ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 21.05.2018, 18:40
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Upravo je to bila i poenta mog pisanja tj. da diploma bez znanja i iskustva ne vredi ništa, kao i svuda u svetu.
Reply With Quote
  #12  
Staro 21.05.2018, 22:04
sumi sumi je offline
Član
 
Datum prijave: 16.05.2018
Poruke: 2
Nepromenjeno

imas na youtube kanal pod "Dragan Rakonjac" trazi, covjek svaki vikend snima neku srpsku porodicu kako je dosla i kako se snasla
Reply With Quote
  #13  
Staro 22.05.2018, 05:10
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

I ja da nesto dodam - dobro placen posao mozes pronaci i sa srednjom skolom. Neces biti nuklearni fizicar i zaradjivati desetine hiljada mesecno, ali moci ces pristojno da zivis (konkretno pricam o NYC).
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #14  
Staro 22.05.2018, 07:58
vladafkv vladafkv je offline
Član
 
Datum prijave: 21.05.2018
Poruke: 5
Nepromenjeno

Odlučio sam da se ne prijavljujem, barem ne za sad. Pokušaću kad završim fakultet i steknem neko iskustvo. Ovde imam plan i znam otprilike kako će se odvijati situacija a tamo ko zna... Previše je to novca, barem za mene. Ne želim da rizikujem.

Hvala svima na odgovorima i sve najbolje.
Reply With Quote
  #15  
Staro 22.05.2018, 09:16
tile83 tile83 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: VA
Poruke: 86
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vladafkv Prikaz poruke
Odlučio sam da se ne prijavljujem, barem ne za sad. Pokušaću kad završim fakultet i steknem neko...
Hvala svima na odgovorima i sve najbolje.
S obzirom da si na forumu zelja svakako postoji, ja bih ti preporucila za naredni godinu neki Work&Travel program koji bi ti omogucio da upoznas zemlju I u nacelu steknes pravu sliku I svoj licni utisak za tih 4-5 meseci. A za nadalje ces vec sam znati. Veliki pozdrav!
__________________
03.05.2017. Selected - 2. prijava
CN: 2018EU00004***
Lekarski - 26.06.2018.
Interview - July 2018
Rejected
Reply With Quote
  #16  
Staro 22.05.2018, 18:25
MatijaX's Avatar
MatijaX MatijaX je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.09.2017
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 73
Nepromenjeno

@vladafkv

Frende, Vlada!


Ako želiš ti možeš sve što hoćeš. Nemoj olako odustati od GC.
Počni se čim prije prijavljivati, jer kada jednom dobiješ lakše je odustati,
nego da to nemaš, pa onda to željeti imati.

Tko želi vidjeti Amerike, odnonso USA mora biti spreman na žrtvu. Bilo gdje i bilo kada.
Samo hardwork, sve ostalo je luk i voda.

Ne volim ovaj naš mentalitet što bi htio na ovim područjima standard Kalifornije, a radi kao netko tko nije u Californiji...

Mlad si, možeš sve što hoćeš.

Što se tiče ICT tu ti u principu ni ne treba fakultet, jer sve što je potrebno imaš na internetu.
Mada je dobro da ga imaš, ako već imaš uvjeta da ga završiš.

Što će ti raditi svojem životu, odluka za to je samo na tebi.

Međutim, po meni počni već sada rokati za GC, upiši neki fakultet, usavršavaj jezik, štedi lovu, te ako te zanima imalo ICT usmjeri se u tom smjeru. Ne moraš nužno biti developer, jer u ICT i u vezi kompjutera imaš ljude koji su završili i ekonomije ili pak pshilogije od viskokih škola, ali su doma sa strane radili na sebi(svojim znanjima i vještinama), tedanas rade kao inžnjeri u IT.

ICT je jako širok pojam, te ima mjesta za sve. Ne nužno, ekipu koja brije na developanje, matematike, prirodne znanosti....I

maš tu i dizajnera, sistem inženjera, ilustratora, pisanja dokumentacije....Znači, nema klasične podjele radnog mjesta.

Budi proaktivan u ICT, te možeš i bez GC doći praktički u bilo koji dio svijeta....

Život je borba.


Suerte, frende!
Reply With Quote
  #17  
Staro 23.05.2018, 21:17
vladafkv vladafkv je offline
Član
 
Datum prijave: 21.05.2018
Poruke: 5
Nepromenjeno

Ne bih da se prijavljujem za GC jer ako budem izvučen (pre završetka faksa), moraću da idem tamo jednom godišnje na neko vreme za šta mi treba dosta novca, a i čitao sam da su neki imali problema na aerodromima (zaustavljali su ih i upozoravali da će morati da ostanu sledeći put kad dodju u US). Takodje, ja nemam nikog tamo kod koga bih bio tih mesec dana.

Neću upisivati ništa vezano za IT jer mi matematika nije baš najbolji prijatelj. IT me interesuje od malena, najviše administracija sistema, održavanje i slično ali šta je tu je. I osnovnu i srednju sam završio u selu gde nas nisu uopšte "mučili" sa gradivom već smo sve olako prošli. A da bih pokušao da se izborim sa konkurencijom iz grada, morao bih sve da prodjem ispočetka a i onda bi sve opet bilo pod znakom pitanja. Ne može toliko gradivo da se nauči za tako malo vremena.

Jezik inače znam odlično.

Za sad ću da se fokusiram na fakultet i malo ću da učim o administraciji, linuxu itd... Što se tiče Amerike u neko skorije vreme, eventualno Work and Travel.

Reply With Quote
  #18  
Staro 05.07.2018, 05:36
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vladafkv Prikaz poruke
Znači bolje da se prvo posvetim fakultetu. Upisujem smer "scenska arhitektura, tehnika i dizajn" na ftn-u posle kog mogu da se zaposlim u nekom pozorištu.

Jel ja ipak mogu da se prijavim na lutriju? Mislim, koliko dugo me čeka šansa za odlazak ako se odlučim da prvo završim faks?
Zasto menjas masinstvo? Sa tim ces ovde naci posao lako. Moje licno misljenje. Na FTNu ce da te upisati sve da se samo potpises s obzirom da ima sve manje i manje studenata koji hoce da krenu tezim putem. Nije i neka perspektiva zaposljavanja tu u Srbiji pa ce da ima slobodnih mesta.

Ovde je druga prica. Masinaca koliko god da ima, poslova ima, uvoze ih.

Moj ti je savet upisi neki laksi smer na masinstvu i nemas da brigas ovde. Npr. SAU ili proizvodno.

Ili industrijsko inzenjerstvo, sa njim isto mozes da radis gde hoces.

Gradjevina i saobracajni su oba ovde "civil engineering" a graficko i nemaju. A taj novi smer sto pominjes ne znam ni sta je.

Prim.aut. bivsa asistentkinja FTN-a
Reply With Quote
  #19  
Staro 06.10.2018, 00:41
Padinjak101's Avatar
Padinjak101 Padinjak101 je offline
Član
 
Datum prijave: 30.08.2018
YU lokacija: Beograd
Poruke: 28
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ikac89 Prikaz poruke
U oktobru je prijava za DV2020, izvlačenje sledeće godine tj. 2019. u maju, tako da imaš još godinu dana do izvlačenja. Realno, male su šanse da te izvuku, ipak je ovo lutrija. Ukoliko te izvuku, ti praktično imaš vreme do intervjua, koje zavisi od case numbera koji dobiješ, ali i ako dobiješ neki mali broj ti možeš da odložiš taj intervju tako što ćeš kasnije poslati ds260 obrazac, a ukoliko imaš neki veliki broj, intervju bi ti bio u julu, avgustu ili septembru. Ali hajde da kažemo da će ti intervju biti godinu dana posle izvlačenja, u maju 2020. Posle intervjua tj. posle lekarskog pregleda, imaš rok od 6 meseci da uđeš u USA, znači krajnji rok bi ti u tom slučaju bio novembar 2020. Dakle, kao što se vidi ovo dosta dug proces. Traje minimum, godinu dana, a maksimum više od dve i po godine. Tako da i ukoliko te izvuku, imaš i više nego dovoljno vremena da se spremiš i isplaniraš sve.

Što se novca tiče, potrebno je minimum 1000 dolara do odlaska, za plaćanje u ambasadi, za lekarski pregled, za kartu itd. Naravno potrebno je i da se ponese novac tamo. Koliko to zavisi od dosta faktora. Gde i kod koga ideš, da li ćeš tj. koliko brzo naći posao i sl.

Što se obrazovanja tiče, oni tamo uglavnom, mislim da poslodavce, naše diplome ne cene mnogo. Njima ništa ne znači to što si ti završio neki fakultet u nekoj tamo Srbiji. Osim ukoliko nisu neka IT zanimanja. Znači, sa našom diplomom je tamo skoro nemoguće naći posao, osim ukoliko imaš neko veliko iskustvo i znanje, koje oni mogu da provere.
Mene zanima ovo boldovano. Da li se i za green card mora imati odredjeni iznos novca na racunu? U mom konkretnom slucaju imam rodjaka u USA koji bi mi pomogao u prvim danima tamo, ali ja licno nemam ama bas nista na racunu (odakle kinta srpskoj studentariji)...dakle, da li uopste traze da se ima odredjen iznos na racunu (bilo prilikom intervjua, bilo prilikom ulaska u USA)?
Reply With Quote
  #20  
Staro 06.10.2018, 00:50
Simke Simke je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.05.2017
Poruke: 87
Nepromenjeno

Ako si iz Srbije nije potrebno da imas novac na racunu, ne traze to u ambasadi.
Takodje ne traze ni sponzorstvo. Samo trebas da navedes gde ides( to popunjavas u DS260, to je adresa na koju ti stize GC) , to pitaju na intervjuu, posto imas rodjaka kazss idem kod njega, i kazes da on to zna i to je to.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 20:18.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.