ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Minimalni boravak nakon dobitka GC » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 13.05.2016, 23:48
Tikica Tikica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.11.2014
US lokacija: New York
YU lokacija: Beograd
Poruke: 279
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kuki Prikaz poruke
Jedan sam od izvucenih za dv-2016,
Zanima me da li se racunanje provedenog vremena tamo za drzavljanstvo (5 godina, svake godine duze od 6 meseci) racuna po kalendarskoj godini (najmanje 6 meseci tamo tokom kalendarske npr 2016. godine itd...) ili od datuma prvog ulaska u Ameriku, kao pocetnog datuma od kog se pocinje brojanje vremena (pa do istog tog datuma sledece godine, da se u USA provede najmanje 6 meseci)

Sta mislite, prvenstveno pitam ljude koji imaju iskustva s ovom problematikom...
I mene je nedavno mučilo isto pitanje, pa sam tako pročitala sve živo što postoji o problematici naturalizacije (ukljucujuci naravno i legislativu).
Zaključak je da se sve računa od datuma tvog ulaska. Dakle ne kalendarska godina već godinu dana od dana ulaska u SAD. Da ne bi narušio kontinuitet ne smeš izlaziti iz SAD-a na duže od 6 meseci. Od ukupno 5 godina, u SAD-u moraš da provedeš 30 meseci.

Evo kompletnog uputstva https://www.uscis.gov/policymanual/H...-Volume12.html

Inače, uspela sam ranije da nadjem i neki kalkulator za proveru ispunjenosti uslova za državljanstvo (moraću ponovo to da potražim), upisala sam fol podatke ulaska u zemlju i putovanja van SAD-a, čisto da vidim šta će izbaciti kao rezultat. Rezultat je bio datum 5 god. od upisanog datuma ulaska, i takodje mi je izbacio najraniji datum kada je moguće prijaviti se za naturalizaciju. To je bila dovoljna potvrda.

Meni je još jedina nedoumica to što se nigde ne govori ni o kalendarskoj, niti bilo kakvoj drugoj godinu (barem ja to nisam pronašla). I po tome ispada da neko može npr. da bude u SAD-u 8 meseci, pa izadje na 4, pa po povratku ostane 4, pa izadje na 5, vrati se na 1 mesec, izadje na 2, i potom ostane npr. 10 meseci... TEORETSKI on nije bio van SAD-a duže od 6 meseci, a ako dalje ima samo kraća putovanja na recimo 2x15 dana godišnje, ispuniće uslov.
Probaću da istestiram ovu kombinaciju u tom kalkulatoru

Da se razumemo, ne govorim da je ovo pametno/moguće raditi, već samo terorišem na osnovu pročitanog! I u vezi sa tim zanima me mišljenje iskusnijih članova, pogotovo SAD državljana.
__________________
DOBITNICI DV2016 TABELA - https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing
_______________________________________________
DV2016 - Prva prijava

30.10.2014. - Popunjen obrazac
05.05.2015. - Čuveni "Session timed out"
07.05.2015. - SELECTEEEEED!!!
CN 2016EU00022xxx
17.10. DS 260 sent
18.04. Lekarski pregled
21.04. My green daaaaay
11.10. Evo živim u Njujorku gradu
Reply With Quote
  #22  
Staro 14.05.2016, 16:03
kuki kuki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.06.2015
Poruke: 95
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Tikica Prikaz poruke
I mene je nedavno mučilo isto pitanje, pa sam tako pročitala sve živo što postoji o problematici naturalizacije (ukljucujuci naravno i legislativu).
Zaključak je da se sve računa od datuma tvog ulaska. Dakle ne kalendarska godina već godinu dana od dana ulaska u SAD. Da ne bi narušio kontinuitet ne smeš izlaziti iz SAD-a na duže od 6 meseci. Od ukupno 5 godina, u SAD-u moraš da provedeš 30 meseci.

Evo kompletnog uputstva https://www.uscis.gov/policymanual/H...-Volume12.html

Inače, uspela sam ranije da nadjem i neki kalkulator za proveru ispunjenosti uslova za državljanstvo (moraću ponovo to da potražim), upisala sam fol podatke ulaska u zemlju i putovanja van SAD-a, čisto da vidim šta će izbaciti kao rezultat. Rezultat je bio datum 5 god. od upisanog datuma ulaska, i takodje mi je izbacio najraniji datum kada je moguće prijaviti se za naturalizaciju. To je bila dovoljna potvrda.

Meni je još jedina nedoumica to što se nigde ne govori ni o kalendarskoj, niti bilo kakvoj drugoj godinu (barem ja to nisam pronašla). I po tome ispada da neko može npr. da bude u SAD-u 8 meseci, pa izadje na 4, pa po povratku ostane 4, pa izadje na 5, vrati se na 1 mesec, izadje na 2, i potom ostane npr. 10 meseci... TEORETSKI on nije bio van SAD-a duže od 6 meseci, a ako dalje ima samo kraća putovanja na recimo 2x15 dana godišnje, ispuniće uslov.
Probaću da istestiram ovu kombinaciju u tom kalkulatoru

Da se razumemo, ne govorim da je ovo pametno/moguće raditi, već samo terorišem na osnovu pročitanog! I u vezi sa tim zanima me mišljenje iskusnijih članova, pogotovo SAD državljana.
Hvala Tikice, ovako sam te ja shvatio (nadam se da sam dobro razumeo).

Za pravo na drzavljanstvo:
Da bi mogao zatraziti drzavljanstvo, nosilac zelene karte, ne sme tokom 5 godina biti van SAD duze od 6 meseci tokom jednog napustanja SAD-a, a istovremeno u tih 5 godina u zbiru mora biti 30 meseci (ili vise) na teritoriji Amerike... Da li to znaci da se npr. tokom neke od tih 5 godina u Americi moze biti i manje od 6 meseci u zbiru za tu neku godinu (npr. 5 meseci van Amerike, pa mesec-dva u Americi, pa opet 5 meseci van Amerike npr...) a da se brojanje za drzavljanstvo ne prekida....

Zanimaju me i pravila za one koji ne zele da izgube pravo koje nudi zelena karta, a jos se ne bi skroz preselili u Ameriku iz ne preterano opravdanog razloga za Amere... tj. kako se "odrzava" zelena karta, ili kako se to vec kaze.... koliko vremena godisnje se mora najmanje provesti u Americi, koliko se vremena ne sme biti van Amerike, a da ne bi trebalo da bude problema prilikom novog ulaska u SAD, tj. da se ne bi izgubila zelena karta odnosno prava koje ona omogucava...

Nadam se da ce da pisu ljudi koji znaju, prvenstveno iz vlastitog iskustva
Reply With Quote
  #23  
Staro 15.05.2016, 13:02
Tikica Tikica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.11.2014
US lokacija: New York
YU lokacija: Beograd
Poruke: 279
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kuki Prikaz poruke
Hvala Tikice, ovako sam te ja shvatio (nadam se da sam dobro razumeo).

Za pravo na drzavljanstvo:
Da bi mogao zatraziti drzavljanstvo, nosilac zelene karte, ne sme tokom 5 godina biti van SAD duze od 6 meseci tokom jednog napustanja SAD-a, a istovremeno u tih 5 godina u zbiru mora biti 30 meseci (ili vise) na teritoriji Amerike... Da li to znaci da se npr. tokom neke od tih 5 godina u Americi moze biti i manje od 6 meseci u zbiru za tu neku godinu (npr. 5 meseci van Amerike, pa mesec-dva u Americi, pa opet 5 meseci van Amerike npr...) a da se brojanje za drzavljanstvo ne prekida....
Upravo tako. Opet kažem, prema propisima za naturalizaciju (državljanstvo). Održavanje zelene karte je koliko možemo da zaključimo na osnovu ove teme druga priča.
Evo probala sam da primenim teoriju iz prethodnog posta na pomenuti kalkulator
http://www.immihelp.com/us-citizensh...ty-calculator/
Rezultat je bio pozitivan! Evo datuma koje sam unela na ovom linku, a evo i linka sa pozitivnim ishodom ovde.
Kako će USCIS gledati na ovo ukoliko neko izadje na 5 meseci, pa po povratku ostane samo mesec-dva, i onda opet ode na nekoliko meseci (u gore navedenom primeru to je slučaj sa 2. putovanjem)?! Pitanje je!
Ja lično se ne bih time baš igrala.

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kuki Prikaz poruke
Zanimaju me i pravila za one koji ne zele da izgube pravo koje nudi zelena karta, a jos se ne bi skroz preselili u Ameriku iz ne preterano opravdanog razloga za Amere... tj. kako se "odrzava" zelena karta, ili kako se to vec kaze.... koliko vremena godisnje se mora najmanje provesti u Americi, koliko se vremena ne sme biti van Amerike, a da ne bi trebalo da bude problema prilikom novog ulaska u SAD, tj. da se ne bi izgubila zelena karta odnosno prava koje ona omogucava...

Nadam se da ce da pisu ljudi koji znaju, prvenstveno iz vlastitog iskustva
Tačne i jedinstvene informacije na ovo pitanje nažalost nema. Zakon kaze da do 6 meseci van SAD-a ne pravi problem. Medjutim zakon takodje kaže da zelena karta može biti oduzeta svakome ko pokaže nameru da odustane od svog statusa rezidenta. Ovo je veoma široka definicija i praktično zavisi od procene službenika na ulazu u SAD. On uvek može da dovede u pitanje vašu nameru i vaš status, čak i za putovanja kraća od 6 meseci. U tom slučaju sud bi odlučivao o našem statusu na osnovu više parametara ( plaćenih poreza, računa, posedovanja nekretnine, supružnika koji je u SAD-u, razloga za odlazak na duže i sl.).
Koliko se često ovo desava?! Verujem ne tako često, ali svakako rizik postoji.
Da li znaju da maltretiraju na ulazu u zemlju i za kraća putovanja?! O da, itekako znaju!
Na svakome od nas je da sam odluči u kojoj meri će rizikovati.
__________________
DOBITNICI DV2016 TABELA - https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing
_______________________________________________
DV2016 - Prva prijava

30.10.2014. - Popunjen obrazac
05.05.2015. - Čuveni "Session timed out"
07.05.2015. - SELECTEEEEED!!!
CN 2016EU00022xxx
17.10. DS 260 sent
18.04. Lekarski pregled
21.04. My green daaaaay
11.10. Evo živim u Njujorku gradu
Reply With Quote
  #24  
Staro 17.05.2016, 00:02
kuki kuki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.06.2015
Poruke: 95
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Tikica Prikaz poruke
Tačne i jedinstvene informacije na ovo pitanje nažalost nema. Zakon kaze da do 6 meseci van SAD-a ne pravi problem. Medjutim zakon takodje kaže da zelena karta može biti oduzeta svakome ko pokaže nameru da odustane od svog statusa rezidenta. Ovo je veoma široka definicija i praktično zavisi od procene službenika na ulazu u SAD. On uvek može da dovede u pitanje vašu nameru i vaš status, čak i za putovanja kraća od 6 meseci. U tom slučaju sud bi odlučivao o našem statusu na osnovu više parametara ( plaćenih poreza, računa, posedovanja nekretnine, supružnika koji je u SAD-u, razloga za odlazak na duže i sl.).
Koliko se često ovo desava?! Verujem ne tako često, ali svakako rizik postoji.
Da li znaju da maltretiraju na ulazu u zemlju i za kraća putovanja?! O da, itekako znaju!
Na svakome od nas je da sam odluči u kojoj meri će rizikovati.
Pretpostavljam da ne bi trebalo imam problema ako:

Odem sada na leto prvi put u SAD da mi aktiviraju zelenu kartu (1,5 mesec provedem tamo), zatim se vratim u Srbiju, gde provedem 4-5 meseci pre mog sledeceg idenja u Ameriku...

Ovaj deo da pokaze nameru da odustane od statusa rezidenta mi je malko nejasan, ne znam na osnovu cega bi oni to mogli da zakljuce da neko pokazuje takvu nameru... Nikako ne zelim da se sudim sa Amerima... a ne bih bas voleo ni da me maltretiraju na ulasku tamo... nadam se da im to nije cesta praksa
Reply With Quote
  #25  
Staro 17.05.2016, 01:29
Tikica Tikica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.11.2014
US lokacija: New York
YU lokacija: Beograd
Poruke: 279
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kuki Prikaz poruke
Pretpostavljam da ne bi trebalo imam problema ako:

Odem sada na leto prvi put u SAD da mi aktiviraju zelenu kartu (1,5 mesec provedem tamo), zatim se vratim u Srbiju, gde provedem 4-5 meseci pre mog sledeceg idenja u Ameriku...

Ovaj deo da pokaze nameru da odustane od statusa rezidenta mi je malko nejasan, ne znam na osnovu cega bi oni to mogli da zakljuce da neko pokazuje takvu nameru... Nikako ne zelim da se sudim sa Amerima... a ne bih bas voleo ni da me maltretiraju na ulasku tamo... nadam se da im to nije cesta praksa
Da se ispravim, što se održavanja GC tiče ovaj period od 6 meseci se ne spominje. Kaže se samo da ukoliko neko želi da putuje na više od godinu dana potrebno je da vadi reentry permit.

Jeste nejasno, a kapiram i sa namerom, a to je da oni ipak mogu da odlučuju o nama onako kako hoće.

You may be found to have abandoned your status if you:

Move to another country, intending to live there permanently.
Remain outside of the United States for an extended period of time, unless you intended this to be a temporary absence, as shown by:
The reason for your trip;
How long you intended to be absent from the United States;
Any other circumstances of your absence; and
Any events that may have prolonged your absence.
Note: Obtaining a re-entry permit from USCIS before you leave, or a returning resident visa (SB-1) from a U.S. consulate while abroad, may assist you in showing that you intended only a temporary absence.
Fail to file income tax returns while living outside of the United States for any period.
Declare yourself a “nonimmigrant” on your U.S. tax returns.


Mislim da ne bi trebao da imaš problema, načitala sam se raznoraznih primera sa mnogo dužim ostankom van SAD, pa ljudi nisu imali problema.
Međutim ima nažalost i onih koji su doživeli neprijatnost, i to za prilično kratak boravak napoju. Jednostavno sve zavisi na koga naletiš. Uvek možeš da kažeš da si se informisao i da nigde ne piše da putovanje kraće od godinu dana prdstavlja problem. Uvek kao razlog dužeg ostanka možeš da navedeš neke okolnosti koje nisi mogao da predvidiš i sl.
__________________
DOBITNICI DV2016 TABELA - https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing
_______________________________________________
DV2016 - Prva prijava

30.10.2014. - Popunjen obrazac
05.05.2015. - Čuveni "Session timed out"
07.05.2015. - SELECTEEEEED!!!
CN 2016EU00022xxx
17.10. DS 260 sent
18.04. Lekarski pregled
21.04. My green daaaaay
11.10. Evo živim u Njujorku gradu
Reply With Quote
  #26  
Staro 19.05.2016, 15:28
kuki kuki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.06.2015
Poruke: 95
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Tikica Prikaz poruke
Da se ispravim, što se održavanja GC tiče ovaj period od 6 meseci se ne spominje. Kaže se samo da ukoliko neko želi da putuje na više od godinu dana potrebno je da vadi reentry permit.

Jeste nejasno, a kapiram i sa namerom, a to je da oni ipak mogu da odlučuju o nama onako kako hoće.

You may be found to have abandoned your status if you:

Move to another country, intending to live there permanently.
Remain outside of the United States for an extended period of time, unless you intended this to be a temporary absence, as shown by:
The reason for your trip;
How long you intended to be absent from the United States;
Any other circumstances of your absence; and
Any events that may have prolonged your absence.
Note: Obtaining a re-entry permit from USCIS before you leave, or a returning resident visa (SB-1) from a U.S. consulate while abroad, may assist you in showing that you intended only a temporary absence.
Fail to file income tax returns while living outside of the United States for any period.
Declare yourself a “nonimmigrant” on your U.S. tax returns.


Mislim da ne bi trebao da imaš problema, načitala sam se raznoraznih primera sa mnogo dužim ostankom van SAD, pa ljudi nisu imali problema.
Međutim ima nažalost i onih koji su doživeli neprijatnost, i to za prilično kratak boravak napoju. Jednostavno sve zavisi na koga naletiš. Uvek možeš da kažeš da si se informisao i da nigde ne piše da putovanje kraće od godinu dana prdstavlja problem. Uvek kao razlog dužeg ostanka možeš da navedeš neke okolnosti koje nisi mogao da predvidiš i sl.
Pa dobro, znaci u uputstvima pise da se SAD ne sme napustiti duze od godinu dana prilikom jednog izlaska iz Amerike...

Po toj logici, ja bih mozda mogao sada na leto npr. u julu otici tamo, vratiti se na jesen krajem avgusta ili pocetkom septembra (sa zelenom kartom )... a nakon toga drugi put ici u ameriku iduce godine (2017) krajem maja ili pocetkom juna npr., tako da bih bio van SAD-a oko 9 meseci (sto je manje od godinu dana, koje oni spominju)...

Mozda bih mogao tako svake godine na leto da idem tamo da radim neki sezonski posao par meseci npr. a ovde da zivim veci deo godine... znam da tako nikad ne bih dobio drzavljanstvo, ali ako bih mogao svake godine da putujem i zaradim neku paru i to bi imalo smisla...
Reply With Quote
  #27  
Staro 20.05.2016, 03:43
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Tikica Prikaz poruke
Zaključak je da se sve računa od datuma tvog ulaska. Dakle ne kalendarska godina već godinu dana od dana ulaska u SAD. Da ne bi narušio kontinuitet ne smeš izlaziti iz SAD-a na duže od 6 meseci. Od ukupno 5 godina, u SAD-u moraš da provedeš 30 meseci.
Kratko i jednostavno, gore navedeno je "recept" za dobijanje drzavljanstva
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #28  
Staro 20.05.2016, 04:08
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kuki Prikaz poruke
Pa dobro, znaci u uputstvima pise da se SAD ne sme napustiti duze od godinu dana prilikom jednog izlaska iz Amerike...

Po toj logici, ja bih mozda mogao sada na leto npr. u julu otici tamo, vratiti se na jesen krajem avgusta ili pocetkom septembra (sa zelenom kartom )... a nakon toga drugi put ici u ameriku iduce godine (2017) krajem maja ili pocetkom juna npr., tako da bih bio van SAD-a oko 9 meseci (sto je manje od godinu dana, koje oni spominju)...

Mozda bih mogao tako svake godine na leto da idem tamo da radim neki sezonski posao par meseci npr. a ovde da zivim veci deo godine... znam da tako nikad ne bih dobio drzavljanstvo, ali ako bih mogao svake godine da putujem i zaradim neku paru i to bi imalo smisla...
Sve ovo u teoriji vazi ali u praksi ume da bude vrlo skakljivo. To zavisi od sluzbenika na kog naletis prilikom ulaska.
- U nedelju uvece na JFK-u sam imao situaciju "no hi - no bye" - sluzbenik ni jednu jedinu rec nije progovorio, samo mi je uzeo pasos i GC, pogledao u mene, i vratio mi oba dokumenta. Van US sam bio mesec ipo.
- U martu, nakon dva meseca van US, sluzbenik me je samo pitao da li unosim vise od 10k i cime se bavim. Niti me je pitao gde sam bio niti koliko sam dugo proveo van US.
- U decembru, nakon 4 meseca van US, je bilo preslisavanje uz njegovu opasku da "GC nije viza pa da ja mogu da ulazim i izlazim kad hocu" (ma vazi, on ce da mi odredi kada cu ja van i kada cu nazad?!) i da meni treba "Re-entry permit" jer sam predugo napolju Samo sam odgovorio da je moj boravak van US zbog skolovanja koje finansira federalna vlada, krenuo da vadim poresku prijavu i FAFSA print out nakon cega mi je ljutito vratio pasos i gestom pokazao da mu se gubim s ociju (klasicni nadrndani Italijan iz NYC, ali moze mu se...)
- U februaru prosle godine, nakon 40 dana van US, imao sam najstrasniju torturu i to ne na pasoskoj kontroli vec od strane carinika, usled pumpice za astmu. Tortura u Majamiju koja je trajala duze od sat vremena. Od tada zaobilazim Miami International Airport u sirokom luku.

Vecina Amera, a samim tim i imigracionih sluzbenika, zastupa misljenje da je US zemlja u kojoj imas sve i iz koje nema potrebe izlaziti na duze od par nedelja koliko moze da traje odmor. Drugim recima, takvima je svaki duzi boravak van US "red flag" i tu moze da bude vrlo neprijatnih situacija. Stoji da i posle 11 meseci provedenih van US moze da prodje glatko sa ulaskom nazad, ali isto tako i posle mesec ipo provedenih van, nadrndani sluzbenik moze i te kako da vam napravi pakao od ulaska...
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #29  
Staro 30.05.2016, 18:31
Mrs.Ryan's Avatar
Mrs.Ryan Mrs.Ryan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2015
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 110
Nepromenjeno

Koliko se najmanje moze ostati bez da se saceka GC?
Mogu li otici samo na koji dan da aktiviram vizu i da se vratim, a da mi neko posalje GC kada stigne na adresu?
__________________
DV-2016 Prvi put, dve prijave
05.05.2015. "Session time out"
07.05.2015. SELECTED!
CN 2016EU00001xxx
11.07.2015. Poslat DS-260
10.10.2015. Ponovo poslat DS-260
06.01.2016. Intervju
18.04.2016. Vize odobrene
Reply With Quote
  #30  
Staro 30.05.2016, 19:51
JelenaX JelenaX je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 25.05.2015
YU lokacija: Beograd
Poruke: 149
Nepromenjeno

[quote=Mrs.Ryan;62232]Koliko se najmanje moze ostati bez da se saceka GC?
Mogu li otici samo na koji dan da aktiviram vizu i da se vratim, a da mi neko posalje GC kada stigne na adresu?

Možeš.
__________________
DV2016 - 2 prijave - izvučeni 2016EU00009xxx
20.5. - Predat DS260
19.11. - Intervju
2.12. - Vize u pasošima
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Ženidba nakon dobitka johnny_nyc Vaša strana 77 20.05.2015 12:27
Vencanje nakon izvlacenja alexabeograd Vaša strana 1 19.02.2014 19:26
Vencanja, nakon dobijanja GC. Zivkovic_NIS Vaša strana 33 02.03.2013 10:29
Brak nakon GC? wl@t.Co Stare teme 11 24.01.2011 14:59
Nakon skoro 2 godine…. emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 29.11.2010 16:40

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 10:22.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.