ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Ne-imigrantske vize

Ne-imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za turističke, poslovne, medicinske i ostale ne-imigrantske vize

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #121  
Staro 06.04.2019, 09:01
SoonInUS SoonInUS je offline
Član
 
Datum prijave: 22.09.2018
YU lokacija: Oslo, Norveska inace iz Zemuna
Poruke: 27
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Treba ti jakih 8 pisama referenci. Neko ko ce da potvrdi da si izuzetan istrazivac jer ako sam sebe podrzavas to je EB1 kategorija. Moj jedan kolega je upravo dobio tako.
E takva informacija mi je potrebna , hvala.
Nigde u sustini nisam procitao da treba 8 pisama, to je odlicna informacija. Da li mozda znas jel' te reference moraju da budu od nekog ko me ne zna ili moze prakticno i neko sa kime sam saradjivao?
Ako to ukljucuje i naucnike sa kojima sam saradjivao onda ne bi trebalo da predstavlja problem. Ja nisam (puno) iskusan istrazivac sa puno radova visokim h-indexom pa da mislim da sam izuzetan istrazivac (za razliku od referenci, uostalom profesor koji me je zvao i za koga cu raditi ima h-index > 140) ali citao sam da su ljudi sa slicnim iskustvom kao i ja uspevali da dobiju GC na taj nacin.

Inace cap je naravno dostignut.
Reply With Quote
  #122  
Staro 07.04.2019, 12:45
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Pogledaj ovde Extraordinary Ability

pogledaj ovde Outstanding Researcher Professor
Reply With Quote
  #123  
Staro 07.04.2019, 19:26
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Pogledaj ovde Extraordinary Ability

pogledaj ovde Outstanding Researcher Professor
fantasticni linkovi.

pretpostavljam da neko ko se kvalifikuje z EB1 narocito pod NIW da ne bi bio nikakav problem ni prelazak sa J1 2YHR tj dobijanja waivera posto su kriterijumi za EB1 puno puno veci nego za waiver.

Po toj mojoj logici nije neophodno dolaziti kao scholar na H1B i muciti se. Kao sto vidimo 90% postdocova i je ste na J1 vizi.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #124  
Staro 08.04.2019, 04:21
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Waiver najpre zavisi od drzave koja ga daje. Npr. Rusije, Turske. Nekoj drzavi je vise nekoj manje stalo da zadrzi svoje gradjane. Ako ti zemlja ne da taj dokument onda klikni ovde
Reply With Quote
  #125  
Staro 22.05.2019, 11:08
gula3004 gula3004 je offline
Član
 
Datum prijave: 22.05.2019
Poruke: 2
Nepromenjeno H1b

Evo vec sam tri godine u proceduri za dobijanje H1B vize prosle godine sam izvucen na lutriji i nista se nije desavalo do neki dan kad su me obavjestili da je ready-approved. Da li neko moze da mi pojasni sta to znaci i kakva je dalja procedura.
Hvala!
Reply With Quote
  #126  
Staro 27.05.2019, 12:53
gula3004 gula3004 je offline
Član
 
Datum prijave: 22.05.2019
Poruke: 2
Exclamation H1b

Ima li koga da me posavetuje sta da radim dobio sam approval notice za H1B vizu treba da zakazem razgovor u ambasadi. Da li neko zna kako izgleda taj razgovor i da li bi trebao da se vjencam pre razgovora da bi mi i cura dobila onu H4 vizu ili je bolje posle.
Reply With Quote
  #127  
Staro 30.05.2019, 04:40
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik gula3004 Prikaz poruke
Ima li koga da me posavetuje sta da radim dobio sam approval notice za H1B vizu treba da zakazem razgovor u ambasadi. Da li neko zna kako izgleda taj razgovor i da li bi trebao da se vjencam pre razgovora da bi mi i cura dobila onu H4 vizu ili je bolje posle.
Vencavaj se odmah. Kako ces posle da placas avion da se vencavate jednom kad udjes u zemlju?
Reply With Quote
  #128  
Staro 04.09.2019, 22:58
SoonInUS SoonInUS je offline
Član
 
Datum prijave: 22.09.2018
YU lokacija: Oslo, Norveska inace iz Zemuna
Poruke: 27
Nepromenjeno

Cisto da se javim da nisam imao srece sa H1B prijavom i lutrijom za H1B, pa necu toliko "Soon" biti "InUS" .
Sada cemo razmatrati EB1/EB2 (u najgorem slucaju ce biti jos jedna H1B prijava sledece godine).
Reply With Quote
  #129  
Staro 06.09.2019, 01:10
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SoonInUS Prikaz poruke
Cisto da se javim da nisam imao srece sa H1B prijavom i lutrijom za H1B, pa necu toliko "Soon" biti "InUS" .
Sada cemo razmatrati EB1/EB2 (u najgorem slucaju ce biti jos jedna H1B prijava sledece godine).
nisi prosao H1B pa ces da razmislis EB ?!



treba uvek misliti +
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #130  
Staro 18.04.2020, 19:28
AustinUSA AustinUSA je offline
Član
 
Datum prijave: 16.04.2020
Poruke: 6
Nepromenjeno

Mi smo nedavno u kompaniji sponzorirali nekoliko H1B viza pa ako nekoga zanima opcenito o procesu i svemu tome neka slobodno pita.
Reply With Quote
Odgovori

Tags
h1b

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 10:12.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.