ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 08.09.2010, 07:29
bibi2002 bibi2002 je offline
Član
 
Datum prijave: 08.09.2010
Poruke: 5
Nepromenjeno GC vs TURISTIČKA

pročešljala sam skoro ceo forum i nigde nisam naišla na odgovor koji meni treba:
ukoliko se prijavm za GC preko zelene lutrije, da li će to biti problem za dobijanja turističke vize?
da bi me bolje razumeli evo o čemu je reč:
ja bih da se prijavim za DV 2012, ali bih možda sledeće godine išla turistički (stvarno turistički, sigurno bih se vratila za nekih mesec dana u Srbiju), da li bi mi bio problem za dobijanje turističke vize 2011. ukoliko s prijavim na DV za 2012.? Moram da naglasim da imam sve regularne papire za turističku vizu, i da bih je sigurno i dobila , sem ako nije problem prijava za DV 2012.
malo sam čudno objasnila , ali valjda ste me razumeli
unapred hvala.
Reply With Quote
  #2  
Staro 08.09.2010, 08:21
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

Ne vidim nikakvu vezu izmedju trazenja turisticke vize i postojece prijave na zelenu lutriju. Jedina moguca veza bi bila ukoliko se prijavis kao deo familije, dakle vise vas, i osvojite vizu, udare vam je u pasos u ambasadi a ti nisi nosilac i hoces da ides sama. U to slucaju te ne bi pustili u US bez nosioca vize - dobitnika. U svakom drugom slucaju si kao sav obican "smrtni" svet.
__________________
Score
Reply With Quote
  #3  
Staro 08.09.2010, 09:04
bibi2002 bibi2002 je offline
Član
 
Datum prijave: 08.09.2010
Poruke: 5
Nepromenjeno

pa ne znam da li bi bio problem...iskreno mislim da ne bi trebalo.
mada, mom prijatelju su odbili turističku vizu . jer je njegova majka predala za useljeničku, pa zato i pitam da znam šta mi je činiti. ne znam kako oni i šta proveravaju.
inače ne bih predavala nikakvu porodičnu, sama bih išla u oba slučaja i sama bila nosioc vize.
a imam i još jedno pitanje:
u slučaju da se udam za nosioca GC (tamo je par meseci i ima zelenu kartu, a nema državljanstvo) da li bih i ja dobila GC? ili treba da čekamo da dobije državljanstvo?
Reply With Quote
  #4  
Staro 08.09.2010, 09:31
Neverhood's Avatar
Neverhood Neverhood je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.10.2009
US lokacija: San Diego
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 152
Nepromenjeno

Ja se ne bih hvalio da sam prijavljen na DV lottery...

Sad treba da ti kazem da je tema obradjena mnogo puta, ali... da vencatese nakon prve koverte i prikupis malo dokaznog materijala da ste i pre bili zajedno i da nije vencanje samo zbog GC-a , i ne bi trebalo da bude frke.
Ali ipak proveri po prethodnim postovima ko je kako odigrao.

Sad tek vidim da vec ima zelenu kartu, mislim da je u tom slucaju corak... Nista bez drzavljanstava koliko se secam...

Last edited by Neverhood; 08.09.2010 at 09:37.
Reply With Quote
  #5  
Staro 08.09.2010, 09:57
bibi2002 bibi2002 je offline
Član
 
Datum prijave: 08.09.2010
Poruke: 5
Nepromenjeno

ovo drugo pitanje je bilo postavljeno nevezano za koverte i DV lottery.... tako da izgleda da moramo da čekamo državljanstvo...
a nisam ni mislila da im s tamo hvalim kako sam sa prijavila na DV lottery.... samo me je malo strah da oni to nekako imaju u svojoj evidenciji (pa da me odbiju ako tražim turistički) .... ipak je to Amerika... ili ja možda gledam puno filmova zato mi nemojte zametiti :-)
Reply With Quote
  #6  
Staro 08.09.2010, 10:22
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik bibi2002 Prikaz poruke
ovo drugo pitanje je bilo postavljeno nevezano za koverte i DV lottery.... tako da izgleda da moramo da čekamo državljanstvo...
a nisam ni mislila da im s tamo hvalim kako sam sa prijavila na DV lottery.... samo me je malo strah da oni to nekako imaju u svojoj evidenciji (pa da me odbiju ako tražim turistički) .... ipak je to Amerika... ili ja možda gledam puno filmova zato mi nemojte zametiti :-)
Slusaj, ako se ti prijavis za DV a pre nego sto te izvuku niko nema pojma da si se ti prijavila, tvoja elektronska prijava cuci u nekom kompjuteru i ceka da bude izvucena i to ne moze da predstavlja problem. Ti si samo potencijalni potencijalni (namerno dvaput) dobitnik dok te ne izvuku. Dakle to nije problem 100%. Ako si izvucena kao selectee, i poslala si formulare, onda si vec u nekom sistemu, ali logicno gledano, ne postoji razlog zasto ti ne bi mogla da putujes u USA, posebno ako si sama na listi. Evo moja supruga sad putuje u USA (ja sam selectee) nedelju dana pred interview, mada njoj ne treba turisticka viza kao madjarskom drzavljaninu, ali je sigurno imaju u sistemu i ja ne verujem da ce to da bude problem, stavise potvrdili su mi to u ambasadi. Ako hoces da ides na sigurno pitaj ih i ti, uvek su ljubazni, a ja ih smaram bar jednom nedeljno odkad sam dobio prvo pismo...
__________________
Score
Reply With Quote
  #7  
Staro 08.09.2010, 10:44
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

Joj ljudi dokle te teorije zavere?

Jel mi imamo prvao da se prijavimo za GC? Imamo. Jel piše negde da to utiče ne aneku drugu vizu? Ne piše.

Niko nikada nije odbijen za neku vizu zbog apliciranja na GC, ako je odbijen to nije bio razlog!

Stalno se pravi fama oko amerikanaca, da ako se prijavim na GC onda oni znaju da ja hoću da živim tamo pa me neće pustiti na turističku i to mi je rekla kazala moja prijeteljica pa njen brat, njega su odbili tako.

Evo ja sam vam primer koji se godinama prijavljuje za GC i u tom periodu sam bio u USA dva puta, jednom na J1 vizi a drugi put na turističkoj i ama baš niko mi nije rekao ej ti si se prijavio na GC, oćeš da ostaneš tamo ilegelno. Pa nismo svi barabe :=)

A da budem i konkretniji, moja žena je dobila GC za ovu godinu i mi ćemo opet ići pre cele te priče još jednom u USA i vratiti se ovde pre prozivanja našeg broja.

Nadam se da sam razjasnio te priče, odbijen sam zbog GC. I normalno da oni tamo znaju sve, tj. ne sve nego te osnovne informacije, ali to nije razlog da te odbiju, razlozi su uvek ne dokazivanje povezanosti sa zemljom.
Reply With Quote
  #8  
Staro 08.09.2010, 10:54
Neverhood's Avatar
Neverhood Neverhood je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.10.2009
US lokacija: San Diego
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 152
Nepromenjeno

Posle Good Spirit-ovog posta moj post je postao besmislen, te ga obrisah

Last edited by Neverhood; 08.09.2010 at 11:00.
Reply With Quote
  #9  
Staro 08.09.2010, 13:33
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

Ja samo da se izvinim na malo oštrijem tonu, nije bilo upućeno @bibi2002 niti bilo kome sa foruma, jednostavno često sa mojim prijateljima/poznanicima vodim ovu priču i osetim se kao u borbi sa vetrenjačama. Nekako ta teorija za GC vs turistička večito opstaje, uprkos svemu : )

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Neverhood Prikaz poruke
Posle Good Spirit-ovog posta moj post je postao besmislen, te ga obrisah
Slobodno napiši šta si hteo Nije mi bila namera da ljudi prstanu da pišu
Reply With Quote
  #10  
Staro 08.09.2010, 14:46
Neverhood's Avatar
Neverhood Neverhood je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.10.2009
US lokacija: San Diego
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 152
Nepromenjeno

Ma nema frke... Svojim prakticnim primerom si pocistio sve moguce teorije pa sam odustao od istih...
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 23:10.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.