ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Chicago - Čikago » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 11.02.2018, 11:32
Pollex Pollex je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.10.2017
YU lokacija: Tuzla
Poruke: 36
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik toske10 Prikaz poruke
Pozdrav svima.
Samo jedna konstatacija - ne znam zaista o kakvim se stanovima radi za 600 usd mesečno, pretpostavljam sa cimerom ili dva, pa da svako plaća po 600 usd?! Obzirom da smo mi obišli većinu NorthWest suburba i ništa pristojno, two bedroom, se ne može naći ispod 1200 usd mesečno. Pretpostavljam da se može naći i nešto malo povoljnije ali se onda mora odreći nečega -
lokacije, pristojnog komšiluka, terase, parkinga itd.
Svako dobro.
U pitanju je studio i nije namješten, znaci od vlasnika sam dobio samo krevet i stolicu. Od kucanskih aparata sam imao mikrovalnu/frizider i elektricnu pec.
Ako si već u Chicagu evo ova adresa pronađi ih i vidi šta možeš se dogovoriti sa njima
A ovo su fotografije te zgrade pored se nalazi White Castle
http://pokit.org/get/?a9e1a50f344502...a8c6f5d723.jpg
A evo ti ovdje detaljno upustvo kako da dodješ do te zgrade ako izađeš na Metro stancu Throndale
http://pokit.org/get/?b13ccfcd11d3fa...740ee3a528.jpg

Nadam se da sam pomogao
Reply With Quote
  #12  
Staro 11.02.2018, 16:21
toske10 toske10 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.10.2016
US lokacija: Mount Prospect, IL
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 50
Nepromenjeno

Hvala puno i svaka čast na detaljnom objašnjenju. Ja sam prevideo da je prethodni post iz 2014. i da su od tada cene nekretnina od tada dosta porasle, kako za prodaju tako i za izdavanje. Što se tiče delova grada, mogu samo da pričam iz ličnog iskustva i sa tačke gledišta porodičnog čoveka - meni lično su sva ova severna/sevrozapadna predgrađa skroz u redu i bezbedna - Evanston, Skokie, Niles, Des Plaines, Schaumburg i sve to okolo. Znam da je malo skuplje i dalje od samog grada ali nama taj mir i prostor nema cenu. Da smo mlađi malo možda bi i razmišljali o samom gradu ali kada vidim tu gužvu, nemanje mesta za parking ni ispred kuće ni bilo gde da odeš. Odlična aplikacija za parking - SpotHero. Ko god da je u centru Čikaga preporučujem. Svako ima neke svoje prohteve, želje i nekome se sviđa ovo, nekome ono. Možda zvuči neskromno ali ja ne mogu da zamislim smeštaj bez bar male terasice, tog komada svežeg vazduha, prostora da se prošeta uveče po kraju itd.
Nadam se da sam bar malo pomogao.😊
__________________
03.05.2016. Izvučen, 15***
22.05.2016. DS260
21.11.2016. Stigao poziv za intervju
26.12.2016. Lekarski pregled
18.01.2017. Intervju
Reply With Quote
  #13  
Staro 11.02.2018, 17:17
sanchez's Avatar
sanchez sanchez je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.04.2014
US lokacija: Miami, Florida
YU lokacija: Beograd
Poruke: 71
Nepromenjeno

Ako nekoga možda zanima, u Amundsen High School u Čikagu, direktorka a i nekoliko profesora su ljudi sa naših prostora.

Ovo je sajt škole a na google možete pogledati i gde se nalazi
http://amundsenhs.org
__________________
DV2016 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2017 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2018 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2019 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2020 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2021 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2022 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2023 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2024 - Izvučen 318XX
Reply With Quote
  #14  
Staro 14.04.2018, 14:29
Pollex Pollex je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.10.2017
YU lokacija: Tuzla
Poruke: 36
Nepromenjeno

Pitam li se kakvo li je sad stanje u Chicagu ? Jer čujem informaciju da je to state sa najvise odlazece populacije na teritoriji USA
Reply With Quote
  #15  
Staro 10.06.2018, 15:50
GSPvozac GSPvozac je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.05.2016
US lokacija: Westmont,IL
YU lokacija: Obrenovac
Poruke: 46
Nepromenjeno

To sam i ja par puta procitao u vestima ali nije uticalo na cene nekretnina u Cikagu, cak je i poskupelo. Moj savet buducim stanovnicima je da slobodno gledaju dosta povoljnije smestaje po mestima tipa Joliet, Aurora,..., jer vas nista ne vezuje za sam Cikago osim ako bas zelite da budete blizu jezera ili radite u Loop-u.
__________________
maj'16--pocetnicka sreca
jun'16--poslat DS-260
mart'17-lekarski i ambasada
apr'17--BEG-IST-ORD
---------------------------
Pozdrav i puno srece svima, Zeljko.
Reply With Quote
  #16  
Staro 18.09.2018, 09:04
Dragoonn Dragoonn je offline
Član
 
Datum prijave: 16.01.2018
US lokacija: Chicago
Poruke: 3
Nepromenjeno Moje iskustvo.

Samo cu kratko o mom zivotu u Cikagu.

U Cikagu sam proveo 6 mjeseci, od Januara do kraja Jula 2018 godine. Zima je oke bila, hladno ali se izdrzi.
Cijene su pristupacne u odnosu na NY, Seattle i L.A gdje sad zivim.

Za stan sam trosio $450 sa rezijama mjesecno, zivio sam sa jos troje ljudi, stan je imao cetiri sobe i dva kupatila.
Karta za voz i autobuse mjesecno $105
Hrana, zavisi, da li radite u restoranu ili negdje gdje morate kupovati obrok.
Ako ste sami, mozete proci sa $200-400 mjesecno za hranu.
Naravno mozete i manje da trosite ako hocete samo rizu da jedete i supe one od 50 centi sto neki jedu. Vas izbor.
Grad je prelijep, ima mnogo toga da se vidi i radi. Ja i dalje ne mogu da prezalim svoju selidbu u Los Angeles.

Zivio sam u Albany Parku, 10 milja od Downtowna. Naselje je raznoliko sto se tice nacija i ljudi. Bilo je nekih pucnjava i jednom je petogodisnje dijete ranjeno ispred moje zgrade ali slucajno, ako niste u nekim poslovima nece vam niko nista.
Ja sam se vracao kuci iz provoda nekad i pjeske u 2,3 ujutru, nikad nisam imao problem. Takodje sa posla u 11,12 navece. Kazem, uvijek se moze desiti da se.nadjete na pogresnom mjestu u pogresno vrijeme ali inace je sve oke.
Vozom ste tamo za 30 min iz Downtowna. Auto vam nije potreban osim ako ne dolazite sa porodicom i djecom. Cikago je jedan od gradova sa najboljim gradskim prevozom.

Posao se moze naci, samo nemojte bas izmedju novembra i marta da ga trazite.
U Cikagu mozete da osnujete porodicu, da nesto izgradite. Drugi veliki gradovi i ne bas.
Malo poredjenje za kraj
Renta za pola sobe u L.A $700 mjesecno.
Renta za vlastitu sobu u Cikagu $450 mjesecno

Takodje, pokusajte manje sa nasim ljudima, ja sam zivio sa Amerikancima u Cikagu i bilo mi je super. Grad je dovoljno velik da mozete izbjeci nase Balkance veoma lako.

Eto toliko
Lijep pozdrav iz usranog i upisanog Los Angelesa
Reply With Quote
  #17  
Staro 19.09.2018, 15:23
Niksovac Niksovac je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.05.2012
US lokacija: Čikago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 62
Nepromenjeno Auu

brate, smorio si me sad, to je bas mizerna plata, mislim sta ti ostaje da ustedis i živiš, ništa...
Kako je u LA??


__________________
DV2017 - Not Selected
DV2018 - Selected
CN: 2018EU00021xxx
DS260: Septembar 2017
Lekarski: Avgust 2018
Intervju: Avgust 2018

DEJLI VLOG iz Čikaga >>> Putujuce Duce
Reply With Quote
  #18  
Staro 19.09.2018, 16:13
cobecar cobecar je offline
Drug član
 
Datum prijave: 18.06.2014
Poruke: 47
Nepromenjeno

Ja ne vidim da je pisao kolika mu je plata samo ti neki osnovni troskovi
Inace lep vam je klipcic, zeljno iscekujem izvestaj "od preko bare". Srecno vam bilo!
Reply With Quote
  #19  
Staro 19.09.2018, 18:52
Niksovac Niksovac je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.05.2012
US lokacija: Čikago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 62
Nepromenjeno Pozz

E, hvala puno

..pa napisa da mu je plata bila 8 dolara po satu.


__________________

Uskoro "dejli vlog" iz Čikaga >>> Putujuce Duce

DV2017 - Not Selected
DV2018 - Selected
CN: 2018EU00021xxx
DS260: Septembar 2017
Lekarski: Avgust 2018
Intervju: Avgust 2018
Reply With Quote
  #20  
Staro 20.09.2018, 04:57
ivangradjanin ivangradjanin je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.11.2017
US lokacija: Austin, TX
YU lokacija: Podgorica, MNE
Poruke: 71
Nepromenjeno

Super vam je kanal na YT ... samo nastavite tako pozitivno !

Cestitam !
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Chicago, Illinois Magelan Lokacije u USA 559 14.11.2017 04:42
Chicago weather dreamerns Vaša strana 16 09.10.2012 16:13
LA vs Chicago xeg Lokacije u USA 46 08.05.2009 17:05
Chicago - u kom kraju stanovati dreamerns Stare teme 12 03.09.2008 10:24
Minnesota ili Chicago dreamerns Lokacije u USA 10 10.05.2008 01:36

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 10:15.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.