ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Porodične imigrantske vize

Porodične imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za porodične imigranske vize

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 28.05.2017, 01:27
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik brankodiver Prikaz poruke
Pozdrav svima. Da ne bih otvarao novu temu, resio sam da pitam ovde.

Odbijen sam za turisticku vizu pre par dana u Beogradu. Moja devojka je Americki drzavljanin, rodjena je tamo, pa me zanima koja dokumenta su joj potrebna da bi se vencali u Srbiji? Da li postoji neka posebna procedura, jer ona zbog posla ne moze duze od 10 dana ostati ovde i moramo unapred znati sta sve trebamo spremiti od dokumenata i da li je moguce za tako kratko vreme sve zavrsiti?

Hvala unapred!
Ukoliko nema nase drzavljanstvo i ne prica srpski, mora da ima prevodioca, da uzme papir iz ambasade da je slobodna mislim da je 50$.
Da si se nekada video sa devojkom? Mislim da je za tebe bolja verenicka viza, mnogo je brza nego bracna. Drugarica je popunila sredinom decembra aplikaciju, tj njen verenik i dobila je vizu u pasosu pre par dana, 22.05. a da je isla na bracnu cekala bi bar 13 meseci.
Reply With Quote
  #22  
Staro 15.06.2017, 15:57
brankodiver brankodiver je offline
Član
 
Datum prijave: 24.05.2017
Poruke: 9
Nepromenjeno

Nisam imao vremena da pogledam odgovore,ali hvala u svakom slucaju. Sada mi je potrebna druga pomoc
Devojka je dosla u Srbiju, vencali smo se pre nedelju dana. Da se razumemo, brak je stvaran i nije nikakva prevara oko dobijanja GC. Ona je u roku od godinu i po dana dosla u Srb 5 puta. Posto se vratila u USA, treba da popuni I-130. Meni taj proces uopste nije jasan zato sto na ovom linku pise jedno objasnjenje https://travel.state.gov/content/vis.../petition.html
a na USCIS sajtu je totalno zbunjujuce, bar meni.

Interesuje me da li jos neki dokument treba da se prilozi kada se I-130 salje u USCIS (vencani list, izvodi, slike, kopije pasosa....) ?
I kada se placa fee i da li se ta potrvda salje zajedno sa I-130 ?
Reply With Quote
  #23  
Staro 15.06.2017, 18:35
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik brankodiver Prikaz poruke
Nisam imao vremena da pogledam odgovore,ali hvala u svakom slucaju. Sada mi je potrebna druga pomoc
Devojka je dosla u Srbiju, vencali smo se pre nedelju dana. Da se razumemo, brak je stvaran i nije nikakva prevara oko dobijanja GC. Ona je u roku od godinu i po dana dosla u Srb 5 puta. Posto se vratila u USA, treba da popuni I-130. Meni taj proces uopste nije jasan zato sto na ovom linku pise jedno objasnjenje https://travel.state.gov/content/vis.../petition.html
a na USCIS sajtu je totalno zbunjujuce, bar meni.

Interesuje me da li jos neki dokument treba da se prilozi kada se I-130 salje u USCIS (vencani list, izvodi, slike, kopije pasosa....) ?
I kada se placa fee i da li se ta potrvda salje zajedno sa I-130 ?
Sve ti pise u I-130 instructions, fee ide zajedno sa tim, nemoj da zaboravi biometrijsku fee takodjer (zena nek plati check ili money order = money order mozes u posti uplatiti ako nema chek)
Ovo si ti trebao popuniti:
Citat:
If you are filing for your spouse, he or she must complete and sign Form I-130A, Supplemental Information for
Spouse Beneficiary. If your spouse is overseas, Form I-130A must still be completed, but your spouse does not have
to sign Form I-130A. Form I-130A must be submitted with Form I-130.
Dokazi o vezi :
Citat:
5.
What documents do you need to prove family relationship?
You have to prove that there is a family relationship between you and the beneficiary. If you are filing for a relative
listed below, submit the following documentation to prove the family relationship.
A.
A spouse:
(1)
A copy of your marriage certificate;
(2)
If either you were or your spouse was previously married, submit copies of documents showing that each of
the prior marriages was legally terminated; and
(3)
You
must
submit two identical color passport-style photographs of yourself and your spouse (if he or she is
in the United States) taken within 30 days of filing this petition. The photos must have a white to off-white
background, be printed on thin paper with a glossy finish, and be unmounted and unretouched.The two identical color passport-style photos must be 2 by 2 inches. The photos must be in color with full
face, frontal view on a white to off-white background. Head height should measure 1 to 1 3/8 inches from top
of hair to bottom of chin, and eye height is between 1 1/8 to 1 3/8 inches from bottom of photo. Your head
must be bare unless you are wearing headwear as required by a religious denomination of which you are a
member. Using a pencil or felt pen, lightly print your name and A-Number (if any) on the back of the photo.
Citat:
NOTE: In addition to the required documentation listed above, you should submit one or more of the
following types of documentation that may prove you have a bona fide marriage:
(1)
Documentation showing joint ownership of property;
(2)
A lease showing joint tenancy of a common residence, meaning you both live at the same address together;
(3)
Documentation showing that you and your spouse have combined your financial resources;
(4)
Birth certificates of children born to you and your spouse together;
(5)
Affidavits sworn to or affirmed by third parties having personal knowledge of the bona fides of the marital
relationship. Each affidavit must contain the full name and address of the person making the affidavit; date
and place of birth of the person making the affidavit; and complete information and details explaining how the
person acquired his or her knowledge of your marriage; or
(6)
Any other relevant documentation to establish that there is an ongoing marital union.
Sve informacije imas na uputstvu za popunjavanje: https://www.uscis.gov/sites/default/...i-130instr.pdf Na samom kraju ima i checklist jesi li sve kako treba popunio, pa neka zena ide po tome. Cestitke na vjencanju i sad samo polako u popunjavanje formulara.... Sretno
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #24  
Staro 15.06.2017, 21:44
brankodiver brankodiver je offline
Član
 
Datum prijave: 24.05.2017
Poruke: 9
Nepromenjeno

@mikiSA

Hvala puno na brzom odgovoru! Imam jos par pitanja.

-Da li je potreban internacionalni izvod iz maticne knjige vencanih ili ne? Zato sto smo mi uzeli klasican izvod, preveli i stavili apostil (za svaki slucaj).
-Sta je biometrijski fee?
-Posto nemamo zajednicki racun, niti zajednicku imovinu. Da li trebamo da saljemo zajednicke slike, recimo sa lokacijom i datumom napisanom na zadnjoj strani?
-Mogu li ja da popunim i potpisem I-130A i posaljem joj postom zajedno sa slikama i kopijom pasosa?
-Da li se I-130A placa posebno ili je to uracunato sa I-130?

Nismo imali vremena da spremimo sve jer je ona dobila vrlo kratak odmor zato sto smo resili da se vencamo.
Reply With Quote
  #25  
Staro 19.06.2017, 00:49
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Ma kakva naknada za biometriju??

Napisacu ti sta sam ja sa suprugom poslao:
-spisak sa svim papirima koje saljemo
-I130, popunjava supruga
-I130a popunjavas ti
-G1145 za obavestenja mejlom i smsom o kretanju predmeta
-535$ naknada za I130
-2 fotografije supruge (obavezno napisati ime i prezime iza fotografije)
-2 fotografije tebe
-izvod iz knjige vencanih, ja sam poslao na medjunarodnom obrazcu, ako traze bas prevod na engl jbg slacu opet (u ambasadi su prihvatili ovaj i rekli da moze i za aplikaciju)
-kopija pasosa supruge i uverenje o drzavljanstvu ili ako je rodjena tamo sertifikat o rodjenju
-tvoja kopija pasosa
-tvoj izvod iz maticne knjige rodjenih medjunarodni obrazac
-dokazi da ste zaista zajedno, fotke, na svakoj mesto, datum i ko je na slikama, mozda bording karte sa zajednickih putovanja, pisma ako saljete jedno drugom, ne znam ni ja sta mozes jos, sve zavisi od slucaja do slucaja.
Ima milion gluposti za koje nemaju odgovori na netu, ili se tesko nalaze, pa pisi ovde ako te zanima nesto. Recimo tek kad sam spakovao aplikaciju, saznao sam da ne sme da se hefta vec da se stavljaju spajalice (sreca pa nisam heftao).
Polako popunite zajedno i130, procitaj prvo instrukcije i kada popunjavas sve zapisi sto ti nije jasno. Slaba vajda od ovih iz USCISa, sta god da pitas telefonom on otvori formular i cita ti sta je napisano, nista van toga ti ne daje info.

Ukoliko budes slao nesto iz Srbije, najjeftiniji ti je UPS, 2400 dinara do pola kile dokumenata, stize za dva dana. Recimo DHL lopurde traze 11000 a FEDEX 6500.
Reply With Quote
  #26  
Staro 19.06.2017, 19:22
brankodiver brankodiver je offline
Član
 
Datum prijave: 24.05.2017
Poruke: 9
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Ma kakva naknada za biometriju??

Napisacu ti sta sam ja sa suprugom poslao:
-spisak sa svim papirima koje saljemo
-I130, popunjava supruga
-I130a popunjavas ti
-G1145 za obavestenja mejlom i smsom o kretanju predmeta
-535$ naknada za I130
-2 fotografije supruge (obavezno napisati ime i prezime iza fotografije)
-2 fotografije tebe
-izvod iz knjige vencanih, ja sam poslao na medjunarodnom obrazcu, ako traze bas prevod na engl jbg slacu opet (u ambasadi su prihvatili ovaj i rekli da moze i za aplikaciju)
-kopija pasosa supruge i uverenje o drzavljanstvu ili ako je rodjena tamo sertifikat o rodjenju
-tvoja kopija pasosa
-tvoj izvod iz maticne knjige rodjenih medjunarodni obrazac
-dokazi da ste zaista zajedno, fotke, na svakoj mesto, datum i ko je na slikama, mozda bording karte sa zajednickih putovanja, pisma ako saljete jedno drugom, ne znam ni ja sta mozes jos, sve zavisi od slucaja do slucaja.
Ima milion gluposti za koje nemaju odgovori na netu, ili se tesko nalaze, pa pisi ovde ako te zanima nesto. Recimo tek kad sam spakovao aplikaciju, saznao sam da ne sme da se hefta vec da se stavljaju spajalice (sreca pa nisam heftao).
Polako popunite zajedno i130, procitaj prvo instrukcije i kada popunjavas sve zapisi sto ti nije jasno. Slaba vajda od ovih iz USCISa, sta god da pitas telefonom on otvori formular i cita ti sta je napisano, nista van toga ti ne daje info.

Ukoliko budes slao nesto iz Srbije, najjeftiniji ti je UPS, 2400 dinara do pola kile dokumenata, stize za dva dana. Recimo DHL lopurde traze 11000 a FEDEX 6500.
Hvala na informacijama. Znaci izvod iz maticne knjige rodjenih ne mora biti preveden?

Poslacemo slike stampane na obicnom papiru-to valjda nije bitno, bitno je da se jasno vidi da smo nas dvoje (prijatelji,porodica..) na slikama, sa opisom. I verovatno stampati dopisivanja. Cesto sam kupovao na US sajtovima i placao svojom karticom, sve je stizalo kod nje pa se mislim da i to stampam. Mozda nije toliko bitno ali eto jos koji dokaz.
Reply With Quote
  #27  
Staro 20.06.2017, 08:45
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Mozes i da stampas fotke, ako su ti ovde, preko walmart sajta i stigne je na kucnu adresu, a jeftino je bas.
Ja sam i izvod iz MKR i MKV slao medjunarodnji obrazac.
Posalji sve sto mislis da ce moci da dokaze "pravu" vezu. Imas forum visajourney kao i FB grupu, uclani se tamo.
Reply With Quote
  #28  
Staro 20.06.2017, 11:55
brankodiver brankodiver je offline
Član
 
Datum prijave: 24.05.2017
Poruke: 9
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Mozes i da stampas fotke, ako su ti ovde, preko walmart sajta i stigne je na kucnu adresu, a jeftino je bas.
Ja sam i izvod iz MKR i MKV slao medjunarodnji obrazac.
Posalji sve sto mislis da ce moci da dokaze "pravu" vezu. Imas forum visajourney kao i FB grupu, uclani se tamo.
Nije mi samo jasno za izvod iz maticne knjige rodjenih, u I-130 instructions ne pise da je to potrebno. Ili mi je promaklo.
Reply With Quote
  #29  
Staro 20.06.2017, 19:17
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Ne pise, to sam poslao, otkud znam sta moze da im padne sve na pamet pa da traze dodatnu dokumentaciju koja produzava bar sa mesec i nesto ceo postupak a i troskovi slanja dodatno. (video sam nekkoliko slucajeva da su trazili to dodatno)
Reply With Quote
  #30  
Staro 22.06.2017, 18:51
brankodiver brankodiver je offline
Član
 
Datum prijave: 24.05.2017
Poruke: 9
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Ne pise, to sam poslao, otkud znam sta moze da im padne sve na pamet pa da traze dodatnu dokumentaciju koja produzava bar sa mesec i nesto ceo postupak a i troskovi slanja dodatno. (video sam nekkoliko slucajeva da su trazili to dodatno)
Izvadio sam i ja za svaki slucaj, sutra cu imati sve spremno da saljem. Samo mi reci kako si poslao do UPS, da li si ih kontaktirao pre toga ili samo poslao kod njih?

Kada si popunjavao I-130a, da li si polja ostavljao prazna ili pisao NONE ili N/A?
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
USCIS Immigrant Fee oskark Vodič za emigrante 303 20.03.2021 10:49
Alien ID - A# V777 Stare teme 4 25.11.2008 23:40

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 23:40.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.