ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Vožnja kamiona u Americi - Trucking in USA » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #871  
Staro 31.08.2017, 10:56
vlada33 vlada33 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 28.09.2016
US lokacija: Gde me put odnese
YU lokacija: Leskovac
Poruke: 134
Nepromenjeno

Vidim da niko ne koristi priliku da uzme cdl direktno u dmw, bez auto skole, koje usput ispadne daleko jeftinije i mnogo brze? Ima li neki razlog za to, ovde naravno mislim na one koji su taj isti posao radili i ovde i vec znaju da voze?

Takodje niko nije napisao koje sve radnje treba da se odrade na poligonu, ( napred-nazad, garaza, promena trake unazad, zakaci-otkaci prikolicul, a takodje nije bilo ni objasnjenja o voznji gradom, tj. dali vam govore unapred rutu ili vam govore levo-desno?

Bio bi zahvalan ako neko objasni ovo precizno ako nije problem,hvala...
__________________
DV2018 X 2 = 2 x NISTA . . .
DV2019 X 2 = JOS 2 X NISTA . . .
DV2020 X 2 = I OPET JOS 2 X NISTA . . .
Reply With Quote
  #872  
Staro 31.08.2017, 16:18
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vlada33 Prikaz poruke
Vidim da niko ne koristi priliku da uzme cdl direktno u dmw, bez auto skole, koje usput ispadne daleko jeftinije i mnogo brze? Ima li neki razlog za to, ovde naravno mislim na one koji su taj isti posao radili i ovde i vec znaju da voze?

Takodje niko nije napisao koje sve radnje treba da se odrade na poligonu, ( napred-nazad, garaza, promena trake unazad, zakaci-otkaci prikolicul, a takodje nije bilo ni objasnjenja o voznji gradom, tj. dali vam govore unapred rutu ili vam govore levo-desno?

Bio bi zahvalan ako neko objasni ovo precizno ako nije problem,hvala...
Nas clan foruma gsp vozac je bas skoro polozio u Rokfordu IL direktno u DMV i polozio iz prve. Kaze bilo bas opusteno i samim tim ustedeo 1900$ koliko recimo kosta Alamo skola gde je vecina nas prosla obuku. E sad, jeste to odlicna varijanta ALI ako neko hoce da se zaposli recimo ko ja i 5 mojih drugara u FEDEX, morace da ima sertifikat iz cdl skole da je prosao obuku. Pri tom da FEDEX zvanicno priznaje tu skolu.

Polaganje se sastoji od 3 segmenta, pretrip teorija, poligon i gradska voznja.
Pretrip ako pitaju recimo pricaj koja su 3 glavna sistema na kamionu, pricaj o tockovima, vešanju, unutrasnjost kabine...

Piligon...voznja u rikverc i paralelno parkiranje, voznja u rikverc straight do odredjene barijere i rikverc sa manevrisanjem kroz cunjeve.

Gradska voznja je uvek ista zacrtana ruta, preko šina, sa delovima gde je i škola i gde se često menjaju trake.
Ispitivaci vole da vide da polagac cesto menja brzine.
Ukoliko polazete na aitomatic menjacu, to ce vam pisati u cdl dozvoli i necete smeti da vozite manuelni menjac.

Koliko znam nigde ne traze da se pokaze otkscivanje i zakacivanje prikolice

Eto toliko
Reply With Quote
  #873  
Staro 31.08.2017, 18:19
vlada33 vlada33 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 28.09.2016
US lokacija: Gde me put odnese
YU lokacija: Leskovac
Poruke: 134
Nepromenjeno

Hvala Markoss...

Nisam video da je GSPvozac pisao o tome u temi, pa evo pozivam i njega kad ima prilike da napise nesto o tome iz prvog lica sto bi se reklo...

A kakva je situacija kad nakupis dovoljno iskustva recimo godinu-dve, jel i dalje za fedex traze i sertifikat skole? I dali je sertifikat potreban i za kooperante fedex-a?
__________________
DV2018 X 2 = 2 x NISTA . . .
DV2019 X 2 = JOS 2 X NISTA . . .
DV2020 X 2 = I OPET JOS 2 X NISTA . . .
Reply With Quote
  #874  
Staro 31.08.2017, 19:45
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Question

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vlada33 Prikaz poruke
Hvala Markoss...

Nisam video da je GSPvozac pisao o tome u temi, pa evo pozivam i njega kad ima prilike da napise nesto o tome iz prvog lica sto bi se reklo...

A kakva je situacija kad nakupis dovoljno iskustva recimo godinu-dve, jel i dalje za fedex traze i sertifikat skole? I dali je sertifikat potreban i za kooperante fedex-a?
Fedex je žešće poostrio pravila zaposljavanja, ne smes da imas mrljju u driving record plus rade testove na engleski.
Verovatno da ako si4 5 6 god vozio bez prekrsaja da ti ne treba certifikat
Reply With Quote
  #875  
Staro 31.08.2017, 20:38
GSPvozac GSPvozac je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.05.2016
US lokacija: Westmont,IL
YU lokacija: Obrenovac
Poruke: 46
Nepromenjeno

@vlada33,
prednost zaobilazenja auto-skole je da ustedis pare. To vazi ako imas koga da te primi ovde u kamion i da te obucava. U tom slucaju polagaces na kamionu koji si vozio i to ce te sve kostati 50$ sa sve prethodno polozenim testovima.
Na poligonu prvo polazes pre-trip i to moras dobro da izucis. Mene su tu drzali sa pitanjima sigurno 15min. Brake check da demonstriras ti je obavezan. Posle radis basic skills ili po naski poligon, on se razlikuje od dmvija do dmv-ija. Imao sam voznju u rikverc strejt izmedju linija i posle toga 2 paralelan parkiranja, levo i desno i to je najtezi deo. Ovo pricam za poligon u Rockfordu. U Cikagu imas npr da pravis polukruzno oko cunja ali da ti tocak prikolice pridje sto blize cunju a da ga ne oboris ili da zaustavis kamion a da ti se branik zaustavi tacno iznad nacrtane linije.
U Cikagu su mnogo nadrkani ispitivaci za razliku od Rockforda gde je nevidjeno opustena situacija. Ispred mene je polagao Bugarin koji je pogazio sve cunjeve na paralelnom parkiranju i oni ga pustaju da nastavi, da proba opet, tek kad su cunjevi bili toliko izgazeni da su bili za rashod, oborili su ga.
Kad prodjes poligon ides na road test ali kad dodjes na tu poziciju, mozes opusteno da kazes da si polozio. Ovde su ulice siroke, sve ti je nacrtano, tesko mozes da pogresis. Ja sam konkretno vozio kroz selo izmedju njiva, vratio se nazad i odmah dobio cdl. Sledeceg dana sam vec bio otr.
Pozdrav i svako dobro.
__________________
maj'16--pocetnicka sreca
jun'16--poslat DS-260
mart'17-lekarski i ambasada
apr'17--BEG-IST-ORD
---------------------------
Pozdrav i puno srece svima, Zeljko.
Reply With Quote
  #876  
Staro 31.08.2017, 22:15
vlada33 vlada33 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 28.09.2016
US lokacija: Gde me put odnese
YU lokacija: Leskovac
Poruke: 134
Nepromenjeno

To me interesovalo, hvala obojici na odgovorima i naravno sa srecom...
__________________
DV2018 X 2 = 2 x NISTA . . .
DV2019 X 2 = JOS 2 X NISTA . . .
DV2020 X 2 = I OPET JOS 2 X NISTA . . .
Reply With Quote
  #877  
Staro 04.09.2017, 18:28
Bandzi Bandzi je offline
Član
 
Datum prijave: 20.08.2009
YU lokacija: Srem
Poruke: 28
Nepromenjeno

Pozdrav Bojane.
Imaš PP.

Veoma sam zainteresovan za posao dispečera, pa je svaka pomoć dobrodošla.
Reply With Quote
  #878  
Staro 21.09.2017, 20:55
vlada33 vlada33 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 28.09.2016
US lokacija: Gde me put odnese
YU lokacija: Leskovac
Poruke: 134
Nepromenjeno

Zna li neko kako se krecu cene novih kamiona?

Vidim da se polovni mogu naci za neke rekao bi pristojne pare sa obzirom da vidim pricu da owneri uzmu od 8-12k mesecno, takoreci za par meseci mogu otplatiti neke polovnjake jer sam video da ih ima od nekih 15-50k?

Naravno da su ovi od 15k verovatno pred izdahom, al zato verujem da ovi od 50k mogu preziveti 6 meseci bez ozbiljnijih problema i samim tim se gotovo isplatili... Zato me i interesuje koliko kostaju novi cisto zbog matematike, ne vidim koliko kosta nov kad ga nakon 2 godine prodaju za 50k?

Takodje me interesuje i potrosnja, nailazio sam na svakakve podatke od galona na 6milja do galona na 12 milja, sto je razlika nenormalna...
__________________
DV2018 X 2 = 2 x NISTA . . .
DV2019 X 2 = JOS 2 X NISTA . . .
DV2020 X 2 = I OPET JOS 2 X NISTA . . .
Reply With Quote
  #879  
Staro 22.09.2017, 15:36
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

Brand new kamion je 120k +
Volvo, i Freightliner su najzastupljeniji
Reply With Quote
  #880  
Staro 22.09.2017, 21:47
Markonato Markonato je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.04.2015
Poruke: 88
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik markoss Prikaz poruke
Brand new kamion je 120k +
Volvo, i Freightliner su najzastupljeniji
I za koliko vremena moze da ga odplati da dodje na nulu (ako podrazumevamo da je uzeo kredit za kamion),ukljucujuci sad trenutno stanje na trzistu trackinga i da uzmemo neku normalnu situaciju gde se placa porez,stan i ostali troskovi.
Reply With Quote
Odgovori

Tags
voznja kamiona u americi, šleper amerika

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Vozac kamiona zelena karta nebojsagm Vaša strana 11 02.08.2012 11:14

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:04.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.