ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Ulazak u SAD » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #121  
Staro 27.02.2010, 11:00
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik pekka Prikaz poruke
Dejancicu, u nasem slucaju, ako dobijemo vize u aprilu imamo fore do oktobra da udjemo u US. Onda pokrenemo postupak dobijanja zelene karte i SSN-a i nakon mesec-dva se vratimo nazad zbog ne znam ni ja cega. Ponovo odlazimo u US, na primer polovinom sledece godine. Jel tako nesto izvodljivo ili nije u navedenom slucaju???
Iskren da budem, kada sam napisao od slucaja do slucaja mislio sam na one koji vizu u pasosu dobiju posle jula. Oni nikako ne mogu da budu sest meseci u USA u toj godini.
Sto se tvog i mog slucaja tice dilema postoji samo ukoliko planiras da jednog dana dodjes do americkog drzavljanstva. Da li ce nam tada reci da nismo u prvoj godini proveli sest meseci u Americi (a teorijski smo mogli) plasim se da u ovom momentu retko ko zna odgovor...
Ono sto je sigurno je da ne bi bili prvi koji su tako nesto uradili. Ljudi odlaze i zadrzavaju se kada i koliko im okolnosti dozvoljavaju i za sada koliko ja znam, a neka me neko slobodno ispravi, nisu imali problema oko toga.
__________________
If you refuse to accept anything but the best, you very often get it.
Reply With Quote
  #122  
Staro 27.02.2010, 12:17
nemili's Avatar
nemili nemili je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.10.2009
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Beograd
Poruke: 290
Pošalji Skype™ poruku korisniku nemili
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik pekka Prikaz poruke
Dejancicu, u nasem slucaju, ako dobijemo vize u aprilu imamo fore do oktobra da udjemo u US. Onda pokrenemo postupak dobijanja zelene karte i SSN-a i nakon mesec-dva se vratimo nazad zbog ne znam ni ja cega. Ponovo odlazimo u US, na primer polovinom sledece godine. Jel tako nesto izvodljivo ili nije u navedenom slucaju???
Zasto bi se vracali? Sve ce to mnogo da kosta. Prvo da boravite 2-3 meseca, treba placati stanarinu, posao ne mozes da pocnes posto planiras da se vratis, kostaju te povratne karte... Jednostavno ja tu ne vidim racunicu. Jedino ako bas moras da se vratis iz nekih razloga...
__________________
17.01.2011. - stigao u Chicago
Reply With Quote
  #123  
Staro 27.02.2010, 14:22
lenhi lenhi je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.07.2009
Poruke: 258
Nepromenjeno

I meni je suludo to dva-tri mjeseca ići pa opet kući se vratiti 6 mjeseci, pa novi stan, novo traženje posla, silno trošenje novca...
Ima smisla ako je čovjek sam, ali ako je u pitanju recimo porodica sa 3 ili 4 člana gdje svbi članovi moraju ući u USA u prvih 6 mjeseci od dobijanja vize, onda je to ogroman trošak. Ako se ima puno novca pa se može igrati sa odlaskom tamo-ovamo to je druga stvar.
Reply With Quote
  #124  
Staro 28.09.2012, 16:11
eliksir eliksir je offline
Član
 
Datum prijave: 02.05.2012
Poruke: 17
Nepromenjeno

Da li se pri prvom ulasku u tom immigration office trebaju popuniti neki obrasci? Citajuci iskustva prvog ulaska svi pominjete carina, prtljag,, slikanje i davanje otisaka uz potpis u office. Sta se tamo potpisuje?
Da li se samostalno mora popuniti neki obrazac u vezi zahteva za izdavanje GC?
Reply With Quote
  #125  
Staro 09.11.2012, 17:51
Milosdv's Avatar
Milosdv Milosdv je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.01.2009
US lokacija: Hollywood, FL
YU lokacija: Beograd, Voždovac
Poruke: 204
Nepromenjeno

Evo za Miami trenutno stanje na aerodromu.

Iz aviona prošetate jedno 5 min laganim hodom kroz hodnike možda i više, sve zavisi od kompanije sa kojom dolazite.

E kada dođete do šaltera kojih ima 1000 i još 10000 ljudi čeka (kao skup nesvrstanih ).
Šalteri su podeljeni na citizen resident visitors VI idete na resident.
Mi nismo čekali mnogo oko 30 minuta da dođemo na red, kada smo došli na red službenica nam je pogledala dokumenta i posle minut je došao službenik i odveo nas u čekaonicu. A tamo zezanje koji likovi i koja gužva.

Taman što smo seli (možda 5 min) dolazi službenik i uvodi nas u kancelariju, uzeo nam otiske. Seli sa njim jedno 10 min porazgovarali, znao je sve o Srbiji i nije mu bilo jasno zašto toliko obrazovanih ljudi odlazi... Završili sa njim proveo nas do šaltera da nam overe pasoše i rekao da smo slobodni.
Cela procedura je trajala manje od sat vremena.
Torbe se uzimaju kada se izađe, inače su bile pored trake kod radnika sa aerodroma. Znali su da smo na razgovoru. PONESITE 5 dolara da uzmete kolica sa automata, jesu skupa ali izlaz je daleko.
Niko nam nije tražio da otvaramo torbe.

Dva puta su mi tražili da pokažem žutu kovertu jeli zatvorena u Diseldorfu, kada samo se čekirali i pre ulaska u avion.

Pozdrav
__________________
POGODAK 2013 2XXX
10.2012 VIZE u pasošu
U USA od 29.10.2012
Reply With Quote
  #126  
Staro 09.11.2012, 17:58
jovke jovke je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2011
Poruke: 334
Nepromenjeno

Znači osim davanja otisaka prstiju nikakve obrasce ili formulare niste popunjavali?!
Vidim da si se odmah bacio na prenošenje informacija nama forumašima o dešavanjima po dolasku u USA. Svaka čast care. Pozdrav.
Reply With Quote
  #127  
Staro 09.11.2012, 19:42
Milosdv's Avatar
Milosdv Milosdv je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.01.2009
US lokacija: Hollywood, FL
YU lokacija: Beograd, Voždovac
Poruke: 204
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik jovke Prikaz poruke
Znači osim davanja otisaka prstiju nikakve obrasce ili formulare niste popunjavali?!
Vidim da si se odmah bacio na prenošenje informacija nama forumašima o dešavanjima po dolasku u USA. Svaka čast care. Pozdrav.
Samo onaj plavi što ti daju u avionu.
Mariags sa foruma je čekala pre neku godinu 5 sati.
Pišem još u ostalim temama ovih dana.

Pozdrav
__________________
POGODAK 2013 2XXX
10.2012 VIZE u pasošu
U USA od 29.10.2012
Reply With Quote
  #128  
Staro 09.11.2012, 19:45
dinna3008 dinna3008 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 20.04.2012
US lokacija: Houston
YU lokacija: Sarajevo
Poruke: 60
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik jovke Prikaz poruke
Znači osim davanja otisaka prstiju nikakve obrasce ili formulare niste popunjavali?!
Vidim da si se odmah bacio na prenošenje informacija nama forumašima o dešavanjima po dolasku u USA. Svaka čast care. Pozdrav.
Evo i mi smo "novi" u Americi došli smo 10.10.2012. samo ukratko: Od Sarajeva do Londona pa onda Houstona niko nas doslovno nije ni pogledao kroz aerodome smo kao i svi ostali putnici. Kadmo smo sletiti na IAH otišli smo u imigracionu službu rekli nam da sačekamo u nekoj čelkaonici, bila je prava gužva i mi smo baš potrefili kad su primali smjenu tako da smo tu malo čekali, uzeli su naše žute koverte nešto su tamo popunjavali i pisali mi smo za to vrijeme čekali u čekaonici, pozvali su mog muža bio je u tom officu nekih 10min razgovarali su , onda su mu rekli da izađe, da sačeka u čekaonicu, onda su nas sviju prozvali i rekli da dođemo do šaltera (zaboravih reći na samom ulasku prvo su nam uzeli otiske prstiju) dali su nam pasoše stvaili pečat, i kažu Dobrodošli u Teksas. Na carini su nas samo pitali imamo li šta od zabranjenih stvari rekli smo da nemamo, čovjek nam je vjerovao na riječ a stavrno ništa nismo ni imali i on isto nam rekla dobro Došli i to je to...
Reply With Quote
  #129  
Staro 09.05.2013, 08:25
oskark's Avatar
oskark oskark je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.06.2010
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Zrenjanin
Poruke: 676
Nepromenjeno

Evo da ispricam i ja moje iskustvo na ulazu u SAD na POE Seattle.

Naime kada je avion sleteo, meni zbrka u glavi kako i gde sta koga...medjutim, razni putevi a ja tuda kuda i masa. Cisto da objasnim meni je ovo prvi put da letim, tako da ne znam kako izgledaju procedure
Kada smo sisli vidim pise Passport Control, a 6 brojeva sa po dva saltera, i jos par saltera koje ne znam sta rade konkretno. U ovom slucaju prva tri su za Citizens and Permanent Residents, 4, 5 i 6 su za Canadian citizens and visitors. Dakle objasnim cikici ko sam i sta sam on me posalje na poslednji salter. A guzva nevidjena. Nisam stajao ni 10-ak minuta u redu kada dodje covek do mene pita koji Airline sam leteo, ja mu kazem Condor. Tako on pita 4-5 ljudi, pa kaze nama hajdemo mi za njim. Povede on nas na drugi salter gde nije bilo nikoga, i to tako da sam ja uspeo drugi da budem po redu. Nisam ni puno cekao dosao ja na red. Predam kovertu i Customs formular, i formular I94 koji mi je odmah vratio(lepo ja kazem stjuardesi da mi to ne treba). Posto sam ja menjao adresu, pitao me je zasto menjam adresu, zasto ne idem tamo gde sam prvi puta stavio...krenem ja da mu objasnjavam, kad on meni ok ok ok. Slikao me je, uzeo otisak samo desne ruke, i rekao mi je follow me. Odveo me je par metara do nekog drugog saltera, a tamo mozda 5 ljudi. Krene on polako da ih proziva, kad ono odjednom pojavise se neki ljudi u kolicima, korejci cini mi se. A ovaj poceo da ih salta redom. Kontam ja, ok prvo ce njih pa sam onda ja na redu, a ono ovi se samo pojavljuju niotkuda I tako dok nije sve do jednog primio gosn Officer, ja sedeo, sta cu drugo. Nisam ja tako puno sedeo, mozda pola sata. Za to vreme dok sam cekao red, dodje do mene zena i pita me za ime, ja joj kazem, a ona kaze da idem po moj kofer
Vidim ja ovog da uzima moje papire i upire prstom u mene da pridjem, pita me i ovaj za adresu, pa mi kaze da sednem. Nakon 2-3 minute zove on opet mene da dam otiske i da potpisem, pa opet sedi. Posle 2-3 minute zove on opet mene, opet me pita za adresu, ja mu OPET kazem, a on meni ok. I onda ono Welcome to the US dade mi pasos i objasni mi da ce na novu adresu stici SSN and GC, u roku od 6 meseci Mislim se ja u sebi whatever. I to je bilo to. Kada sam sisao vidim ovu zenu sto je pitala za moje ime cuci pored mog kofera i ceka mene. Na carinskoj kontroli sam predao samo onaj formular sto sam ispunio u avionu, samo mi je rekao good bye Sir

Nego posle ja kontam da nisam isao na nikakv razgovor kao i svi ostali, bilo je tu par kancelarija pored i pisalo kod jedne Carantin. I posle sam skontao da su hteli da rasciste Carousel od nasih kofera jer je trebala drugoj avio kompaniji, zato su nas preko reda sproveli
__________________
27.10.2011. Prijava prvi put
01.05.2012. 2013EU00011XXX
14.05.2012. Poslata Koverta
22.05.2012. Stigla koverta u Kentucky
29.01.2013. Obavljen lekrski pregled
20.02.2013. Interview Uspesno Obavljen
21.02.2013. Viza u pasosu!!!
08.03.2013. Avionska karta
27.04.2013. Vezite se, Polecemo POE Seattle

Oskarov Blog

zelenadvlutrija.blogspot.com
Reply With Quote
  #130  
Staro 09.05.2013, 12:13
Sasa99 Sasa99 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 09.10.2012
US lokacija: Chicago IL
YU lokacija: Makedonija
Poruke: 58
Nepromenjeno

Oskare prvo hvala ti sto si mi cestitao za dobilenu vizu. Nego hucu da te pitam nije valjda da sec cekati zelenu kartu 6 meseci pa sta ces da radis dotle kako ces da radis. Obicno kazu da to dolazi za 20 dana a sad su ti rekli 6 meseci.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 18:48.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.