ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Ne-imigrantske vize

Ne-imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za turističke, poslovne, medicinske i ostale ne-imigrantske vize

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #331  
Staro 15.03.2016, 14:16
shanzy shanzy je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.07.2011
YU lokacija: Srbija
Poruke: 170
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik milicaaa Prikaz poruke
Svakakvih prica se naslusas... pa postanes skeptican..
Uglavnom sam cula da vracaju ljude koji prvi put ostanu duze nego sto su rekli da ce se biti...
ma ti ne moras da brines, ides prvi put, nisi jos nista pogazila sto si rekla u ambasadi.
Reply With Quote
  #332  
Staro 15.03.2016, 18:02
Markonato Markonato je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.04.2015
Poruke: 88
Nepromenjeno

Mene zanima,kada dobijes turisticku na 10 godina i tamo napises idem tu i tu i recimo ostajem 20 dana i onda kad sletis u USA i carinik te pita koliko ostajes i gde, ti isto kazes 20 dana tu i tu i onda ti lupi pecat da mozes da ostanes do 6 meseci u USA i ti onda umesto 20 dana ostanes 3 meseca i izadjes iz zemlje sve ok.

E sad hoces opet da ides za USA i recimo sledece godine opet sletis u USA i opet te pitaju gde ides koliko ostajes,ima li konkretnih slucajeva,da nekome nisu dali da udje zato sto nije ostao prvi put 20 dana kao sto je rekao,ili je usao bez problema?

Konkretno ako je neko ostao duze i ponovo ulazio neka isprica iskustvo
Pozdrav
Reply With Quote
  #333  
Staro 16.03.2016, 10:24
ana009 ana009 je offline
Član
 
Datum prijave: 06.10.2015
YU lokacija: Srbija
Poruke: 20
Nepromenjeno

Ja mogu samo da kazem da je pre oko 5 godina moja sestra (udata i ima dvoje dece) dobila prvi put turisticku vizu na 10 godina multi, ima drugaricu u Cikagu koja je dosla na aerodrom da je saceka. Kada je moja sestra stigla, zena koja radi u imigracionom na aerodromu sa ex-yu prostora (da ne imenujem drzavu) nije zelela da je pusti. Razlog je bio povratna karta na 6 meseci. Rekla je kako ne moze da udje, jer je dosla da radi i svasta nesto. Cak je i njena drugarica isla na razgovor sa tom zenom i ubedjivala je, nisam sigurna na koji nacin je kontaktirala sa njom, ali imigraciona sluzbenica je rekla da sve sto moze je da se obrati konzulatu, koji radi tek u ponedeljak, a to je bio petak popodne. Tako da se moja sestra spakovala, to jest policajci su je spakovali kao najveceg kriminalca u filmovima, lisice na ruke, jedan ispred jedan iza nje, ubacili u maricu sa resetkama i vratili do aviona za Srbiju.
Eto to je jedan u ko zna koliko slucajeva koji se desi, nije cesta situacija i nema razloga da se plasite, ali eto moze da se desi.
Reply With Quote
  #334  
Staro 16.03.2016, 15:07
almel5 almel5 je offline
Član
 
Datum prijave: 03.05.2015
YU lokacija: BiH
Poruke: 8
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ana009 Prikaz poruke
Ja mogu samo da kazem da je pre oko 5 godina moja sestra (udata i ima dvoje dece) dobila prvi put turisticku vizu na 10 godina multi, ima drugaricu u Cikagu koja je dosla na aerodrom da je saceka. Kada je moja sestra stigla, zena koja radi u imigracionom na aerodromu sa ex-yu prostora (da ne imenujem drzavu) nije zelela da je pusti. Razlog je bio povratna karta na 6 meseci. Rekla je kako ne moze da udje, jer je dosla da radi i svasta nesto. Cak je i njena drugarica isla na razgovor sa tom zenom i ubedjivala je, nisam sigurna na koji nacin je kontaktirala sa njom, ali imigraciona sluzbenica je rekla da sve sto moze je da se obrati konzulatu, koji radi tek u ponedeljak, a to je bio petak popodne. Tako da se moja sestra spakovala, to jest policajci su je spakovali kao najveceg kriminalca u filmovima, lisice na ruke, jedan ispred jedan iza nje, ubacili u maricu sa resetkama i vratili do aviona za Srbiju.
Eto to je jedan u ko zna koliko slucajeva koji se desi, nije cesta situacija i nema razloga da se plasite, ali eto moze da se desi.
To je zaista lose iskustvo i zao mi je da se tako nesto desilo Vasoj sestri. Vjerovatno je najveci problem povratna karta od 6 mjeseci. Po nekoj logici, sta ce raditi neko 6 mjeseci turisticki u USA, a mladji je od 55-60 godina, dakle sposoban za rad. Ako odete i u EU turisticki mozete biti maksimalno 3 mjeseca, a sto se tice Americkog standarda kod njih je otprilike maksimalno mjesec OK, jer godisnji u USA su inace po 3-4 sedmice, tako da im nije normalno da neko ide na 6 mjeseci na odmor.
P.S. kada sam procitao ovaj svoj komentar imam osjecaj kao da sam licno imigrantski policajac pa branim svoj postupak ali zaista ne branim, nego samo sam napisao kako to otprilike izgleda iz nekog drugog ugla. Iz naseg ugla neke stvari izgledaju OK, ali treba to pokusati pogledati i iz drugog. Sto se tice ulaska u USA, od same ambasade pa do granicne sluzbe sve se gleda (licna iskustva).
Reply With Quote
  #335  
Staro 16.03.2016, 22:30
maybe17 maybe17 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.05.2015
Poruke: 71
Nepromenjeno

Ko će kome ako ne svoj svome, tako se to kaze kod nas.Msm da se naši ponašaju najgore od svih, pogotovu kad se domognu nekog polozaja...što će reći imigracioni sluzbenik to i jeste...uvazen i omrazen jer moze po svom nahodjenju da pokvari račun svakome.Napisano upućuje na to da se treba valjano spremiti pogotovu mladji ljudi jer su im god. donekle ograničavajući faktor, pa i kad se ide stvarno turistički.Uistinu, i ja bih se pitala šta neko radi 6mes.kao turista, gde je dokaz o parama i sl.pošto se smatra da je 100$ po danu minimum koji treba ispoštovati.Kako god,ako zelite da budete tamo toliki period o karti treba povesti računa jer za nju najpre pitaju...dakle povratna na kraći period a kasnije uz doplatu promeniti datum.
Reply With Quote
  #336  
Staro 31.03.2016, 21:27
maybe17 maybe17 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.05.2015
Poruke: 71
Nepromenjeno

Sad pročitala na drugom forumu da su čoveku poništili tur.na 10 dog a vec je bio, i vratio se uredno tako kaze.Pre toga su odbili i suprugu sa dvoje dece koja je isto trazila turističku.Zalili se i trazili objašnjenje, ali bez odgovora.Kad je supruga drugi put trazila i prilozila pasoš muzevljev kao dokaz da se uredno vratio(?)opet je odbiju+njemu ponište vizu
Reply With Quote
  #337  
Staro 09.05.2016, 13:02
DarkStar DarkStar je offline
Član
 
Datum prijave: 09.05.2016
Poruke: 3
Nepromenjeno

Pozdrav svima iz Hrvatske.
U VEZI B2 vize. Tamo kaze da uploadas sliku 5×5cm a na razgovor u ambasadu da dodatno poneses jednu sliku standardne velicine.
Kojih dimenzija treba biti ta slika?
Reply With Quote
  #338  
Staro 09.05.2016, 13:15
johnywalker johnywalker je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2014
Poruke: 388
Nepromenjeno

slika koju treba da poneses u ambasadu mora isto da bude velicine 5x5 cm.
Reply With Quote
  #339  
Staro 09.05.2016, 13:17
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik DarkStar Prikaz poruke
Pozdrav svima iz Hrvatske.
U VEZI B2 vize. Tamo kaze da uploadas sliku 5×5cm a na razgovor u ambasadu da dodatno poneses jednu sliku standardne velicine.
Kojih dimenzija treba biti ta slika?
I ta slika treba da je dimanzija 5x5cm. Odnosno, to treba da bude ista fotografija koju ste uploadovali. Evo uputstvo sa sajta americke ambasade u Zagrebu http://zagreb.usembassy.gov/hrvatski...tjev/foto.html
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #340  
Staro 09.05.2016, 14:07
Kuguar's Avatar
Kuguar Kuguar je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.10.2014
YU lokacija: Beograd
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik DarkStar Prikaz poruke
Pozdrav svima iz Hrvatske.
U VEZI B2 vize. Tamo kaze da uploadas sliku 5×5cm a na razgovor u ambasadu da dodatno poneses jednu sliku standardne velicine.
Kojih dimenzija treba biti ta slika?
Ta elektronska treba da je max 600x600px, i 240kb, ako se dobro sećam. Ova 5x5 ti je slika koju nosiš sa sobom u ambasadu!
__________________
DV2015 - has not been selected x2
DV2016 - has not been selected x2
DV2017 - has not been selected x2
DV2018 - has not been selected x2
DV2019 - has not been selected x2
DV2020 - has not been selected x2
Reply With Quote
Odgovori

Tags
problemi sa vizom, turisticka viza


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Hotelijersko-turistički tehničar(HITNO) Volf Vodič za emigrante 4 28.06.2014 02:11
Šta je potrebno da me prijatelj pozove u SAD na turističku? Good Spirit Vaša strana 18 28.10.2009 15:55

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 04:24.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.