ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » Fotografija za prijavu » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #281  
Staro 07.10.2018, 18:26
Mendica Mendica je offline
Član
 
Datum prijave: 25.09.2018
Poruke: 11
Nepromenjeno

Yeeeeesssss uspela saaaaammmm. Jer bilo mi je stiklirano da kada stavim na 600pix on poveca sirinu da je veca od 600pix, pa sad sam to odstiklirala i nije mi sam podesavao pixel. Hvalllaaaaa tiiii na odg , zato sto ne gledam hocu sto pre ovo da popunim pa sad bezveze sam panicila.
Reply With Quote
  #282  
Staro 07.10.2018, 18:29
Jamive Jamive je offline
Drug član
 
Datum prijave: 17.05.2018
YU lokacija: BG
Poruke: 53
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Alek134 Prikaz poruke
Bolje se svi slikajte kod fotografa cena je 200 dinara da ti prebace na USB, lepo ti iseku sliku kada im kazes zasta treba i sve bude super. Negde sam procitao da 40% ljudi bude diskvalifikovano zbog lose slike.
Dete i ja platili po 250 na USB.
Muz se fotkao par dana posle i u istoj foto radnji, ali trazio da mu posalju na mail i platio 80din. 😂😂😂
U svakom slucaju, bolje otici, oni svi vec znaju, cim im kazete za sta vam treba.
I zenske usi ne moraju da se vide, bitno je da se vidi lice, mada me je devojka ubedjivala da mora.
Ja sklonim kosu, onako malo, ona vice :" Jos, jos.." 😀
Reply With Quote
  #283  
Staro 07.10.2018, 18:47
Vladica05 Vladica05 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 20.05.2018
US lokacija: Charlottesville, Virginia
YU lokacija: Beograd
Poruke: 46
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Mendica Prikaz poruke
Ako neko moze da mi pomogne kako da to ispravim. Preko Painta sam resize sliku na 600x600pixela i sad nece to da mi prihvati na prijavi.
probaj da je cropujes u paintu ako nemas nijedan drugi program ali nikako nemoj da radis resize!!!
crop na 600x600 i to bi trebalo da resi problem
pozdrav,
Reply With Quote
  #284  
Staro 07.10.2018, 18:56
Mendica Mendica je offline
Član
 
Datum prijave: 25.09.2018
Poruke: 11
Nepromenjeno

Hvala ti, ali uspela sam da sredim, prihvatili su mi sliku.
Reply With Quote
  #285  
Staro 07.10.2018, 19:18
Andrew Wiggins's Avatar
Andrew Wiggins Andrew Wiggins je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.11.2015
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Beograd
Poruke: 170
Nepromenjeno

Zar su ukinuli ovaj photo validation da se proveri dal je slika mracna/presvetla kod apliciranja za vizu? Ne mogu vise da nadjem. Do sad sam svake godine koristio
Reply With Quote
  #286  
Staro 08.10.2018, 10:22
tectonic's Avatar
tectonic tectonic je offline
Drug član
 
Datum prijave: 09.11.2017
Poruke: 37
Nepromenjeno

Evo Photo Validator-a preko sajta Department of State.
https://travel.state.gov/content/dam...IG_cropper.swf
Doktorirao sam njihov sajt ovih dana, čak sam im našao i jednu grešku . Prošle godine, prva prijava, sve je išlo nekako stihijski, dok sam ove godine pristupio više kritički, u strahu da ponove ne budemo odbijeni supruga i ja.
Svi znamo za ova 4 uslova - JPEG format, veličina = < 240 kb, square photo i 600x600 pixels.
Slike koje meni uradi fotograf odgovaraju svim ovim uslovima, ali kad ih stavim u validator glava bude prevelika, te mora da se smanji, a kad to uradim slika gubi na kvalitetu - beats me, nemam pojma, ali me je strah da slike nisu ispravne.
I ovo 600x600 je jedan od glavnih uslova,a evo šta kažu

Digital Image Requirements

The digital image must adhere to the following specifications:

Dimensions The image dimensions must be in a square aspect ratio (the height must be equal to the width). Minimum acceptable dimensions are 600 x 600 pixels. Maximum acceptable dimensions are 1200 x 1200 pixels. Please review photo requirements for specific dimensions.
Color The image must be in color (24 bits per pixel) in sRGB color space which is the common output for most digital cameras.
File Format The image must be in JPEG file format
File Size The image must be less than or equal to 240 kB (kilobytes).
Compression The image may need to be compressed in order for it to be under the maximum file size. The compression ratio should be less than or equal to 20:1.

Odakle sad ovo - Maximum acceptable dimensions are 1200 x 1200 pixels.
Izvinite što ovoliko drobim o ovome, ali možda neko slična iskustva.
A tek kad počnem da objašnjavam za onu iskotiranu sliku, ispadnem kao rocket scientist - od vrha glave do brade 50-69% i od očiju do kraja slike 56-69%, samo što mi ne kaže STFU, evo ti slike, radi sam ako umeš bolje )))

Last edited by tectonic; 08.10.2018 at 10:27. Razlog: Dodatak
Reply With Quote
  #287  
Staro 08.10.2018, 19:20
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik tectonic Prikaz poruke
Evo Photo Validator-a preko sajta Department of State.
https://travel.state.gov/content/dam...IG_cropper.swf
Doktorirao sam njihov sajt ovih dana, čak sam im našao i jednu grešku . Prošle godine, prva prijava, sve je išlo nekako stihijski, dok sam ove godine pristupio više kritički, u strahu da ponove ne budemo odbijeni supruga i ja.
Svi znamo za ova 4 uslova - JPEG format, veličina = < 240 kb, square photo i 600x600 pixels.
Slike koje meni uradi fotograf odgovaraju svim ovim uslovima, ali kad ih stavim u validator glava bude prevelika, te mora da se smanji, a kad to uradim slika gubi na kvalitetu - beats me, nemam pojma, ali me je strah da slike nisu ispravne.
I ovo 600x600 je jedan od glavnih uslova,a evo šta kažu

Digital Image Requirements

The digital image must adhere to the following specifications:

Dimensions The image dimensions must be in a square aspect ratio (the height must be equal to the width). Minimum acceptable dimensions are 600 x 600 pixels. Maximum acceptable dimensions are 1200 x 1200 pixels. Please review photo requirements for specific dimensions.
Color The image must be in color (24 bits per pixel) in sRGB color space which is the common output for most digital cameras.
File Format The image must be in JPEG file format
File Size The image must be less than or equal to 240 kB (kilobytes).
Compression The image may need to be compressed in order for it to be under the maximum file size. The compression ratio should be less than or equal to 20:1.

Odakle sad ovo - Maximum acceptable dimensions are 1200 x 1200 pixels.
Izvinite što ovoliko drobim o ovome, ali možda neko slična iskustva.
A tek kad počnem da objašnjavam za onu iskotiranu sliku, ispadnem kao rocket scientist - od vrha glave do brade 50-69% i od očiju do kraja slike 56-69%, samo što mi ne kaže STFU, evo ti slike, radi sam ako umeš bolje )))
Probajte sa GIMP-om, evo i kratokog uputstva: http://www.zelenalutrija.com/forum/s...3&postcount=92.
Reply With Quote
  #288  
Staro 15.10.2018, 13:10
ciaoadios ciaoadios je offline
Član
 
Datum prijave: 19.09.2017
US lokacija: Miami, FL
YU lokacija: Croatia
Poruke: 11
Nepromenjeno

Je li se smije posvijetliti snimljena fotografija u Photoshopu i slicno ako je pretamna? Nije valjda da zbog toga diskvalificiraju
Reply With Quote
  #289  
Staro 15.10.2018, 15:43
ciaoadios ciaoadios je offline
Član
 
Datum prijave: 19.09.2017
US lokacija: Miami, FL
YU lokacija: Croatia
Poruke: 11
Red face

Sad mi je frka jer ne znam jesam li previse editirao sliku u Photoshopu. Trebalo je posvijetliti je, povecati kontrast i ekspoziciju. Valjda ce sve biti ok ako me izvuku (nemoguca misija )
Reply With Quote
  #290  
Staro 15.10.2018, 19:11
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Ako je slika prosla i ti si na njoj - prosla je. Veci problem je da te izvuku.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Da li odgovora ova fotografija? Dzeremija Stare teme 20 07.10.2013 22:05
Ispravnost fotografija za prijavu na DVL nenadbdc Stare teme 1 02.10.2012 19:24
Agencije za prijavu GC! V777 Vaša strana 35 20.04.2012 20:56
fotografija, dimenzije, kvalitet... bmilos Stare teme 263 04.11.2011 23:45

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:51.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.