ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Interviews DV 2018 » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #761  
Staro 30.09.2018, 11:41
Macca Macca je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.05.2017
Poruke: 38
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik 3put Prikaz poruke
obavezna poseta Kip Slobode, kao pravi e-migranti
Bogami, ja u Astoriji upoznala nekoliko parova koji za 15-tak godina zivljenja u NY jos nisu otisli na Kip slobode.
Reply With Quote
  #762  
Staro 07.11.2018, 03:49
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
E, pa došlo je vreme da se javim da sam uspešno "pozeleneo". Sve je bilo kao što su drugi pisali, ali moram da napišem svoje utiske.

Do ambasade USA sam došao gradskim autobusom koji je bio pun smrknutih lica. Ispred mene je grupa mladih gledala klipove na telefonu i diskutovala o nekom rijalitiju.

Izašao sam iz autobusa, a trema mi skočila na 110% . Pogledao sam se u izlog trafike. Na čelu su 'ladno mogli da mi napišu Coca-Cola. Tako sam bio crven u licu. Par stotina metara kasnije, sam se osećao puno bolje.

A u Ambasadi, potpuno drugačija priča. Svi su nasmejani i ljubazni. Brzo sam prošao prvi razgovor gde sam predao papire, zatom sam platio taksu, a onda sam razgovarao sa konzulkom. Rekla mi je da je sve u redu i da sačekam još jedan razgovor. Tek kada sam seo na mesto, shvatio sam da sam sa njom pričao na engleskom. Pre dolaska u Ambasadu sam mislio da ništa neću razumeti ako me počnu da me ispituju na engleskom. Nakon desetak minuta sam ponovo razgovarao sa našim čovekom koji radi u Ambasadi. Rekao mi je da je sve u redu i da mogu da očekujem papire za par dana.
Okrenuo sam se i ... verovatno sam imao osmeh od uha do uha, kad su to svi primetili.

Mislim da sam postavio rekord. Sve je bilo gotovo za 90-tak minuta. A i to je tako brzo prošlo.

U povratku sam svratio u kafić i naručio kafu i rakiju. Znam da ne treba piti alkohol pre podne, ali kad vam budu rekli da vam za par dana stiže pasoš sa iseljeničkom vizom...

Papiri su stigli nakon par dana. Baš je lepo biti

Želim da se zahvalim svima na Forumu. Hvala vam na pomoći i podršci. Zamolio bih moderatora da me u tabeli pozeleni

Svima iz generacije DV-2018 želim da uspešno puste korenje u novoj domovini.

Pametni ljudi su davno rekli: Ubi bene, ibi patria

Živeli
Yaaaaaaaaaaaay I Ovde Zvanicno da Cestitaaaam,Bravooooo !!!! Drago mi je da je sve proslo u najboljem redu iiiiiii da se sto pre zaputite s ove strane okeana 😉🤗
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #763  
Staro 01.01.2019, 11:42
Zvoncica* Zvoncica* je offline
Član
 
Datum prijave: 01.01.2019
Poruke: 8
Nepromenjeno Ds 5535

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mixa Prikaz poruke
Dobili smo neku vrstu formulara, na kojoj je zaokruzeno "Section 221(g)". Malo sam citao i kazu da je to privremeno odbijanje vize, dok se ne zavrsi administrative processing. Ostali koji ste bili na administrative processing, da li ste dobili ovu vrstu formulara?
Cao Mixa, ima li novosti nakon sto ste predali? Da li su vam dali i DS 5535?
Reply With Quote
  #764  
Staro 01.01.2019, 11:47
Zvoncica* Zvoncica* je offline
Član
 
Datum prijave: 01.01.2019
Poruke: 8
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Tri-Cities Prikaz poruke
@mixa

U Vašem slučaju mislim da je OK što Vam nisu tražili dodatne informacije, ali odbijanje pod 221g je prilično nezgodno.

U tom članu piše da će viza biti odbijena

"ako konzularni predstavnika veruje ili ima razloga da veruje da svi uslovi nisu ispunjeni"

Praktično teško neko može da pobija nečije mišljenje.

Recimo ja sam dobio isto i zahtev da popunim čuveni formular DS 5535.
https://www.nafsa.org/_/File/_/amresource/DS5535.pdf.

U njemu traže istoriju putovanja prethodnih 15 godina, brojeve svih pasoša, sve mejlove, sve naloge na društvenim mrežama, gde ste radili prethodnih 15 godina, itd

Verovali ili ne trebalo mi je gotovo dva meseca da skupim sve informacije

Samo istorija putovanja ima preko 10 strana. Da vidite tek koji mi je problem oko nalaženja starog pasoše. Bez njega ne bi mogao ni da popuni sve podatke jer iskreno se nisam ni sećao dobrog dela putovanja.

Verujem da je njima nelogično to kako sam mogao da putujem dosta, naročito nakon što sam završio fakultet, a nisam bio zaposlen.
Tačnije, radio sam ali nisam bio prijavljen. To sam tako i napisao.

Razumem zašto je to njima nelogično.
Kad se na to doda da sam bio u Siriji i Libanu 2010. - pre rata.

Dostavio sam im početkom marta sve tražene informacije i od onda čekam.

Nezgodan deo sa administrativnom procedurom je što može da bude nešto što traje par dana, a može i par meseci pa i duže.
Da li proveravate status na:
https://ceac.state.gov/CEACStatTrack...KjMWCuebHqOw==

Cao Tri-Cities,

Da li je vas proces zavrsen? Da li ste dobili vizu?
Mi smo dobili DS 5535 u Novembru 2018, odmah popunili pa sad evo vec 2 meseca cekamo.

Ima li jos iskustava drugih forumasa sa ovom DS 5535?

Koliko dugo cekate?
Reply With Quote
  #765  
Staro 25.05.2019, 09:46
burko992 burko992 je offline
Član
 
Datum prijave: 25.05.2019
Poruke: 3
Nepromenjeno Radio više poslova na J1 visa, problem za zelena karta

Ove godine sam dobio na lotarija za zelena karta za SAD ali imam jedan problem.

Dok sam bio na svojoj J1 vizi u SAD-u preko programe Work and Travel, radio sam na više radnih mjesta koje ni sam prijavio u sponzorskoj agenciji koju sam imao.

Kao što sam pročitao i konsultirao advokatima za imigracije, prekršio sam zakon radeći za više poslodavaca koji nisu odobreni od strane sponzorske agencije i to bi moglo biti stvarno veliki i ozbiljni problem na intervju.

Dali neko ima slično na iskustvo na ovo kad je bio i proces za Zelena karta?

Želim da čujem različiti iskustva pošto neznam šta da radim.

Hvala!
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV-2018: Školovanje SEEUSAIC Prijava na Lutriju 10 24.03.2021 22:14
Pomoc oko DS-260 DV-2018 simbad Uputstva za dobitnike 210 22.07.2018 12:47
Interviews DV2017 - Concise Version Magelan Intervju (interview) - Ambasada 80 27.09.2017 15:05
Interviews: I-134, Affidavit of Support (Macedonia) Instrukcije i Pojašnjenje SEEUSAIC Intervju (interview) - Ambasada 1 08.02.2017 20:18
Interviews DV2016 - Concise Version sfsgagi Intervju (interview) - Ambasada 52 25.04.2016 00:28

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:01.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.