sada a evo upravo sam se vratio iz poste.

Procitaj ovaj topic i pogledaj primere popunjenih obrazaca.
http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=2

DS-230 potpisuju punoletna lica sama. Za decu sam negde procitao da je dovoljno staviti MINOR N/A pa se posle na intrvjuu roditelj potpise.

Dakle za celu porodicu treba poslati:

- Odstampan Bar kod sa stranice gde si procitao da si usao u 125000 srecnika
- DSP-122 - koji ti popunjavas
- DS-230 - za svakog clana porodice po jedan
- Po dve slike za svakog clana porodice (ne starije od 6 meseci)

E sad, sto se tice CN na DS-230 kazu ne mora ali se preporucuje u sluicaju da se dokumenta pomesaju tamo (npr. neko ostavi prozor pa dune promaja :P) pa da mogu da ih pridruze. Ja sam stavio, cisto predostroznosti radi.

Eto, to ti je to. Samo polako i nemoj da se brines. Koliko sam procitao, ovde svi dobiju. Najbitnije je da imas adekvatno obrazovanje i da nisi osudjivan. Ostalo je manje - vise formalnost. ako ti nesto bas jako nije jasno najbolje je da zapises sva pitanja pa pozoves abmasadu i njih pitas.

Slobodno pitaj ako imas jos nedoumica. Samo nemoj da zuris
Hvala dragi prijatelju. Kako sam shvatio Ja za sebe, popunjavam : jedan primerak DSP- 10202 i Jedan primerak DS-0230 I OBA MORAM POTPISATI ! Za ženu 1 primerak DS-230 i ONA GA POTPISUJE. Za dete, ima 10 godina, 1 primerak DS-230 i taj primerak NIKO NE POTPISUJE !!??? Potrebno je plus po 2 fotografije za svakoga, formata 50mmx50mm i mogu li iste od pre par meseci, kada sam konkurisao, POŠTO NIJE DOČLO DO BILO KOJIH PROMENA U IZGLEDU !!? i još nešto : imam završen Ekonomski fakultet pa veruvatno treba popuniti UNIVERITY DEGREE !? Samo me brinu 2 stvari : moje godine,54, i što sam napisao oženjen ..STVARNO JESAM 13 godina, ali nismo venčani !? Pa da to pogrešno ne protumače !! Hvala ti još jednom !!!
  #8  
Staro 14.05.2013, 16:41
ctpubop's Avatar
ctpubop ctpubop je offline
Član
 
Datum prijave: 12.05.2013
YU lokacija: Zrenjanin
Poruke: 29
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik krle66 Prikaz poruke
Hvala dragi prijatelju. Kako sam shvatio Ja za sebe, popunjavam : jedan primerak DSP- 10202 i Jedan primerak DS-0230 I OBA MORAM POTPISATI ! Za ženu 1 primerak DS-230 i ONA GA POTPISUJE. Za dete, ima 10 godina, 1 primerak DS-230 i taj primerak NIKO NE POTPISUJE !!??? Potrebno je plus po 2 fotografije za svakoga, formata 50mmx50mm i mogu li iste od pre par meseci, kada sam konkurisao, POŠTO NIJE DOČLO DO BILO KOJIH PROMENA U IZGLEDU !!? i još nešto : imam završen Ekonomski fakultet pa veruvatno treba popuniti UNIVERITY DEGREE !? Samo me brinu 2 stvari : moje godine,54, i što sam napisao oženjen ..STVARNO JESAM 13 godina, ali nismo venčani !? Pa da to pogrešno ne protumače !! Hvala ti još jednom !!!
Tako je. Sve je OK do fotografija, mi smo se uslikali i u foto radnji su nam udarili pecat sa datumom. Ako imas VII stepen (4 godine faksa) pises BS Degree. Sto se godina tice ne verujem da ce biti problema inace bi to ogranicili u propozicijama. Za vencane papire najbolje je da pozoves ambasadu i da se informises sta je najbolje. Koliko sam procitao ovde, ni to nije neki problem samo se prvo raspitaj pre slanja papira u Kentaki da ne bi morao da saljes opet. Mozda neko ovde ima informaciju iz prve ruke.

Kazem ti. Zaboravi formulare dva dana i procesljaj malo forum. Bice ti sve mnogo jasnije.
  #9  
Staro 14.05.2013, 16:49
krle66 krle66 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.05.2013
Poruke: 69
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ctpubop Prikaz poruke
Tako je. Sve je OK do fotografija, mi smo se uslikali i u foto radnji su nam udarili pecat sa datumom. Ako imas VII stepen (4 godine faksa) pises BS Degree. Sto se godina tice ne verujem da ce biti problema inace bi to ogranicili u propozicijama. Za vencane papire najbolje je da pozoves ambasadu i da se informises sta je najbolje. Koliko sam procitao ovde, ni to nije neki problem samo se prvo raspitaj pre slanja papira u Kentaki da ne bi morao da saljes opet. Mozda neko ovde ima informaciju iz prve ruke.

Kazem ti. Zaboravi formulare dva dana i procesljaj malo forum. Bice ti sve mnogo jasnije.
HVALA TI, znači za dete NIKO ne potpisuje !? Ja sam iz Bg a ti ?
  #10  
Staro 14.05.2013, 17:08
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik krle66 Prikaz poruke
HVALA TI, znači za dete NIKO ne potpisuje !? Ja sam iz Bg a ti ?
Za dijete potpisuje jedan od roditelja (dogovorite se koji)
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Pomoć!!! exciterka Prva koverta 38 06.03.2013 03:43
Pomoć oko fotografije!!??? Pavel Stare teme 156 26.12.2012 22:10
Pomoć Bullet4MySelf Stare teme 7 26.08.2012 00:36
F1 i H1B viza pomoć snovolovka Ne-imigrantske vize 7 25.01.2012 22:50
Pomoć molim tubi Stare teme 3 30.10.2011 16:54

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 20:55.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.