ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Koliko smem da razvlacim odsustvo van USA? » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 13.02.2018, 17:00
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik misternice Prikaz poruke
U svakoj godini morate imati minimum sest meseci plus jedan dan UKUPNO boravka u SAD. Neka me neko obavesteniji ispravi ako gresim, ali vama se nista iz prethodne godine ne racuna jer niste tamo boravili vise od 6 meseci... Tako da je 2018 ponovo nova godina za sebe, dakle sad mozete uci kad god zelite (tj.bar do kraja juna ako cete ostajati do kraja godine u US) a da imate ukupno 6 meseci u kalendarskoj godini.
Konkretnije: nemojte ni posmatrati proslu godinu, ako ste bili samo jedan dan nista se ne racuna.
Dva pravila sto se brojanja dana za drzavljanstvo tice:

1. Boravak ne duzi od 6 meseci van US
2. Vise od polovine dana provedenih u US u vremenskom periodu od 5 godina koji pocinje od dana aktivacije zelene karte.

Ne gleda se na godisnjem nivou vec na nivou celog perioda.

Npr: Neko samo udje i aktivira GC, provede par nedelja i vrati se nazad na 4-5 meseci, udje opet na par nedelja pa se vrati za tri meseca itd itd. Toj osobi se ne resetuje "sat" ali kada dodje onih 5 godina neophodno je da u zbiru broj dana bude vise od polovine (okvirno barem 30 meseci).

Kako se broje dani: Dan ulaska i izlaska iz US se racunaju kao dani provedeni u US. Npr: Izlazak iz US 2.feb i povratak u US 18. feb. - 2. i 18. feb se racunaju kao dani provedeni u US i konkretno u ovom primeru racunate 15 dana (NE 16, NE 17 - vec 15).
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #12  
Staro 14.02.2018, 05:42
kuki kuki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.06.2015
Poruke: 95
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
Dva pravila sto se brojanja dana za drzavljanstvo tice:

1. Boravak ne duzi od 6 meseci van US
2. Vise od polovine dana provedenih u US u vremenskom periodu od 5 godina koji pocinje od dana aktivacije zelene karte.

Ne gleda se na godisnjem nivou vec na nivou celog perioda.

Npr: Neko samo udje i aktivira GC, provede par nedelja i vrati se nazad na 4-5 meseci, udje opet na par nedelja pa se vrati za tri meseca itd itd. Toj osobi se ne resetuje "sat" ali kada dodje onih 5 godina neophodno je da u zbiru broj dana bude vise od polovine (okvirno barem 30 meseci).

Kako se broje dani: Dan ulaska i izlaska iz US se racunaju kao dani provedeni u US. Npr: Izlazak iz US 2.feb i povratak u US 18. feb. - 2. i 18. feb se racunaju kao dani provedeni u US i konkretno u ovom primeru racunate 15 dana (NE 16, NE 17 - vec 15).
Po tome bi znacilo da ako sam izasao iz US tokom 3-eg septembra 2017 (nebitno u koliko sati), a udjem u US u toku 3-eg marta 2018 po Americkom brojanju vremena-sata, makar minut pred njihovu ponoc (tj. pre 4-tog marta), nebitno koliko sati-minuta tokom ta dva dana provedem u US, odnosno van US (znaci 3-ci septebar i 3-ci mart bi se racunali kao da sam ih u celosti proveo u Americi, cak i iako sam ih samo delimicno proveo u USA... ?)

Po tom proracunu, brojeci dane u kalendaru zakljucujem da bi moj broj dana van Amerike tada bio 26 nedelja minus 2 dana...

26x7-2=182-2=180 dana van US

obzirom da je to manje nego pola od 365 (jer je 180+185=365)

znaci li to da cak i ako bih usao 4-tog marta (recimo stignem pred ponoc 3-eg marta, a zadrze me na ulasku pa predjem u 4-ti mart), to bi se racunalo kao 181 dan van US ??? (181+184=365, pa je opet 181 manje nego 184, zar ne???) cak i u slucaju ulaska u US 4-og marta, ja sam manje od polovine od 365 dana bio van USA?

Dal ima neki kalkulator gde mogu da ubacim datume i proverim dal sam u pravu ili ne?

Dal mogu hladne glave da uzmem kartu sa kojom bih usao u US u toku 3-eg marta 2018 godine, a da mi se brojanje za drzavljanstvo ne prekida... ako sam US napustio tokom 3-eg septembra 2017...
Reply With Quote
  #13  
Staro 14.02.2018, 12:27
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kuki Prikaz poruke
Po tome bi znacilo da ako sam izasao iz US tokom 3-eg septembra 2017 (nebitno u koliko sati), a udjem u US u toku 3-eg marta 2018 po Americkom brojanju vremena-sata, makar minut pred njihovu ponoc (tj. pre 4-tog marta), nebitno koliko sati-minuta tokom ta dva dana provedem u US, odnosno van US (znaci 3-ci septebar i 3-ci mart bi se racunali kao da sam ih u celosti proveo u Americi, cak i iako sam ih samo delimicno proveo u USA... ?)

Po tom proracunu, brojeci dane u kalendaru zakljucujem da bi moj broj dana van Amerike tada bio 26 nedelja minus 2 dana...

26x7-2=182-2=180 dana van US

obzirom da je to manje nego pola od 365 (jer je 180+185=365)

znaci li to da cak i ako bih usao 4-tog marta (recimo stignem pred ponoc 3-eg marta, a zadrze me na ulasku pa predjem u 4-ti mart), to bi se racunalo kao 181 dan van US ??? (181+184=365, pa je opet 181 manje nego 184, zar ne???) cak i u slucaju ulaska u US 4-og marta, ja sam manje od polovine od 365 dana bio van USA?

Dal ima neki kalkulator gde mogu da ubacim datume i proverim dal sam u pravu ili ne?

Dal mogu hladne glave da uzmem kartu sa kojom bih usao u US u toku 3-eg marta 2018 godine, a da mi se brojanje za drzavljanstvo ne prekida... ako sam US napustio tokom 3-eg septembra 2017...
Ukratko: previse matematike ni oko cega.

“Hladne glave” da cepidlacis dane - licno nije moj stil. Moj stil bi bio 5-5.5 meseci, nikako knapiranje po sistemu da se bukira avion koji slece u 23.59 tamo nekog dana koji sam izracunao. Nece u exYU nista da izgori za dve nedelje a meni bi bila mirna glava. Da li je 180 ili 182 - ne d’o ti Bog da krenes oko toga da se na aerodromu raspravljas sa nekim nezainteresovanim imigracionim sluzbenikom koji iza tebe ima citav red naroda I samo ceka tebe da kalkulise I nateze se k’o sto se mi ovde natezemo. Moze glatko da ti oduzme GC I posalje te kod imigracionog sudije pa se ti na sudu dokazuj da li si I sto si ostajao toliko dugo, a tu vec mogu I da ti traze one takse koje nisi uradio kao dokaz o vezama sa US.

Ukoliko zelis da potencijalno upadnes u problem, samo napred.

P.S. Objasnjeno je sve I zamolicu te da ne postavljas dalja pitanja na ovu temu.

Moderator
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #14  
Staro 15.02.2018, 15:04
kuki kuki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.06.2015
Poruke: 95
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
Ukratko: previse matematike ni oko cega.

“Hladne glave” da cepidlacis dane - licno nije moj stil. Moj stil bi bio 5-5.5 meseci, nikako knapiranje po sistemu da se bukira avion koji slece u 23.59 tamo nekog dana koji sam izracunao. Nece u exYU nista da izgori za dve nedelje a meni bi bila mirna glava. Da li je 180 ili 182 - ne d’o ti Bog da krenes oko toga da se na aerodromu raspravljas sa nekim nezainteresovanim imigracionim sluzbenikom koji iza tebe ima citav red naroda I samo ceka tebe da kalkulise I nateze se k’o sto se mi ovde natezemo. Moze glatko da ti oduzme GC I posalje te kod imigracionog sudije pa se ti na sudu dokazuj da li si I sto si ostajao toliko dugo, a tu vec mogu I da ti traze one takse koje nisi uradio kao dokaz o vezama sa US.

Ukoliko zelis da potencijalno upadnes u problem, samo napred.

P.S. Objasnjeno je sve I zamolicu te da ne postavljas dalja pitanja na ovu temu.

Moderator
Ok, moje je pitanje bilo dal se resetuje brojanje za 182 cela dana van US, ili ne, samo se ne uzbudjujte...

kako sam shvatio, svaki je izlazak rizik u statusu nosioca GC, bilo to na par dana, 2-3 meseca, nepunih 6 meseci ili 364 dana... (ili 365, ako je prestupna godina...)

Uvek smo na slobodnoj volji salterskog sluzbenika... koliko god da je trajalo odsustvo...
Reply With Quote
  #15  
Staro 19.02.2018, 03:17
kuki kuki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.06.2015
Poruke: 95
Nepromenjeno Dolasci u US samo na godisnje odmore

Na koje nacine se pravdati na ulazu u US, ako dolazimo 2-3 meseca godisnje par godina za redom, posle koliko vreena postaje rizicno?

Da li nosilac zelene karte koji izvadi novi pasos dok je u Srbiji, treba da kupi avio kartu za Ameriku pre ili tek posle vadjenja tog novog pasosa?

Da li pasoska kontrola u USA ima uvid na osnovu zelene karte i novog pasosa (u kom nema starih jajolikih pecata i imigracione vize koja vise ni nije vazeca vec duze vreme) koliko je osoba provela vremena u US, a koliko van US pre vadjenja novog pasosa? Ako nema, onda pretpostavljam da to delimicno moze da zataska odsustvo u njihovim ocima.

Dal se s novim pasosem i GC moze imati problem vec prilikom ukrcavanja u avion (bez starog pasosa gde je viza)?

(koliko se realno moze ovako rizikovati, "odrzavati" status, dok se naravno ne resi da se trajno nastani u USA)
Reply With Quote
  #16  
Staro 19.02.2018, 08:44
misternice's Avatar
misternice misternice je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.05.2017
US lokacija: New York, NY
YU lokacija: Beograd
Poruke: 136
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kuki Prikaz poruke
Na koje nacine se pravdati na ulazu u US, ako dolazimo 2-3 meseca godisnje par godina za redom, posle koliko vreena postaje rizicno?

Da li nosilac zelene karte koji izvadi novi pasos dok je u Srbiji, treba da kupi avio kartu za Ameriku pre ili tek posle vadjenja tog novog pasosa?

Da li pasoska kontrola u USA ima uvid na osnovu zelene karte i novog pasosa (u kom nema starih jajolikih pecata i imigracione vize koja vise ni nije vazeca vec duze vreme) koliko je osoba provela vremena u US, a koliko van US pre vadjenja novog pasosa? Ako nema, onda pretpostavljam da to delimicno moze da zataska odsustvo u njihovim ocima.

Dal se s novim pasosem i GC moze imati problem vec prilikom ukrcavanja u avion (bez starog pasosa gde je viza)?

(koliko se realno moze ovako rizikovati, "odrzavati" status, dok se naravno ne resi da se trajno nastani u USA)
Na sva ova pitanja vec postoje odgovori na forumu...
Reply With Quote
  #17  
Staro 19.02.2018, 20:21
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kuki Prikaz poruke
Na koje nacine se pravdati na ulazu u US, ako dolazimo 2-3 meseca godisnje par godina za redom, posle koliko vreena postaje rizicno?

Da li nosilac zelene karte koji izvadi novi pasos dok je u Srbiji, treba da kupi avio kartu za Ameriku pre ili tek posle vadjenja tog novog pasosa?

Da li pasoska kontrola u USA ima uvid na osnovu zelene karte i novog pasosa (u kom nema starih jajolikih pecata i imigracione vize koja vise ni nije vazeca vec duze vreme) koliko je osoba provela vremena u US, a koliko van US pre vadjenja novog pasosa? Ako nema, onda pretpostavljam da to delimicno moze da zataska odsustvo u njihovim ocima.

Dal se s novim pasosem i GC moze imati problem vec prilikom ukrcavanja u avion (bez starog pasosa gde je viza)?

(koliko se realno moze ovako rizikovati, "odrzavati" status, dok se naravno ne resi da se trajno nastani u USA)
Dovoljno da vam se oduzme Zeleni karton. Jedno pitanje za vas,jel vama uopste bitan zeleni karton? Po postovima vidim da nije
Inace ne bi postavljali ista pitanja samo u razlicitom kontekstu. Moderator vam je sve lepo objasnio.
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #18  
Staro 20.02.2018, 05:04
kuki kuki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.06.2015
Poruke: 95
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Makica@ Prikaz poruke
Dovoljno da vam se oduzme Zeleni karton. Jedno pitanje za vas,jel vama uopste bitan zeleni karton? Po postovima vidim da nije
Inace ne bi postavljali ista pitanja samo u razlicitom kontekstu. Moderator vam je sve lepo objasnio.
Dobro pitanje,

Dok nisam imao GC, mislio sam da bi mi to bila jedna od najboljih stvari.

Odobrenje useljenicke vize mi je bio jedan od najradosnijih dana u zivotu.

Zelena karta je zgodan dobitak, ali i veliki gubitak! mora se odreci mnogih jako vaznih stvari u zivotu, najdrazih osoba i otadzbine, raskrstiti sa prethodnim zivotom se jednostavno mora pre nego sto se pocne novi zivot, a to trazi vremena i nije jednostavno, nekom vise nekom manje treba vremena... meni Amerika nije ni draga ni prijatna za zivot ali je uredjena drzava, Srbija mi jeste i draga i jako prijatna za zivot npr, ali je neuredjena drzava.

Dal mi nesto znaci zelena karta, osim sanse da imam dobru platu (ali i ogromne troskove zivota koji idu uz dobru platu i zdravstvenu, socijalnu nesigurnost) nista vise mi ne znaci.

Tako da, ako mi je oduzmu, ok, gledao bih da se ovde pametnije organizujem a od zelene karte vise ne bih imao glavobolju i gledao bih da uzivam u mnogo kvalitetnijem zivotu nego tamo sto se zivi (po meni bitnim kriterijumima koje imaju uticaja na kvalitet zivota).

Ako mi je pak ne oduzmu, nakon nekog vremena cu biti reseniji i spremniji za zivot tamo.

Zato se raspitujem o iskustvima ljudi koji dolaze 2-3 meseca godisnje na letnji odmor, koliko puta (godina) im je to poslo za rukom i koje su razloge navodili ako ih je neko nesto pitao na ulasku.

Izvinjavam se moderatoru i ostalima ako sam malo dosadio.
Reply With Quote
  #19  
Staro 20.02.2018, 12:26
Ggaga Ggaga je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2017
US lokacija: Washington DC
YU lokacija: Beograd
Poruke: 171
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kuki Prikaz poruke
Dobro pitanje,

Dok nisam imao GC, mislio sam da bi mi to bila jedna od najboljih stvari.

Odobrenje useljenicke vize mi je bio jedan od najradosnijih dana u zivotu.

Zelena karta je zgodan dobitak, ali i veliki gubitak! mora se odreci mnogih jako vaznih stvari u zivotu, najdrazih osoba i otadzbine, raskrstiti sa prethodnim zivotom se jednostavno mora pre nego sto se pocne novi zivot, a to trazi vremena i nije jednostavno, nekom vise nekom manje treba vremena... meni Amerika nije ni draga ni prijatna za zivot ali je uredjena drzava, Srbija mi jeste i draga i jako prijatna za zivot npr, ali je neuredjena drzava.

Dal mi nesto znaci zelena karta, osim sanse da imam dobru platu (ali i ogromne troskove zivota koji idu uz dobru platu i zdravstvenu, socijalnu nesigurnost) nista vise mi ne znaci.

Tako da, ako mi je oduzmu, ok, gledao bih da se ovde pametnije organizujem a od zelene karte vise ne bih imao glavobolju i gledao bih da uzivam u mnogo kvalitetnijem zivotu nego tamo sto se zivi (po meni bitnim kriterijumima koje imaju uticaja na kvalitet zivota).

Ako mi je pak ne oduzmu, nakon nekog vremena cu biti reseniji i spremniji za zivot tamo.

Zato se raspitujem o iskustvima ljudi koji dolaze 2-3 meseca godisnje na letnji odmor, koliko puta (godina) im je to poslo za rukom i koje su razloge navodili ako ih je neko nesto pitao na ulasku.

Izvinjavam se moderatoru i ostalima ako sam malo dosadio.
Kuki teoretski je moguce odrzavati GC ali pitanje je koliko i svaki "nedovoljno opravdan" ostanak van USA daje motiv carinskim sluzbenicima koji na to imaju pravo da vam je oduzmu. Takodje sa toliko boravka godisnje nikada necete dobiti drzavljanstvo koje niko ne moze da vam oduzme. Koliko sam ja imala prilike da se upoznam opravdani razlozi bi bili skolovanje i sl ali to je sve privremenog karaktera tako da ako odlucite da eksperimentisete sa odlascima vracanjima napisite nam vase iskustvo jer cini mi se niko na forumu to nije radio. Mislim da treba preseci i doneti odluku. Evo npr mi napustamo finansijski veoma uredjen zivot u Srbiji jer nam nije nimalo prijatan zivot u tako neuredjenom sistemu.Usa ima svoje mane ali nemamo sta da izgubimo cak i da posle nekog vremena shvatimo da smo pogresili. Samo cemo imati iskustvo vise u zivotu, nauciti dobro jezik, steci nove vidike. U Srbiji vreme stoji i nista se nece promeniti jos dugo vremena.
Sve najbolje pozdrav!PS. da li ste vi uopste ziveli tamo imalo?
Reply With Quote
  #20  
Staro 20.02.2018, 23:47
kuki kuki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.06.2015
Poruke: 95
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Ggaga Prikaz poruke
Kuki teoretski je moguce odrzavati GC ali pitanje je koliko i svaki "nedovoljno opravdan" ostanak van USA daje motiv carinskim sluzbenicima koji na to imaju pravo da vam je oduzmu. Takodje sa toliko boravka godisnje nikada necete dobiti drzavljanstvo koje niko ne moze da vam oduzme. Koliko sam ja imala prilike da se upoznam opravdani razlozi bi bili skolovanje i sl ali to je sve privremenog karaktera tako da ako odlucite da eksperimentisete sa odlascima vracanjima napisite nam vase iskustvo jer cini mi se niko na forumu to nije radio. Mislim da treba preseci i doneti odluku. Evo npr mi napustamo finansijski veoma uredjen zivot u Srbiji jer nam nije nimalo prijatan zivot u tako neuredjenom sistemu.Usa ima svoje mane ali nemamo sta da izgubimo cak i da posle nekog vremena shvatimo da smo pogresili. Samo cemo imati iskustvo vise u zivotu, nauciti dobro jezik, steci nove vidike. U Srbiji vreme stoji i nista se nece promeniti jos dugo vremena.
Sve najbolje pozdrav!PS. da li ste vi uopste ziveli tamo imalo?
Pravilo za nas nije jasno definisano, vec oni sebi daju za pravo da budu neljubazni i da nas cak i deportuju i za odsustvo od samo 4 meseca npr... a isto tako nakon 11 meseci da nas puste u USA sa osmehom na licu, po ovom pitanju smo kao guske u magli... osim ako nismo cvrsto reseni da odemo i ostanemo u prvih 365 dana statusa.

Mislim da i drzavljanstvo moze da se izgubi ako je dobijeno naturalizacijom, cini mi se da sam negde procitao ako se 5 godina boravi van US. Uz to, ima ljudi koji decenijama zive tamo, a nisu uzeli drzavljanstvo, zive kao LPR... drzavljanstvo pred penziju mora da se uzme.

Proveo sam tamo ukupno 4-5 meseci iz dva idenja, radio nekoliko poslova... sada, iz licnog iskustva mi je jasno zasto su najgojaznija i najbolesnija nacija na planeti.

Jedan clan elefteros mislim da se zove je pisao svoje iskustvo sa ulascima i izlascima tamo... ali je naravno dobrodoslo jos drugih iskustava... u smislu, kako se proslo na ulasku na godisnji odmor (nakon 10 meseci odsustva izvan USA), kako nakon drugi put ucinjenog istog tog od 10 tak meseci van Amerike... ima li neko da je to i treci put ucinio itd...
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
koliko je sigurno da cu dobiti zelenu kartu? wingreen Druga koverta 61 28.06.2009 22:05

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 18:28.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.