ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Prije iseljenja - stvari koje moramo uraditi » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 01.04.2009, 18:21
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Sloba_Kg Prikaz poruke
O pasosu preko konzulata znam ali su informacije malo bajate. Licno konzul u Chicagu mi je jos 2007 rekao da platis malo i dobijes pasos brzo.
Koliko ja znam, to vazi samo za stare (plave) pasose. Novi se ne izdaju u ambasadama/konzulatima.
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
Reply With Quote
  #22  
Staro 01.04.2009, 20:20
Amerikanac2009 Amerikanac2009 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.01.2009
US lokacija: Chicago IL
YU lokacija: Obrenovac, Srbija
Poruke: 113
Nepromenjeno

Neki od vas prilicno grese. S obzirom da smo supruga i ja i naravno beba vadili nove pasose krajem januara ove godine. Nismo uopste pominjali da nam ubrzaju i dobili smo ih za deset dana. Licne karte nove cipovane smo dobili posle 7 dana. Tako da nije tacna informacija da se cekajupo mesec dana. To je bilo ranije kada su penzioneri navalili u policiju kao mutav na telefon. Kao da sam citao misli sefu Srdjevicu izvadili smo pasose da se ne bi cimali u USA za nove. Nasi plavi pasosi su vazili do 2017. ali to vise nije bitno jer im zakonski rok vazenja istice 31.12.2009. godine jer obavezno stupaju na snagu novi crveni biometrijski pasosi. Tacno sto je neko rekao da se po urgentnoj proceduri dobijaju novi pasosi za 48 sati a verovatno i manje.
Sto se tice konzulata u Chicagu desko Nikitovic - nas konzul je veoma prijatan covek i verujem da ce svima pomoci. Sto se tice slucaja Miladin Kovacervic to je zavrsena prica. Danas je njujorski sud taj slucaj predao pravosudnim organima Srbije (citaj: Vlada Srbije platila milionsku odstetu) i slucaj zataskan. Kovacevic je proslost i ne verujem da ce to imati veze sa izdavanjem nasih pasosa u USA.
__________________
2009EU00018xxx
10.07.2008. - stigla 1. koverta
24.07.2008. - poslato nazad
04.08.2008. - stiglo u KCC
10.02.2009. - stigla druga koverta
09.03.2009. - lekarski uspesno obavljen
16.03.2009. - zakazan intervju-viza odobrena
Reply With Quote
  #23  
Staro 01.04.2009, 20:35
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

Ne bih rekao da ljudi grese, samo su malo neinformisani. Ja cu u toku sledece nedelje ici da izvadim pasos, a nekoliko kolega ga je vadilo u proteklih mesec dana. Guzva i cekanje variraju od sup-a do sup-a, pa tako kad dodjete u sup Bezanijska kosa oni vam kazu da je upis iliti zakazivanje termina svakog radnog dana od 8h, ali vam isto tako ljubazno 'preporuce' da dodjete pre 5h, jer tada pocinje da se formira red
Do prosle nedelje je guzva u manjim sup-ovima kao sto su Mladenovac i Grocka bila zanemarljiva, a sada je poprilicna. Poenta je ili poraniti kao sto je i napisao Good spirit ili imati neke vezice pa ubrzati proceduru. Cica mica i gotova prica
Reply With Quote
  #24  
Staro 01.04.2009, 21:30
Amerikanac2009 Amerikanac2009 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.01.2009
US lokacija: Chicago IL
YU lokacija: Obrenovac, Srbija
Poruke: 113
Nepromenjeno

Verovatno je tako. Mi smo menjali pasose u Obrenovcu, pa je zbog toga guzva manja. Vazno je na vreme prdati zahtev i stvar gotova ili ubrzati preko vezica.
__________________
2009EU00018xxx
10.07.2008. - stigla 1. koverta
24.07.2008. - poslato nazad
04.08.2008. - stiglo u KCC
10.02.2009. - stigla druga koverta
09.03.2009. - lekarski uspesno obavljen
16.03.2009. - zakazan intervju-viza odobrena
Reply With Quote
  #25  
Staro 01.04.2009, 21:38
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Amerikanac2009 Prikaz poruke
Verovatno je tako. Mi smo menjali pasose u Obrenovcu, pa je zbog toga guzva manja. Vazno je na vreme prdati zahtev i stvar gotova ili ubrzati preko vezica.
Verovatno je, verovao ili ne, da su meni jutros rekli: Idi u Obrenovac, tamo nema guzve
A ja sam im verovao, pa cu i obici rodbinu i resiti pasos
Reply With Quote
  #26  
Staro 01.04.2009, 21:59
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Amerikanac2009 Prikaz poruke
Neki od vas prilicno grese. S obzirom da smo supruga i ja i naravno beba vadili nove pasose krajem januara ove godine. Nismo uopste pominjali da nam ubrzaju i dobili smo ih za deset dana. Licne karte nove cipovane smo dobili posle 7 dana. Tako da nije tacna informacija da se cekajupo mesec dana. To je bilo ranije kada su penzioneri navalili u policiju kao mutav na telefon. Kao da sam citao misli sefu Srdjevicu izvadili smo pasose da se ne bi cimali u USA za nove. Nasi plavi pasosi su vazili do 2017. ali to vise nije bitno jer im zakonski rok vazenja istice 31.12.2009. godine jer obavezno stupaju na snagu novi crveni biometrijski pasosi. Tacno sto je neko rekao da se po urgentnoj proceduri dobijaju novi pasosi za 48 sati a verovatno i manje.
Sto se tice konzulata u Chicagu desko Nikitovic - nas konzul je veoma prijatan covek i verujem da ce svima pomoci. Sto se tice slucaja Miladin Kovacervic to je zavrsena prica. Danas je njujorski sud taj slucaj predao pravosudnim organima Srbije (citaj: Vlada Srbije platila milionsku odstetu) i slucaj zataskan. Kovacevic je proslost i ne verujem da ce to imati veze sa izdavanjem nasih pasosa u USA.
Ako neko nema tvoje iskustvo, ne znaci da je neobavesten i da gresi.
Moj burazer je sada vadio pasos i cekao ga je mesec dana. U svakom SUP-u je drugacije. Nazalost, ne mozes (koliko je meni poznato) otici iz NS-a u Obrenovac da izvadis pasos.
Jedan razlog zasto je u vecim mestima sranje....pa Novi Sad je jedna opstina.....a u tu opstinu spadaju i sva okolna sela. Pored toga, ima samo jedan SUP....i na samo jednom mestu se vade svi papiri.
Rad naseg SUP-a je jedno od top 5 stvari zbog kojih sam se iselio u ameriku.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #27  
Staro 01.04.2009, 22:08
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreamerns Prikaz poruke
Nazalost, ne mozes (koliko je meni poznato) otici iz NS-a u Obrenovac da izvadis pasos.
Apsolutno tacno. Dolaze u obzir samo sup-ovi na tvojoj teritoriji stanovanja, tako da ljudi iz Beograda imaju mnogo veci izbor koji ide do Mladenovca kao, cini mi se, najudaljenije opstine na teritoriji grada Beograda.
Reply With Quote
  #28  
Staro 02.04.2009, 08:52
xeg's Avatar
xeg xeg je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.05.2008
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 852
Pošalji Skype™ poruku korisniku xeg
Nepromenjeno

Sto se naslova teme tice, sada se supruga i ja nalazimo u onoj fazi pred polazak koja je po meni najzajebanija, prodali smo mnoge stvari koje nam sigurno ne trebaju a mogu se unovciti (kola, motor, racunari...) a kompletan namestaj smo ostavili da kuca u kojoj zivimo ne bude prazna (nije nasa kuca ali je sve u njoj nase, duga prica). Od racuna smo ugasili sve osim 2 na koja ce jos nesto para leci pa smo ovlastili roditelja da to podignu i zamene nam u $$$ koje ce nam doneti kada prvi put budu dolazili kod nas (to ce malo kompenzovati karte koje cemo im kupiti).
Odjavili postpaid mobilni, ADSL, fixnu identifikaciju... nigde nemamo ni jedan dug niti bilo koji kredit jer sam veliki protivnik istih oduvek bio.
Pasose smo pre intervjua izvadili nove, promenili licnu kartu drage i vozacku koja je na isteku, necemo vaditi medjunarodne vozacke vec planiramo da polazemo ubrzo nakon stizanja SSN-a.
Ovdasnji poslovi... ja sam odmah nakon dobijanja vize dobio otkaz a moja draga je dobila godinu dana neplacenog odsustva.
Diplome i spiskove ocena drage prevodimo kod zvanicnog privatnog prevodioca a ne kod tumaca, cisto moje razmisljanje da ce istu vaznost u USA imati i jedan i drugi prevod a ova varijanta nas nece kostati nista jer poznajem coveka.
Mozda ima jos necega sto sam zaboravio...
__________________
2009EU00014xxx
09.05.2008. - stigla 1. koverta
14.05.2008. - poslato nazad
16.05.2008. - stiglo u KCC
01.12.2008. - stigla 2. koverta
22.12.2008. - zavrsen lekarski
22.01.2009. - uspesno zavrsen intervju u Bgd-u
23.01.2009. - podigli vizirane pasose
Od 19.04.2009. u USA, Atlanta, GA
---------
About us: Veselinovica kutak
Reply With Quote
  #29  
Staro 02.04.2009, 13:22
Amerikanac2009 Amerikanac2009 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.01.2009
US lokacija: Chicago IL
YU lokacija: Obrenovac, Srbija
Poruke: 113
Nepromenjeno

Nisam imao nameru da bilo koga uvredim. U svakom slucaju sam mislio na neinformisanost. Jasno mi je da ljudi iz drugih gradova ne mogu dolaziti u Bgd po pasos vec u svojoj opstini moraju da to odrade. Vodio sam se situacijom u mojoj opstini.... pa sam se malo izleteo ne poznavajuci situaciju u drugim gradovima Srbije.
__________________
2009EU00018xxx
10.07.2008. - stigla 1. koverta
24.07.2008. - poslato nazad
04.08.2008. - stiglo u KCC
10.02.2009. - stigla druga koverta
09.03.2009. - lekarski uspesno obavljen
16.03.2009. - zakazan intervju-viza odobrena
Reply With Quote
  #30  
Staro 02.04.2009, 14:42
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Xeg, hvala druze na konkretnom odgovoru.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Pravila nosenja stvari u avion stizeljeto Stare teme 21 18.12.2008 21:17

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 14:30.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.