ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » USCIS Immigrant Fee » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #161  
Staro 20.05.2016, 18:58
Kuguar's Avatar
Kuguar Kuguar je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.10.2014
YU lokacija: Beograd
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik markoni Prikaz poruke
Imam visa Electron karticu Komercijalne banke, na nju primam platu u dinarima. Imam devizni racun (ne i karticu) isto Komercijalne banke sa evrina na njemu. Par prijatelja mi je reklo da za internet placanje mogu izvaditi tzv internet karticu (kojom se placa tako sto se upise broj kartice, datum do kog vazi kartica i trocifreni zastitni broj), pa sam planirao da za ovaj vikend podnesem zahtev za tu internet karticu da bih njom izvrsio ovu uplatu... medjutim sada cujem da tu karticu neki sajtovi prihvataju a neki ne.
Čućeš iskustva ostalih koji su plaćali, ja na žalost nisam plćao tu taksu. On što hoću da ti kažem, pošto sam i sam klijent pomenute banke. Te internet kartice su virtuelne, i samim tim, neki sajtovi ih podržavaju neki ne. Ja za plaćanje preko neta, koristim maestro karticu komercijalne banke. Vezana ti je za dinarski tsčun, i obračunava ti se po srednjem kursu NBS za taj dan (bolja varijanta).
Sa virtuelnih ili internet kartica, transakcije se vrše u evrima, u kojoj god valuti da plaćaš, i gubi se nekad i na višestrukoj konverziji....
Maestro kartica ti je zaštićena, i sredstva su osigurana, što je meni jako bilo bitno kada sam je uzimao (imao sam utisak da su te internet kartice sigurnije).

Nadam se da sam pomogao, a sta god nije jasno, tu sam preko PP.
__________________
DV2015 - has not been selected x2
DV2016 - has not been selected x2
DV2017 - has not been selected x2
DV2018 - has not been selected x2
DV2019 - has not been selected x2
DV2020 - has not been selected x2
Reply With Quote
  #162  
Staro 20.05.2016, 19:08
B&V B&V je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.05.2015
US lokacija: New York :)
YU lokacija: Bgd
Poruke: 55
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik cirapfc Prikaz poruke
Samo da javim, uspesno sam platio USCIS fee koristeci visa virtuon debitnu karticu raiffeisen banke, kartica je vezana za EUR, skinuli su mi 147.14 eur.
Citat:
Prvobitno poslao korisnik markoni Prikaz poruke
Imam visa Electron karticu Komercijalne banke, na nju primam platu u dinarima.

Imam devizni racun (ne i karticu) isto Komercijalne banke sa evrina na njemu.

Par prijatelja mi je reklo da za internet placanje mogu izvaditi tzv internet karticu (kojom se placa tako sto se upise broj kartice, datum do kog vazi kartica i trocifreni zastitni broj), pa sam planirao da za ovaj vikend podnesem zahtev za tu internet karticu da bih njom izvrsio ovu uplatu... medjutim sada cujem da tu karticu neki sajtovi prihvataju a neki ne. A da je sajt USCIS-a jedan od onih sto ne prihvataju... pa da samim tim ovom karticom nije moguce izvrsiti ovu uplatu...

Zanima me kojom vrstom kartice ste vi, vecina ucesnika "Zelene lutrije" uspeli da uplatite USCIS fee iz Srbije u neko skorije vreme (ako internet karticom nije moguce)?

Ako bih pitao coveka koji zivi u Americi da to uplati za mene, kojom karticom bi on to mogao najlakse da ucini na sajtu USCIS-a, tj. kojom karticom stanovnici Amerike to mogu uplatiti-placaju bez problema?

cirapfc vec dao odgvor par postova gore a i kuguar u medjuvremenu...
Reply With Quote
  #163  
Staro 20.05.2016, 23:44
ana009 ana009 je offline
Član
 
Datum prijave: 06.10.2015
YU lokacija: Srbija
Poruke: 20
Nepromenjeno

Mozes platiti bilo kojom platnom karticom, kreditnom ili debitnom koja je vezana za tvoj racun bilo devizni, bilo dinarski. Kartica koja ima pozadi 3 cifre ti je za internet placanje.
Reply With Quote
  #164  
Staro 28.05.2016, 23:34
markoni markoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.10.2014
Poruke: 148
Nepromenjeno Uplaceno 165$

Da li postoji nacin da se nakon sto je uplacen "USCIS Immigrant fee" (165$) to negde nekako proveri na nekom linku ili bilo kako?

Da li treba jos nesto da se uradi, pre nego sto se uputi za Ameriku, pored toga sto treba uplatiti ovih 165$ ? (koji su za mene sada uplaceni) ?
Reply With Quote
  #165  
Staro 28.05.2016, 23:59
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

Treba ti tracking number ali mislim da to niko ovde nnije uspeo da dobije, znaci sletis, das na aerdoromu adreesu gde da ti stigne greencard i to je to
Reply With Quote
  #166  
Staro 29.05.2016, 13:21
markoni markoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.10.2014
Poruke: 148
Nepromenjeno

Ako se to moze proveriti na https://egov.uscis.gov/casestatus/landing.do onda mi se cini da se taj broj tacno naziva "Receipt Number" (ima 13 karaktera, prva tri bi bila slova, a ostalih 10 cifre).

Ako niko od svih dobitnika GC ovde nije uspeo da dobije taj broj, znaci da niko od nas nije ni mogao da proveri svoj status na ovom linku... pa pretpostavljam da ovo ne treba da brine ni mene

Znaci u principu, nista vise nismo duzni da uradimo pre sletanja u SAD (nakon sto imamo vizu u pasosu i uplacenih 165$ USCIS Immigrant Fee), da bi tamo bez smetnji ili nekih novih zahteva dobili svoje zelene karte?

Posle koliko vremena nakon ulaska u drzavu se dobije Zelena karta na navedenu adresu?

To pitam jer razmatram da se vratim za Srbiju nakon mesec ili dva provedenih tamo... pa ako ne bih dobio GC (dok sam tamo) da li bi je oni ipak napravili i poslali na adresu koju sam naveo, iako ja ne bih bio tamo fizicki prisutan...

Da li bi osoba sa te adrese mogla da preuzme moju zelenu kartu bez mog prisustva tamo, pa da mi je prosledi u tom slucaju postom ili licno prilikom dolaska u Srbiju... (ili postar moze samo licno meni da preda moju zelenu kartu tamo)

Last edited by markoni; 29.05.2016 at 13:30.
Reply With Quote
  #167  
Staro 29.05.2016, 15:22
Mrs.Ryan's Avatar
Mrs.Ryan Mrs.Ryan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2015
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 110
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik markoni Prikaz poruke
Da li postoji nacin da se nakon sto je uplacen "USCIS Immigrant fee" (165$) to negde nekako proveri na nekom linku ili bilo kako?

Da li treba jos nesto da se uradi, pre nego sto se uputi za Ameriku, pored toga sto treba uplatiti ovih 165$ ? (koji su za mene sada uplaceni) ?
Muz je poneo odstampanu "potvrdu" koja je stigla na mail posle placanja.
Zvao je office kako bi dobio tracking number ali su mu rekli da mu je status approved. Sad ceka da mu stigne GC.
__________________
DV-2016 Prvi put, dve prijave
05.05.2015. "Session time out"
07.05.2015. SELECTED!
CN 2016EU00001xxx
11.07.2015. Poslat DS-260
10.10.2015. Ponovo poslat DS-260
06.01.2016. Intervju
18.04.2016. Vize odobrene
Reply With Quote
  #168  
Staro 29.05.2016, 18:57
Tomislav1970 Tomislav1970 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Bg
Poruke: 283
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik markoni Prikaz poruke
Ako se to moze proveriti na https://egov.uscis.gov/casestatus/landing.do onda mi se cini da se taj broj tacno naziva "Receipt Number" (ima 13 karaktera, prva tri bi bila slova, a ostalih 10 cifre).

Ako niko od svih dobitnika GC ovde nije uspeo da dobije taj broj, znaci da niko od nas nije ni mogao da proveri svoj status na ovom linku... pa pretpostavljam da ovo ne treba da brine ni mene

Znaci u principu, nista vise nismo duzni da uradimo pre sletanja u SAD (nakon sto imamo vizu u pasosu i uplacenih 165$ USCIS Immigrant Fee), da bi tamo bez smetnji ili nekih novih zahteva dobili svoje zelene karte?

Posle koliko vremena nakon ulaska u drzavu se dobije Zelena karta na navedenu adresu?

To pitam jer razmatram da se vratim za Srbiju nakon mesec ili dva provedenih tamo... pa ako ne bih dobio GC (dok sam tamo) da li bi je oni ipak napravili i poslali na adresu koju sam naveo, iako ja ne bih bio tamo fizicki prisutan...

Da li bi osoba sa te adrese mogla da preuzme moju zelenu kartu bez mog prisustva tamo, pa da mi je prosledi u tom slucaju postom ili licno prilikom dolaska u Srbiju... (ili postar moze samo licno meni da preda moju zelenu kartu tamo)
Kao sto je vec vise puta napisano: Postar isporucuje kovertu u postansko sanduce na adresi koja je navedena na koverti (ne predaje kovertu licno, u ruke)

Ako je postansko sanduce u zgradi sa vise stanova trebalo bi da na postanskom sanducetu bude napisano i ime koje je na koverti.
Reply With Quote
  #169  
Staro 04.07.2016, 01:11
Mablica Mablica je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.05.2013
Poruke: 30
Nepromenjeno

Cim se plati dobija se potvrda u kojoj stoji tracking number i odmah moze da se proveri status na uscis-u
Attached Images
File Type: jpg image.jpg (85,1 KB, 43 views)
Reply With Quote
  #170  
Staro 08.07.2016, 19:53
MilosWorldwide MilosWorldwide je offline
Član
 
Datum prijave: 07.05.2015
US lokacija: Seattle, WA
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 27
Nepromenjeno

"Receipt Number" se dobije nakon uplate, treba ga sacuvati jer mislim da ga je naknadno nemoguce dobiti.
Tracking number za USPS se moze videti nakon provere na https://egov.uscis.gov/casestatus/landing.do i to tek kada posalju karticu. Do tada bi trebala samo da stoji poruka da je uplata primljena.
Inace, ne stize nikakvo obavestenje na email da je kartica poslata.
Reply With Quote
Odgovori

Tags
lifecycle, uscis


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 14:21.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.