ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » Dv-2019 » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #501  
Staro 12.05.2018, 17:55
ales.arundo's Avatar
ales.arundo ales.arundo je offline
Član
 
Datum prijave: 14.01.2012
US lokacija: LA/CHI/LV
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 13
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik svetlana33 Prikaz poruke
Jednom sam pročitala negde na forumu poruku člana zabrinutog da se isuviše često dešava da su izvučeni ljudi koji svakako imaju bar neku vezu sa USA, bilo da imaju nekoga od porodice tamo, bilo da su već putovali ranije preko turističke vize ili preko nekog programa. Koliko se mogu setiti mislim da sam pročitala i suprotno, ali samo na način da netko zna nekoga tko je dobio vizu, a da prethodno nema baš nikakvu vezu sa Amerikom. Ovim putem molim forumaše ako bi mogli da nam olakšaju da ne tražimo po podforumima ili profilima,i da nam sami iz prve ruke ovde demantuju navedeni stav da su izvučeni u velikom delu boravili ranije u USA ili imaju porodičnu vezu s njom. Nažalost i slučaj vašeg brata iz tih razloga, ne ide nam ovde u korist. Uverena sam da je slučajnost. Hvala svim forumašima/dobitnicima GC na odgovoru.
Evo ja ću demantovati svojim primerom.
Imam mamu tamo, ali u trenutku kad je mogla da aplicira za mene sam imala više od 21 godine, plus sam sad udata, tako da ću za to čekati realno još 10 godina, a aplicirala je pre 5 god.
Takođe, muž je bio 4x u USA preko W&T programa, a ja 2x.
... i šest puta do sad bez uspeha igrali.

Ako neko misli da obrazovanje ima veze - oboje imamo fakultetske diplome.

Tako da - ništa od teorija zavera, mislim da je random kao što i oglašavaju da jeste.

@Jane
'ladno nisam videla taj podforum. Ne dolazim često ovde, verovatno je noviji podforum u pitanju. Hvala
Reply With Quote
  #502  
Staro 12.05.2018, 18:32
svetlana33 svetlana33 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.10.2016
US lokacija: ???
Poruke: 150
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ales.arundo Prikaz poruke
Evo ja ću demantovati svojim primerom.
Imam mamu tamo, ali u trenutku kad je mogla da aplicira za mene sam imala više od 21 godine, plus sam sad udata, tako da ću za to čekati realno još 10 godina, a aplicirala je pre 5 god.
Takođe, muž je bio 4x u USA preko W&T programa, a ja 2x.
... i šest puta do sad bez uspeha igrali.

Ako neko misli da obrazovanje ima veze - oboje imamo fakultetske diplome.

Tako da - ništa od teorija zavera, mislim da je random kao što i oglašavaju da jeste.

@Jane
'ladno nisam videla taj podforum. Ne dolazim često ovde, verovatno je noviji podforum u pitanju. Hvala
Ja se izvinjavam, mislim da se nismo dobro razumele, naime ne misli se da se nameštava lutrija kao takva, tj to što je vi niste zasad dobili ili čak da nikada niti ne dobijete ne može da se uzme kao ozbiljan demanti. Ne znam da li me razumete? Ja sam zamolila one članove da demantuju svojim primerom koji su doista vizu i ishodili bez bilo kakvog kontakta sa američkim tlom u bilo kojem smislu. Hvala ti svejedno na odgovoru.

Last edited by svetlana33; 12.05.2018 at 18:42.
Reply With Quote
  #503  
Staro 12.05.2018, 19:16
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik svetlana33 Prikaz poruke
Ja sam zamolila one članove da demantuju svojim primerom koji su doista vizu i ishodili bez bilo kakvog kontakta sa američkim tlom u bilo kojem smislu. Hvala ti svejedno na odgovoru.
Mogu ja. Ni ja ni supruga nismo nikad bili u USA, niti smo pokusavali. Nemamo nikog bliskog tamo. Nemamo fakultetske diplome. Nismo ni u cvetu mladosti. Izvuceni u drugom pokusaju.
Reply With Quote
  #504  
Staro 12.05.2018, 19:17
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Post

Citat:
Prvobitno poslao korisnik svetlana33 Prikaz poruke
Ja se izvinjavam, mislim da se nismo dobro razumele, naime ne misli se da se nameštava lutrija kao takva, tj to što je vi niste zasad dobili ili čak da nikada niti ne dobijete ne može da se uzme kao ozbiljan demanti. Ne znam da li me razumete? Ja sam zamolila one članove da demantuju svojim primerom koji su doista vizu i ishodili bez bilo kakvog kontakta sa američkim tlom u bilo kojem smislu. Hvala ti svejedno na odgovoru.
Ja cu da vas demantujem argumentima. Da li ne inicijalnoj prijavi izvlace Imena I Prezimena? Ne nego Conformacioni Broj koji ste dobili prilikom prijave na lutriju. Da li se u prijavi na lutriju navodi ime osobe kod koje cete biti u Usa? Ne to se popunjava Iskljucivo na DS obrazcu,Nakon sto vas izvuku. Da li prilikom popunjavanja Prijave na lutriju postoji pitanje ima lmate li nekoga u Usa? Ne,I to se popunjava na DS 260 Obrazcu. (Neka me neko iskusniji ispravi ako gresim,ne mogu da se setim sad bas). Da li je potreban fakultet,Nije ja imam samo Gimnaziju zavrsenu 8+4 Skolovanje koje je ekvivalentno Usa zakonima. Da li sam Ikada bila u Americi,Nisam Nikada bila u Americi. Da li imam nekoga u Americi,Imam ali I to se Iskljcivo popunjava na obrazcu DS 260,Ne na Prijavi za Lutriju. Vas sve sa Konfirmacionim Brojevima izvlace Kompjuterskim programom Random tj Nasumicno I Iskljucivo izvlace konfirmacione brojeve koje ste dobili ( koje ste sacuvali prilikom popunjavanja) Tako da ‘sve teorije zavere’ koje ste naveli padaju u Vodu. Jedina stvar koja vam je potrebna je Sreca I Nista vise.

https://travel.state.gov/content/tra...pplicants.html


http://workpermit.com/immigration/us...erview-process

https://www.uscis.gov/greencard/diversity-visa
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.

Last edited by Makica@; 12.05.2018 at 19:24.
Reply With Quote
  #505  
Staro 12.05.2018, 19:30
LxAxKxI LxAxKxI je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.05.2017
US lokacija: Northport, FL
Poruke: 36
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Makica@ Prikaz poruke
....... Jedina stvar koja vam je potrebna je Sreca I Nista vise.
Bas tako, samo je pitanje koga sreca opali i da vam broj bude ispod 25.000

Ima ljudi koji su bili izvuceni ali nisu imali srece da upadnu u current listu, to je bas bedak...

Nikad covek ne moze biti sto posto siguran u nesto ali bih se slozio da je ovo bas lutrija. A ako im bas niste podobni iz nekg razloga odbice vas na intervju.
Tamo vrse selekciju.
Reply With Quote
  #506  
Staro 12.05.2018, 19:39
svetlana33 svetlana33 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.10.2016
US lokacija: ???
Poruke: 150
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik aleksandarzz Prikaz poruke
Mogu ja. Ni ja ni supruga nismo nikad bili u USA, niti smo pokusavali. Nemamo nikog bliskog tamo. Nemamo fakultetske diplome. Nismo ni u cvetu mladosti. Izvuceni u drugom pokusaju.
Super, jako mi je drago da ima primera ..hvala vam najlepša
Reply With Quote
  #507  
Staro 12.05.2018, 20:08
svetlana33 svetlana33 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.10.2016
US lokacija: ???
Poruke: 150
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Makica@ Prikaz poruke
Ja cu da vas demantujem argumentima. Da li ne inicijalnoj prijavi izvlace Imena I Prezimena? Ne nego Conformacioni Broj koji ste dobili prilikom prijave na lutriju. Da li se u prijavi na lutriju navodi ime osobe kod koje cete biti u Usa? Ne to se popunjava Iskljucivo na DS obrazcu,Nakon sto vas izvuku. Da li prilikom popunjavanja Prijave na lutriju postoji pitanje ima lmate li nekoga u Usa? Ne,I to se popunjava na DS 260 Obrazcu. (Neka me neko iskusniji ispravi ako gresim,ne mogu da se setim sad bas). Da li je potreban fakultet,Nije ja imam samo Gimnaziju zavrsenu 8+4 Skolovanje koje je ekvivalentno Usa zakonima. Da li sam Ikada bila u Americi,Nisam Nikada bila u Americi. Da li imam nekoga u Americi,Imam ali I to se Iskljcivo popunjava na obrazcu DS 260,Ne na Prijavi za Lutriju. Vas sve sa Konfirmacionim Brojevima izvlace Kompjuterskim programom Random tj Nasumicno I Iskljucivo izvlace konfirmacione brojeve koje ste dobili ( koje ste sacuvali prilikom popunjavanja) Tako da ‘sve teorije zavere’ koje ste naveli padaju u Vodu. Jedina stvar koja vam je potrebna je Sreca I Nista vise.

https://travel.state.gov/content/tra...pplicants.html


http://workpermit.com/immigration/us...erview-process

https://www.uscis.gov/greencard/diversity-visa
Čitajući Vaše raspravke s ostalim forumašima, Vi ste Makica jedna jako žućna žena , ali o tom potom..Najpre da Vas ispravim, nemam ja nikakvih teorija zavere, koje neki tako volite ovde na forumu pominjati, da prosto deluje da ste plaćeni da ovde propovedate s visoka na baš svaki post..Elem, ne damantujete moje argumente, već naprosto sam zamolila i u dobroj veri potvrdu ljudi koji su ishodovali vize, po principu koji sam navela. Bilo je dakle dovoljno da to potvrdite za Vaš slučaj, bez dodatnih predbacivanja, no sada tek sumnjam da Vam želim poverovati. BTW Vaši argumenti uopšte nemaju veze s razumom??Pre svega da li ste Vi konkurisali sa svojim confirmation No??? Ili ste ipak popunili aplication form i upisali svoje ime Gospođo?? Ja čak nisam imala namere posumnjati niti osporavam ovde prvi deo lutrije, tj samo izvlačenje, već sam mislila na naknadni izbor konačnih dobitnika, no sada ste me upravo podstakli da nam razjasnite to kako smo dakle svi tek obični lutrijski brojevi, iako smo popunili svoje osnovne podatke, tzv generalije?? Neću komentarisati sada ove koje ste pomenuli, a realno sasvim moguće teorije,(jer na njih nisam niti apelovala), ali vama očito i nisu jasne, a odnosilo bi se o danas itekako jednostavnim kompjuterskim tehnologijama kojima svaka država samo jednim klikom može izbaciti (ili ubaciti)svakog aplikanta koji je prethodno boravio u zemlji, Vama je to vidim SF. Naravno ponavljam da takvo nešto nisam niti navodila, niti je to moja teorija. Svako Vama dobro.
Reply With Quote
  #508  
Staro 12.05.2018, 20:14
svetlana33 svetlana33 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.10.2016
US lokacija: ???
Poruke: 150
Nepromenjeno

[quote=LxAxKxI;7168. A ako im bas niste podobni iz nekg razloga odbice vas na intervju.
Tamo vrse selekciju.[/QUOTE]
Hvala na odgovoru, upravo sam na taj deo nakon izvlačenja i mislila. Nadam se da ste i Vi primer da je dobitnik bez povezanosti sa SAD? The More the merrier
Reply With Quote
  #509  
Staro 12.05.2018, 20:35
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Ja sam takođe izvučen, iz 5. puta. Nikada nisam bio u Americi, niti sam ikada aplicirao za vizu, a takođe nisam nikada ni kontaktirao sa nekim iz Amerike. Ja verujem da je izvlačenje potpuno random, zato što uopšte nema nekog pravila kod izvučenih, tipa većina je ispod 30 godina, u braku ili singl, sa decom ili bez, sa visokim obrazovanjem i sl. Npr., pre nekoliko godina neko je pisao da je izvučen čovek koji je imao preko 60 godina i koji je u penziji.
Podaci koji se šalju u prijavi, slika i ostalo, služe da bi se sprečile zloupotrebe, duple prijave i sl., a brojevi se izvlače.
Reply With Quote
  #510  
Staro 12.05.2018, 20:35
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik svetlana33 Prikaz poruke
Jednom sam pročitala negde na forumu poruku člana zabrinutog da se isuviše često dešava da su izvučeni ljudi koji svakako imaju bar neku vezu sa USA, bilo da imaju nekoga od porodice tamo, bilo da su već putovali ranije preko turističke vize ili preko nekog programa. Koliko se mogu setiti mislim da sam pročitala i suprotno, ali samo na način da netko zna nekoga tko je dobio vizu, a da prethodno nema baš nikakvu vezu sa Amerikom. Ovim putem molim forumaše ako bi mogli da nam olakšaju da ne tražimo po podforumima ili profilima,i da nam sami iz prve ruke ovde demantuju navedeni stav da su izvučeni u velikom delu boravili ranije u USA ili imaju porodičnu vezu s njom. Uverena sam da je slučajnost. Hvala svim forumašima/dobitnicima GC na odgovoru.
Citat:
Prvobitno poslao korisnik svetlana33 Prikaz poruke
Čitajući Vaše raspravke s ostalim forumašima, Vi ste Makica jedna jako žućna žena , ali o tom potom..Najpre da Vas ispravim, nemam ja nikakvih teorija zavere, koje neki tako volite ovde na forumu pominjati, da prosto deluje da ste plaćeni da ovde propovedate s visoka na baš svaki post..Elem, ne damantujete moje argumente, već naprosto sam zamolila i u dobroj veri potvrdu ljudi koji su ishodovali vize, po principu koji sam navela. Bilo je dakle dovoljno da to potvrdite za Vaš slučaj, bez dodatnih predbacivanja, no sada tek sumnjam da Vam želim poverovati. BTW Vaši argumenti uopšte nemaju veze s razumom??Pre svega da li ste Vi konkurisali sa svojim confirmation No??? Ili ste ipak popunili aplication form i upisali svoje ime Gospođo?? Ja čak nisam imala namere posumnjati niti osporavam ovde prvi deo lutrije, tj samo izvlačenje, već sam mislila na naknadni izbor konačnih dobitnika, no sada ste me upravo podstakli da nam razjasnite to kako smo dakle svi tek obični lutrijski brojevi, iako smo popunili svoje osnovne podatke, tzv generalije?? Neću komentarisati sada ove koje ste pomenuli, a realno sasvim moguće teorije,(jer na njih nisam niti apelovala), ali vama očito i nisu jasne, a odnosilo bi se o danas itekako jednostavnim kompjuterskim tehnologijama kojima svaka država samo jednim klikom može izbaciti (ili ubaciti)svakog aplikanta koji je prethodno boravio u zemlji, Vama je to vidim SF. Naravno ponavljam da takvo nešto nisam niti navodila, niti je to moja teorija. Svako Vama dobro.

Zaista mi nije jasno o 'kakvim teorijama zavere' se ovde radi Ne znam kako da vam drugacije objasnim,Vi ste samo Broj u Bubnju koji se Izvlaci. Vas ne Izvlace po Imenu i Prezimenu,vec po Confirmation Number koji sacuvate nakon sto ste zavrsili prijavu.
Ja sam pokusala da objasnim,ako niste razumeli vasa stvar. Svako dobro.
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 16:51.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.