ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » San Diego, California » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #161  
Staro 16.05.2019, 17:33
Jocovics's Avatar
Jocovics Jocovics je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2018
US lokacija: Somewhere over the rainbow
YU lokacija: Pancevo, RS
Poruke: 123
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Futbalista Prikaz poruke

Plus prosecna cena stana 2 bedrooms to je trosoban u Srbiji je oko 2000$

https://www.rentcafe.com/average-ren.../ca/san-diego/
Izvini, mislim da si pogresio. Bar za Chicago. Prosecna cena 2 bedroom app. u Chicagu, u mnogim krajevima gde su Public s. ocenjene od 7 pa na vise, krece se 1200-1300$
__________________
DV2005-DV2018 - Not Selected
DV2019 - Selected
CASE N-2019EU21xxx
DS260-15.9.2018.
INTERVJU-24.5.2019.
VIZA U PASOSU-30.5.2019.
AVION-16.7.2019.
Reply With Quote
  #162  
Staro 16.05.2019, 17:44
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Jocovics Prikaz poruke
Izvini, mislim da si pogresio. Bar za Chicago. Prosecna cena 2 bedroom app. u Chicagu, u mnogim krajevima gde su Public s. ocenjene od 7 pa na vise, krece se 1200-1300$
Ne ovo je za San Diego cena, Chicago opet zavisi od krajeva, ja sam prve godine na Lakeview koji je od centra udaljen 6min kolima placao 1330 1bdr s tim sto je stan bio krš, a opet skola ocena 8.

Naperville koji ima najbolje dkole u Ilinoisu pkacam 2bdr 1600 ali je stan top ali je od centra pola sata voznje.

Chicago opet mislim da ima mnogo vise sanee za posao nego SD
Reply With Quote
  #163  
Staro 16.05.2019, 18:36
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Jelena1984 Prikaz poruke
Hvala uran
Mozda se mi ipak usudimo da odemo tamo iako nam prijatelji preporucuju da to ne radimo
posto smo vec utvrdili da muz kao nosilac moze da udje pre vas, a vi posle i posto znamo da ce te od izdavanja vize imati oko 5 meseci da se pojavite u USA da kazem neko moje misljenje zasto ne treba da idete zajedno...

na temi o SSN citao sam kako su ljudi imali problema i kasnio im SSN i jos nisu mogli da pocnu da rade samo na osnovu GC vec je poslodavac insistirao na SSN.

Dakle to je vec jedna komplikacija. Drugo, posao. Muz krene da radi i pojave se komplikacije, ne zadovolji, firma propadne ili pak upadne u neko ludo drustvo koje menja staff kao carape. Ili recimo dodje u SD, a iskrsne mu ponuda za super posao u Phoenixu. Kako svi da odete tamo ? Ili mu obecaju dodji ceka te posao on se pojavi ono nista. Veruj mi u Americi nikoga ne boli uvo ni za koga.

Trece, nije to bas tako vi dodjete i nadjete stan i voila. Ko ce vam iznajmiti stan bez kreditne istorije i koji su uslovi ? Mozda ce traziti kreditnu istoriju, preporuku. Mozda nece, ali kakav ce to kvart biti ? Gde ce vam deca rasti. Nije Amerika Srbija gde su manje svi prosek. Ovde ima kvartova gde normalan covek ne bi ni krocio a kamoli ostavio zenu sa dvoje male dece. A ima i super kvartova i daycare ali to kosta, a vi nemate para.

Pusti lepo muza, nece ga pojesti u Americi, neka ode na miru sam da bude pokretan, da ne mora da misli gde ste vi da li dete ima proliv, temperaturu, sta je sa vama, da se malo stabilizuje na poslu uklopi, da ga zavoli sef, zivi mozda sa narodom da bi pristedeo $$$, da lako moze da promeni grad ako iskrsne bolje prilika, resi posao i stan i ti posle dodjes ko carica sa decom na gotovo.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #164  
Staro 16.05.2019, 19:50
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

Da ne zaboravimo zdravstvena osiguranja bar za decu ne daj boze a bez ssn i gc ne daju plus primanja na uvid.

Ja sam dosao u Chicago 3 meseca pre zene i cerke ali sam znao kod koga dolazim i sta cu da radim pa cak ni tad nije sve islo planski....

Ovde mnogo vece zverke preko noci ostaju na ulici i bez posla a kamoli novodosli iz Evrope
Reply With Quote
  #165  
Staro 16.05.2019, 20:03
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Futbalista Prikaz poruke
Da ne zaboravimo zdravstvena osiguranja bar za decu ne daj boze a bez ssn i gc ne daju plus primanja na uvid.

Ja sam dosao u Chicago 3 meseca pre zene i cerke ali sam znao kod koga dolazim i sta cu da radim pa cak ni tad nije sve islo planski....

Ovde mnogo vece zverke preko noci ostaju na ulici i bez posla a kamoli novodosli iz Evrope
zdravstveno nisam hteo ni da spominjem da ipak ne zamracim puno
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #166  
Staro 17.05.2019, 01:05
Jorda Jorda je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.08.2017
US lokacija: San Diego, California
YU lokacija: Pozega
Poruke: 128
Nepromenjeno

Ja radim na dva mesta kao server. Imam 9 smena nedeljno, mogu da uzmem jos ako hocu ali napravio sam sebi raspored da mi je to taman da ne izgorim a da zaradim fino.
Sad 9 smena, to nije puno sati, mozda 50-55 nedeljno, ali nije ni lako pricati sa ljudima i trcati tamo-ovamo, isrcipi bas.

Elem, procitajte moje postove unazad, imao sam dosta pomoci, sve sam sredio pre nego sto sam dosao. Naravno ako vama bude trebala pomoc ja sam tu.
Ako hocete dacu vam moj broj pa me zovite na Viber. A mozemo se i videti u Srb jer dolazim sledece nedelje.
Svako dobro.
Reply With Quote
  #167  
Staro 17.05.2019, 01:42
Migelos Migelos je offline
Član
 
Datum prijave: 25.02.2019
Poruke: 7
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Jorda Prikaz poruke
Ja radim na dva mesta kao server. Imam 9 smena nedeljno, mogu da uzmem jos ako hocu ali napravio sam sebi raspored da mi je to taman da ne izgorim a da zaradim fino.
Sad 9 smena, to nije puno sati, mozda 50-55 nedeljno, ali nije ni lako pricati sa ljudima i trcati tamo-ovamo, isrcipi bas.

Elem, procitajte moje postove unazad, imao sam dosta pomoci, sve sam sredio pre nego sto sam dosao. Naravno ako vama bude trebala pomoc ja sam tu.
Ako hocete dacu vam moj broj pa me zovite na Viber. A mozemo se i videti u Srb jer dolazim sledece nedelje.
Svako dobro.
Ja dolazim u LA za dva mjeseca i radio bih kao bartender za pocetak. Kakva su ti tu iskustva sa poslom, na sta bi mi savjetovao da obratim paznju i je li ti se cini da je tu bolja ili ajde laksa zarada nego kao server. Radio sam kao server u par elitnih restorana u Americi kad sam bio ma W&T i zaista sam super zaradjivao, ali sad ne vjerujem da cu sam moci da upadnem u takva mjesta
Reply With Quote
  #168  
Staro 17.05.2019, 11:06
Mirko47 Mirko47 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: We'll see
YU lokacija: Beograd
Poruke: 30
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Jorda Prikaz poruke
Ja radim na dva mesta kao server. Imam 9 smena nedeljno, mogu da uzmem jos ako hocu ali napravio sam sebi raspored da mi je to taman da ne izgorim a da zaradim fino.
Sad 9 smena, to nije puno sati, mozda 50-55 nedeljno, ali nije ni lako pricati sa ljudima i trcati tamo-ovamo, isrcipi bas.

Elem, procitajte moje postove unazad, imao sam dosta pomoci, sve sam sredio pre nego sto sam dosao. Naravno ako vama bude trebala pomoc ja sam tu.
Ako hocete dacu vam moj broj pa me zovite na Viber. A mozemo se i videti u Srb jer dolazim sledece nedelje.
Svako dobro.
Jordo, hvala najlepše na ponudi. Pošalji mi broj na koji mogu da te uznemiravam
Reply With Quote
  #169  
Staro 17.05.2019, 17:47
Jorda Jorda je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.08.2017
US lokacija: San Diego, California
YU lokacija: Pozega
Poruke: 128
Nepromenjeno

Migelos, sta da ti kazem kad vec sve znas
Dobro je sto imas iskustvo u USA inace niko nece da ti da da tek tako budes server. Ja sam bio busser prvih 7 meseci dok nisam ovo nasao srecom. Iako sam 10 godina bio konobar u Srb i imao sve zive preporuke, a posao u malom prstu.

Mirko, sad ti saljem privatnu poruku.
Reply With Quote
  #170  
Staro 17.05.2019, 18:44
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Jorda Prikaz poruke
Migelos, sta da ti kazem kad vec sve znas
Dobro je sto imas iskustvo u USA inace niko nece da ti da da tek tako budes server. Ja sam bio busser prvih 7 meseci dok nisam ovo nasao srecom. Iako sam 10 godina bio konobar u Srb i imao sve zive preporuke, a posao u malom prstu.

Mirko, sad ti saljem privatnu poruku.
Jel imas zenu decu ili si solo? Kolko sta placas?
Koliko sati radis?
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Los Angeles, California asmiki Lokacije u USA 191 15.05.2019 19:38
San Francisco, California bibi Lokacije u USA 134 19.01.2019 09:14
San Jose, California (Bay Area) poshtica Lokacije u USA 28 23.06.2017 16:10
Beverly Hills, California Mitkoni Lokacije u USA 0 20.12.2014 13:43
Santa Barbara, California elefteros Lokacije u USA 0 15.12.2014 07:39

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 11:59.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.