ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #131  
Staro 30.10.2010, 11:38
sunnyL's Avatar
sunnyL sunnyL je offline
Drug član
 
Datum prijave: 22.10.2009
Poruke: 36
Nepromenjeno

Znaci, ako sam upisala master studije, polozila nekoliko ispita, ali ne sve tj.nisam ga jos zavrsila, kao nivo obrazovanja traba da upisem "some graduate level courses"??
__________________
Tuesday, Ocober 27, 2009
  #132  
Staro 31.10.2010, 20:42
Barbosa Barbosa je offline
Drug član
 
Datum prijave: 20.10.2010
US lokacija: Samo negde gde nije mnogo hladno :)
Poruke: 31
Nepromenjeno

[QUOTE=Dajana_84;19054]High School degree podrazumijeva redovno 12-godišnje školovanje, tako da se 3-godišnja ne priznaje. Jedino ako ima radnog iskustva, pa da pokuša preko toga?[/QUOTE]Ona je zavrsila 3 godine srednju skolu pravnobirotehnicku i ima 2 god i 7 meseci staza jel to dovoljno?
Sta treba da cekiram prilikom odabira skole i kako to ide sa stazom?
  #133  
Staro 31.10.2010, 21:45
Barbosa Barbosa je offline
Drug član
 
Datum prijave: 20.10.2010
US lokacija: Samo negde gde nije mnogo hladno :)
Poruke: 31
Nepromenjeno

Zna li neko sta da cekiram u ovoj gore situaciji i da to prodje
  #134  
Staro 01.11.2010, 00:33
Neverhood's Avatar
Neverhood Neverhood je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.10.2009
US lokacija: San Diego
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 152
Nepromenjeno

[QUOTE=Barbosa;19404]Zna li neko sta da cekiram u ovoj gore situaciji i da to prodje[/QUOTE]

Ako umete da dokazete da 2 godine radi u struci zahtevanu od strane americke vlade onda nema problema. U uputsvu za prijavu pise gde i kako mozete proveriti. Samo pozurite...
  #135  
Staro 02.02.2011, 15:03
Boris85 Boris85 je offline
Član
 
Datum prijave: 02.02.2011
US lokacija: We'll cross that bridge when we get there :)
YU lokacija: Zrenjanin/Beograd
Poruke: 5
Nepromenjeno

Ovo mi je prvi post, a Forum pratim već neko vreme i mislim da je jako koristan jer pruža sve potrebne informacije oko prilično komplikovane i zamorne procedure dobijanja GC.

Proveo sam pola godine radeći u SAD preko jedne studentske organizacije i vratio sam se novembra prošle godine. Generalno, Amerikom sam oduševljen, a povučen ovim iskustvom sam rešio da realizujem planove o odlasku ''preko bare'' koje imam već nekoliko godina. Nisam se prijavio za DV 2012 jer hoću da pozavršavam neke stvari koje imam ovde, ali planiram da se prijavim oktobra ove godine. Ali, imam jednu nedoumicu. Završio sam trogodišnju školu posle koje sam vanredno dao četvrti stepen. Po informacijama sa foruma, vanredno završena srednja škola vas diskvalifikuje pošto po USA obrazovnom sistemu srednje obrazovanje mora biti završeno redovno. Međutim, ja sam posle 4. stepena normalno upisao (i završio) molekularnu biologiju i fiziologiju na Biološkom fakultetu u BG, tako da imam fakultetsku diplomu. Interesuje me hoće li mi, iako imam završen fakultet, praviti problem zbog vanredno položenog 4. razreda srednje škole.

Eto, toliko. :grin: Hvala svima unapred.
  #136  
Staro 02.02.2011, 15:22
botexag's Avatar
botexag botexag je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.12.2010
Poruke: 187
Nepromenjeno

@boris85

ti u aplikaciji navodis najvisi zavrseni stepen skolovanja
a to fakultet, niko te u tom slucaju i ne pita za srednju skolu
tako da po meni neces imati problema
  #137  
Staro 02.02.2011, 16:31
AntaresNS's Avatar
AntaresNS AntaresNS je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.07.2010
US lokacija: Somewhere in CA
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 67
Nepromenjeno

*Boris85*

Neces SIGURNO imati nikakvih problema jer je u American Corner-u receno da nema veze da li si zavrsio srednju skolu redovno ili vandredno ako si u medjuvremenu upisao i zavrsio fakultet, tada ti se gleda (normalno) samo ta diploma...
__________________
2013. is my lucky year
  #138  
Staro 02.02.2011, 17:51
Boris85 Boris85 je offline
Član
 
Datum prijave: 02.02.2011
US lokacija: We'll cross that bridge when we get there :)
YU lokacija: Zrenjanin/Beograd
Poruke: 5
Nepromenjeno

Hvala na brzim odgovorima. :)

Žana je napisala kako se vanredno završena škola ne važi jer se na to gleda kao na GED (General Educational Development), a ne kao na redovno stečeno obrazovanje. Međutim, ja sam pretpostavljao da je to samo u slučaju ako takvu školu prijavljuješ kao Highest Level of Education, a ja imam završen fakultet. E, sad, tek ostaje da se vidi šta ću od njega, pošto sam ja upisao studije 2005. godine po starom programu (4 godine), a 2008. nakaradno i navrat-nanos uvedoše Bolonju, po kojoj studije traju 3+2 godine (osnovne+master). Mi koji smo upisali po starom smo dobili zvanje ''diplomirani'', što se izjednačava sa masterom, ali, kako se ispostavilo, samo u Srbiji jer ja sa tom diplomom ovde mogu odmah da upišem doktorske studije, dok bih u inostranstvu morao prvo ići na master, odnosno tamo smo izjednačeni sa ''bachelor'' diplomom.
  #139  
Staro 02.02.2011, 20:33
AntaresNS's Avatar
AntaresNS AntaresNS je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.07.2010
US lokacija: Somewhere in CA
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 67
Nepromenjeno

Borise, u USA osnovne (bachelor) studije traju 4 godine kao i kod nas po starom programu a MSc godinu dana. Sto se samog izjednacavanja tice i oko toga sta ce ti priznati, to ces vec videti kad uradis evaluation (npr. [url]www.wes.org[/url]) tako da ne trebas da se brines oko toga sto ti studije nisu trajale 3 godine :;D:
__________________
2013. is my lucky year
  #140  
Staro 02.02.2011, 21:15
Boris85 Boris85 je offline
Član
 
Datum prijave: 02.02.2011
US lokacija: We'll cross that bridge when we get there :)
YU lokacija: Zrenjanin/Beograd
Poruke: 5
Nepromenjeno

E, veruj mi da se ja oko fakulteta uopšte ne cimam, samo hoću da kažem kako je kod nas haos što se toga tiče, ljudima nije jasno na čemu su, svako malo se nešto menja, a nadležni se prave ludi!
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:31.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.