ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Limit za prenos novca » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #51  
Staro 16.02.2012, 05:31
freshblood freshblood je offline
Član
 
Datum prijave: 14.02.2012
Poruke: 4
Nepromenjeno

vuxanne,
hvala puno na brzom odgovoru. gledao sam dokumentaciju preko ovih linkova, ipak potreban mi je neko sa slicnim iskustvom ko bi mogao malo slikovitije da mi predstavi ceo proces. cini mi se da bi to trebalo da bude prednost foruma


bockyman,
uh...onda sam u ozbiljnom problemu. da li ima neko ko bi mogao ovo da potvrdi? ovo zvuci poprilicno surovo i demoitvisuce za nekoga ko bi uneo novac u US a ja mislim da svaka drzava ima interes da se novac unosi u istu(ne mogu da tvrdim ali sam negde procitao da cak mozes po automatizmu da dobijes neki status ukoliko uneses odredjenu sumu u US)

kako ti mislis da se raspitam? pa upravo to i radim na forumu. molim te ako znas nekog ko bi mogao da mi da informaciju iz prve ruke da me na istu osobu i uputis. hvala!

ako se racuna oktobar 2011 kao mesec kad sam postao permanent resident da li to znaci da trebam da saljem neku dokumentaciju IRS u 2011. napominjem da sam boravio samo mesec dana u USu tokom 2011.


dare_ns,
pretrazivao sam. ako mislis na onaj post..gde je Score pisao kako nije prijavio da ima vise od $10K zato sto je mislio da se suma odnosi pojedinacno na svakog clana porodice...pa je naleteo na dobrocudnog carinika...jasno ti je da od toga nemam neke koristi posto je covek prepricao svoje iskustvo a ne proces.



dakle jos jednom molim nekog ko bi mogao detaljno da mi preprica proces ukoliko je imao slicnu situaciju

- da je vec postao permanent resident vratio se u srbiji i posle par meseci se konacno preselio
- da je prenosio vise od $10K kako bi mi objasnio detaljno proceduru sa nasim vlastima kao i sa americkim

btw
da li trebam pre presenjenja da se odjavim u srbiji? da li ste radili. negde sam na forumu i to procitao i da li neka prateca dokumentacija moze da bude dokaz o konacnom preseljenju/emigraciji (za nase sluzbenike)


hvala!
Reply With Quote
  #52  
Staro 18.02.2012, 07:55
freshblood freshblood je offline
Član
 
Datum prijave: 14.02.2012
Poruke: 4
Nepromenjeno

sta? jos uvek nema nikog ko bi mogao da mi odgonetne ovo?
I'm still waiting!
Reply With Quote
  #53  
Staro 18.02.2012, 17:56
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik freshblood Prikaz poruke
sta? jos uvek nema nikog ko bi mogao da mi odgonetne ovo?
I'm still waiting!
Meni se cini da imas mnogo vise para da uneses nego prosecan posetilac ovog foruma. Ja i muz smo usli sa $4000.
Reply With Quote
  #54  
Staro 18.02.2012, 19:37
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik freshblood Prikaz poruke
vuxanne,
hvala puno na brzom odgovoru. gledao sam dokumentaciju preko ovih linkova, ipak potreban mi je neko sa slicnim iskustvom ko bi mogao malo slikovitije da mi predstavi ceo proces. cini mi se da bi to trebalo da bude prednost foruma


bockyman,
uh...onda sam u ozbiljnom problemu. da li ima neko ko bi mogao ovo da potvrdi? ovo zvuci poprilicno surovo i demoitvisuce za nekoga ko bi uneo novac u US a ja mislim da svaka drzava ima interes da se novac unosi u istu(ne mogu da tvrdim ali sam negde procitao da cak mozes po automatizmu da dobijes neki status ukoliko uneses odredjenu sumu u US)

kako ti mislis da se raspitam? pa upravo to i radim na forumu. molim te ako znas nekog ko bi mogao da mi da informaciju iz prve ruke da me na istu osobu i uputis. hvala!

ako se racuna oktobar 2011 kao mesec kad sam postao permanent resident da li to znaci da trebam da saljem neku dokumentaciju IRS u 2011. napominjem da sam boravio samo mesec dana u USu tokom 2011.


dare_ns,
pretrazivao sam. ako mislis na onaj post..gde je Score pisao kako nije prijavio da ima vise od $10K zato sto je mislio da se suma odnosi pojedinacno na svakog clana porodice...pa je naleteo na dobrocudnog carinika...jasno ti je da od toga nemam neke koristi posto je covek prepricao svoje iskustvo a ne proces.



dakle jos jednom molim nekog ko bi mogao detaljno da mi preprica proces ukoliko je imao slicnu situaciju

- da je vec postao permanent resident vratio se u srbiji i posle par meseci se konacno preselio
- da je prenosio vise od $10K kako bi mi objasnio detaljno proceduru sa nasim vlastima kao i sa americkim

btw
da li trebam pre presenjenja da se odjavim u srbiji? da li ste radili. negde sam na forumu i to procitao i da li neka prateca dokumentacija moze da bude dokaz o konacnom preseljenju/emigraciji (za nase sluzbenike)


hvala!
Pazi ovako, ja sam uradio tacno to, otisao da vidim, bio mesec dana, vratio se kuci i posle mesec dana otisao opet sa parama, vise od 10,000. I na aerodromu me provalili, i bili bas fer, ponasali se kao da sam prijavio. A u tom slucaju nikakvih problema nema kad prijavis, jedino treba da popunis formu na US granici i mozes preneti milion dolara. Jedino sto mi nije jasno dosad je da li i koliko treba na to prijaviti porez IRS-u. A i to zavisi ko ce da ti radi obracun za prijavu poreza. Pitanje koje i mene muci je da li ustedjevinu mozes da uneses "besplatno" samo prvi put kad dolazis (a i to je pitanje, jer mogu da te pitaju kasnije da li si vec platio porez na njega u maticnoj drzavi), ili to mozes da uradis i sledeci put ako prijavis novac. Upravo treba da pocnem da se bavim tom temom, tako da ....javicu se.
I ja sam svojevremeno bezuspesno pokusavao da dobijem odgovor na to pitanje na forumu i sve sto sam uspeo da dobijem je odgovor od "jednog strucnjaka" koji nece da odgovara na takva pitanja dzabe, jer se time bavi profesionalno i od toga zivi...
__________________
Score
Reply With Quote
  #55  
Staro 18.02.2012, 20:42
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Score Prikaz poruke
Pazi ovako, ja sam uradio tacno to, otisao da vidim, bio mesec dana, vratio se kuci i posle mesec dana otisao opet sa parama, vise od 10,000. I na aerodromu me provalili, i bili bas fer, ponasali se kao da sam prijavio. A u tom slucaju nikakvih problema nema kad prijavis, jedino treba da popunis formu na US granici i mozes preneti milion dolara. Jedino sto mi nije jasno dosad je da li i koliko treba na to prijaviti porez IRS-u. A i to zavisi ko ce da ti radi obracun za prijavu poreza. Pitanje koje i mene muci je da li ustedjevinu mozes da uneses "besplatno" samo prvi put kad dolazis (a i to je pitanje, jer mogu da te pitaju kasnije da li si vec platio porez na njega u maticnoj drzavi), ili to mozes da uradis i sledeci put ako prijavis novac. Upravo treba da pocnem da se bavim tom temom, tako da ....javicu se.
I ja sam svojevremeno bezuspesno pokusavao da dobijem odgovor na to pitanje na forumu i sve sto sam uspeo da dobijem je odgovor od "jednog strucnjaka" koji nece da odgovara na takva pitanja dzabe, jer se time bavi profesionalno i od toga zivi...
Majstore? Vidis, filozofiranje i serucukanje je uglavnom ok dok se ne pretera. Nemam nesto vremena, ali par stvari:

"Strucnjak" je tebi licno "spelled" da na formi 1040 (either schedule B ili forma koju je Vuxanne cini mi se gore postovala, a vec je bila zakacena na forumu) prijavis svoje pare u inostranstvu i nemas posle toga problem da ih transferujes ili uneses. Takodje ti je "strucnjak" rekao da treba da prijavis interest accrued ili dividends na foreign accounts. "Strucnjak" ti je takodje rekao (tebi licno) da na svoj novac na stednji ne placas porez, a na zaradu u inostranstvu ne placas do odredjenog iznosa (ako si za vreme zarade ziveo u zemlji gde je novac stecen). "Strucnjak" je takodje tebi licno napisao/odgovorio da mozes da uneses i $100k ako popunis formu za unos para i na to se ne placa nikakav porez. Porez se, jel' te, placa na zaradu a ne na stednju - toliko bi trebalo da se zna kad se zivi u USA. "Strucnjak" je takodje rekao da ne moze zbog "piece of mind" da savetuje sta neko ko resi sam da radi takse i prijavi odbitke na koje zakonski nema prava treba nakon toga da radi - jer je *ebena stvar u ovim drzavama mesati se u stvari za koje niti imas potpuni uvid u situaciju niti si spreman da stoprocentno uletis u nesto sto moze da izazove liability na bilo kojoj strani i bilo koji nacin. I to se odnosilo na druge ljude na ovom forumu - kojima je takodje "strucnjak" lepo rekao da sad po tom pitanju ne rade nista pa ako ih neko "prozove" u narednih 7 godina, onda se to resava, a ako ne, onda super.

Tako da - please prestani da seres po ostalim "strucnjacima" pre nego otvoris svoju temu na kojoj ces da "pomognes" drugim forumasima kako da naplacuju "stotine dolara po satu depresivnim i glupim, podgojenim Amerima" i kako se na osnovu zivotne filozofije stize sa tacke A na tacku B, pronadju "Firme" i uspe u zivotu. Naravno, podrazumeva se da sve to odradis za dzabe. "Strucnjak" mozda resi u medjuvremenu da za dzabe odradi neke konkretne stvari kad - da se ponovim - vozaci sa foruma budu besplatno selili forumase, kad agenti za karte budu besplatno delili karte, dizajneri besplatno pravili sajtove, zubari besplatno radili forumasima implante, frizeri budu za dzabe davali usluge... got it?

Znam da je na forumu malo dosadno ovih dana i isto tako znam da se najvise kucka kad krenu "zavadjivanja" - ali mani me se, please. Bezveze je lagati o necemu kad postoji "napisan" dokaz da stvari nisu takve. Kad god si normalno postavio pitanje - normalno ti je i odgovoreno. Nastavi lepo da pises bez prozivanja - jer je pruzanje pomoci i deljenje iskustva necija dobra volja a ne moranje - i samim tim ne odslikava neciji karakter (pogotovo kad taj neko nece da po milion puta pise istu stvar).

Lepo smo se izbegavali prilicno vreme - 'ajde neka tako i ostane. Ogromne su ove drzave, ima milion razlicitih nacina da se opstane i uspe zavisno od licnih preferenci, ne postoji odredjeni put ili odredjena formula. Ja se ne palim na filozofiranja bez konkretnih rezultata, tako da nastavi da promovises svoje uspehe ali me zaobidji, ok? Ne diram te, ne diraj me. Meni prija da procitam sta se sa ljudima desava, prija mi da cujem da im dobro ide - sta sam imala da podelim, podelila sam - kao i vecini ljudi ne prijaju mi prozivanja, nemam nameru da se "izglasavamo" i "nadglasavamo" i ja bih da tako ostane. Licno misljenje i perspektiva je upravo to - nema tu polemike. Jedino sto mogu iz ove pozicije je da se oglasim u situacijama kad neko na primer kaze da se SSN vadi u DMV... i to je to (i kod prozivki ovog tipa). Nadam se da ti "zaobilazenje" moje malenkosti nije problem.

A prozivanje definitivno ne donosi rezultate - osim naravno ako ti bas "toliko" nedostaje moje pisanje moze i to da bude, ko zna! Ako je to, onda BINGO Upali svaki put! Predvidljivo...

Pozdrav,
"StrucnjakE"
Reply With Quote
  #56  
Staro 18.02.2012, 20:46
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Zana Prikaz poruke
Majstore? Vidis, filozofiranje i serucukanje je uglavnom ok dok se ne pretera. Nemam nesto vremena, ali par stvari:
........

Pozdrav,
"StrucnjakE"
Draga moja, ja ne citam vise tvoje postove, don't bother...
__________________
Score
Reply With Quote
  #57  
Staro 18.02.2012, 20:57
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Score Prikaz poruke
Draga moja, ja ne citam vise tvoje postove, don't bother...
Ma nista to, dragi moj, nije frka...dovoljno je sto ja tvoje citam, jesu "interesting" sta kod mene i ima mnogo, ja tu kao neke procedure, kako da se zavrsi, odradi itd...nema tu 'leba...
Reply With Quote
  #58  
Staro 20.02.2012, 14:51
Mikimax Mikimax je offline
Drug član
 
Datum prijave: 09.04.2011
US lokacija: Daleko od hejtera sa foruma
Poruke: 49
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Zana Prikaz poruke
Ma nista to, dragi moj, nije frka...dovoljno je sto ja tvoje citam, jesu "interesting" sta kod mene i ima mnogo, ja tu kao neke procedure, kako da se zavrsi, odradi itd...nema tu 'leba...
U zivotu sam znao mnogo hejtera, ali ti si jedan od najvecih.
Nevjerovatno.
Reply With Quote
  #59  
Staro 20.02.2012, 15:54
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Reply With Quote
  #60  
Staro 21.02.2012, 16:32
misica misica je offline
Drug član
 
Datum prijave: 22.11.2011
Poruke: 50
Nepromenjeno pametovanje,hahahahha

i here we go..proradila je grupa drvenih advokata,ovakve ljude treba samo izbegavati jer oni nisu zivi ako ne pametuju...bilo bi dobro kada bo postojao forum za normalne i nenormalne,pa da nam se otkace od glave...
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:08.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.