ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 06.07.2012, 11:12
srboljub89's Avatar
srboljub89 srboljub89 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.07.2009
US lokacija: Vidjecemo. :)
YU lokacija: Bijeljina, RS
Poruke: 84
Nepromenjeno Prijavljivanje pre zavrsetka fakulteta

Pozdrav dame i gospode. Nije me bilo dugo na forumu zbog nekih obaveza. I evo vratio sam se, i odmah postavljam pitanje za sve koji mogu da mi odgovore.:grin:
Imam zavrsenu srednju skolu (4 godine), a trenutno sam treca godina fakulteta. Planirao sam da se prijavim sledece godine pa sta Bog da. :) E sad to pitanje. Sledece godine u vrijeme prijave ja cu biti cetvrta godina fakulteta. Da li ja u prijavi mogu da navedem da imam zavrsen fakultet, iako jos nisam zavrsio (ostaje mi ta cetvrta godina) ili da navedem samo srednju skolu?
__________________
05-Oct-14 / Prijava 1. put. NOT SELECTED
  #2  
Staro 06.07.2012, 12:55
Tamara85 Tamara85 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 30.09.2011
Poruke: 83
Nepromenjeno

Samo srednja jer je dovoljno za uslov, a ako zavrsis fax do intervjua iliti izlvacenja GC lako ti njima dodas diplomu, tj ne moze da odmogne. A slucajno da budes izvucen a ne zavrsis ne bi bilo veselo. Tako da ne trci pred rudu :==D:
  #3  
Staro 06.07.2012, 13:15
mijan mijan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.09.2010
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 412
Nepromenjeno

Ne znam koliko puta vise treba naglasiti da sve sto prikazujemo od podataka moramo imati za to dokaz u trenutku popunjavanja?!
Ako prijavu predas u Oktobru i napises da imas zavrsen fakultet ti njih lazes. Ne zanima njih da li ces u medjuvremenu ostvariti zamisljeno u zivotu recimo zavrsiti fakultet, ozeniti se, razvesti se, promeniti ime, dobiti blizance...
Njih zanima samo tacan podatak o tebi na dan popunjavanja. Sve ostalo za njih je davanje laznih podataka. Kome je to tesko shvatiti a receno je bar 10 puta onda bolje i da se ne prijavljuje jer kaznjava samog sebe pa onda i druge oko sebe.
  #4  
Staro 06.07.2012, 13:22
srboljub89's Avatar
srboljub89 srboljub89 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.07.2009
US lokacija: Vidjecemo. :)
YU lokacija: Bijeljina, RS
Poruke: 84
Nepromenjeno

[QUOTE=Tamara85;30325]Samo srednja jer je dovoljno za uslov, a ako zavrsis fax do intervjua iliti izlvacenja GC lako ti njima dodas diplomu, tj ne moze da odmogne. A slucajno da budes izvucen a ne zavrsis ne bi bilo veselo. Tako da ne trci pred rudu :==D:[/QUOTE]

Znam da je samo srednja (4 godine dovoljna za uslov), ali reko da pitam. Planiram da idem sam jer nisam ozenjen, tako da necu da trcim pred rudu. Hvala ti na odgovoru. ;)

[QUOTE=mijan;30326]Ne znam koliko puta vise treba naglasiti da sve sto prikazujemo od podataka moramo imati za to dokaz u trenutku popunjavanja?!
Ako prijavu predas u Oktobru i napises da imas zavrsen fakultet ti njih lazes. Ne zanima njih da li ces u medjuvremenu ostvariti zamisljeno u zivotu recimo zavrsiti fakultet, ozeniti se, razvesti se, promeniti ime, dobiti blizance...
Njih zanima samo tacan podatak o tebi na dan popunjavanja. Sve ostalo za njih je davanje laznih podataka. Kome je to tesko shvatiti a receno je bar 10 puta onda bolje i da se ne prijavljuje jer kaznjava samog sebe pa onda i druge oko sebe.[/QUOTE]

A sto se odmah palis ko da te je neko polio benzinom? :grin: Pretpostavljao sam da je tako. Ipak hvala na odgovoru. :)
__________________
05-Oct-14 / Prijava 1. put. NOT SELECTED
  #5  
Staro 06.07.2012, 15:13
Tamara85 Tamara85 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 30.09.2011
Poruke: 83
Nepromenjeno

Ma da, samo sa srednjom, a posle lepo zavrsis fax i odusevis ih jos vise na intervjuu, kao sto i ja planiram sa masterom :grin:
  #6  
Staro 06.07.2012, 15:54
srboljub89's Avatar
srboljub89 srboljub89 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.07.2009
US lokacija: Vidjecemo. :)
YU lokacija: Bijeljina, RS
Poruke: 84
Nepromenjeno

[QUOTE=Tamara85;30329]Ma da, samo sa srednjom, a posle lepo zavrsis fax i odusevis ih jos vise na intervjuu, kao sto i ja planiram sa masterom :grin:[/QUOTE]

Srecno ti bilo. Nadam se da ces da odes sto pre.:;D:
__________________
05-Oct-14 / Prijava 1. put. NOT SELECTED
  #7  
Staro 06.07.2012, 19:32
Tamara85 Tamara85 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 30.09.2011
Poruke: 83
Nepromenjeno

Ne bi bilo lose :naughty:
Srecno i tebi!!

I tako.... (fali mi slova za poruku) :wee:
  #8  
Staro 07.07.2012, 13:14
AllenJohnJohnson AllenJohnJohnson je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.01.2012
Poruke: 70
Nepromenjeno

[QUOTE=srboljub89;30327]A sto se odmah palis ko da te je neko polio benzinom? :grin: Pretpostavljao sam da je tako. Ipak hvala na odgovoru. :)[/QUOTE]

Pa dobro ti je i rekla, to je za tvoje dobro. Uostalom, taman i da oni dopuštaju da navedeš kako si završio faks, opet ti se u godini dana može nešto dogoditi zbog čega nećeš završiti faks... A faks ti ionako ne donosi neke dodatne bodove, ovo je izvlačenje na sreću (barem vlada SAD-a tvrdi tako, ali tko zna...)
  #9  
Staro 24.07.2012, 13:47
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Evo da ja dodam koju posto mi je to oblast kompetencije, obrazovanje. Naime, u SAD studentima se zna godinu dana unapred kad zavrsavaju. Naravno, desavaju se nepredvidjene situacije, ali obicno oni imaju plan studija (radim kao savetnik studentima izmedju ostalih aktivnosti pa direktno pomazem jedno 30 studenata po semestru da budu sto bi oni rekli "on the track"). Znaci svaki taj moj student ima lepo raspored kad ce sta da slusa od predmeta (vecinu imaju sta se mora, ali imaju prostora da biraju cini mi se polovinu predmeta). Elem, ovde nije uopste cudno napisati datum zavrsavanja u buducnosti. To bude plan, lepa zelja i cesto oni to i ostvare.

Ja nisam znala pa kad sam se prijavljivala za doktorske, cekala sam momenat kad cu stvarno odbraniti magistarski a nije bilo potrebe za to. A ovde se prijavljuju na poslove, na poslediplomske bez problema dok jos studiraju i pisu u prijavi taj neki momenat kad planiraju da zavrse. Npr. ako se prijavljujes za magistarske u SAD, to mozes da uradis i pre diplomiranja, stavis datum kad planiras otprilike (znam da je kod nas sto se toga stanje haoticno i da nije sistem kao ovde ali stavis neku pretpostavku). Ako se ne zavrsi pre toga, promeni se informacija pred sta vec se radi. Ako se prijavljuje na faks, odlozi se dolazak na MS za semestra/dva, ako se prijavljuje za nesto, napise se "Senior" sto je kod njih naziv za studenta cetvrte godine pred zavrsavanjem (mogao je da studira i 6, 7 godina to je status pred kraj).

E sad za nase Dalijevsko poimanje vremena i planova (slika dole), haosa koji je svuda u svakoj pori sistema, tesko je primiti u sistem da ovde zavrsavaju fakultete ili u maju sto je najcesca situacija (djuture cela generacija) ili u decembru ako je neko nesto pao ili uzimao vise ispita zbog podsumerenja (minor-a). Ja naravno pricam o studentima koji su isli na faks nakon srednje redovno godinu za godinom. Ova prica ne vazi za one "life long" studente koji studiraju i rade gde ovo moze ali i ne mora da vazi.

[IMG]http://twistedsifter.com/wp-content/uploads/2009/04/dali-time.jpg[/IMG]

Napomena: moja iskustva iz akademije u Srbiji staju 2006. I ne znam kako funkcionise na privatnim fakultetima a pretpostavljam da je situacija verovatno u tendenciji da sto vise lici na ove ovde.

Last edited by vuxanne; 24.07.2012 at 13:59.
  #10  
Staro 25.07.2012, 10:43
Loperamid's Avatar
Loperamid Loperamid je offline
Drug član
 
Datum prijave: 30.05.2012
YU lokacija: Čačak/Beograd
Poruke: 70
Pošalji Skype™ poruku korisniku Loperamid
Nepromenjeno

[QUOTE=vuxanne;30568]Napomena: moja iskustva iz akademije u Srbiji staju 2006. I ne znam kako funkcionise na privatnim fakultetima a pretpostavljam da je situacija verovatno u tendenciji da sto vise lici na ove ovde.[/QUOTE]

Celokupno obrazovanje nam ima tendenciju da ide propast, a ne da lici na nesto normalno.
 


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Nostrifikacija diplome farmaceutskog fakulteta u Beogradu jasmanac Stare teme 10 27.11.2012 01:59
Prijavljivanje na Lutriju pre zavrsene Srednje skole Nedim Stare teme 18 10.03.2012 15:01

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 11:45.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.