ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Interviews DV 2019 » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #41  
Staro 09.11.2018, 09:06
Ender Ender je offline
Član
 
Datum prijave: 07.06.2018
Poruke: 18
Nepromenjeno

@Jocovics Nema na cemu. Sto se tice prolongiranja, jos uvek se ne zna, moze i da uspori i da ubrza proces. Mada je iz onoga sto sam ja procitao kod Simona ideja da se ubrza proces. U svakom slucaju, videcemo kako ce izgledati bulletin za ovaj mesec.

@MilicaBB I mene je iznenadilo ali izgleda da ce slati svima u neko skorije vreme ako sam dobro shvatio, opet videcemo

@Vladica05 Nisam siguran da li sam te dobro razumeo ali DS 260 je napravljen tako da ne mozes da nastavis sa popunjavanjem ako nesto nije uneto kako treba i nema nejasnih pitanja. Ovde je u pitanju nova proceduara koja je uvedena ove godine (pre par dana) i po njoj KCC zahteva da se skeniraju dokumenta koja ce se nositi u ambasadu na intervju pre nego sto ce sam intervju biti zakazan. Mozes vise da procitas na Sajmonovom blogu: http://britsimonsays.com/new-documen...cedure-update/
Reply With Quote
  #42  
Staro 09.11.2018, 09:13
MilicaBB's Avatar
MilicaBB MilicaBB je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2018
US lokacija: Dallas ,Texas
YU lokacija: Beograd
Poruke: 162
Nepromenjeno

Upravo sam ja htela da postavim taj link ne verujem da su u pitanju neke “greske” u ds pa da samo pojedini salju.. ja isto kontam da je to nova procedura za intervjue koji ce da budu zakazane za januar pa na dalje i da ne kaci vas koji ste upali u prethodne bulletine... tako da po meni je ovo super ako ce znaciti ubrzanje procesa pa mozda i svi stignemo na red na kraju
__________________
Prva Prijava za DV 2019-Selected
Case Number : 2019EU30xxx
DS 260 poslat : 27.05.2018
Lekarski pregled : 17.07.2019
Intervju: 08.08.2019
Vize u pasosima : 10.08.2019
Reply With Quote
  #43  
Staro 09.11.2018, 12:46
Vladica05 Vladica05 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 20.05.2018
US lokacija: Charlottesville, Virginia
YU lokacija: Beograd
Poruke: 46
Nepromenjeno

ah, izhinjavam se, do sad nisam video link niti sam video da su promenili, ja spadam u ovu grupu gde su vec zakazani inervjui pa verovatno nisam to ni dobio.
ok vidim da je to novo i izvinjavam se na informaciji koju sam postovao verujuci da je samo manji previd na DS-u.
nadam se da ce ovo da poboljsa i poveca broj intervjua kako bi i oni izvuceni sa velikim brojem stigli na red.
Reply With Quote
  #44  
Staro 09.11.2018, 14:19
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Brit Simon misli tj. očekuje veće skokove u sledeća 2-3 bulletina, ali posle očekuje usporenje zbog ovih što kasne sa slanjem dokumenata. Moje mišljenje je da ovo neće mnogo uticati na kranjnji rezultat u julu, malo hoće verovatno, ali ništa značajno. U kofu od 20 litara, može da stane najviše 20 litara, bez obzira na brzinu punjenja.

Response rate je ključ, što manji response rate to bolje za visoke brojeve.
Reply With Quote
  #45  
Staro 10.11.2018, 17:17
Jocovics's Avatar
Jocovics Jocovics je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2018
US lokacija: Somewhere over the rainbow
YU lokacija: Pancevo, RS
Poruke: 123
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ikac89 Prikaz poruke
Brit Simon misli tj. očekuje veće skokove u sledeća 2-3 bulletina, ali posle očekuje usporenje zbog ovih što kasne sa slanjem dokumenata. Moje mišljenje je da ovo neće mnogo uticati na kranjnji rezultat u julu, malo hoće verovatno, ali ništa značajno. U kofu od 20 litara, može da stane najviše 20 litara, bez obzira na brzinu punjenja.

Response rate je ključ, što manji response rate to bolje za visoke brojeve.
Skokovi da bi pozvali na intervju odredjeni broj ljudi (zbog onih koji nisu na vreme poslali dokumentaciju)? Ali sta ce biti sa njima? Da li ce oni biti pomereni na npr.sledeci mesec i svakako imati prednost u odnosu na vise brojeve?
Ne mogu da docekam sledeci bilten u nadi da cemo saznati vise. Taman sam se iskulirala, istrenirala i isplanirala kako da prezivim do intervjua.
__________________
DV2005-DV2018 - Not Selected
DV2019 - Selected
CASE N-2019EU21xxx
DS260-15.9.2018.
INTERVJU-24.5.2019.
VIZA U PASOSU-30.5.2019.
AVION-16.7.2019.
Reply With Quote
  #46  
Staro 10.11.2018, 19:36
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Ovi što ne pošalju dokumenta na vreme, biće pozvani na intervju kasnije tj. kada pošalju tražena dokumenta.

Evo jednog primera. KCC odluči da sledećeg meseca 1000 kejsova postane current. Da bi 1000 kejsova postalo current potreban je skok od 3000 brojeva i da nema ove nove procedure, KCC bi tako uradio. Sada kada su uveli ovu novu proceduru za slanje dokumenata, situacija je drugačija. Da kažemo da od ovih 1000 kejsova, 300 nije poslalo dokumenta na vreme, što znači da je potrebno da skok bude veći da bi stigli do 1000 kejsova, npr. 3600 brojeva. Problem će nastati kada ovi što nisu poslali na vreme dokumenta pošalju ista. Onda će da imamo situaciju da imamo npr. 200 tih starih kejsova što su kasnili sa slanjem, a do 1000 nam je potrebno još samo 800 "novih", tako da će skok biti manji, npr. samo 2500 brojeva. Možda sam ovo malo konfuzno napisao, ali poenta je da će ti koji kasnije pošalju dokumenta da imaju prednost u odnosu na one sa višim brojevima.
Reply With Quote
  #47  
Staro 10.11.2018, 22:28
MilicaBB's Avatar
MilicaBB MilicaBB je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2018
US lokacija: Dallas ,Texas
YU lokacija: Beograd
Poruke: 162
Nepromenjeno

Skalirala sam ja sta hoces da kazes ali nekako mislim da recimo ukupno ima 15.000 kejsova za evropu ( primer ) nema sanse da ce svi poslati dokumenta.. tako da opet tu ima prostora da veci brojevi stignu na red.. tako da taj response rate mozda me bude tako strasan
__________________
Prva Prijava za DV 2019-Selected
Case Number : 2019EU30xxx
DS 260 poslat : 27.05.2018
Lekarski pregled : 17.07.2019
Intervju: 08.08.2019
Vize u pasosima : 10.08.2019
Reply With Quote
  #48  
Staro 11.11.2018, 00:17
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Videćemo, ne isključujem ni to. Mada to može veliki problem da napravi na kraju. Ljudi koji žele da odu, a 95% ljudi koji pošalju ds260 obrazac želi, i koji previde taj mail, će posle nekog vremena početi da se pitaju zbog čega im nije zakazan intervju, a broj je stigao na red, pa će krenuti da istražuju na internetu, da zovu ambasdu i sl. i ukapiraće da nisu videli taj mail i poslaće naknadno dokumenta. To bi potencijalno moglo da napravi veliki problem na kraju tj. u poslednja 2-3 bulletina. Ali i to je samo pretpostavka.

U principu niko ne može tačno da predvidi šta će se desiti, možemo samo da nagađamo. Ovo je nešto što se dešava po prvi put. Veliko je pitanje i kojom brzinom će oni obrađivati ta dokumenta. Verujem da je proces obrade DS260 obrasca automatizovan ili bar polu automatizovan, a sada imamo situaciju gde se šalju skenirana dokumenta i verovatno je obrada istih malo zahtevnija, a samim tim i duže traje. U svakom slučaju, sve je otvoreno, ima još dosta do kraja i mislim da uz malo sreće svi brojevi mogu da stignu na red.
Reply With Quote
  #49  
Staro 11.11.2018, 19:45
Jocovics's Avatar
Jocovics Jocovics je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2018
US lokacija: Somewhere over the rainbow
YU lokacija: Pancevo, RS
Poruke: 123
Nepromenjeno

@Ikac89, razumem sta si mislio.
Nego mi je palo jos nesto na pamet. Mozda je ovo uvodjenje skeniranja, jos jedan krug selekcije, tj. nacin da se smanji broj imiranata. Sigurno ce dati neki rok za slanje dokumentacije, koji ce neki da promase iz neznanja.
__________________
DV2005-DV2018 - Not Selected
DV2019 - Selected
CASE N-2019EU21xxx
DS260-15.9.2018.
INTERVJU-24.5.2019.
VIZA U PASOSU-30.5.2019.
AVION-16.7.2019.
Reply With Quote
  #50  
Staro 12.11.2018, 00:26
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Mislim da se ovim postupkom lakše može odrediti ko ispunjava uslove za GC. Da ne bi nepotrebno stradali oni sa visokim brojevima, ako oni sa malim brojevima ne dobiju GC.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Interviews DV 2018 Tia Intervju (interview) - Ambasada 764 25.05.2019 09:46
Ds260 2019 kiddo Uputstva za dobitnike 21 27.02.2019 13:29
Dv-2019 ljubakg Prijava na Lutriju 1042 21.09.2018 13:38
Koverte 2019 Lyddi Uputstva za dobitnike 9 15.04.2018 07:30

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:08.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.