ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #151  
Staro 01.11.2012, 11:18
Mirko86 Mirko86 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.03.2011
Poruke: 105
Nepromenjeno

Zar je moguce da jos uvek neko veruje u selekciju na osnovu nekog kriterijuma na ovom forumu?Razumem jednog clana ovog foruma koji je igra vec godinama pa nema srece, pa mora nekog da krivi ali ne bi trebalo to da postane vecinsko misljenje jer vredja inteligenciju .Pa imate primer mladog Stevana na forumu, koji je vrlo mlad samo sa zavrsenom srednjom skolom bez ikakvih problema dobio vizu.
Pravila su jasna.Manite se "nece oni gledati, ja mislim" neproverenih saveta koji vode u diskvalifikaciju zbog laganja na prijavi, neko ce to zaista i poslusati.
  #152  
Staro 01.11.2012, 11:34
curlika's Avatar
curlika curlika je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.02.2012
US lokacija: Las Vegas, Houston, Chicago
YU lokacija: Sombor-Novi sad, Srbija
Poruke: 263
Pošalji Skype™ poruku korisniku curlika
Nepromenjeno

[QUOTE=Mirko86;33352]Zar je moguce da jos uvek neko veruje u selekciju na osnovu nekog kriterijuma na ovom forumu?Razumem jednog clana ovog foruma koji je igra vec godinama pa nema srece, pa mora nekog da krivi ali ne bi trebalo to da postane vecinsko misljenje jer vredja inteligenciju .Pa imate primer mladog Stevana na forumu, koji je vrlo mlad samo sa zavrsenom srednjom skolom bez ikakvih problema dobio vizu.
Pravila su jasna.Manite se "nece oni gledati, ja mislim" neproverenih saveta koji vode u diskvalifikaciju zbog laganja na prijavi, neko ce to zaista i poslusati.[/QUOTE]

Mirko, svako iole inteligentniji moze da se zapita sta Ameri rade 6 meseci dok ne objave rezultate u maju? Sede za bubnjem i duvaju loptice sa brojevima? Ma ajde! Znas koliki bi im onda bio broj neispravnih prijava i pogresnih ljudi??? Mislim...ogroman. Kad vec selektuju "samo" 50.000 ljudi vise nego sto ih primaju to je odnos 2:1. Mislis da bi u tom odnosu uspeli kad bi na "random" izvlacili ljude? Nema teorije druze. Vec ih selektuju po nekom svom kriterijumu i objave 100.000 selektovanih gde bude zastupljeno raznih obrazovanja i zanimanja. A ocigledno je da i od te selekcije izgleda otpadne toliko puno (izgleda jaaako puno), cim oni uvode dodatnu oktobarsku selekciju i u roku par meseci pocetka ove godine 2x smanjuju cenu viza. Po meni, ovo se zove "Lutrija", samo zato sto NE ZNAS I NE MOZES DA UTICES na to da li ces biti selektovan...a cim je nesto neizvesno i van kruga tvojih moci je VISA SILA ili popularno receno: LUTRIJA.
Ali dobro, mozemo se ovde prepucavati sa raznoraznim razmisljanjima a niko ne moze reci zavrsnu rec tj. istinu. Neka se bar zabavljamo, sta bi drugo radili do maja? :)
__________________
10.10.2012. Prijavljen 1. put sa suprugom i kcerkom za DV-14
  #153  
Staro 01.11.2012, 12:12
Mirko86 Mirko86 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.03.2011
Poruke: 105
Nepromenjeno

curlika,

e vidis, mi smo o tom cekanju od 6 meseci do rezultata razglabali veoma detaljno na forumu, i dosli do zakljucka da je potpuno opravdano cekenje.Ne bi bilo lose da pronadjes tu temu i procitas, mada tesko ces je naci jer je zakopana ispod ponavljajucih pitanja o trogodisnjem skolovanju :) Ukratko: da li si svestan koliko je potrebno vremena za rucno obradjivanje 100 000 aplikacija - validnih.Da bi dosli do tih 100 000 validnih ko zna koliko ce jos morati da obrade aplikacija koje ne ispunjavaju kriterijume a racunar ne moze da proveri, kao slika recimo.

Drugo, sto se tice kriterijuma.Ako zaista postoji "skriveni" kriterijum onda to sigurno nije obrazovanje.Da li ciljaju neki drugi kriterijum, nemam pojma, ja za sada ne verujem, jer nemam niti jedan jedini razlog, uverenje, niti nagovestaj da postoji.Svako ima svoje razloge da veruje u sta god zeli i to je opravdano, ali sam siguran da ce nestati brzinom svetlosti kada ne bude stojalo prvog maja "HAS NOT BEEN SELECTED" :D
  #154  
Staro 01.11.2012, 19:26
jovke jovke je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2011
Poruke: 334
Nepromenjeno

Za novije članove jedna informacija. Prije 9 godina kada sam se ja prvi put prijavio (te godine je i uvedena elektronska prijava umjesto papirne) nije postojala opcija o stepenu obrazovanja u prijavi. To je ubačeno kao opcija u prijavi prije možda 5 godina. Ostale opcije su bile kao i sada, osim obrazovanja, i ta opcija nije postojala. Ako su htjeli da gledaju na obrazovanje valjda bi odmah to ubacili u prijavi da im posluži kao sistem "probiranja" igrača. Ne ulazim u regularanost lutrije od tog razmišljanja sam pobjegao, samo da se zna da opcija obrazovanja nije postoja oduvijek. Možete nastaviti sa teorijama regularnosti izvlačenja. :woohoo:
  #155  
Staro 01.11.2012, 20:07
curlika's Avatar
curlika curlika je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.02.2012
US lokacija: Las Vegas, Houston, Chicago
YU lokacija: Sombor-Novi sad, Srbija
Poruke: 263
Pošalji Skype™ poruku korisniku curlika
Nepromenjeno

Ljudi, ja nisam nigde pisao da sam siguran da cu biti selektovan zato jer imam fakultet! Samo razmisljam da ako im nije bitno obrazovanje, zasto su uveli min. 12godisnje obrazovanje? Pa zato jer im nije svejedno da "uvoze" neobrazovane ljude iz sveta. Ja se svakako borim iz godine u godinu kako bi meni i mojoj porodici bilo bolje. I u usponu sam nekih 6 godina (od kako sam se ponovo ozenio i stvorio porodicu). Necu preterano biti razocaran ako me ne selektuju ali imacu to svoje misljenje bio selektovan ili ne. Samo budala moze verovati da oni bez ikakve selekcije "ubace u bubanj" 12-15 miliona prijavljenih i izvuku 100.000, sto kazem na "random". Koja je prava procedura niko ne zna i nece znati. Nek neko emigrira u Kentaki, upozna pola grada, nadje vezu...i svi cemo znati! :)
__________________
10.10.2012. Prijavljen 1. put sa suprugom i kcerkom za DV-14
  #156  
Staro 02.11.2012, 04:16
Nika Nika je offline
Član
 
Datum prijave: 02.11.2012
YU lokacija: Beograd
Poruke: 3
Nepromenjeno

Pozdrav za sve! Ja sam se uspešno registrovala 01.11.2012. Ovo mi je prvi put, nisam nesto euforična, ali nikad se ne zna. Inače sam rođena u BIH i na osnovu toga sam se prijavila, ali mi je srpsko državljanstvo i živim u SRB, pa ako neko iskusniji zna, predstavlja li to neki problem, ili država u kojoj trenutno živiš nije bitna? Hvala! Srećno nam svima bilo :)
  #157  
Staro 02.11.2012, 14:57
Mirko86 Mirko86 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.03.2011
Poruke: 105
Nepromenjeno

Dobro si se prijavila ako si stavila Bih.
-------------------------------------------
  #158  
Staro 02.11.2012, 19:10
dulobar's Avatar
dulobar dulobar je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.08.2012
US lokacija: Samo California i to neki grad u blizini Los Angelesa
YU lokacija: Vinkovci, Hrvatska
Poruke: 60
Nepromenjeno

Ne znam jel tko vidio no provjeravajući da vidim jel site za prijavu radi vidio sam da piše ovo:

[B]DV-2014 entrants should keep their confirmation number until at least June 30, 2014. Additional entries may be selected in October 2013.[/B]

Prijašnjih godina tako nije bilo no evo krenulo je ove godine pa izgleda nastavlja se i slijedeće da biraju naknadno ljude nakon 1. Maja.
Zanimljivo, samo je fora kolko će biti i dal će ikoga izvući (ove godine 2 sa foruma, a i općenito ne vjerujem da je puno izvučeno) jer malo ljudi odustane i budu ispunjene kvote za Europu.
  #159  
Staro 02.11.2012, 19:40
jovke jovke je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2011
Poruke: 334
Nepromenjeno

Znači treba čovjek svaki dan tokom godinu dana da provjerava svoj Confirmation number jer će eto možda baš taj dan da ga ubace na spisak dobitnika koji se već ionako 1. Maja popuni pa od dodatnog ubacivanja skoro da nema ništa. Mislim stavrno po njima ne treba ništa drugo da radimo u životu samo da svaki dan budemo posvećeni lutriji i provjeravanju da li smo izvučeni.
  #160  
Staro 02.11.2012, 21:54
dekac12 dekac12 je offline
Član
 
Datum prijave: 01.11.2012
Poruke: 17
Nepromenjeno

Eeeee i mi se upravo prijavismo po prvi put :), jos samo da nas izvuku
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 18:47.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.