ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1951  
Staro 22.02.2020, 01:31
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik marko1995 Prikaz poruke
Interesuje me kakvom se matematikom generacija 2018 bavila?

Izvuceno sa derivatima DV-2018 ~115,968 na 50.000 viza.
Sada je najmanje ikada ~84,000 na 55.000 viza.
2018. niko nije očekivao current, ali po kalkulacijama u od prilike ovo vreme 2018. očekivalo se da se dođe bar do 32-33000. Čak je i sveznajući BritSimon tada pisao da su svi do 33.000 sigurni, a da postoji i verovatnoća da se stigne na kraju i do 35.000, možda čak i više. U to vreme su te kalkulacije delovale realno i logično, ali svi znamo kako se na kraju sve završilo (25775). Do duše, pisali su i tada pojedini ljudi na BS blogu da će se desiti, ono što se na kraju i desilo, ali je on tada pričao kako ti ljudi ne razumeju proces, da im kalkulacije nisu dobre i kako nisu u pravu generalno.
Reply With Quote
  #1952  
Staro 22.02.2020, 03:16
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Da, DV2018 je bila godina za srcani udar. Meni je nedostajalo 500 brojeva da mi u avgustu zakazu intervju. Docekao sam jul u stanju: Da li da pogledam novi VB ili ne.
Na ovom tredu sam procitao dobru vest preko 27k.

Sada se veselo setam po Hjustonu i dopisujem sa svojom DV generacijom. Svima nam nedostaje @ikac89 . Nadam se da ce ove godine proci, pa da se vidimo na zurci u Njujorku.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #1953  
Staro 22.02.2020, 09:44
marko1995 marko1995 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BiH
Poruke: 473
Nepromenjeno

Aha, nisam to znao...
Jako mi je žao da je bilo tako za dlaku...
Ko zna šta se i ove godine može desiti, sledeci bulletin ne bude li veliki skok vec ulazimo u zadnje mjesece procesa i dosta bi nas vjerovatno izvisilo...
__________________
DV2019 - has not been selected
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00035XXX
DS-260: 20-Mar-2020
Poslani dokumenti: 21-Mar-2020
Reply With Quote
  #1954  
Staro 22.02.2020, 17:51
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

Ako i pogledate podatke za tu 2018. god, pored toga sto je bila overselectovana, mozete da vidite da je npr za EU region dodijeljen prakticno maksimalni broj viza - nesto preko 19k. Iskreno, nisam pratio sta se konkretno desavalo i kako su matematicki prognozirali da ce dostici 33-34k a na kraju se zaustavili na 27k. Ali u svakom slucaju, mislim da ta logika nije relevantna niti primjenjiva na ovu godinu, najprije jer su potpuno drugacije okolnosti (jako sumnjam da ce EU dostici taj broj dodijeljenih viza u ovoj godini).

Istina - sve je ovo kocka i igra. I to sto smo izvuceni, sa bilo kojim dodijeljenim brojem je prvenstveno rezultat toga - milione drugih koji su igrali je u maju docekala ona has not been selected poruka.

Ono koliko sam citao i istrazivao za 2020 generaciju dvije stvari mogu biti problem:
1) Backlog - koji kako se ispostavilo je kreiran jer ljudi nisu na vrijeme slali dokumentaciju sto je usporilo obradjivanje slucajeva. Nadamo se da ce to ovaj prakticno preskoceni mjesec VB-a rijesiti i da ce nastaviti dalje da ide kako treba.
2) Neocekivano veliki response - i to prouzrokovan onim mass mailom za dokumenta koji je poslat u oktobru mjesecu kada su mnogi koji su ili zaboravili ili nisu ni znali da su izvuceni dobili informaciju. Koliko je to statisticki znacajno mislim da niko u ovom trenutku ne moze znati - ali zbog izuzetno malog broja izvucenih, mislim da nece znacajno poremetiti pravila.

Dakle, generalno nam svima ostaje ona - wait and see. Nista nije gotovo, ne treba biti pesimista sve do tog zadnjeg VB-a, najbitnije je da svi posaljemo DS260 i trazena dokumenta u onom formatu i nacinu na koji se trazi od nas kako bi bili spremni za taj intervju ako dobijemo sansu. Ostalo onda prepustamo ruci sudbine (ili KCC-a ) koja nas je i izvukla in the first place

Samo pozitivno, nema potrebe za mracenjem
__________________
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - SELECTED
CN: 2020EU00046XXX
DS-260: 15. Nov 2019.
Poslata dokumenta: 15. Nov 2019.
Prebacio se na AOS: 25. Apr 2020.
Ostatak AOS procedure: http://www.zelenalutrija.com/forum/s...4&postcount=29
Reply With Quote
  #1955  
Staro 23.02.2020, 07:41
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

jedino objasnjenja je da ove godine ima ili dosta odustalih ili odbijenih ili oba.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #1956  
Staro 25.02.2020, 16:40
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

Citat:
Please read this important update after I spoke with KCC on February 24.

I spoke directly to the KCC staff and checked the best way to handle the documents situation for those that are not certain their documents are processed (see below).

KCC confirmed that they cannot see document status until the case is current. That is a change from the previous situation where the KCC staff at least could check that documents were received and being processed. There is separation between the teams and the systems. So – the regular KCC staff may not be able to provide good updates at this time.

The representative told me the best idea for cases where you are NOT certain your documents are satisfactory is to send the documents to the KCCDV team at this email address – KCCDV@state.gov

Make sure your case number is in the subject line, and include your name and birthdate in the email body. If you are attaching the documents make sure you attach the whole complete set of documents as described in this LINKED article about the document procedure.

KCC will check if your case is currently being scheduled and will inform you if that is the case with an email that says “you are current for scheduling“.
Zadnji Update od Simona. Preporuka je da se posalju dokumenta i na ovu drugu adresu kako bi nam ptovrdili da je sve OK i da cemo biti scheduleovani za intervju kad (ako) postanemo current.
__________________
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - SELECTED
CN: 2020EU00046XXX
DS-260: 15. Nov 2019.
Poslata dokumenta: 15. Nov 2019.
Prebacio se na AOS: 25. Apr 2020.
Ostatak AOS procedure: http://www.zelenalutrija.com/forum/s...4&postcount=29
Reply With Quote
  #1957  
Staro 25.02.2020, 16:45
marko1995 marko1995 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BiH
Poruke: 473
Smile

Potpuno nelogično da imaju dva tima i da ne komuniciraju između sebe i nemaju nikakav uvid...
Katastrofa
Pa mogli smo ovo saznati i na početku pa slati na oba emaila... Do sada bi sve išlo kako treba.

S ovakvim radom KCC-a, mislim da je i moj case number upitan

Šalu na stranu, odličan info Simona, ne maši ove godine ništa barem za sada.
Dobro je što je uspostavio redovnu komunikaciju sa KCC-om. Imaćemo direktne informacije i stalne apdejte...

Srećno svima
__________________
DV2019 - has not been selected
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00035XXX
DS-260: 20-Mar-2020
Poslani dokumenti: 21-Mar-2020
Reply With Quote
  #1958  
Staro 25.02.2020, 16:49
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

Bas nerealna situacija Mada iz svog dosadasnjeg iskustva sa administracijom ovdje, i ne cudi me previse

Poslah svoja dokumenta i na ovu drugu adresu, pa da vidimo sta ce biti

Inace, u nekom od postova je objasnio sta ce biti problem ove godine. Viza ce gotovo sigurno biti. Medjutim, postoje pravila po kojima postoji tacno odredjen broj slotova za intervju po mjesecu. Prakticno problem nastaje onda kada ima dovoljan broj raspolozivih viza ali je broj raspolozivih termina za intervju ogranicen.

Bice zajebano do kraja i bas se mora mogucnost greske svesti na minimum.
__________________
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - SELECTED
CN: 2020EU00046XXX
DS-260: 15. Nov 2019.
Poslata dokumenta: 15. Nov 2019.
Prebacio se na AOS: 25. Apr 2020.
Ostatak AOS procedure: http://www.zelenalutrija.com/forum/s...4&postcount=29
Reply With Quote
  #1959  
Staro 26.02.2020, 06:08
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

tesko je predvideti. Prosla godina bila je izuzetak u izdasnosti, a pretprosla veoma surova kad se stalo na nekih 27000.

ali ok to je lutrija.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #1960  
Staro 26.02.2020, 11:08
marjan77 marjan77 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.02.2020
Poruke: 33
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
jedino objasnjenja je da ove godine ima ili dosta odustalih ili odbijenih ili oba.

To što ima i mnogo odustalih (pretpostavljam da mislite na Evropu) je možda zato što su mnogi prepakovali kofere za Nemačku. Nemačka je kao nešto otvorila granice i za one koji nisu u EU pa je ljudima bliže i jeftinije otići.

Više viza za one koji zaista žele da pozelene i moj optimizam svima vama sa velikim brojevima.
Držimo vam palčeve ove godine, a vi ćete nama (DV-2021 i ...) preneti vaša iskustva kada odete pre nas.
Reply With Quote
Odgovori

Tags
run the risk

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 16:41.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.