ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Colorado Springs, Colorado - početak života u USA » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #161  
Staro 13.04.2009, 21:55
bibi's Avatar
bibi bibi je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.10.2008
YU lokacija: Beograd
Poruke: 104
Pošalji Skype™ poruku korisniku bibi
Nepromenjeno

joooj, oprosti stizeljeto sto sam prenaglila sa zakljuckom.
Molim te, kada zaista dodje do toga da budes trudna "aktiviraj" ponovo ranije izrecene cestitke... vazice i tada.
U svakom slucaju, zelim ti da nadjes odgovarajuci plan zdravstvene zastite, pa da vam uskoro tapkaju jos jedne male nozice po stanu.

i hvala ti za update o tvojoj bubici, mnogo mi znaci to, jer znam da cemo se mi odrasli prilagoditi kada dodje do toga da se preselimo, i jedina moja briga je oko toga kroz sta ce moj kica prolaziti.

A sto se straha od separacije tice, moje misljenje je da bi bilo dobro ako mozes u pocetku i ti po malo da ostajes sa njim u nedeljnoj skolici (mada ima pedagoga koji tvrde da to treba "preseci", i da se tim ostajanjem samo produzava proces kroz koji dete mora da prodje).
Samo mu, sto vise mozes, pricaj o tome da ce on tamo moci da radi mnoge lepe stvari bez tebe (sa konkretnim primerima sta ce to moci da radi... bice tamo npr. neka teta koja ume lepo da crta, pa ce od nje to moci da nauci, i sl.), neka oseti da ti je vazno da mu tamo bude prijatno, neka bude siguran da u tebi ima podrsku cak i kada mu nije bas sve po volji...
I ohrabruj ga sto vise; on je sad vec veliki bata, i neke stvari moze i treba sam da radi. Tako ce biti sigurniji u sebe, i snazniji da se izbori sa svojim razvojem.

Sigurna sam da sve to vec znas i sama, ali pisem, eto, mozda bude od pomoci...

I pored empatije, podrske i razumevanja koje mu dajes kada mu je tesko, isto tako sve vreme pred njim moras cvrsto i sigurno da stojis iza stava da je to potpuno normalno da on sad neko vreme bude sa nekim drugim dok ti ne dodjes po njega. Jer dete nepogresivo oseti kada roditelj u nesto nije siguran, pa i samo "upije" tu nesigurnost.

Pricaj mu, pricaj mu sto vise o dobrim stranama odvajanja, i o prilikama koje ce imati...
__________________
aplicirala (peti put) za DV2012
Reply With Quote
  #162  
Staro 13.04.2009, 22:03
stizeljeto's Avatar
stizeljeto stizeljeto je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2008
Poruke: 387
Nepromenjeno

Hvala ti na dobrim savjetima, bas si rekla sto bi i mnogi pedagozi savjetovali u vezi prevazilazenja separacije. Ja puno pricam, ali nekad cim mu spomenem da ce ici kod djece pocne plakati, hahahah. Strasno! Uglavnom, tamo ce mu biti super, oni ce isto imati program, pocinju sa pjevanjem, pa sa sviranje, imaju hrpu malih instrumenata, imaju snack time, igraju se naravno i onda im citaju price ili imaju igrokaze. U svakom slucaju mora nekoliko puta biti tamo da vidi kako je dobro. odlucila sam ga odmah ostaviti jer su me tako savjetovali, pa cu vidjet kako ce to proci. U najboljem slucaju svaki put ce krace plakati i prihvatiti ''svoju sudbinu''
__________________
Case Number: 5xxx
Prva koverta: sredina aprila 2008
Poslana u KCC: 9.5. 2008.
Intervju zakazan na 30.10.2008 Viza odobrena
U Americi od 3.12.2008.
Reply With Quote
  #163  
Staro 13.04.2009, 22:36
bibi's Avatar
bibi bibi je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.10.2008
YU lokacija: Beograd
Poruke: 104
Pošalji Skype™ poruku korisniku bibi
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik stizeljeto Prikaz poruke
U svakom slucaju mora nekoliko puta biti tamo da vidi kako je dobro. odlucila sam ga odmah ostaviti jer su me tako savjetovali, pa cu vidjet kako ce to proci. U najboljem slucaju svaki put ce krace plakati i prihvatiti ''svoju sudbinu''
Bas tako
Samo sto je nama majkama (u stvari roditeljima) mnogo tesko kad nam dete pati, pa onda moramo da naucimo da stegnemo srce, i da ga podrzimo na pravi nacin.
Evo, javno priznajem da mi to ne polazi uvek za rukom, ali trudim se...

Ah, da, sad sam se setila: nedavno sam pricala sa jednim decijim psihijatrom, i on mi je rekao da deca sve do pete godine nemaju potpuno razvijenu potrebu da budu u drustvu sa drugom decom, tj. sa svojim vrsnjacima, vec da se u tom periodu mnogo brze i lakse vezuju za druge odrasle osobe koje im poklone paznju i ljubav. Nasla sam deo istine u ponasanju mog kice, jer on kada pricamo o vrticu uglavnom ima lepe reci za vaspitacice i kuvaricu, a drugari i drugarice mu ponekad bas smetaju...
(I pored toga, voli kada u parku ima puno dece, i lepo ume da se igra i sa mladjima od sebe, i sa vrsnjacima, i sa starijima)

Vidim da ce tvoj maleni imati raznovrsne sadrzaje na raspolaganju, i to je bas super! Drzim vam fige oboma da to prodje sto bezbolnije.
__________________
aplicirala (peti put) za DV2012
Reply With Quote
  #164  
Staro 14.04.2009, 14:17
wingreen's Avatar
wingreen wingreen je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: Florida
YU lokacija: Srbija
Poruke: 344
Nepromenjeno

Sizeljeto, dobila sam jednu informaciju od drugarice koja se iz New Yorka preselila u Denver, Colorado....
Ona je trudna 5 meseci a pre jedno mesec dana se preselila. U New Yorku je imala bespaltno osiguranje sve vreme trudnoce, porodjaj i 3 meseca nakon toga a bebe imaju do godinu dana. Mislila je da ce isto proci u Denveru medjutim tamo je zakon drugaciji. Besplatno osiguranje se dobija tek kada imas 5 godina zelenu kartu bilo da si je dobio preko lutrije ili braka, ovaj zakon jedino ne vazi za izbeglice. Ona to nije znala i sad muku muci. Kaze da je tako svuda u Americi osim u New Yorku,New Jersey, Californiji, Illinoisu. Moze dobiti samo takozvano "Emergency Madicaid" ali to nema veze sa trudnocom a i za to ceka da li ce da joj odobre. To su informacije iz prve ruke. Ima li sta da si ti novo saznala u vezi trudnoce?
__________________
2009EU000237xx
15.05.2008. stigla prva koverta
23.05.2008. vracena nazad u KCC
26.03.2009. stigla druga koverta
15.05.2009. zakazan intervju
14.05.2009. obavljen lekarski
15.05.2009. odobrene vize
18.05.2009. podigli vizirane pasose
02.09.2009. Stigli u USA
Reply With Quote
  #165  
Staro 14.04.2009, 22:06
stizeljeto's Avatar
stizeljeto stizeljeto je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2008
Poruke: 387
Nepromenjeno

Da, bas je nasla u koju ce se drzavu preselit, ovdje su totalno losi benefits za imigrante, ma kakvi benefits, nema ih.

Moze probati aplicirati za privatnog osiguranje, ali velika je vjerojatno da ce biti odbijena.

Moze aplicirati za Wic program, oni nece platiti troskove poroda, ali mogu pomoci kod nekih sitnijih troskoca, pa ce joj ostati vise u djepu za porod. JEdna od opcija je da prije poroda razgovaraju sa bolnicom i doktorom jer oni obicno za neosigurane smanjuju cijenu. No, to se treba dogovoriti prije poroda.

Takoder jos jeftinije ce joj izaci ako pronade birth clinic i certified midwife- akuserku (www.midwife.org) i kod njih se raspita o tome da si sama plati porod. E sad ako moze bolej bi joj bilo da ode u jendu od tih drzava gdje ce joj porod biti pokriven nekim od state progama. Navela si sama koje su to zemlje.

ovo je totalno zafrknuto i boli me glava od svega ovoga. ja sam nasla jedno osiguranje koje ce dodati Maternity rider, znaci uz privatno osiguranje bi placala i maternity rider za vrijeme dok se ne porodim. U Coloradu je jedno od samo dva osiguranja koja nude maternity rider je Time Insurance Plan, a Maternity rider moram dodati 3 mjeseca prije zaceca da bi mi svi troskovi oko trudnoce i poroda bili pokriveni. Carski rez i druge komplikacije nisu pokrivene preko toga Ridera, ali ih pokriva redovno osiguranje. Maternity rider premija se placa ovisno o visini deductible. Ako je deductible (suma koju placamo iz djepa, nakon kojeg osiguranje pokriva ostalo 100 posto ili 80 posto ili nekad samo 50 posto ovisno o tipu plana), 1000 dolara (znaci sve preglede placam sama do te sume) onda mi je mjesecna premija oko 370 dolara (plus od 60 do 100 dolara redovno osiguranje), a recimo da je deductible 2500 onda bi me premija dosla manje, oko 140 dolara. U svakom slucaju trebas imat para, ili da si platis iz djepa posjete doktoru i premije ili ne placat deductible, ali onda je i premija puuuuno visa.
__________________
Case Number: 5xxx
Prva koverta: sredina aprila 2008
Poslana u KCC: 9.5. 2008.
Intervju zakazan na 30.10.2008 Viza odobrena
U Americi od 3.12.2008.
Reply With Quote
  #166  
Staro 14.04.2009, 22:27
stizeljeto's Avatar
stizeljeto stizeljeto je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2008
Poruke: 387
Nepromenjeno

Postoje i takozvani maternity discount plans i oni mogu smanjiti troskove porodaja do 60 posto zato sto rade sa mrezom doktora i bolnica i na taj nacin smanjuju troskove prenatalnih troskova. Nisam upoznata s tim, pa neka izgugla maternity discount plans i vidi sta je to i dali joj moze pomoci.

Dobila sam od Colorado Division of insurance dva telefona za neosigurane trudnice, mozda se cura moze tamo javiti:
Family Health Line - 303-692-2229 (Coverage for pregnant women and children in low-income families)

Colorado Indigent Program - 303-866-2580 (Provides financial assistance for hospital services for low-income uninsured Coloradoans who are not eligible for Medicaid)
__________________
Case Number: 5xxx
Prva koverta: sredina aprila 2008
Poslana u KCC: 9.5. 2008.
Intervju zakazan na 30.10.2008 Viza odobrena
U Americi od 3.12.2008.
Reply With Quote
  #167  
Staro 17.04.2009, 00:39
stizeljeto's Avatar
stizeljeto stizeljeto je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2008
Poruke: 387
Nepromenjeno

Evo da javim da smo dobili odgovor od Medicaida i CHP+ (osiguranje za djecu i trudnice) i svi smo odbijeni radi toga sto nismo u drzavi vise od pet godina, znaci bas onako kako sam i mislila. Nadala sam se da ce bar bebac imat osiguranje dok ga ne stavimo na muzevo osiguranje koje ce poceti tek nakon sest mjeseci radnog odnosa.

Za sebe cu sigurno uzeti neko drugo individualno osiguranje i na njega dodati maternity rider i na taj nacin si planirati trudnocu.
__________________
Case Number: 5xxx
Prva koverta: sredina aprila 2008
Poslana u KCC: 9.5. 2008.
Intervju zakazan na 30.10.2008 Viza odobrena
U Americi od 3.12.2008.
Reply With Quote
  #168  
Staro 14.11.2012, 11:36
NinaSteva NinaSteva je offline
Član
 
Datum prijave: 20.08.2012
US lokacija: Austin, Houston
YU lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 8
Nepromenjeno

StizeLjeto, pisi nam jos o svom zivotu u Colorado Springsu. Pozdrav i sve najbolje vam zelim!
Reply With Quote
  #169  
Staro 14.11.2012, 14:10
curlika's Avatar
curlika curlika je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.02.2012
US lokacija: Las Vegas, Houston, Chicago
YU lokacija: Sombor-Novi sad, Srbija
Poruke: 263
Pošalji Skype™ poruku korisniku curlika
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik NinaSteva Prikaz poruke
StizeLjeto, pisi nam jos o svom zivotu u Colorado Springsu. Pozdrav i sve najbolje vam zelim!
Stizeljeto: Poslednja aktivnost: 12.10.2010 Tesko da ce ti odgovoriti ali ko zna?
__________________
10.10.2012. Prijavljen 1. put sa suprugom i kcerkom za DV-14
Reply With Quote
  #170  
Staro 14.11.2012, 14:41
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik wingreen Prikaz poruke
Sizeljeto, dobila sam jednu informaciju od drugarice koja se iz New Yorka preselila u Denver, Colorado....
Ona je trudna 5 meseci a pre jedno mesec dana se preselila. U New Yorku je imala bespaltno osiguranje sve vreme trudnoce, porodjaj i 3 meseca nakon toga a bebe imaju do godinu dana. Mislila je da ce isto proci u Denveru medjutim tamo je zakon drugaciji. Besplatno osiguranje se dobija tek kada imas 5 godina zelenu kartu bilo da si je dobio preko lutrije ili braka, ovaj zakon jedino ne vazi za izbeglice. Ona to nije znala i sad muku muci. Kaze da je tako svuda u Americi osim u New Yorku,New Jersey, Californiji, Illinoisu. Moze dobiti samo takozvano "Emergency Madicaid" ali to nema veze sa trudnocom a i za to ceka da li ce da joj odobre. To su informacije iz prve ruke. Ima li sta da si ti novo saznala u vezi trudnoce?
E ja sam imala bas to Emergency Medicaid jer sam bila ispod granice siromastva dok sam bila student. Samo su pokrivali troskove porodjaja i detetu do godine dana jer sam odmah nakon porodjaja ispala iz te kategorije. Ta varijanta je dostupna svakoj siromasnoj trudnici u SAD jer svaka nosi Amera ili Amerikanku u sebi. Pa to dete ima pravo na to. To je po meni briga o svojim gradjanima i pre nego sto su rodjeni. A ono je retroaktivno. Kad se prijavis vazi i unazad kad god da ga odobre. Moj plan se zvao Hoosier Healthwise, nije bas pisalo Medicaid Emergency ali to je to, svaka drzava ima svoja pravila za to. Ja sam bila u Indijani. I da, jesam vec bila u SAD pet godina, nisam znala da je to uslov meni nista nisu rekli.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Denver, Colorado stizeljeto Lokacije u USA 43 13.06.2023 07:38
Hot Springs, Arkansas flops Lokacije u USA 4 18.03.2014 23:06
Chicago i početak života u njemu D$D Lokacije u USA 53 31.01.2011 17:49

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 08:15.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.