ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » Fotografija za prijavu » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #321  
Staro 21.10.2019, 10:23
difusion difusion je offline
Član
 
Datum prijave: 04.03.2019
Poruke: 7
Nepromenjeno

Pozdrav svima

Imam pitanje, mozda jeste glupo ali me interesuje za sliku, da li moze slikati se sa bradom, nemam neku veliku bradu, ali opet dali treba skroz biti obrijan , ili moze malo brade imati, znam da je glupo pitanje , ali eto nisam upucen pa zato pitam.
Reply With Quote
  #322  
Staro 21.10.2019, 11:03
Sandej Sandej je offline
Član
 
Datum prijave: 23.10.2017
Poruke: 5
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Sandej Prikaz poruke
Ma strah je jaci, ne pomaze ovdje zdrav razum
Narocito ove godine kako su postrozili kriterije.

I jos me nesto uvijek brine, kad se slikas kod fotografa dobijes sliku kako treba za vizu, ali dok prodje validator kvalitet se smanji. Jel to prihvatljivo?
Cak razmisljam da buduci da slika kakva jeste ispunjava uslove u pogledu velicine, dimenzija, podloge, i sve to, da jednostavno nju koristim pri aplikaciji, citala sam da je jos forumasa tako radilo, da nisu uopste koristili validator i da su izvuceni.
Jel to rizik ove godine
?
Da ponovim pitanje, ima li iko da zna mogu li sliku kakva jeste, bez validatora, unijeti u aplikaciju?
Reply With Quote
  #323  
Staro 21.10.2019, 12:00
tw33tyl1na's Avatar
tw33tyl1na tw33tyl1na je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.08.2019
US lokacija: wish-Austin, TX
YU lokacija: Belgrade, SRB
Poruke: 36
Nepromenjeno

Difusion,
dozvoljena je brada na slici ako je tako i inace nosis.

Sandej,
zao mi je, ne znam odgovor na tvoje pitanje.
__________________
2x DV2021 - has not been selected
2x DV2022 - has not been selected
Reply With Quote
  #324  
Staro 21.10.2019, 12:28
Taty2's Avatar
Taty2 Taty2 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.07.2013
US lokacija: Boston
YU lokacija: Sarajevo
Poruke: 122
Nepromenjeno

Ja sam za prošlu lutriju ubacila u aplikaciju za lutriju bez provjere sliku od fotografa koja je navodno bila dobro uradjena
Dv lottery sistem je odbio da je prihvati i čak mi fino objasnio da nije 600 x 600 i nije 240
__________________
More than xxx entries - has not been selected
Reply With Quote
  #325  
Staro 21.10.2019, 12:36
tectonic's Avatar
tectonic tectonic je offline
Drug član
 
Datum prijave: 09.11.2017
Poruke: 37
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Sandej Prikaz poruke
Da ponovim pitanje, ima li iko da zna mogu li sliku kakva jeste, bez validatora, unijeti u aplikaciju?
Da, možete je takvu kakva jeste uneti u aplikaciju. Ja sam uneo prošle i pretprošle godine i nisam izvučen. Ove godine nisam pametan, da li da se slikam kući ili opet kod fotografa.
Fotografi urade slike koje su velike za validator i moraju da se smanje. Jeste, slika gubi malo na kvalitetu kada se smanji i submituje, pa ne mogu da se ne zapitam da li je to možda razlog što nismo bili izvučeni ni supruga ni ja već dve godine.
Fotografija je meni lično najveći bauk prilikom prijave. Sumnjam u onu koju uradi fotograf, a tek ona koja je slikana kući - te da l je dobro osvetljenje itd.
Fotografija koju je meni radio fotograd već dve godine ispunjava njihove standarde - 600x600, < od 200kb ili koliko već, ali ne odgovara validatoru kad se uploaduje, tj. mora da se smanj, a onda gubi na kvalitetu.
Ove godine ću ovako - kućna fotografija, samo jedna prijava i to moja (ne i supruga).
Pozdrav
__________________
DV 2019 - 2 prijave (has not been selected)
DV 2020 - 2 prijave (has not been selected)
DV 2021 - 1 prijava (has not been selected)
DV 2022 - 1 prijava (has not been selected)
DV 2023 - 1 prijava (has not been selected)
DV 2024 - 1 prijava (has not been selected)
Reply With Quote
  #326  
Staro 22.10.2019, 13:25
Nadjanina Nadjanina je offline
Član
 
Datum prijave: 22.10.2019
Poruke: 2
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik svetlana33 Prikaz poruke
ovo je direktan link na foto validator ali caka je da on radi samo iz microsoftovog Edge browsera
https://travel.state.gov/content/dam...IG_cropper.swf
Ja se izvinjavam sto ovako upadam u konverzaciju, procitala sam skoro sve na forumu, i uputstva na zvanicnom sajtu, slikala sam se sama, beli zid nema senke sklonila kosu, i sad po onim parametrima sa sajta sam isekla sliku. I sad se plasim to da posaljem. Pokusavam da otvorim njihov photo tool ali nece. Isla preko internet explorera izgleda da sam luda ali taj edge pretrazivac ne mogu da otvorim, tj ne znam kako, i svaki put kad kliknem na taj photo tool meni otvori praznu stranicu. Stvarno mi se ne ide kod fotografa zbog ovoga, znaci ispunim sve da je slika unutar 600x600 pixela i 1200, bela pozadina otprilike kako su objasnili u kojoj liniji oci, nema senke sve uradim. A opet se plasim da popunim prijavu
Reply With Quote
  #327  
Staro 22.10.2019, 15:05
Sandej Sandej je offline
Član
 
Datum prijave: 23.10.2017
Poruke: 5
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik tectonic Prikaz poruke
Da, možete je takvu kakva jeste uneti u aplikaciju. Ja sam uneo prošle i pretprošle godine i nisam izvučen. Ove godine nisam pametan, da li da se slikam kući ili opet kod fotografa.
Fotografi urade slike koje su velike za validator i moraju da se smanje. Jeste, slika gubi malo na kvalitetu kada se smanji i submituje, pa ne mogu da se ne zapitam da li je to možda razlog što nismo bili izvučeni ni supruga ni ja već dve godine.
Fotografija je meni lično najveći bauk prilikom prijave. Sumnjam u onu koju uradi fotograf, a tek ona koja je slikana kući - te da l je dobro osvetljenje itd.
Fotografija koju je meni radio fotograd već dve godine ispunjava njihove standarde - 600x600, < od 200kb ili koliko već, ali ne odgovara validatoru kad se uploaduje, tj. mora da se smanj, a onda gubi na kvalitetu.
Ove godine ću ovako - kućna fotografija, samo jedna prijava i to moja (ne i supruga).
Pozdrav
Hvala
Iskreno, i meni je najveci problem slika.
Neckam se da li da ako upload onu kroz validator koja je prosla da li ce me odbit zbog kvaliteta a ako upload original koja prolazi aplikaciju, da li ce me odbiti jer nije pozicionirano sve prema validatoru.
Mislim da su sa validatorom samo napravili problem.
Daju ti primjere slika koje su ok i ti imas takvu i onda ti daju validator koji pokvari ispravnu sliku i ispravan format

Britsimon ima video od prije par dana, sedmica o slici, i prikazuje kako se sam slika, kroz validator provuce sliku koja je puno veca od 600x600 i ispadne ok, vidi se da je to manji kvalitet ali on to ne spominje kao problem
Reply With Quote
  #328  
Staro 22.10.2019, 15:16
marko1995 marko1995 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BiH
Poruke: 473
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Sandej Prikaz poruke
Hvala
Iskreno, i meni je najveci problem slika.
Neckam se da li da ako upload onu kroz validator koja je prosla da li ce me odbit zbog kvaliteta a ako upload original koja prolazi aplikaciju, da li ce me odbiti jer nije pozicionirano sve prema validatoru.
Mislim da su sa validatorom samo napravili problem.
Daju ti primjere slika koje su ok i ti imas takvu i onda ti daju validator koji pokvari ispravnu sliku i ispravan format

Britsimon ima video od prije par dana, sedmica o slici, i prikazuje kako se sam slika, kroz validator provuce sliku koja je puno veca od 600x600 i ispadne ok, vidi se da je to manji kvalitet ali on to ne spominje kao problem
Ne razumijem ako je slika veca od 600 x 600, validator će je samo umanjiti ona neće izgubiti na kvalitetu već će samo biti manja... Da je slika manja od 600 x 600 a provučeš je kroz validator ona će biti uvećana od originalnog formata i stoga biće mutna tj. nikakva... Slobodno vi to kroz validator kao i svi i nemate brige, previše se zamarate, sve je to ok...
__________________
DV2019 - has not been selected
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00035XXX
DS-260: 20-Mar-2020
Poslani dokumenti: 21-Mar-2020
Reply With Quote
  #329  
Staro 22.10.2019, 21:06
Sandej Sandej je offline
Član
 
Datum prijave: 23.10.2017
Poruke: 5
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik marko1995 Prikaz poruke
Ne razumijem ako je slika veca od 600 x 600, validator će je samo umanjiti ona neće izgubiti na kvalitetu već će samo biti manja... Da je slika manja od 600 x 600 a provučeš je kroz validator ona će biti uvećana od originalnog formata i stoga biće mutna tj. nikakva... Slobodno vi to kroz validator kao i svi i nemate brige, previše se zamarate, sve je to ok...
Ne, Marko.

Kad se slikas kod fotografa kazes za sta ti treba slika i dobijes odmah fotografiju dimenzija 600x600 ali kada je provuces kroz validator to nije ta dimenzija, slika je veca i dok uganjas da je u skladu sa utvrdjenim linijama kvalitet slike poprilicno opadne
Reply With Quote
  #330  
Staro 22.10.2019, 21:13
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Šta piše kada klikneš na sliku desnim klikom, pa properties, pa onda u gornjem delu details, tu bi trebalo da piše koja je rezolucija slike?
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Da li odgovora ova fotografija? Dzeremija Stare teme 20 07.10.2013 22:05
Ispravnost fotografija za prijavu na DVL nenadbdc Stare teme 1 02.10.2012 19:24
Agencije za prijavu GC! V777 Vaša strana 35 20.04.2012 20:56
fotografija, dimenzije, kvalitet... bmilos Stare teme 263 04.11.2011 23:45

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:25.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.