ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Školovanje u USA - lični primer » Bitni linkovi
Uspešan početak Školovanje u USA Vrste školi Stipendije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #41  
Staro 21.09.2009, 08:19
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Hvala Zana, meni je bitno samo da mi priznaju diplomu (redovfne studije ili magistratura, svejedno), kao takvu, ne mislim da trazim licencu i bavim se praksom, to nisam ni ovde radio, a mator sam da ucim od pocetka, vec da mogu da radim i konkurisem za druge poslove gde nije potrebna licenca, a jeste ovaj profil kadra (industrija hrane za zivotinje, farmacija i sl.)
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
Reply With Quote
  #42  
Staro 21.09.2009, 08:27
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Hej, nikad (ovde) nije kasno za ucenje Mislim da ce ti priznati diplomu (bas cu da pogledam ovih dana)... Ja sam se inace previse opustila misleci da mi predavanja krecu iduce nedelje, kad ono danas (ponedeljak) bas sam neki student
Reply With Quote
  #43  
Staro 21.09.2009, 09:41
Bandzi Bandzi je offline
Član
 
Datum prijave: 20.08.2009
YU lokacija: Srem
Poruke: 28
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Žana Prikaz poruke
Ako si zainteresovan za studiranje u Los Angeles-u, UCLA Anderson School of Management je odlicna skola – ali je USC Marshall School of Business bolja (Private University: Undergraduate Program Ranked 10th Overall; 3rd in Entrepreneurship; 5th in International Business; 5th in Accounting – USA list of best Colleges). Obe skole imaju odlicne programe – ja ne mogu detaljno da ti odgovorim jer ti je pitanje dosta generalno (uzelo bi mi dva dana da napisem detaljan odgovor lol). Za pocetak – da li imas zelenu kartu ili ne? Da li mozes da prikazes sredstva potrebna za studiranje (u oba slucaja)? Da li imas nekog u US ko moze da potpise loan? Ili – zelis da studiras u US i interesuju te sve opcije? Studirao si Management – kao Business Administration ili nesto drugo? Koji University? Odgovori na ova pitanja prilicno mogu da iskristalisu koje su ti opcije….
Pozdrav!
P.S. Hvala
Huh, evo ovako:
Nemam zelenu kartu; nemam toliko novca(mogao bih da prikupim nešto); možda bi mogao da pronađem nekog ko bi mi potpisao za taj loan (koliko je to novca? Ova informacija bi dosta pomogla, ako možete napišite treba od xxx do xxx $$$ u zasvisnosti od programa ili čega već).

Našao sam jedan univerzitet u državo Iowa [predložila mi je Redsonia sa foruma krstarice] koji nudi dobre uslove [url="http://www.mum.edu/mba/internships.html"]. Naši ljudi koji su završili ovaj Univerzitet su dobili vizu i posao posle internship-a.

Studirao sam Enterpreneurial management na Braca Karic University, da li imate informaciju o tome da li je priznat tu u US?
Interesuju me MBA studije.

Dobro sam razumeo management (prosek možda i nije nešto, ali to je zato što sam se manje trudio u prve dve godine [nisam razumeo dosta toga] koliko je 8.74 po US standardu? ), stoga mislim da bi bio dobar u tom poslu.
Mislim da bi mi MBA diploma mnogo pomogla u traženju posla i daljem napredovanju.

Ako mislite da su mu šanse slabe da li imate neki predlog [cilj: MBA u US i nakon toga dobiti dobar posao, bar privremeno, u management-u po mogućstvu u U.S.]?

Hvala
Reply With Quote
  #44  
Staro 21.09.2009, 15:19
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Bandzi Prikaz poruke
Studirao sam Enterpreneurial management na Braca Karic University, da li imate informaciju o tome da li je priznat tu u US?
Interesuju me MBA studije.
Koliko znam, to je nas najcenjeniji i najpriznatiji fakultet. Znam da u First bank of america samo taj i ekonomski iz BG-a i priznaju.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #45  
Staro 21.09.2009, 19:37
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Bandzi,

Pokusala sam da pronadjem program tvog studiranja na BK – na zalost nemaju sajt (?!), ili ne radi ili ja ne umem da ga pronadjem… tako da ne mogu da ti napravim poredjenje izmedju programa ovde i tamo. Prosek ne mogu da ti kazem, jer agencije koje to rade uporede program, zakljuce koliko je units u pitanju i onda “prevedu” prosek. Sto se tice linka koji si postovao – to je za praksu u toku zavrsavanja programa ili nakon – ja nisam cula za taj University i nema ih na spisku rankiranih univerziteta. However, pronasla sam ih na google i na Wikipedia i iskreno nije nesto sto bi mene interesovalo (mada medijacije i ostale stvari dosta pomazu) no verovatno oni koji imaju iskustva studiranja tamo mogu vise i bolje sve da ti objasne.

Ako nemas zelenu kartu, znaci da ces biti international student i placaces vise nego ostali studenti (residents). UCLA ne nudi finansijsku pomoc za international students. Postoje opcije da pomognu oko kredita ako nekako dobijes SSN i ima ko da ti potpise za loan (to ti otprilike nece niko uciniti sem roda rodjenog, jer nije sigurno da ces dobiti dokumentaciju nakon zavrsetka programa a loan se vraca 20 godina).

Skolarina i sve ostale dazbine na UCLA Anderson za 2009/2010 je $44,095.50. Na to dodaj $20,000 koje traze da prikazes za troskove zivota (stan, hrana etc). Posao kao international student mozes da dobijes preko skole, cini mi se do 24 sata nedeljno. Nakon zavrsetka studija (ovo treba jos da se proveri) dobices dozvolu da radis godinu dana (ovo bi trebalo da je dovoljno vremena da ubedis nekog da te zaposli i uradi radnu vizu). MBA program traje 21 mesec.

Skolarina i sve ostale dazbine na USC Marshall za 2009/2010 je $49,000 plus $22,000 za troskove zivota. Da bi dobio vizu moras da prikazes dokaz o novcu. Troskovi zivota mogu da budu veci od pomenutog. Na USC international students mogu da dobiju full tuition scholarship – ali ne verujem da ispunjavas uslove (moze da se proveri). Program traje dve godine. Retko ko ko zavrsi ovaj program ne dobije posao i povrati sav ovaj novac preko regularne plate za nesto vise od godinu dana.

Dakle, ako ti sve gore pomenuto zvuci ok (imas resenje za finansijski deo) ti javi, pa onda mogu da ti objasnjavam dalje za upis i sve ostalo.

Last edited by Zana; 21.09.2009 at 19:47.
Reply With Quote
  #46  
Staro 21.09.2009, 22:14
Bandzi Bandzi je offline
Član
 
Datum prijave: 20.08.2009
YU lokacija: Srem
Poruke: 28
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreamerns Prikaz poruke
Koliko znam, to je nas najcenjeniji i najpriznatiji fakultet. Znam da u First bank of america samo taj i ekonomski iz BG-a i priznaju.
Waoooow! Zar je moguće??? Ne mogu da verujem!!!!

Ja sam čuo komentare tipa: to nigde nije priznato, gde ću sa tim fakultetom ...
Znao sam da tu nešto ne štima, jer jednostavno znam da sam na tom fakultetu naučio mnogo dobre stvari!

Mnogo hvala za ovu informaciju!!!!

P.S. kako je u Čikagu? Moja velika želja je da jednog dana dođem u Chicago! Ako te imate vremena napišite koju reč o njemu. Evo ga još jedan
Reply With Quote
  #47  
Staro 21.09.2009, 22:39
Bandzi Bandzi je offline
Član
 
Datum prijave: 20.08.2009
YU lokacija: Srem
Poruke: 28
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Žana Prikaz poruke
Bandzi,

Pokusala sam da pronadjem program tvog studiranja na BK – na zalost nemaju sajt (?!), ili ne radi ili ja ne umem da ga pronadjem… tako da ne mogu da ti napravim poredjenje izmedju programa ovde i tamo. Prosek ne mogu da ti kazem, jer agencije koje to rade uporede program, zakljuce koliko je units u pitanju i onda “prevedu” prosek. Sto se tice linka koji si postovao – to je za praksu u toku zavrsavanja programa ili nakon – ja nisam cula za taj University i nema ih na spisku rankiranih univerziteta. However, pronasla sam ih na google i na Wikipedia i iskreno nije nesto sto bi mene interesovalo (mada medijacije i ostale stvari dosta pomazu) no verovatno oni koji imaju iskustva studiranja tamo mogu vise i bolje sve da ti objasne.

Ako nemas zelenu kartu, znaci da ces biti international student i placaces vise nego ostali studenti (residents). UCLA ne nudi finansijsku pomoc za international students. Postoje opcije da pomognu oko kredita ako nekako dobijes SSN i ima ko da ti potpise za loan (to ti otprilike nece niko uciniti sem roda rodjenog, jer nije sigurno da ces dobiti dokumentaciju nakon zavrsetka programa a loan se vraca 20 godina).

Skolarina i sve ostale dazbine na UCLA Anderson za 2009/2010 je $44,095.50. Na to dodaj $20,000 koje traze da prikazes za troskove zivota (stan, hrana etc). Posao kao international student mozes da dobijes preko skole, cini mi se do 24 sata nedeljno. Nakon zavrsetka studija (ovo treba jos da se proveri) dobices dozvolu da radis godinu dana (ovo bi trebalo da je dovoljno vremena da ubedis nekog da te zaposli i uradi radnu vizu). MBA program traje 21 mesec.

Skolarina i sve ostale dazbine na USC Marshall za 2009/2010 je $49,000 plus $22,000 za troskove zivota. Da bi dobio vizu moras da prikazes dokaz o novcu. Troskovi zivota mogu da budu veci od pomenutog. Na USC international students mogu da dobiju full tuition scholarship – ali ne verujem da ispunjavas uslove (moze da se proveri). Program traje dve godine. Retko ko ko zavrsi ovaj program ne dobije posao i povrati sav ovaj novac preko regularne plate za nesto vise od godinu dana.

Dakle, ako ti sve gore pomenuto zvuci ok (imas resenje za finansijski deo) ti javi, pa onda mogu da ti objasnjavam dalje za upis i sve ostalo.

Izvinjavam se, zaboravo a da on da napomenem da je univerzitet promenio ime i vlasnika. Sada se zove Alfa univerzitet. http://www.alfa.edu.rs/

Po ovome što ste napisali za UCLA, što se tiče finansijske pomoći, apsolutno ne prihvatljiv univerzitet.

"... Retko ko ko zavrsi ovaj program ne dobije posao i povrati sav ovaj novac preko regularne plate za nesto vise od godinu dana. ..." - ovde nema šta da se doda! Plata u prvoj godini rada oko 70 000$. Šta reći...

Ovo je problem: " ... $49,000 plus $22,000..." za koji nemam rešenje.... sem ako ne dobijem sedmicu na lotto-u! Teško je ovu sumu skupiti.
Šta sad raditi...

Da li su svi Univerziteti ovoliko skupi? Pretpostavljam da je početna plata sa MBA diplomom sa tih "jeftinijih" unverziteta manja.

Hvala što ste odgovorili.
Veliki pozdrav!
Reply With Quote
  #48  
Staro 22.09.2009, 21:47
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Moze i jeftinije (CSUN je na primer $13,714 za 24 units godisnje i dobar je Univerzitet, za ostale Univerzitete ne znam). Sve te podatke mozes da nadjes online pod Admission and Records - search tuition and fees.

Za pocetnu platu ne mogu da ti kazem, dosta zavisi od osobina samog kandidata, koja je firma u pitanju i prethodnog iskustva.
Reply With Quote
  #49  
Staro 25.09.2009, 18:02
Bandzi Bandzi je offline
Član
 
Datum prijave: 20.08.2009
YU lokacija: Srem
Poruke: 28
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Žana Prikaz poruke
Bandzi,

... jer nije sigurno da ces dobiti dokumentaciju nakon zavrsetka programa...

S
Možete li mi objasni ti šta ovo od prilike znači?

Hvala
Reply With Quote
  #50  
Staro 25.09.2009, 18:11
Bandzi Bandzi je offline
Član
 
Datum prijave: 20.08.2009
YU lokacija: Srem
Poruke: 28
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreamerns Prikaz poruke
Koliko znam, to je nas najcenjeniji i najpriznatiji fakultet. Znam da u First bank of america samo taj i ekonomski iz BG-a i priznaju.
Da li znate nešto više o procesu apliciranja za MBA loan? Npr: kod First bank of america.

HVALA
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Primer pozivnog pisma mvp977 Intervju (interview) - Ambasada 3 30.10.2008 17:31
Popunjeni formulari iz prve koverte - PRIMER srdjevic Prva koverta 0 20.04.2008 07:05

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:36.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.