ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 24.10.2009, 22:07
Alexa Alexa je offline
Član
 
Datum prijave: 24.10.2009
Poruke: 2
Nepromenjeno Samo dva pitanja i jedno glupo ;)

Pozdrav svima :pozz:


Izvinjavam se sto otvaram novi thread, ali danas sam se registrovao ovde, jer mi zaista treba vasa pomoc.
Da li ja mogu da se prijavim za lutirju i ako imam zavrsenu samo trogodisnju skolu (rukovalac gradjevinskom mehanizacijom)? Da stavim High School degree ili High School, no degree?
Zbog povrede noge, ne mogu da se bavim tim poslom, ali sam zato u Naftagasu radio 5 godina na odrzavanju i servisiranju racunara, racunarske opreme i mreze. I dva meseca sam radio kod internet provajdera kao administrator mreze i pored toga sto nemam fakultet :grin: Vidim da je to zanimanje In Demand.
Ako stavim High School, no degree, kad to vide, odmah ce me "otkaciti", jer tek po izvlacenju cu moci da im dokazem da imam puno iskustva sa racunarima.

Znaci, moja pitanja su sledeca:

1. Da li vredi da se prijavljuljem ili da trazim srecu na drugom mestu?
2. High School degree or High School, no degree (koliko to utice na izvlacenje)?
3. Glupo pitanje: Zasto su uopste stavili opciju Primary school only, ako mora da se ima zavrsena cetvorogodisnja skola? Samim tim dokazuju, da na rezultat izvlacenja utice stepen obrazovanja ... :ohman:

Sto se tice ostale dokumentacije (ako me izvuku), tu cu se vec nekako snaci, jer sam vec bio u Americi sa C-1/D vizom, pa sam upoznat sa nekim stvarima.


Unapred zahvalan,

Aleksandar
  #2  
Staro 25.10.2009, 02:11
miki_s1986 miki_s1986 je offline
Član
 
Datum prijave: 05.10.2009
Poruke: 27
Nepromenjeno

High School, no degree - verovatno cete odma eleminasiti koliko sam ja shvatio do sad ( moje misljenje)...

po mom misljenju to nije nikakva lutrija nego biranje kvalitetnih ljudi za njihovu zemlju... znam da se mnogi nece sloziti al to je moje misljenje...
__________________
I'm gonna trade this life for fortune and fame
I'd even cut my hair and change my name...
Zelim da zivim na sto razlicitih mjesta
hocu jos dva zivota, jos ljubavi dvjesta....
  #3  
Staro 25.10.2009, 02:34
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Ovak'a ti je "njihova" logika: ne moras da imas nikakvu skolu bitno je da imas iskustvo; pa ako si (sve tako bez skole) radio kao ucitelj, profesor, pilot, biohemicar i tako dalje (dakle bilo sta iz pete ili seste grupe) onda nema sta da se brines. Totalni paradoks, ako se ja pitam!!!!!
  #4  
Staro 26.10.2009, 08:01
lenhi lenhi je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.07.2009
Poruke: 258
Nepromenjeno

Moje mišljenje da je to sve džaba kad nemaš četvorogodišnju srednju školu.
Upiši negdje dodatno četvrti razred vanredno, završi to i onda predaj prijavu. To je po meni najlakši put u tvojoj situaciji, a svo to iskustvo iskoristi kad te izvuku i odeš tamo.
Opet ko će ga znati šta je tačno a šta ne sa tim njihovim opcijama High school ovo i ono. Fino stoji godinama u zvaničnom uputstvu 12 godina škole [SIZE="4"][B]ili[/B][/SIZE] dvogodišnje iskustvo. Po iskustvima ljudi sa intervjua džaba svo radno iskustvo kad ne daju vizu sa trogodišnjom školom. Onda ne vidim svrhu tog [B][SIZE="4"]ili[/SIZE][/B] ?! Ali šta ćeš, narod dribla ko kako hoće.
  #5  
Staro 26.10.2009, 09:24
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Mislim da je Zana dala objasnjenje u prethodnom postu - to iskustvo se pika ako je za poslove iz pete ili seste grupe (mada ja nemam pojma koje su to grupe i koji su poslovi u njima, to cete morati sami da trazite). Predpostavljam da ako imas iskustva u tim poslovima, to moze da ti zameni cetvorogodisnju diplomu.
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
  #6  
Staro 26.10.2009, 13:29
chombe_bg chombe_bg je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2009
YU lokacija: Beograd,Srbija
Poruke: 98
Nepromenjeno

[QUOTE=lenhi;12146]Moje mišljenje da je to sve džaba kad nemaš četvorogodišnju srednju školu.
Upiši negdje dodatno četvrti razred vanredno, završi to i onda predaj prijavu. To je po meni najlakši put u tvojoj situaciji, a svo to iskustvo iskoristi kad te izvuku i odeš tamo.
Opet ko će ga znati šta je tačno a šta ne sa tim njihovim opcijama High school ovo i ono. Fino stoji godinama u zvaničnom uputstvu 12 godina škole [SIZE="4"][B]ili[/B][/SIZE] dvogodišnje iskustvo. Po iskustvima ljudi sa intervjua džaba svo radno iskustvo kad ne daju vizu sa trogodišnjom školom. Onda ne vidim svrhu tog [B][SIZE="4"]ili[/SIZE][/B] ?! Ali šta ćeš, narod dribla ko kako hoće.[/QUOTE]

Hm,nisam 100% siguran,mozda gresim,ali mislim da sam negde na forumu procitao da su nekog decka odbili zbog tog vanrednog zavrsavanja 4.-te godine skole...
  #7  
Staro 26.10.2009, 14:48
lenhi lenhi je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.07.2009
Poruke: 258
Nepromenjeno

[QUOTE=chombe_bg;12151]Hm,nisam 100% siguran,mozda gresim,ali mislim da sam negde na forumu procitao da su nekog decka odbili zbog tog vanrednog zavrsavanja 4.-te godine skole...[/QUOTE]
Moguće je. Nisam na to stavio akcenat nego na to mi je bezveze to sa radnim iskustvom ako nemaš šansi bez četvorogodišnje škole.
Treba i to vidjeti neka čovjek nađe taj post, pa kontaktira tog lika sa vanrednom četvorogodišnjom.
Moguće da i tu vagaju, koja je četvorogodišnja vanredno završena (da li stručna škola, zatim gdje si je završio, sa koliko godina starosti...)
  #8  
Staro 26.10.2009, 18:38
Alexa Alexa je offline
Član
 
Datum prijave: 24.10.2009
Poruke: 2
Nepromenjeno

Zelim da vam se zahvalim na vasem vremenu i odgovorima, ali vec sam odlucio da se ne prijavljujem. Imam dosta prijatelja preko, pa ako odlucim da idem, ici cu drugim putem, a ne ovim.
Jos jednom, HVALA i sve najbolje!
 


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Jedno pitanje u vezi odlazka u USA srboljub89 Stare teme 10 03.08.2009 15:07
Moje iskustvo sa bankama koje posluju samo preko interneta emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 07.06.2007 19:44

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 11:55.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.