ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Interviews DV2016 - Concise Version » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Zatvorena tema
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 09.10.2015, 08:24
sfsgagi sfsgagi je offline
Član
 
Datum prijave: 06.05.2015
YU lokacija: Srbija
Poruke: 14
Nepromenjeno Interviews DV2016 - Concise Version

Evo i nas, juče u 8:30 nam je bio zakazan intervju. Vreme nas baš i nije poslužilo dok smo čekali ispred ambasade da nas prozovu (padala je kiša a nema zaklona za one koji čekaju da budu prozvani ispred ambasade). Nakon prozivke se čeka ispred ulaza i tu je pokriveno. Po ulasku ide standardna sigurnosna procedura: detektor metala i ostavljamo sve el uređaje, mob telefone, ključeve, slušalice, usb, ... Zatim odlazimo kroz dvorište do sale sa šalterima.

Svi su jako ljubazni i uslužni. Na aparatu za preuzimanje broja ima 2 dugmeta za useljenicku vizu - za prezimena A-M i drugo za M-Z. Preuzeli smo naš broj za čekanje i seli da čekamo da nas prozovu. Sve ukupno se prođe kroz pet šaltera. Na prvom se predaju sva potrebna dokumenta, pa se vratiš i čekaš da te prozovu za druge. Drugi šalter se ostavljaju otisci prstiju, treći se plaća i na četvrtom se razgovara sa konzulom. Konzul je bila jako prijatna osoba i kroz pitanja nas je provela lagano bez neke napete situacije. Sačekali smo još jedan poziv na šalteru gde nas je službenik još jednom pitao da li smo sve dobro razumeli i da će nam pasoši stići DHL - om (za to daju papir da se registrujes online na adresi usvisa-info.com i tamo se zahteva povraćaj dokumenata - trenutno javlja neki problem sa našim case brojem pa smo poslali pismo na osnovu informacije o tom problemu koju smo dobili prilikom pokušaja da popunimo formu za povraćaj usvisa-info.com sajtu).


Dokumentaciju koju smo nosili nismo prevodili a sve što smo imali je:

Koverta sa lekarskog pregleda za celu porodicu i po dve fotografije za svakog posebno,

Za nosioca:
1. Izvod iz matične knjige rođenih – zadržana je kopija
2. Izvodi iz MUPa i Suda – zadržani originali
3. Papir o odsluženom vojnom roku – zadržan original
4. Svedočanstva iz srednje škole – zadržane su kopije
5. Diploma fakulteta – kopija je zadržana

Za suprugu i dete
1. Izvodi iz matične knjige rođenih – zadržane kopije
2. Potvrda iz MUPa i suda za suprugu – zadržani originali
3. Izvod iz matične knjige venćanih – zadržan originali

Nosili smo sa nama i svedočanstva supruge i diplomu ali nam to nisu tražili, takođe nisu uzeli ni snimak pluća i one dodatne kartone vakcinacija koje smo dobili na lekarskom.

Za ljude sa decom ima mali kutak za dečicu da igračkama jer cela procedura traje više sati pa se deca malo unervoze.
  #2  
Staro 13.10.2015, 12:47
Mikimini Mikimini je offline
Član
 
Datum prijave: 05.10.2015
Poruke: 13
Nepromenjeno Intervju :)

Evo i ja da se javim sa utiscima.. Kao sto je rekao prethodni clan(ne baratam bas najbolje sa imenima) ovaj intervju zaista jeste samo formalnost. U 8:30 smo jedan momak i ja bili ispred ambasade za diverziti vizu, nesto su danas pobrkali loncice pa smo malo cekali, unutra je on bio prvi iako sam ja usla pre njega i zavrsio je do nekih 11, 11 i nesto, iako nije trazio da zavrsi sto pre, dok sam ja nakon cekanja od sat vremena, otisla na prvi salter, sa sluzbenikom koji me je pitao da li sam ranije igrala lutriju, ja se nasalila sa njim u vezi svog jako malog broja slucaja, uzeo mi je dokumenta, ja ga zamolila da ukoliko mogu, sto pre da zavrsim jer radim od 14h, rekao da ce videti ako bude moguce, da zavrsim, negde oko 12 mi je sve bilo gotovo, placanje vize sam odmah posle ragovora sa sluzbenikom zavrsila i onda jos 2 sata cekala da me prozovu kod konzula, ona me je pitala da li sam ranije isla u usa, kod koga idem i da li imam neki dokaz za komunikaciju sa osobom kod koje idem, a za koju sam ja navela drugaricu iz ny, sto sam rekla da nemam, ni mail ni poruke, samo pozive u telefonu, sto je njoj bilo cudno, ali mi je nakon gledanja original diplome sa fakulteta cestitala na dobija ju diverziti vize.. Eto tako, ja odoh sad na posao. Za brata koji je ilegalno tamo me apsolutno nista nisu pitali

Pozdrav svima!
  #3  
Staro 16.10.2015, 15:34
ejpril88 ejpril88 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 27.05.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 191
Nepromenjeno

Pozdrav svima, redovno pratim ovaj forum i pronašla sam mnoge korisne informacije, pa reko' da se odužim Moj muž (tadašnji dečko) je izvučen u maju kao single, dobio je datum intervjua krajem avgusta, venčali smo se u septembru i bili na intervjuu juče. Sve je prošlo u najboljem redu i odobrene su nam vize, sledeće nedelje podižemo vizirane pasoše.
Htedoh da napišem par reči utehe za one koji su se, kao mi, venčali nakon zakazanog intervjua, a zabrinuti su da li će sve proći kako treba.
Pored standardne procedure u ambasadi, koju su drugi članovi već opisali, nas je konzul pitao još samo jedno pitanje, a to je da muž kaže moj datum rođenja i ja njegov. To je sve. Nije bilo nikakvog razdvajanja i individualnog ispitivanja, odmah je rekao da je sve u redu i to je bilo to. Prethodno je službenik (Srbin) na brzinu pogledao dvadesetak zajedničkih slika iz različitih perioda (zajedno smo već šest godina a živimo zajedno dve i po) i slike sa svadbe. Ponela sam čak i svoj stari pasoš (ako zatreba da pokažem da smo zajedno putovali) i izvode iz banke (sa dokazima da sam ja njemu prebacivala novac i on meni), ali to nije ni pogledao.
Tako da, novopečeni bračni parovi, nemate razloga za brigu, a ni vi ostali, jer intervju je čista formalnost. Srećno svima!
  #4  
Staro 19.10.2015, 14:29
katarina lucic katarina lucic je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.06.2015
Poruke: 37
Nepromenjeno

Evo da i ja podnesem izveštaj koji mnogo znači svima vama koje intervju tek očekuje. Naravno noćas nisam oka sklopila od nervoze i jutros sam ujedala ali verujtemi uopšte nije bilo potrebe za svim tim.
Stigli smo ispred ambasade oko 8 i 10, bilo jedno 10 ljudi ispred nas koji su čekali za vize ( naravno ovo je Srbija i čekali smo sa troje dece svoj red nikome nije pali napamet da nas pusti iako je padala kiša), posle kontrole obezbedjenja gde smo ostavili telefone i ključeve otišli smo u drugu zgradu. Tamo nas je dočekala jedna veoma fina devojka koja nas je pitala za koju vrstu vize smo došli i sprovela nas u deo za nas gde sva sreća ima igračaka za decu pa je njima bilo zabavno. Posle jedno 45 minuta prozvali su nas broj i ja sam ušla u sobu 10 sa svim papirima dok sr suprug ostao sa drcom ( jer u suštini oni dolaze iz formalnosti najbitniji je nosilac). Tražio mi je prvo pasoše i rekao da pripremim ostale papire.pola papira mi je vratio.sve ono iz milicije,suda, za muža iz vojnog odseka samo je pogledao i vrati.
Za mene je trrbali:
Potvrda od dv 260
Izvod iz mk rodjenih i iz mk venčanih,
Diploma i svedocanstva
Radna knjižica
Pasoš
Slike
Adresa gde se šalju papiri
Naravno izvodi svi kopirani pošto originale vraćaju

Za supruga i decu:
Potvrda o popunjenom dv 260
Izvodi iz mk rodjenih
Pasoš i slike.
Ja sam za supruga isto spremila diplome i radnu knjižicu ali je to odmah vratio.

Posle toga mi je rekao da sačekam da će me prozvati na drugi šalter da platim vize. Nakon plaćanja opet čekanje i na sledećem šalteru davanje otisaka(ja i suprug), tada mi je službenik rekao da će nas ubrzo zvati konzularka. Posle jedno pet minuta došao je i taj trenuta. Konzularka je veoma fina žena. Položili smo zakletvu ( ja u ime dece) i dali otiske opet. Razgovarala je samnom, pitala me o obrazovanju, kakav nam je plan za tamo, da li nekog imamo tamo. Razgovor je trajao možda 5 minuta nakon crga nam je rekla da nam je plan odličan i da nam čestita jer su nam vize odobrene. Takodje nam je rekla da sačekamo da nas prozove drugi slizbenik.da nam vrati višak papita( tj originale) i da nam objasni ostatak procedure. Posle dva minuta ja sam opet ušla u sobu deset gde mi je službenik vratio papire i rekao da će me za par dana zvati da dodjemo da preuzmemo pasoše.
U suštini to je to, ništa strašno, prava formalnost, bez preteranih pitanja,maltretiranja i ostali. Zavraili smo do pola 12 što je super bilo zbog dece, tako da svi koji dolaze sa decom ne brinite njima je bilo zabavno.
__________________
__________________________
26.10.2014 - prva prijava
16.05.2015- izvučeni 2016EU00006XXX
26.05.2015- poslat DV-260
27.08.2015- zakazan intervju
15.10.2015-lekarski
19.10.2015-vize odobrene
07.12.2015- poletanje za Austin TX
  #5  
Staro 21.10.2015, 17:42
cirapfc cirapfc je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.01.2011
Poruke: 55
Nepromenjeno

Nismo se ucutali
Intervju je uspesno obavljen, ne bih nista dodavao sto se tice toga, covek tek kad ode tamo vidi da je to samo formalnost i ne treba se cimati.
Jedino po cemu se moj slucaj razlikuje od drugih jeste da nisam poneo izvod iz MUP-a (nisu mi ga jos izdali), ali mi je konzulka (koja je inace veoma prijatna zena) ljubazno rekla da ispunjavam sve uslove za vizu, cestitala mi zbog toga i rekla mi da naknadno dostavim taj izvod (dali su mi broj telefona na koji da se javim) i dokaz o kontaktu sa drugarom koji se nalazi u USA (sto mi isto nije problem), tako da cu cim dobijem papir iz MUP-a otici tamo po vizu!
bio je tamo i mariomario, ali on ce vec napisati svoje utiske, bar je tako rekao!

Od papira sam nosio diplomu i svedocanstva srednje skole, izvod iz maticne knjige rodjenih i drzavljanstvo, izvod iz suda, 2 slike i papire od lutrije.
Zadrzali su mi kopije svih papira osim drzavljanstva, to su mi vratili i kopiju i original. I 330 USD za taksu, naravno.

Ne treba se cimati oko intervjua, u ambasadi su stvarno svi prijatni i maksimalno korektni.

Javim se ovde kad zavrsim kompletnu papirologiju, i cestitam svima koji su dobili i koji ce tek dobiti GC!

Mariomario i ja smo prozvani posebno ispred ambasade u 8.30, i sve smo zavrsili oko 12h.
  #6  
Staro 21.10.2015, 20:42
mariomariomario mariomariomario je offline
Član
 
Datum prijave: 25.05.2015
Poruke: 8
Nepromenjeno

Ljudi evo da se i ja javim sa svojim iskustvom sa intervjua.

Kao sto je cirapfc rekao cista formalnost.

Pripremite sva dokumenta i pustite da vas sluzbenici vode kroz proces, svi su jako fini.

Sto se dokumentacije tice najbolje je pratiti oficijalni sajt za koji dobijete link u entrystatus checku. Tamo imate sekciju prepare for intervju i sve lepo pise.

Ja sam to pratio i pripremio sve sto su trazili. Nakon sto mi je konzularka cestitala i pozelea srecu u zivotu u americi rekla mi je da sacekam jer ce mi opet prozvati sluzbenik da mi da dalja uputstva i da mi vrati dokumentaciju. Ja sam obavio razgovor sa konzularkom na engleskom sve ostalo je bilo na srpskom ali su ljudi mahom i sa konzularkom pricali na srpskom. pri povracaju dokumenta sve su mi vratili osim pasosa, lekarskog koverte i fotokoije diplome cetvrtog razreda srednje. Bukvalno sve ostalo. Potvrda o kontaktu, mejl koji mi je brat poslao da me prima da budem kod njega nisu ni pogledali. sluzbenik pri povracaju svih ovih dokumenta je rekao ostalo nam ne treba javicemo se za par radnih dana kada vam se izradi viza da dodjete po pasos i tada cemo vam dati dalje instrukcije.

Toliko od mene za sada.

Ps nadjite nekog sa kim cete moci da se smejete i razgovarate jer sve ovo traje pa u drustvu i smehu sve nekako brze prodje. (cirapfc i mladozenja)
  #7  
Staro 22.10.2015, 14:37
miga miga je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.05.2015
US lokacija: LA,California
YU lokacija: Skopje, MKD
Poruke: 55
Nepromenjeno

Eve go i moeto iskustvo od denesnoto intervju.
Se tecese kako sto veke e mnogu pati opisano, gi imavme site dokumenti samo sto vo kaznenata evidencija kaj soprugot stoese uslovna kazna od 90ta godina, od pricini sto ne uspeavme da stigneme da gi izbrisat kaznite, a i sekako resivme deka nema sto da krieme toa bilo pred 25 godini. Megutoa konzulot ni rece deka ke treba da go izvadime od sud dokumentot- osudata i da go dostavime zaedno so pasosite, i deka formularot ds 260 ni e otklucen i ke treba i tamu da ja ufrlime kaznata. Ni go zapisa istoto na zolt list, pretpostavuvam toa e administrative processing.
Odma uspeavme denes da go izvadime dokumentot, i sega ke treba da napravime promena vo formularot. Pa ke vidime sto ke bide ishodot.
Ne znam dali koga ke napravime izmena vo ds 260 i pak go ispratime, ke treba da cekame za odgovor i da ni zakazat ili taa promena ide direktno vo nasata ambasada i nema da ima nekoe cekanje? Zatoa sto i konzulot rece da dojde samo soprugot so dokumentot i pasosite ( iako jas sum nositel), ne spomna zakazuvanje i slicno. Od sto se potresov nemozev ni da svatam tocno sto ni kaza.
Se nadevam deka se ke se zavrsi kako sto treba zatoa sto kaznata e za smesna rabota, ama najverojatno za vreme na YU toa taka se sankcioniralo.
Pozdrav
  #8  
Staro 22.10.2015, 20:42
MilosWorldwide MilosWorldwide je offline
Član
 
Datum prijave: 07.05.2015
US lokacija: Seattle, WA
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 27
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Tikica Prikaz poruke
Čestitam od srca cirapfc i mariomariomario

Takođe se radujem sa svima vama koji ste dobili datume

I na kraju, srećno sutra MilosWorldwide i miga!!!
Evo da i ja prenesem svoje utiske :-) Supruga i ja smo imali zakazan intervju jutros u 08:30, završili smo sa svim šalterima u 11:50.

Vizu nažalost još uvek nismo dobili. Konzularka nam je čestitala i poželela sreću u Americi, ali je rekla da nam vizu ne mogu izdati dok im ne dostavimo još neke dokumente.

Naime, i supruga i ja smo rođeni u bivšim SFRJ republikama, ali rodne listove godinama vadimo u Srbiji. Sa tim rodnim listovima nisu bili zadovoljni i tražili su originale iz država gde smo rođeni. Kada im to budemo poslali (besplatno DHL-om, dali nam uputstvo), izdaće nam vize.

Niko nas nije pitao da li imamo dokaz o komunikaciji sa osobom kod koje ćemo prvobitno boraviti.

Zanimljivo je što su se i prvi službenik sa kojim smo pričali i konzularka najviše raspitivali o našem venčanju. Službenik nas je pitao da li sa sobom imamo nekih slika sa venčanja, da li je na venčanju bilo puno ljudi itd...
Konzularka je takođe počela sa sličnim pitanjima, kad smo se upoznali, kad smo se venčali, ali kad je shvatila da smo se venčali pre nego što smo saznali da smo izvučeni, odustala je od daljih pitanja.
  #9  
Staro 23.10.2015, 13:43
jovana-dj jovana-dj je offline
Član
 
Datum prijave: 20.06.2015
Poruke: 12
Pošalji Skype™ poruku korisniku jovana-dj
Nepromenjeno

Evo konacno da I ja nadjem vremena I napisem svoja iskustva!
Intervju smo imali 6. oktobra.Nesto pre 8:30,bili smo isred ambasade.Sacekali smo par minuta dok nisu krenuli da nas prozivaju.Ljudima koji su aplicirali za turisticku vizu je receno da stanu sa leve strane ulaza,a nama koji smo za useljenicku sa desne I krenuli da nas uvode jednog po jednog.
Nakon sto smo prosli bezbedonosnu kontrolu uputili su nas ka zgradi ambasade. Dobili smo brojeve I sacekali svoj red nekih 15-ak min dok nas nisu prozvali.
Sluzbenik nam je prvo pogledao pasose a zatim zatrazio I dokumenta,pregledao ih,konstatovao da je sve u redu,dajemo otiske ,...nakon ceka nam je rekao da ponovo sacekamo....opet prozivaju nas broj,prilazimo drugom salteru placamo vize I to je bilo to. Na razgovor sa konzulom su nam rekli da dodjemo u pola 2.
S obzirom da smo se mi vencali 19. septembra, a aplikaciju (radi dodavanja supruga) otkljucali 2. oktobra ocekivali smo da ce nas mozda malo vise proveravati,...medjutim nismo bili u pravu.
Oko pola 2 smo bili vec u ambasadi,...opet ista procedura. Dobijamo broj,sedamo I cekamo.
Nakon nesto vise od pola sata dolazimo na red. Intervjuisala nas je Amanda Tajson. Odmah nam je dala da procitamo zakletvu I pocela da gleda nase papire. Prvo je pogledala diplomu moje srednje skole I pitala me da li sam jos nesto zavrsila I zatrazila mi da pogleda original fakultetske diplome. Zatim slede pitanja cime cu da se bavim u USA I da li nameravam da radim u struci,prvo meni, a zatim I suprugu.Gde nameravamo da idemo I kod koga. Na red je dosao I nas vencani list Naravno prvo je konstatovala da smo se skoro vencali I pitala nas je sledece: Koliko dugo smo zajedno,gde smo se upoznali, gde smo se vencali,gde smo pravili rucak,koliko ljudi je bilo,da li nameravamo da pravimo vecu proslavu,...sve smo tacno odgovorili I ponudili joj da pogleda slike sa vencanja sto je odmah prihvatila. Onda smo joj dali jos 2 albuma( u jednom su bile fotografije sa letovanja, a u drugom sa razlicitih putovanja) ponudili smo joj jos jedan album ali izgleda da joj je bilo dosta I rece nam da nema potrebe , da su nam vize odobrene I da idemo kod kolege da nam kaze kada mozemo da podignemo pasose.
Eto toliko od mene,..nadam se da ce nekom znaciti moje iskustvo iz ambasade!
P.S. Sluzbenik nas je pitao da li zelimo da podignemo pasose u ambasadi ili preko DHL-a. Nama je bilo lakse da dodjemo do ambasade,tako da smo 8. 10 otisli jos jednom,uzeli vizirane pasose I to je to.
  #10  
Staro 03.11.2015, 15:44
prvoc prvoc je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.05.2015
Poruke: 39
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik grabovac84 Prikaz poruke
Tebe cekam juce ceo dan
Znam da ste imali isto kao ja problem sa srednjim imenom zato mi je bilo bitno da vidim kako ste prosli....ocigledno nisu pravili problem zbog toga sto mi veoma drago....pisite iskustvo cim ustanete...
Hvala svima na cestitkama i pridruzujem se cestitkama za nenala mada mislim da smo se sreli u ambasadi ako su to oni bili u Sarajevu tako da ovim putem im jos jednom cestitamo !

Grabovac84 jos jednom hvala za sve, takodje i johniewalkeru koji nam je bas mnogo pomogao, hvala, i sto se tice srednjeg imena sluzbenica na prvom salteru odmah je shvatila sta je problem i bitno je samo da se u aplikaciji napise ime iz pasosa, samo je upitala da li je to nadimak i naravno ja sam rekao da jeste to je moj srecni nadimak tako da samo treba objasniti i nista ne treba da brines, tako je bilo sto se nas tice, a ne vjerujem da ce biti problema kod tebe.

E sad sa procedurom oko intervjua. Dosli smo pred ambasadu prije 2 sacekali smo njihovu pauzu do 2 i onda su poceli da primaju za vize, ispred nas je bilo dvoje za zelenu kartu i jos jedan bracni par sa dvoje djece koji su mislim bili za spajanje porodice, i posle nas je bilo jos troje ali mislim da nisu za zelenu kartu. Ulazilo se jedno po jedno, prije toga uzmu pasose. U prvoj manjoj zgradi standardna procedura sve se vadi iz dzepova u kutiju svi dokumenti i odjeca jakne kaputi, i to ide kroz skener, a onda nas je drugi policajac ocitao sa onom dugackom palicom, zatim ono sto je bilo u dzepu sam ponio sa sobom a cd mi nisu dali da nosim rekli su da ce oni tamo ako budu trazili da ce im oni poslati, takodje moraju telefoni da se ugase i ostave u prvoj manjoj zgradi, samo fascikle sa dokumentima se nose, supruga je ostavila torbu u toj zgradi a ponijeli smo kapute.

Zatim se ulazi u cekaonicu i tu smo cekali oko pola sata dok su ispred nas zavrsili. Sve se obavlja na salterima tipa ovih savremenih banaka gdje ste vi ovamo oni tamo i gledamo se kroz debelo staklo i citav intervju je tako obavljen. Kada je dosao red na nas preko razglasa su prozvali nase prezime i onda smo pristupili provjeri dokumenata.

Bilo je nekih razlika u odnosu na ostale informacije ali nista strasno, ja kao nosilac dao sam pasos kao i supruga i 2 slike,a zatim potvrdu za popunjen formular jos jednu potvrdu i za suprugu posto smo se vjencali posle intervjua. Pitala me za srednje ime to sam maloprije objasnio. Zatim je trazila moju diplomu sa prevodom i kopiju, tu sam malo zastao posto mislio sam da ne treba ali kada je vidjela univerzitetsku diplomu rekla je da moze.

Ja bih preporucio ko ide u Sarajevo da nosi prevod diplome sa sobom i ovjerenu kopiju jer je ova sluzbenica rekla da to jedino traze da se prevede.

Ljekarsko je vec bilo poslato njima iz eurofarm klinike.

Nije mi trazila za srednju skolu nista.

Zatim sam dao vjencani list original, kasnije je supruga dala kopiju posto smo jedan ponijeli original.

Meni je sve originale uzela sto se tice dokumenata kao i za suprugu, i to me je malo zbunilo posto na forumu su pisali da uzimaju kopije ali ni to nije problem samo ponesite.

Posto sam rodjen u Srbiji a zivim i radim u BiH sve sam duplo vadio, ali je uzela samo rodni list iz Srbije, a za sud i policiju iz obje drzave, uvjerenje o drzavljanstvu mi nije trazila.

I uvjerenje o sluzenju vojske i to ponesite jer traze, ja sam donio za BiH tj. za Republiku Srpsku da nisam sluzio, nije mi trazila iz Srbije.

Za suprugu, nije trazila svjedocanstva za srednju skolu samo

pasos,
2 slike
ljekarsko koje je vec bilo poslato njima
vjencani list kopija
rodni list iz Crne Gore
uvjerenje iz policije i suda iz Crne Gore i iz BiH posto je imala kraci period boravka prijavljen u BiH ili mozda zbog zavrsene srednje skole i studiranja u BiH, ne bih znao reci uglavnom uzela je i za CG i za BiH za nju.

U tom predavanju papira sluzbenica je bila jako ljubazna i cak smo se malo i nasalili o njenom porijeklu uglavnom opustena atmosfera, kao sto su i govorili prije na forumu da je sve ovo formalnost i stvarno jeste.

Ovaj prvi korak je trajao mozda oko 20 minuta i bio je na salteru broj 2 ima ukupno 6 saltera. Ova sluzbenica nas je zatim poslala da sacekamo da nas prozovu na salter broj 1, sacekali smo mozda 5 minuta, platili 2 puta po 330 dolara i dobili priznanicu.

Zatim smo sacekali mozda jos 10 ak minuta kada nas je prozvala konzul na 3 salter, jedna veoma ljubazna plava zena od oko 40ak godina. Posto znam engleski ja sam sa njom pricao i pomalo prevodio za suprugu, ona je samo prosla dokumente jos jednom, dali smo zakletvu sa podignutom desnom rukom, dali otiske za 4 prsta zajedno bez palca samo po jednu ruku, dok je na prvom salteru zaboravio sam reci trebalo za obje ruke po 4 prsta ali sve zajedno, a na kraju palcevi zajedno, jednostavno je.

Malo smo jos pricali ona se smjesila svo vrijeme i vrlo ljubazna je bila, nije nas nista pitala ni za adresu gdje idemo, samo ona prva sluzbenica je pitala da li to ta adresa na koju idemo, nije nas pitala sta planiramo tamo raditi, nista od toga, samo je kroz 10ak minuta rekla da su nam vize odobrene i da dodjemo u petak izmedju 2 i 5 sati. Mi onako presrecni zahvalili se i puni utisaka pozitivnih posli da slavimo.

Eto toliko od nas nadam se da smo bar malo pomogli, i jos jednom ne brinite samo pripremite dokumenta i osmijeh i smirenost i sve ce biti ok. Veliki pozdrav za sve forumase !
Zatvorena tema

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Interviews DV 2016 Tikica Intervju (interview) - Ambasada 1112 24.10.2016 22:01
DV2016 Selected Winners - DV2016 Izvuceni Dobitnici cirapfc Prijava na Lutriju 238 13.05.2016 15:52
DV2016 Statistika - sa FB stranice amabasade SAD u Beogradu snowflake Prijava na Lutriju 53 02.05.2016 19:48
Okupljanje "zelenih" dobitnika DV2016 u Bgd-u B&V Vaša strana 39 24.10.2015 17:49

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:03.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.